ankarada renkli detaylı ultrasyon için güvenilir yer bilen arkadaşlar

zbayn

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
24 Nisan 2007
15
0
43
:Saruboceq::Saruboceq:ayrıntılı renkli ultrasyona girmek istiyorum kızlar.Ama ankarada böle ii bir yer bilmiyorum , bilen arkadaşlar varsa bana yardım edin şöyle enine boyuna tepeden tırnağa bebişimi görmek iii olduğunu duymak istiyorm... tabi fiyatları hakkındada bilginiz varsa beni de aydınlatınnn şimdiden teşekkürler...

canım ben 3 hafta önce gitmiştim tunus cad. hera kadın sağlığı merkezi, renkli derken 4 boyutludan bahsediyorsun sanırım, eşimle gittim özel muayenehane 150ytl+görüntüleri cd ye aktarıp sana veriyorlar, bebeğimizi iyice inceledik güzeldi ama cd ye aktardığı görüntüden pek bişi anlamadık çok kısa bi bölüm aktarmış eve gelince farkettik, ama herşeyini gösterdi ayrı ayrı yüzü elleri ayakları, pipisi:) falan gayet sağlıklı olduğunu söyledi, güzeldi tavsiye ederim ama ben sadece oraya gittim başka yerler hakkında bi fikrim yok daha iyisi varmı bilmem ama sonuçta 4 boyutlu işte umarım fikir olur

ha bide sen 19. haftadasın galiba biraz daha beklesen iyi olur 6-7. ayda daha iyi oluyomuş 4 boyutlu ben o yüzden 7. ayda gitmiştim

Eyüp Ekici
Bayındır Sok. Selçuk 2 İş Merkezi No:20/12 Kat 4 Kızılay ANKARA
0312 433 55 52

teşekkür ederim arkadaşlar. hemen gitmicem zaten canım ama doktorum 20-22 hafta arası dedi . bende dayanamıyorum sabırsızlanıyorum 20 de gideyim diyom..

canım ya bu eyüp ekiciyi çok kişiden duydum.. dr baya iyiymiş ama orası 2 boyutlu dediler bide 270 milyon istiyorlarmış.. bana biraz pahalı ama tekrar arıcam çok sağol

Detayli ultrasonun ile 4 boyutlu ultrasonu hep karistiriyoruz ancak ikisi ayni sey degil kizlar. Detayli ultrasonu genelde 20-24 haftalar arasinda istiyor doktorlar ki ben 24. haftamda gitmistim Eyup Ekiciye cunku 24. haftada kalp gelisimi tamamlaniyormus bebegin, boylece kalbin odaciklarini ve kapakciklarini da gorebiliyorlarmis. Onlarin detayli dedikleri bize pek detayli gelmiyor olabilir ama onemli olan onlarin gordukleri :) 4 boyutlu ise; bebegin iki boyutlu goruntulerini belirli bir aci ile dondurerek 3 boyutlu goruntusunu elde ediyorlar sonra da ustune zaman faktoru ekleniyor boylece bebegin hareketli 3 boyutlu goruntuleri elde edilmis oluyor, bun ada 4 boyutlu deniyor. Benim doktorum her gidisimde bebegin 4 boyutlu goruntulerini de gosteriyor bana ve cd'ye kaydedip veriyor. Ancak 26-28 haftalar arasinda elde edilen 4 boyutlu goruntuler nerdeyse bebegin dogumdaki hali ile birebir ayni oluyormus. Nitekim ben de 28+4'um ve bugun duzen laboratuvarinda 4 boyutluya girecegim, soooyle uzun uzun gormeyi umuyorum bebisimi :) Umarim hepimiz sag salim kavusuruz bebislerimize kizlar... Bunca test tahlil insani psikolojik olarak da yoruyor ama bebislerimizin saglikli oldugunu duymak da rahatlatiyor insani.

Aklima gelmisken; detayli ultrason 4 boyutlu olmuyor cogu kez 2 boyutlu ile bakiyorlar cunku 2 boyutta ornegin bebegin kolu basinin onunde duruyorsa bunu elimine edip basi inceleyebiliyorlar hala ama 4 boyutlu goruntude onde kol varsa basi goremiyorsunuz. Dolayisiyla 4 boyutlu aslinda cogu kez anne-babalara gorsel bir solen icin kullaniliyor :) Bir de ben eyup ekiciye 250 odemistim, alt tarafi 20 dakika suren bir is icin o kadar para vermek gercekten cok geliyor insana ama gene de benim icim rahat etmemisti, doktorum bebeginde problem gorunmuyor demesine ragmen gitmistim eyup ekiciye. Ancak detayli ultrasonu bir cok doktor kendisi yapiyor, hatta ben oncesinde duzen laboratuvarinda da yapitrmistim, is garanti olsun diye!!

Dr. Eyüp ekici, Bayındır sokakta muayenehanesi var.(Vakti zamanında bende gitmiştim, çok ünlü ve iyi bir radyolog) Ama 12-18 Ağustos tarihlerinde yıllık izin nedeniyle kapalı.

Düzen Laboratuvarındada bakılıyor. Az önce sordum fiyatı 225 YTL

Denge Tıp Laboratuvarı Kızılay ve Tunus Caddesinde yerleri var. SSK ile anlaşmaları var sağlık karnesi+ vizite kağıdıyla gidilirse 80 YTL fark ile bakılıyor.

İşyerinde bir arkadaş için az önce sordum hepsini.Böyle bir konu görünce burayada yazayım dedim.

bende etlikte gevher tıp merkezine gittim ssk ya falan bakıyor ben 50 ytl ödedim
herşeyine ayrı ayrı baktı cd ye görüntü kaydedip verdi hatta bebeğim biraz küçük
dedi yani kemikli dedi çok iyi anlayamazsın dedi 15 gün sonra tekrar gel biraz büyüsün dedi
para falanda almadı cd ye çekti verdi rıdvan bey çok iyi bir innsan tavsiye ederim
bende tavsiye üzerine gitmiştim

çok sağol arkadaşım bu dk bende çok duydum bi gidip konuşacam anlaşılan. bakalım zaten ağustos 22 de gitcem izninden dönmüş oluyor tekrar sağol

benim endişem sağlıklı olup olmaması detaylıyı tercih ederim tabikide işin şölen kısmına sağlık haberinden sonra bakarız :) dediğin gibi bebişlerimizi bizimde anyacağımız şekilde izlemenin doyumsuz tadıda başka.. sağol verdiğin bilgi için arkadaşım ben hep 4 boyutlu daha ii diye düşünmüşümdür bunuda öğrenmiş olduk :) :)

Canim umarim bebeginin saglikli haberlerini alirsin detayli ultrasonda, insanin ici epey rahat ediyor :) Dilerim hep saglikla, yolunda gider herseyiniz...

Ben de az once geldim duzen laboratuvarindan, esimle birlikte izledik bebisimizin 4 boyutlu goruntulerini. Kerata zor girdi uygun pozisyonlara, kendini gostermemek icin ugrasti ama gordugum kadariyla yuzu ayni esime benziyor :) Uzun uzun parmaklari ve bacaklari da bana :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…