Anne karnında bebeğin kalbinin durması :((

Çok geçmiş olsun canım. Şu an birbirimizi daha iyi anlayabilecek kimse yok, cidden çok zor bı durum ama malesef ki elimizden hicbisey gelmedi, kaderimizde varmış bunu yaşamak ben buna inanıyorum. Bununla beraber testlerimi de yaptırmak istiyorum. Benim kürtaj olalı daha 6 gün oldu yarın tam bir hafta olacak. Ztn yarın kürtajı yapan doktoruma randevum var ona gideceğim hemen sonrasında da üniversitesi hastanesinden profdan randevu aldım ona gideceğim durumu anlatacağım eğer o yaparsa orada yaptıracağım tahlilleri yapmazsa da özelde yaptıracağım hatta esim İstanbul'da Düzen Laboratuvarı diye bı yerle konuştu sanırım oraya yaptırırım fiyat biraz çok ama olsun.
Bu arada sende de pko var mı canım?

İnşallah nasip eder ve sağlıkla kucağına alırsın, içini ferah tut iyi ve güzel düşün lütfen. Çünkü bu bile bebislerin sağlığı için çok onemli.
Mutlaka her işte her şerde bı hayır vardır buna kalpten inaniyorum. Ama bununla beraber devlet hastanesi prosedurune de bağlı kalmak istemiyorum,en azından dediğin gibi ben tahlilleri mi yaptırayım icimrahatlasin gerisi yine Allah'tan.
Peki sen kan pıhtılaşması için iğne kullandığın halde yine mi durdu kalbi orayı tam anlayamadım? Sanırım o iğne tedavisinde de doz çok önemli dolayısıyla doktoru çok iyi seçmek gerekiyor galiba.

Amin insallah.rabbim sabrini veriyo iste.ben Hem ozele hem devlet hastanesine gidiyorum.evet canm igne kullandgm halde durdu belkide gec kaldim igne icin cunku basladigimda 3 haftalik hamileydim.04 baslmstik suan 06 kullniyorum iyi gidiyo rabbim sona cikarr insallh.evet kaninn ne kadar sualnmasi gerktigini belirleyen bi test var hemosistein die eger istersen yaptirabilirsin.ben yaptirmadim ama zaten hamilelikte belirli bi haftdan snra bebege kan akisinn nasil gittigine bakilan bi test var onu yaptrmayi dusunuyorum.

Igne dozu cok onemli hem hangi genlerinde pihtilasma oldugu hemde kilon cok cok onemli.ben pihtilasmanin tasiyicisiyim mesela benimki heterozigot.bide bunun kalitsal olani var onun adida homozigot.homozigot olanlarin mutlaka kullanmasi gerekiyo.ve ben kiloluyum biraz boyuma gore.04 yetmedi galiba

Sana da çok geçmiş olsun canım. Çok zor ama var bunda da bı hayır atlatacağız inşallah.
Peki düşükten sonra herhangi bir tahlil veya tedavi uygulandı mı?
Hayir tedaviye henuz baslamadi doktorum 1 ay daha kaldin dedi.Ama tahlil verdim genetik tahlili.50 gun sonra cikacak demisti.

Anladım canım, çok sağol bu bilgileri öğrendiğim çok iyi oldu. Sen de kalbini ferah tut ilk üç ayı atlatmissin gerisi de en güzel şekilde gelir inşallah : )

Hayir tedaviye henuz baslamadi doktorum 1 ay daha kaldin dedi.Ama tahlil verdim genetik tahlili.50 gun sonra cikacak demisti.

Yok canim. Hamile kalmadan once kan tahlili ve ultrason muayenesi yaptirmistim herhangi bir sorun yoktu. Hamileligimi ilk.ogrendigimde de kan tahlili yapildi detayli ama pihtilasmaya bakilmadi sanıyorum. Dolayisiyla sorun bundam mi degil mi bilemiyorum. Bu kadar basit bir seydense ayriyeten uzulecegim. Iki doktora birden gidiyordum, hem devlette hem özelde cok hastasi olan tavsiye edilen doktorlardi ikisi de. Degerlerimi ii bulmuşlardı sadece toxoplazma degerim yulsekti onda da cig et yeme kedi kumundan uzak durdan basla bir sey demediler. Hala neden sorusu beynimi kemiriyor. Ins tum tahlilleri sadi konuk ta yaparlar yoksa bn de ozelde yaptiracagim. Arastirmadan hamile kalmaya cesaretim.yok ( iki doktorum da ilk adet dongusunden sonra kalabilirsin ilkinde arastirmaya gerek yok deseler de)

Kesinlikle ben de aynı şeyi düşünüyorum doktorlar ilk düşük çok normal gerek yok deseler de yaptırmak istiyorum. Doktorlara kalsa ilk düşük kromozom bozukluğundan oluyor diyip genelliyorlar ama bana benim bebegimde bir sorun yoktu gibi geliyor öyle hissediyorum. Zaten kesenin yeri bebeğin boyu kalp atışları her şey çok normaldir bı anda kalbi durdu. Ben de iki doktora birden gidiyordum, devletteki doktoruna iki gün önce gittim durumu anlattım o da üzüldü cok büyük ihtimalle kan pıhtılaşmasi olabilir dedi ikinci hamileliğinde iğne başlanır dedi. Tabi bunlar fantazi konuşmalar.
Şu an hem hala çok üzgünüm hem de çok endişeliyim. Bı yandan ilk kaybının acısı varbi yandan da yeniden hamile kalabilir miyim yada kalsam yine aynı seyi yaşar mıyım diye inan ki artık nasıl dua edince gibi şaşırıyorum, yanlış bı dilekte bulunmaktan korkuyorum. Bu kaderimmis buna inanıyorum ama aynı zamanda da araştırmak istiyorum. Çevremden bazıları arastirma diyo Allah'ın işi diyo acaba araştırarak Allah'ın gücüne mi gider diyorum. İnan çok karışığım.

Anladım canım, çok sağol bu bilgileri öğrendiğim çok iyi oldu. Sen de kalbini ferah tut ilk üç ayı atlatmissin gerisi de en güzel şekilde gelir inşallah : )
Insallah canm sende tez zamanda hamile kalirsin insallah sag salim kucagina alirsin

Tabiki allahtan cok sukur inancisz insalar degiliz ama sen tedbirini alda gerisini allaha birak.herkes konusur ama kimse bi isin ucundan tutmaz.bosver sen kinusanlari.sen simdi tekrar hamile kaldiginda acaba bisey olcakmi acaba su testi de mi yaptirsaydim diye evham yapip kendini strese sokcaksin bisey olmicaksa da olacagi olur.en azindan hic bi sorun olmadigini yada ufak bisey varsa bile bunu erkenden gormus olcaksin.bende ilk yasadigmda olur ilk hamileliklerde demisleri... 3 oldu bak.tabi rabbim isterse olur ama sen önlemini alda gerisi onemli degil boseve

Aynen ben de öyle düşünüyorum inşallah en kısa zamanda herşey yoluna girer diye dua ediyorum. Sağolasın

Sadece kromozom anomalisi olma ihtimali de var elbette ama bunu arastirmadan bilme sansimiz yok. Eger bizden kaynaklanan bi problem varsa neden 2.bebekte de ayni acıyı yasayalim ki? Biz 11.haftaya girmistik bebisim buyuyordu. Riskli denen ilk 8 haftayi atlattigimiz icin cok da rahattim aslinda. Lekelenmelerim oldugunda ultrasonda her sey yolunda cikmisti kanama alani bile yoktu. Kurtaj gunu rahimde hic ayrilma olmadigini bebegin cok iyi tutundugunu soyledi doktor. O yüzden once ilacla açılmasını sagladilar sonra kurtaja alindi. Yani bebegim kendi kendine dusmedi bile.saatlerce bekledim 4 tane ilacla anca suyum geldi....cok ama cok aci hala cok kotu oluyorm yazarken.yani bence de sapasaglamdi benim kan degerlerimde rahmimde sorun yok. Bebegimin haftalik gelisimi cok iyiydi. niye kalbi durdu kafayi yiyecegim...ben arastirma konusunda kimseyi dinlememek gerek diye dusunuyorum.kim ne derse desin ben bir daha hamile kalirsam kafayi yememek icin arastirmaliyim.

Canım ben bu akşam üniversite hastanesinde muayene oldum hatta şu an oradan dönüyorum, durumu anlattım,hem çok endişeliyim dedim hem de pco olduğu için geç hamile kalabilirim dedim oyuzden araştırılmasını istiyorum dedim o da kan pihtilasmasinin da içinde olduğu bazı testler istedi, gerçi kanı veremedim akşam olduğu için labaratuvar kapalıydı pzt gidip vericem kanımı. Sonuçlar çıkınca da o profesörle devam edicem inşallah. Sen de üniversite hastanesine gidebilirsin.
Bu arada kürtajdan sonra muayene oldun mu sen? Beni bugün muayene etti ve rahmin daha tam temizlenmemiş dedi, kanamam da yok benim, nasıl temizlenecek ki aklim ona takıldi.

Adet olunca temizleniyor canım.. eğer parça kalmışsa tekrar kürtaj yapıyorlar.. bende bir ölü doğum yaptım ve genetik. Test yapmak için en az iki düşük olması gerekiyormuş ..bende 2 düşük yaptım dedim doktora genetik testler yapıldı.

Sana da çok geçmiş olsun canım. Peki ne çıktı test sonucunda?

Sana da çok geçmiş olsun canım. Peki ne çıktı test sonucunda?
Ayrıca okudukça yeni bişey görüyorum. Kürtajdan sonra rahimde yapışıklıklar olabiliyormus, benimki de rahimde kan pıhtısı kalmış diince iyice korktum. Olabilir mi ki öyle bir yapışıklık?

Oldum ben cnm.rahmin ii durumda toparlanmis demisti. Reglden sonra baska bi doktora tekrar gdicem. Sen de oyle yap. Yalniz temizlenmedi demek parca kaldi demek. Muhtemelen adetle atilacak. Ama sonrasinda git muhakkak.

Oldum ben cnm.rahmin ii durumda toparlanmis demisti. Reglden sonra baska bi doktora tekrar gdicem. Sen de oyle yap. Yalniz temizlenmedi demek parca kaldi demek. Muhtemelen adetle atilacak. Ama sonrasinda git muhakkak.
Birkaç gün sonra tekrar çağırdı kontrole zaten o güne kadar atar belki vücut dedi. Ben birde şimdi rahim içinde yapışıklık olmasından korkuyorum, kürtaj sonrasi o çok karşılaşılan bı durummuş, çok korkuyorum bide o çıkacak diye : (

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…