Anne olmak hayal mi

evet yaşıt sayılırız
bizim sorun erkek faktörü ya aslında sperm var ama yeterli değil ne biliyim nasip işte 5 kez tüp denedik ama olmadı:KK14:

ayy inş bunların hepsi şifa olsun
evet incir pahalı bu ek ilaçlar bitkisellerde hep paraya dayanıyo
allah yardım etsin
bak eşine proxeed vermiş ne güzel
eşime gittiğimiz drlar merkezler dr lar hiç proxeed plus vermedi nasıl dr lar bilmem sadece ilk merkezimizde iki tedavi yaptırmıştık oradaki dr eşime yurtduşından gelen ismi çok farklı ek ilaç vermişti bi kaç ay önce ama demek ki fayda etmiş ki ilk 2 tedavimizde hepsinden fazla embriyo oluşmuştu

bizdede ilk kez burasi verdi.. onceki doktorlara ben diyordum proxeed kullansinmi diye gerek yok diyorlardi.. insallah faydasi olur.. bu ek ilaclar kurler dunya para biktim usandim inan... Allahim hepimize yardim etsin ne olur..
senin hic donmusun olmadimi cnm..

bizdede ilk kez burasi verdi.. onceki doktorlara ben diyordum proxeed kullansinmi diye gerek yok diyorlardi.. insallah faydasi olur.. bu ek ilaclar kurler dunya para biktim usandim inan... Allahim hepimize yardim etsin ne olur..
senin hic donmusun olmadimi cnm..

aynen yaa bugüne kadar bu yaptığımız masraflarla kaç çocuk büyütürdük...
geçen günü market kataloglarında bebek bezi indirimleri vardı acaba bize ne zaman markete gittğimizde bebek bezi almak nasip olacak dedim kendimce
yok canım hiç donacak kalitede embriyom olmadı istanbul tüp bebek merkezinde donduruldu embriyom ,ama rahim tabakası ince olduğu için onlarda kaliteli olmayınca çözülürken telef oldu sadece 1 tanesi sağlam çıktı o da maalesfe tutunmadı

ne ayıp yaa nasıl dr muş o öyle
bizi aslı onlar anlamalılar herkesten yakın davranmalılar çünkü bizim konumuz herşeyden hassas
allah muhtaç etmesin dr lara :KK4::KK4:
ne diyim:KK5:benim son tedavimde de trasfer esnasında dr um embriyolar çok kötü diyerek çok bozmuştu moralimi şimdi hala kurtulamadım o psikolojiden:KK14:

aynen öyle canım denilecek laf değil ama işte vicdansız olunca insan
o an dememesi lazımdı çok iyi embryollar sanki tutma garantilimi
geçen gün bi arkadaş ile konuştum 6. tüpde işte demiş doktr ebryo kötü transfer etmiyelim çünkü
demiş bunlarda olsun bi umut biz istiyoruz demişler
tutmaz demiş doktr
bunlarda hayır istiyoruz transfer olsun demişler
neyse kız bunla hamile kalmışşş
diyeceğim şu bu işler nasip kısmet evladı veren can veren ALLAH
doktrlar vesile ama onlar kendini ne görüyor anlamıyorummm
halbuki bizler ne umut ne heyecanlarla gidiyoruz
onların bize destek olması ve anlaması gerek tek dertleri para

Anne Olamamak

Anne olmak isteyen bir kadın için, anne olamamak demek; baktığın her bebekte yüreğinin kalması demek…

Geceleri uyanıp sabaha kadar senden sonra evlenip, senden önce çocuk sahibi olanları saymak demek…

Hiç sebep yokken iki de bir ‘belki hamileyimdir’ deyip gidip test yaptırmak demek…

Her test için gittiğinde seni gören sağlık personelinin sana acıyarak bakması demek…

Gördüğün hamile kadınlara gözlerinin takılıp kalması, nazarının değeceğinden korkup bir sürü dua etmek demek…

Çocuk tedavisi görürken ‘ben kısır mıyım, neden ben burada tedavi görüyorum’ diye gözyaşı dökmek demek…

Etrafındaki yakınlarının, komşularının, büyüklerinin durmadan ‘çocuk yok mu?’ diye sorup, yaranı kanatması demek…

Türbelere gidip “Rabbim burada yatanın yüzü suyu hürmetine hayırlı, sağlıklı bir evlat nasip et” diye gözyaşlarıyla dua etmek demek…

Doğmamış çocuğun için her gün mektuplar yazmak, ‘hadi gel artık tükeniyorum’ diye yalvarmak demek…

Anne olmak isteyip de anne olamamak demek; kendini yarım kalmış, eksik bırakılmış, unutulmuş hissetmek demek…

Yıllarca bekleyip anne olabilmek demekse; gülümseyerek ölmek ve yavrunla yeniden doğabilmek demek…

Anne olamamak demek hiç bir zaman çekirdek aile fotoğrafında 3 kişi olamamak demek

hiç bir zaman tam bir aile gibi olamamak,eksik hissetmek demek...

bebek mağazalarının önünden bazen hızlıca geçmek,bazende eşinden gizli gizli minik eşyalara bakıp,ağlamamaya çalışmak demek...

arkadaş toplantılarında çocuğuyla ilgilenmeyen tek aile olmak demek...

anne olamamak demek anne olamamanın acısını yaşayanların sözleriyle yazılarıyla avunmak demek...

bir yerlerde benim gibi acı ceken var rabbim onlarada banada ver demek...

anne olamamak demek artık hayal kurmak istememek,hayal kurunca olamayacağını düşünerek kafadan silmesi zor olsada sadece bir iki saniyeliğine kafadan atabilmek demek...

anne olamamak demek hayata tutunma dalının olmaması demek..

anne olamamak demek yanlız öleceğini düşünmek demek...

anne olamamak demek çok sevdiğin eşinle önceden onu hissetmek için sevişmek yerine sadece bebek sahibi olabilmek için sevişmek demek..

anne olamamak demek rüyanda bebeğini gördüğün zaman seni uyandıranlara gıcık olmak demek...

anne olamamak anne şarkılarında herhangi bir duygusal ortamda durduk yere ağlamak demek...

anne olamamak her duyduğu karışımları yapmak demek...

anne olamamak her ne olursa olsun umudunu kaybetmemek demek...

tam olarak benim gibi hisseden birinin yazısını okumak hem kendim için hemde sizler için yüreğim parçalanarak ve ağlayarak okudum ...................

aynen yaa bugüne kadar bu yaptığımız masraflarla kaç çocuk büyütürdük...
geçen günü market kataloglarında bebek bezi indirimleri vardı acaba bize ne zaman markete gittğimizde bebek bezi almak nasip olacak dedim kendimce
yok canım hiç donacak kalitede embriyom olmadı istanbul tüp bebek merkezinde donduruldu embriyom ,ama rahim tabakası ince olduğu için onlarda kaliteli olmayınca çözülürken telef oldu sadece 1 tanesi sağlam çıktı o da maalesfe tutunmadı

tam olarak benim gibi hisseden birinin yazısını okumak hem kendim için hemde sizler için yüreğim parçalanarak ve ağlayarak okudum ...................

29 yasındayım gülüm sen kac yasındasın.ayne içimde hem umut hem umutsuzluk var töbe töbe:KK50:

ahh ahhhhhh kuzummm bu çocuk mevzusu beni çökertti :KK14: :KK43:

Merhaba arkadaşlar
4 yıldır forumları takip ediyorum en sonunda ben de katılmak istedim.
2 kere aşılama yaptırdım şu an 2. aşılama sonucunu bekliyorum olumsuz olduğunu hissediyorum.
Devlette Tüp bebek hakkını kazanmış olacağımdan baştan bu 2. aşılamayı çok önemsemedim ama aşılamadan sonraki kasılmalar bu sefer tuttu galiba dedirtmişti :KK43:aşağıda çalışmalar yoğun ama sonuç hep negatif :KK43:
çok zor etrafımızda tavuk gibi gıtgıtlayanlar 2. 3. çocuklarına hamile kalan arkadaşlarımız akrabalarımız oldukça umutsuzluk neden böyleler başlıyor. Sonra zaman geçtikçe tekrar umutlanıyorsun. Umud ediyorum bu çabalarımızın karşılığını verir Rabbimiz.
Ben 7 yıllık evliyim 4 yıldır çocuk sahibi olmaya gayret ediyoruz zaman hızla aktı geçti anca tüp bebeğe gelebildik.
Biyolojik olarak eşimde ve bende bir sorun yok. 37ve41 yaşlarındayız.2 yılımız bu durumu araştırmakla geçti.En sonun da anladım ki doktor doktor gezilecek bir durum yok infetnilite sebepsiz kısırlık dediğimizden. Bu yangınla yanan tüm yüreklerin sırılsıklam ıslanmasını diliyorum rabbimizden.

ha bide yüklük yaptırdı Bi duvarına,Allah yardım etsin valla.

doktora kaçta gidersin banada haber ver.

hayırlı cumalar kızlarrrr:KK16::KK16::KK16::KK16:

kul derdine derman ararken
dermen sahibi Allah kendine
yaklaştırmak için dertli kul ararmışşş
eğer dert olmasaydıo Mevlaya yaklaşmakda olmaz mışşş

Hayirli cumalar kiZlar.dun esimle konustuk.devlettekiler 1 yilik evlilere bakiyor.biz resmi nikahimiza gore suan 7 aylik evliyiz.5 ay sonra bir yillik evli olyz resmiyette.5ay daha bekleyip hacettepe unv de tedaviye baslayacagim.bu 5 aydada ben adet olunca histereskopi olcam esimde urologa gidip amelyat olcak. belki haftaya gun alip bi gurkan hocaya giderim histereskopi icin.sizler nasilsiniz kizlar....

Son düzenleme:
kuuzm sen bilirsn devlet hastanesi poliklinkleri cumartesi günü hizmet veriyormu öğleye kadar veriyor diye biliyorum ama yanlışmı biliyorum

Canim ben vermiyo diye biliyorum.onu arayip ogren derim.sen ozaman pazartesi mutlaka git canim.4.gunu olyo demi.sonucta klomeni adetin 3.5. Gunu arasinda baslayabiliyoruz klomen yada igne verecek yuzde doksan

hayırlı cumalar kızlarrrr:KK16::KK16::KK16::KK16:

kul derdine derman ararken
dermen sahibi Allah kendine
yaklaştırmak için dertli kul ararmışşş
eğer dert olmasaydıo Mevlaya yaklaşmakda olmaz mışşş

hayırlı cumalar nasılsın hastanede neler oldu?

ben çok rahatsızım iki gün önce Bi göz damlası yazdırmıştım doktora gözlerim balon gibi şiş iki gündür.bugün tekrar gittim yeni Bi damla yazdı gözümün biri düzeldi sayılır.

hayırlı cumalar nasılsın hastanede neler oldu?

ben çok rahatsızım iki gün önce Bi göz damlası yazdırmıştım doktora gözlerim balon gibi şiş iki gündür.bugün tekrar gittim yeni Bi damla yazdı gözümün biri düzeldi sayılır.

geçmiş olsun bacımm
:KK48: alerji yaptı demekki damla göz en hassas bölge
bizde misafirin var ondan girmiyorsun sandıkkk
hastane işini ne sen sor ben anlatayım
sonra anlatırım sana

Hayirli cumalar kiZlar.dun esimle konustuk.devlettekiler 1 yilik evlilere bakiyor.biz resmi nikahimiza gore suan 7 aylik evliyiz.5 ay sonra bir yillik evli olyz resmiyette.5ay daha bekleyip hacettepe unv de tedaviye baslayacagim.bu 5 aydada ben adet olunca histereskopi olcam esimde urologa gidip amelyat olcak. belki haftaya gun alip bi gurkan hocaya giderim histereskopi icin.sizler nasilsiniz kizlar....

bizim de nikah bir ay önce valla histereskobiyi önerririm canım ama iyi bi doktr yapsınnn
eşinin amliyata ikna olmasına sevindim inşallahhh iyi gecer yükselir değerler
gögşen hocaya devam etmiyecek misinnn

geçmiş olsun bacımm
:KK48: alerji yaptı demekki damla göz en hassas bölge
bizde misafirin var ondan girmiyorsun sandıkkk
hastane işini ne sen sor ben anlatayım
sonra anlatırım sana

misafir var,o evini yaptıran komşum sürekli bende ama esas derdim gözlerim,berbat oldu.
tamam canım çok korkuttun ama beni böyle,inşallah çok kötü bişey yoktur.

misafir var,o evini yaptıran komşum sürekli bende ama esas derdim gözlerim,berbat oldu.
tamam canım çok korkuttun ama beni böyle,inşallah çok kötü bişey yoktur.

geçmişe bak canım orda anlattım kadersiz arkadaşının şansı gülmüyor işteee
ayy canımm benimmm yeni hsg ağrıların geçmişti neden böyle oldu ki
324 sayfada

Son düzenleme:

antibiyotikli damlaydı bol bol sıktım ondan oldu herhalde bilmiyorum.tamam Bi okuyum geçmişi

324 sayfada

prof olmuş ama adam olamamış buna denir işte!salla gitsin bir daha gidecek misin oraya?

keşke o an orda sende ona tepeden baksaydın.aşşağılasaydın.

bizim de nikah bir ay önce valla histereskobiyi önerririm canım ama iyi bi doktr yapsınnn
eşinin amliyata ikna olmasına sevindim inşallahhh iyi gecer yükselir değerler
gögşen hocaya devam etmiyecek misinnn

canım hacettepeye gitmek istiyorum gürkan hocaya... senin olaydan sonra biraz kafam karıstı:KK50: yani kötü oldum etkilendim:KK50:...bide maddi durumdan dolayı acıkcası...devlette tedavi olmak varken dedik.bunun içinde 1 yıllık olmamız gerek 5 ay kaldı.zaten amelyattan sonra esimin iyilesmesi yani spermlerin iyilesmesi 3 ayı buluyormus...gögsen bey asılama dedi ama devlet 1 yıl olmayınca karsılamıyo dedi.esim kredi cekeriz diyodu ama 5 aycık sabredip hacettepede olucam asılama falan herseyi

Son düzenleme:
X