anne baba gibi basit şeyleri ne zaman söyleyebilir?

shrylz

Nirvana
Kayıtlı Üye
19 Ağustos 2008
810
628
45
bebeğimle her gün anne baba çalışıyoruz? ben söylerken dikkatlice dudaklarıma bakıyor. anne babaya iyice alıştı bunları söyleyince (tanıdık geldiğinden herhalde) mutlulukla gülüyor ve eeeee ıgaaa gibi şeyler söylüyor. sizin bebişlerin durumu nedir? basit heceleri ne zaman söylemeye başlayabilirler acaba? bir de 2-3 gündür oyuncaklara parmağını sürmeye başladı ne zaman tutup kendine çekebilir? aranızda bebeği oyuncağı yakalayan var mı?

benimkide daha tam yakalayamiyo oyuncaklarini, elini uzatip tutturamiyo :)
anna baba ne zaman der bilemiyom.. ama bizimkide konusunca karsilik veriyo eeee iiii gibi. cok tatlilar yaa masallah..

benım kızım bugun donencesındekı bı oyuncagı tuttu ama bıraktı hemen anne baba demelerıne daha cok dıye bılıyorum sımdılık sadece agu aa ee gıbı sesler cıkarıyo okudugum kadarıyla 7 aylıkken falan bılıncsız olarak baba dede dıyolar 8 9 aylıkken bunları bılınclı olarak soyluyor ama anne demek zor onun ıcın daha fazla beklemek gerekıyo

benım kızım bugun donencesındekı bı oyuncagı tuttu ama bıraktı hemen anne baba demelerıne daha cok dıye bılıyorum sımdılık sadece agu aa ee gıbı sesler cıkarıyo okudugum kadarıyla 7 aylıkken falan bılıncsız olarak baba dede dıyolar 8 9 aylıkken bunları bılınclı olarak soyluyor ama anne demek zor onun ıcın daha fazla beklemek gerekıyo

bizim ufaklıkta birkaçkez tuttu ama herhalde rastgele gelişti. hala yakala durumu yok çünkü. ufaktan parmağını sürüp çekiyor. bol bol vuruyor oyuncaklara...opuyorumnanaktan

4 aylıkken tam olarak tutup kavrayabiliyorlar.hatta 5 aylıkken emzik emme aracı değil oyuncak oluyor onlar için.oyuncağı eline verip parmaklarının arasına tuturma çalışmaları yaptırıyordum 4 aylığa doğru.ama sert plastik vermeyin yüzüne çarpacak bişi olmasın çünkü ilk başta tam kuvvetli olmuyo refleksleri.

bencede zor cümleler bunlar..
alya henüz aguları söylüyor..oyun oynadığımızı anlayıp sesli olarak gülüyor..
oyun halası üzerindekilere dokunuyor..:nazar:

basit hece derken; anne babayı kastetmedim arkadaşlar. anlamlı basit heceleri ne zaman söyleyebilirler demek istedim...

bizim agular coktan basladi - halisinda artik tutuyor oyuncaklari - parmaklarina bakiyor sonra cok hizli bir sekilde hemen agzina aliyor elini sonra islik calarmis seklini aliyor agzinda ve emmeye basliyor vee bu aralar dilini ve dudagini emmeye basladi ??!

X