Ankarada yumurta dondurma işlemi tavsiye

Biresinti biray

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Mart 2019
8
2
Merhabalar kızlar
Yumurta rezervlerimin azalması ve erken menopoz riski nedeniyle doktor yumurta dondurma işlemi yaptırmamı söyledi. Yaklaşık 3 aydır bu konuyla uğraşıyorum. Bir rapor alınması gerekiyormuş, Ankara ünivertesi hastanesinden alıcam ama 4 kez gittm daha rapor için ancak onay alabildm henüz çıkmadı.
Rapordan sonra bu işlemi nerede yaptırmalıyım bilemiyorum. Ankara üniversitesi yapıyormuş ama orada işler çok zor ilerliyor, hep asistanlarla görüşülüyor. işten izin almak felan çok zor, haliyle herkese anlatılmıyor bu konu. Orası bu zahmete değermi bilemiyorum.
Bahçeci klinikte doktor Selen Ecemiş ile görüştüm çok güven verdi bana. Ama bahçeci ile ilgili malum haber kafamı karıştırıyor. Gürgan klinikle görüştüm ama pek içime sinmedi orası internette çok şikayet var.
Birde bekar olduğum için yumurtaların karından toplanması gerekiyor, Ankara üniversitesi bunu pek tavsiye etmiyor.
Bu konuda tecrübe ve tavsiyelerinizi yazarmısınız ? Gerçekten içinden çıkamadım.

Son düzenleme:
Merhabalar kızlar
Yumurta rezervlerimin azalması ve erken menopoz riski nedeniyle doktor yumurta dondurma işlemi yaptırmamı söyledi. Yaklaşık 3 aydır bu konuyla uğraşıyorum. Bir rapor alınması gerekiyormuş, Ankara ünivertesi hastanesinden alıcam ama 4 kez gittm daha rapor için ancak onay alabildm henüz çıkmadı.
Rapordan sonra bu işlemi nerede yaptırmalıyım bilemiyorum. Ankara üniversitesi yapıyormuş ama orada işler çok zor ilerliyor, hep asistanlarla görüşülüyor. işten izin almak felan çok zor, haliyle herkese anlatılmıyor bu konu. Orası bu zahmete değermi bilemiyorum.
Bahçeci klinikte doktor Selen Ecemiş ile görüştüm çok güven verdi bana. Ama bahçeci ile ilgili malum haber kafamı karıştırıyor. Gürgan klinikle görüştüm ama pek içime sinmedi orası internette çok şikayet var.
Birde bekar olduğum için yumurtaların karından toplanması gerekiyor, Ankara üniversitesi bunu pek tavsiye etmiyor.
Bu konuda tecrübe ve tavsiyelerinizi yazarmısınız ? Gerçekten içinden çıkamadım.

Merhabalar kızlar
A

Merhaba aynı durum bende de mevcut yumurta rezervi azlığı bulunmakta Ankara etlik Zübeyde hanımdan raporu aldım yumurta dondurma işlemi için . Ankara Üni. Tıp fakü. Hastanesi ile görüştüm karından toplama işlemi hastane de yapılmıyormuş bekarım bu arada . Murat beyle görüştüm karından toplama işlemi yapabiliyormuş özel yerinde ama ne kadar etkili olduğu hakkkında bir fikrim yok amh.0,25 çıktı . Bu konu da başka bir bilgisi olan varsa karından toplama işlemi ile ilgili paylaşabilirse çok iyi olur teşekkürler

Merhaba aynı durum bende de mevcut yumurta rezervi azlığı bulunmakta Ankara etlik Zübeyde hanımdan raporu aldım yumurta dondurma işlemi için . Ankara Üni. Tıp fakü. Hastanesi ile görüştüm karından toplama işlemi hastane de yapılmıyormuş bekarım bu arada . Murat beyle görüştüm karından toplama işlemi yapabiliyormuş özel yerinde ama ne kadar etkili olduğu hakkkında bir fikrim yok amh.0,25 çıktı . Bu konu da başka bir bilgisi olan varsa karından toplama işlemi ile ilgili paylaşabilirse çok iyi olur teşekkürler
Karından toplama işleminde yumurtalar tam toplanamayabiliyormuş. Yumurta sayısı az risk almayalım dedi doktor bana , vajinal toplama daha kesin sonuç verir dedi. yumurta sayısına göre bakalım dedi.ama bu ay östrojen hormonum yüksek olduğu için yapılamadı işlem. benimde amh 0.40 çıktı.
şu an bir sürü vitamin kullanıyorum. ama hala çık tedirginim.

Merhaba,
Defnecm ve Biresinti biray yumurta dondurma işlemlerinizde sakıncası yoksa son durum nedir? Rapor alma, karından yumurta toplamada neler olduğunu anlatır mısınız? Bana doktorum önerdi. Fakat çevremde bu işlemi yapan tanıdığım yok. Yazarsanız çok memnun olurum :)

Merhaba,
Defnecm ve Biresinti biray yumurta dondurma işlemlerinizde sakıncası yoksa son durum nedir? Rapor alma, karından yumurta toplamada neler olduğunu anlatır mısınız? Bana doktorum önerdi. Fakat çevremde bu işlemi yapan tanıdığım yok. Yazarsanız çok memnun olurum :)
merhaba ben yaptırdım işlemi mayıs ayında. 3 yumurta dondurulabildi. rapor alma işi biraz uğraştırdı. sonra bahçeci klinikte takip süreci başladı. bir sürü ilaç, iğne sonrasında yapıldı toplama işi. Bu süreçte öncelikli olarak amh testi sonucunuz önemli ona göre yapılmalı işlem. sonra bulunduğunuz şehre göre iyi bir merkez bulun. birde maddi boyutu var 10- 15 bin arası tutuyor hepsi. Ama psikolojik olarakta zorlu oluyor. Ben mecburen yaptırdım ama yıpranmadım dersem yalan olur. Ayrıca karından toplama yapılması çok zor yumurta sayısı çok azsa, vajinal topla yaptırmayı önerdi doktor. Bende yumurta sayım az olduğu için doktorun önerisini dinledm

merhaba ben yaptırdım işlemi mayıs ayında. 3 yumurta dondurulabildi. rapor alma işi biraz uğraştırdı. sonra bahçeci klinikte takip süreci başladı. bir sürü ilaç, iğne sonrasında yapıldı toplama işi. Bu süreçte öncelikli olarak amh testi sonucunuz önemli ona göre yapılmalı işlem. sonra bulunduğunuz şehre göre iyi bir merkez bulun. birde maddi boyutu var 10- 15 bin arası tutuyor hepsi. Ama psikolojik olarakta zorlu oluyor. Ben mecburen yaptırdım ama yıpranmadım dersem yalan olur. Ayrıca karından toplama yapılması çok zor yumurta sayısı çok azsa, vajinal topla yaptırmayı önerdi doktor. Bende yumurta sayım az olduğu için doktorun önerisini dinledm
Geçmiş olsun. Çok teşekkürler, açıklamalar için :)

Bahçeci klinik dışında yumurta dondurma işlemi için hangi hastaneyi ya da kliniği önerirsiniz?
Ben Bahçeci dışında Gürgan klinikle görüştüm Ankara da ama bana güven vermedi. Birde Anatolia diye bir merkez duymuştum. Bu arada vakitten yana çok sıkıntınız yoksa Ankara Üniversitesi Hastanesi de yapıyor yumurta toplama işlemi. Ekonomik olarak daha ucuz ancak süreç biraz uzuyor. Ben iş yerimden izin alma sıkıntım olduğu için ve bu süreci iş yerime anlatmak istemediğim için özel klinik tercih ettim.
Bu zor bir süreç sadece yaşayan bilir. Geçen yıl bu zamanlarda çok araştırdım ben, herkese de sorulmuyor maalesef. Ben görüştüm birçok doktorla içimin rahat ettiğine gittim.

Ben Bahçeci dışında Gürgan klinikle görüştüm Ankara da ama bana güven vermedi. Birde Anatolia diye bir merkez duymuştum. Bu arada vakitten yana çok sıkıntınız yoksa Ankara Üniversitesi Hastanesi de yapıyor yumurta toplama işlemi. Ekonomik olarak daha ucuz ancak süreç biraz uzuyor. Ben iş yerimden izin alma sıkıntım olduğu için ve bu süreci iş yerime anlatmak istemediğim için özel klinik tercih ettim.
Bu zor bir süreç sadece yaşayan bilir. Geçen yıl bu zamanlarda çok araştırdım ben, herkese de sorulmuyor maalesef. Ben görüştüm birçok doktorla içimin rahat ettiğine gittim.
Cevabınız için teşekkür ederim. Etlik Zübeyde Hanıma gittim rapor almak için biz rapor vermiyoruz dediler. Ankara Tıp'a gittim, orada garip bir esmer hemşire var. Adetimin 4. günü olmasına rağmen benden hormon testi istedi. Ertesi gün muayene oldum. Bir asistanla görüşebildim sadece. Onunla da her şeyi konuşamadım.
Hemşireye kalsa bana direkt hormon ilaçları verip toplamaya hazırlayacak 5. günümde. Doktorla görüşeyim diyorum görüşemezsin diyor. Kim toplayacak diyorum, sokaktan geçen toplamayacak herhalde diyor. Böyle çirkin bir yaratığa maruz kaldım ve hiçbir düzgün cevap alamadım. Asistanlar kendi başına toplayıp donduracaksa istemem ben. Kobay olmaya niyetim yok. Hemşireye rapor gerekiyormuş diyorum, tedaviyle birlikte rapor işlemi başlıyor diyor. Peki ya rapor vermezse? Daha doktor toplansın tedavi başlasın demeden kafasına estiği gibi insanları yanlış yönlendiren bir hemşire var orada.
Anatolia'yla görüşeceğim. Rapor almak için Ankara Tıp'a gideceğim mecbur ama o kadını da şikayet edeceğim yetkisiz iş yapıyor ve hastalara sataşıyor.

Şimdi bir haber gördüm bu Anatolia merkeziyle ilgili. Kamu doktorlarının yönlendirip el altından para aldıkları haber yapılmış. Benim durumumda tam böyle oldu. Etlik Zübeyde Hanımdaki doktor oraya gitmemi söyledi:) kendileri rapor vermiyormuş ama oraya gidebilirmişim. Oysa başka birisi Etlik Zübeyde'den rapor aldığını söylemiş. İnsanları nasıl kullanıyorlar ya:KK43:

Ankara üniv hastanesine gittim şimdiye kadar sadece 4 yum donduran oldu 1 i düşük yaptı ..diğerleri gelmedi bile dedi ..zaten kamu hastanelerinin labratuvarlarina pek guvenmiyorim ben tup bebek isi ozelde daha titiz yapiliyo. Gurgankl8nikte genç uzmanlar var timur gurgan istanbulda genelde. Bahceci de çok pahalı ..zaten mehmet bahceci yok oda istanbulda genç kadın doktor var berfu adı.

Genart iyi birde anatolia .gerçi anatoliada da ilk gün görünüyormuş oranın sahibi hakan yarali sonra opulara deniz hoca mi başka bir doktor giriyormus. Bilmiyorum ben netten bunları okudum belki yalandır. Ben anatoliayagittim baya ilgili temiz biyer .bide centrum var oda iyi diyorlar gidip tektek bakin

Jasmine09, Burberry77
kızlar raporu devletten almak zorundasınız diye biliyorum. kadın doğum dölümü olan tam teşekküllü bir hastane olması lazım. Gazi, Ankara Ünv. hastaneleri veriyor dediler bana. Ankara Ünv. iyi dediler. mecburen oraya gittim. randevu almak bir dert, adetin 3. günü denk getirip hormon testi yaptırmak ayrı dert, başka hastanenin yaptığını kabulde etmiyorlar. asla doktor görmüyorsun asistan ve hemşire görüyorsun. asistanlar maalesef çok tecrübesiz. bana menopoza girmiyorsunuzki felan demişti fsh değer,m 0.49 ken. sonra bir ton resmi prosedrü var. bir sürü belge istiyor. ben rapor için 1.5 ayda 6 kez gittim oraya . Yıldım gerçekten, insanı acaip değersiz hissettiren bir yer. ama yumurta toplamaya baya hevesliydiler bende ama hiçbir iş kolay yürümediği için bu süreci çekemem orda diye özel tercih ettim ben.
Bahçecinin Ankara kliniğinde Selen hanım ve Berfu hanım var. tecrübeleri gerçekten fazla. gürgan klinikte asla doktorlarla muhattap olamadım. bilgi randevusu için bile 400 lira para istediler benden. parasız bilgi verende sekreterlerdi. ben görüştüm hiç güven vermediler bana. bahçecide doktorla ilk randevu ücretsiz ben gidin bir görüşün derim. içinizin rahat etmesi önemli.
Herkesin durumu farklı tabi ben bekarım, bu süreci tek başıma yaşadım, hastane personeli dışında kardeşim biliyordu sadece. birilerine anlatmak zor geliyor. herkes boş konuşuyor. Tecrübeli bilen biriyle konuşmak rahatlatıyor. işlem öncesi 10 kez doktora git (Bütün süreç öğrenmemden, işlem bitişine kadar toplam 25 kez felan doktora gitmişimdir), 3 günde bir kontrol, göbekten yapılan iğneler, içilen ilaçlar. zorlu bir süreç ama bunu da göze almak gerekiyor. Kliniklerde insanları görünce diyorsunki ne kadar çok insan aynı durumda.
Gerçekten masraflı bir süreç bana ilaç, tedavi süreci yaklaşık 15 bin liraya maal oldu. Ankara Ünv. de de yaptırsam 8-9 bini bulurdu. çünkü ilaçları da işlem kadar pahalı. ama ucuz yaparım diyene de çok güvenmeyin sonra masraflar çıkıyor. tam maliyet öğrenin.
umarım istediğiniz sonucu alırsınız.

kızlar 5 ayrı doktor ve hastaneye gittim bu süreçte 35 yaşımda erken menopozu kabullenemedim başta ; hem teşhisten emin olmak için hem de kafamı rahatlatmak için. 3 ü kamu ikisi özel. kamuda ne doktor doğru dürüst anlatıyor, ne hemşiresi ilgileniyor. soru sorsan tersleniyor. sanki hergün yaşıyoruz bu süreci. empati sıfır. özel mecburen ilgileniyor. Ama rapor için illaki kamu hastaneleryle muhattap oluyorusunuz. Yumurta toplama işlemi bir tüp bebek merkezinin işi ve çok başka bir alan birçok kadın - doğum doktoru bu konuda yetersiz bilgiye sahip. Emin olun siz süreci yaşarken öğreniyorsunuz.
Nereye karar verirsiniz bilemem ama kimle muhattap olacağınızı iyi öğrenin. ben baştan sona kan almada aynı hemşireyle, dosyamın kontrolünde aynı hemşireyle, kontrollerimde hep doktorumla (Selen Sakar Ecemiş) muhattap oldum. işlemin yapıldığı gün anestezi verilirken bile doktoruma güvenimi düşündüm.
O yüzden iyi düşünün derim ben süreci yaşamış biri olarak.

Evliyim çocuk düşünmüyoruz. Olurda birgün keşke dememek için ara sıra aklımdan geçiyor. Ne kadar ücret gerekiyor bu işleme? Birde ne kadar süre için saklı tutuyorlar?

Evliyim çocuk düşünmüyoruz. Olurda birgün keşke dememek için ara sıra aklımdan geçiyor. Ne kadar ücret gerekiyor bu işleme? Birde ne kadar süre için saklı tutuyorlar?
Yanlış bilmiyorsam yumurta dondurmayı bekar kadınlar yaptırabiliyor ama siz embriyo dondurma yaptırabilirsiniz ki daha iyi olduğu söyleniyor. Çözülürken daha az zarar görme riski varmış.
Yumurta dondurmayı 5 yıl için yapıyorlar, her yıl ekstra ücret ödüyorsunuz ve imza veriyorsunuz. 5 yıl sonunda sağlık bakanlığından tekrar izin alıp 5 yıl daha dondurtuyorsunuz.
İlaçların 2-3 bin civarında tuttuğu söyleniyor. Yapan klinik veya hastane ayrıca ücret alıyor. 10 bin isteyen özel klinik var, Ankara üni. 1100 tl istemişti mesela. Ama bunlar resmi rakamlar değil, zorla bulduğum bir hemşireden bu fiyatı öğrenebilmiştim Ank. Üni'de.

X