ANKSİYETE !!!

mervee4

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
11 Nisan 2019
10
1
27
Merhabalar, 6-7 yıldır ilaç kullanıyorum. Panik atağı kontrol altına alabildim ama anksiyete den ve etkilerinden kurtulamıyorum. Değiştirmediğim ilaç kalmamıştır. İlaç bırakmaya hazır değilim. Varmı gerçekten anksiyeteden kurtulabilen. Son 2 haftadır huzursuz bacak başladı bende . Sadece bacaklarım değil tüm vücudum huzursuz. Geceleri uykuya dalamıyorum

Canım merhaba öncelikle geçmiş olsun bende de panik atak dan ziyade sürekli kötü düşünceler mevcut herseyden nem kapıyorum vesvese gibi örneğin kahve içmeyim çarpıntı yapar atıyorum sehir dışına cıkmayım evde tek kalmayım arkadaslarımla bile bulusmak beni huzursuz ediyor ilaç kullanıyorum bende ilacım değişti dozu yukseldi hala geride bırakabilmiş değilim ben de bir an evvel eskisi gibi olmak istiyorum

Korku var içimde mideme vuruyor ve göğsüm daralıyor haber izleyemiyorum ölüm kaza haberleri beni hemen güp güp ediyor ambulans sesi duyunca cok tedirgin oluyorum herseyden ve herkesten uzak yatagımdan cıkasım gelmiyor

Anksiyete hayatımızın bir parçası artık kabullenmek gerek maalesef. Geçmiyor ama hafifliyor gibi ama en ufak bir şeyde tekrar zortluyor. Beni kurtaran tek şey ilaçlae oldu çok şükür ki tedavisi var kullanınca süper ama bırakınca tekrar geliyor.. Aslında çok düşünmesek tekrar geleceğinden emin olmasak hafifler ama elde değil. En iyisi yazılan ilaçları kullanıp mutluca hayata devam etmek

Hangi ilaçları kullanıyorsunuz

Sizi o kadar iyi anlıyorum ki. 8 senedir anksiyeteden muzdaribim. O kadar saçma korkularım var ki zaten korktuğum bi olaydan sonra olmuştu. Korktuğum olay gerçekmişcesine zihnim korkuyu hatırlatıp duruyor halbuki akıl dışı bir korku, olması imkansız. Ama ben bunu beynime ikna edemiyorum. Her şey yolundaydı aslında geçen sene tam da bu zamanlar tekrar zortladı. Şimdi farklı yöntemler deniyorum düşünceleri bastırmak yerine yüzleşmek, kabul etmek… yüzleşmekte ekstra yoruyor. Geçecek bu süreç ama uzun sürüyor.

En azından insanın içi huzur doluyor böyle geçecek olmasını bilmek iyi geliyor sizinde geçmiş tekrar gelmiş ama önceden gitmişti gene gidicek

En azından insanın içi huzur doluyor böyle geçecek olmasını bilmek iyi geliyor sizinde geçmiş tekrar gelmiş ama önceden gitmişti gene gidicek
Evet. Biliyorum hepimiz aynıyız her gelişinde “bu sefer en zoru sanki” diyoruz. Gözümüzde felaket senaryoları beliriyor, korktuğumuz durum olmuşcasına endişeye kapılıyoruz. geçincede o düşünceler çok saçma geliyor. bir kısır döngü içindeyiz. geçeceğini bilerek sabretmek sanırım en değerli çözüm.

Bencede öyle canm sabretmek başka yapacak birşey yok

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…