anlaşamadığım erkek arkadaşımla sözlenmeye karar verdim..

sorunlubirkiz

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
20 Haziran 2019
5
1
30
Öncelikle merhabalar hanımlar buradaki ilk makalemin bu olması çok üzücü bir durum. 23 yaşındayım 4 senedir ayrıl barış son 2 senedir ise düzenli giden bir ilişkim var.Kendisi ankarada ben ise istanbulda yaşadığım için ayda 1 kere gelip giderek görüşebiliyoruz yalnızca. Şöyle bir durum var ki ikimizde aynı gün aynı yıl doğumluyuz. Tabi ben biraz daha olgunum erkekleri bilirsiniz geç olgunlaşırlar. Geçen yılbaşında evlilik teklifi aldım. Ramazan bayramında ise aile tanışmam gerçekleşti. Temmuzda sözüm olacak. Tabi olabilirse. Şimdi hanımlar ben 2 senedir ilişkim var diyorum fakat küs barış bir ilişki bu. Çok defa gitmek istedim izin vermedi. Çünkü çok kaba ve çok saygısız küfürü yok ona bi lafım yok ama inciterek konuşuyor. Sinirlendiği zaman özellikle çok zoeuma giden şeyler söylüyor aynı zamanda bende söylüyorum ama olayların çıkış kaynağı kesinlikle onun düşüncesiz olması. Normalde aşırı uyumlu ve sakin bir yapım var. Çok bakımlı ve güzel bir kız olduğumu düşünüyorum ama kıymetimi bilmiyor. mesela benim isteklerimi çok bir şey istiyormuşum gibi karşılık veriyor hani ben para gözmüşüm gibi.İnkar ediyor ama ben öyle hissediyorum. Halbuki asla ondan öyle birşey isteyip beklemiyorum bile tek isteğim huzurumuzun olması bu süreçte mutlu olabilmek. Ufak bir örnek vereyim söz tarihimizin belli olduğu gün kavgalıydık ben aradım belli oldu dedim. Yok niye o tarih şöyle böyle dedi. Tamam neyse söz için benim kendi profesyonel makinem var ve ufak da olsa dış alanda çekim yapmak istiyordum dünde bu yüzden kavga ettik çünkü beyimiz istemiyormuş. Olmayacak dedi tamam dedim alttan aldım ikimizde gerginiz diye üzerine düşmedim. Ama hala tripli konuşuyor ben bişey yapmışım gibi. Mesela bizde söz kıyafetini ayakkabı şal iç çamaşırı erkek tarafı alır. uzakta yaşadığı için ben para göndereyim sen al dedi ama ben şimdi parayı bile isteyemiyorum normal tesettür abiye fiyatlarını bilirsiniz. 600-1000 arası ben ondan 1000 lira istesem bunlar için bana yeniden paragöz muamelesi yapar ters konuşur diye korkuyorumm. Bazen çokk değersiz bazen çok seviliyor gibi hissediyorum Ama konu şu ki evlendiğimde mutlu olabilir miyim ne yapacağımı bilmiyorum. Ailelerde işin içine girdi bana akıl verin lütfen illaki bana yardımcı olacak ablalarım veya böyle bir adamla denk gelmiş başa çıkmış ablalarım vardır.. çok uzun oldu Hakkınızı helal edin

Son dakika sözü iptal edemicegnizi kabul edelim. Bi gelsinler bak bakalim aile nasıl cocugun dawranislari nasil sözlendikten sonrada ayrılabilirsin

Ben sözde bende olan bir elbise giydim.. Alışveriş nişanda yapıldı.. Yani bizde nişanda erkek tarafı alışveriş yapar kıza baştan aşağı giydirir kızı sözde hiç duymadm etrafımda.. Neyse içinde şüpne uyandıran bir evliliği yapmamalısın bence.. Benim etrafımda uzakta olduğu için böyle evlenince düzelir diye evlenip sonradan ne yazık ki boşananlar var.. Bu hayatı yaşayacak olan sensin.. ya aileler geldiğinde konuyu aç endişlerini dile getir bunlar beni korkutuyor de ailelerin yanında ya da kendisini düzeltene kadar erteleyin bunları.. Ne bileyim evlilik herkes birkere ister.. boşanmak için evlenmiyor kimse.. Eğer yaşayamayacaksan hiç başlamadan bitsin..

Bu paragöz muhabbeti evlenirseniz dahada büyür ben size söyleyim .. birsey isteyemez hale gelirsiniz sonunda bu sizi bogar zamanla .. bence bir kez daha düsünün sonucta daha sözlenmediniz birsey olmus degil .. daha yolun basinda bu kadar rahatsizken ilerideki evliliginizi bi düsünün .. evlenince degisir demeyin kimse degismiyor degismezde sadece siz alismis ve kabullenmis olursunuz

Aslında dediğnizi çok mantıklı buldum.Teşekkür ederim Aileler geldiğinde bu konuşmayı yapacağım.Ama tabi herşeyi göze alarak..

Vallahi böyle ilişkilerin evliliğe gitmesi beni üzüyor. Çünkü hiçbir kötü ilişki evlenince düzelmez hatta ilişkiye evlilikte kayıp payı da verilmeli. 100 iken 80 e inecek mesela puan olarak. Kurtarıyorsa evlen değilse macera.

Birde ayrılığı bitirmeyi tamamen hayatımdan çıkarmayı nasıl yapacağım onu da bilmiyorum (

Sırf şu düşünce yüzünden bu yola devam etmeyin. İsterseniz sözlenip biraz daha ölçüp biçin ama şahsi fikrim şuan bu yola çıkmayın

yanlış anladınız kızlar 1000 tlyi elbise ayakkabı şal ve iç çamaşırı adetimiz için isteyeceğim hepsini de fişleriyle birlikte yollayacağım... Söz ve nişan da bu yüzdendir tanıma yolu olarak görünür dimi

Bence sen şimdi ayrılamıyorsan sözlendikten sonra hic ayrılamazsın iş ciddiye bindi diye elbise parası bahanen olsun işte kavga cıkar ayrıl bu adamla ömür geçmez

anlaşamadığın biriyle neden başını yakıyorsun? acır canın ilk başta ama zamanla geçmeyecek bir şey değil.İlerde ah vah akılsız başım deyip daha kötü sonuçlanmaktansa baştan kesip atmak daha iyi.

Tebrik ederim aynı zamanda gelecekteki boşanmana da adım atmışsın.

Bence yol yakınken dön bu tip odunlar esnemez, evlenince aynen devam eder.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…