Ankara'da Labioplasti Yaptırmak İsteyenler

PrensesSofia

Üye
Kayıtlı Üye
9 Temmuz 2017
17
1
Arkadaşlar merhaba, sırf bu konu hakkında bilgi verebilmek için açtım bu profili. Sanırım bu konuyu okuyan herkesle problemimiz ortak. (-tı)
Labioplasti ameliyatına karar vermek için aylarca araştırma yaptım. Bu siteden ve başka sitelerden yorumlar okudum, bilgiler edindim. Birçok doktoru aradım fakat kısmet bu haftayaymış demekki.
Öncelikle şunu söyleyeyim; benim asimetri problemim vardı. İç dudaklarımdan birisi, diğerine oranla daha büyüktü ve bu beni psikolojik anlamda çok etkiliyordu. Ergenliğimden beri çok fazla kafaya taktığım bi durumdu. Uzun uzun yazıyorum fakat çok doluyum sanırım bu konuda, hazır rahatlamışken içimi dökeyim diyorum.
Benim problemim genetik faktörlü değildi, ergenlik döneminde ortaya çıktı ve sağ dudağımda sola oranla çok büyük bir asimetri vardı. Yaptığım araştırmalar sonucunda Süleyman Eserdağ'a ameliyat olmaya karar verdim fakat 7bin TL gibi bir rakam söylenince bu kararımdan vazgeçmek durumunda kaldım. Annemin bir arkadaşının tavsiyesiyle Başkent Üniversitesi'nden Nilgün Markal Ertaş isimli doktora muayene olmaya gittim. Çok tatlı, güleryüzlü bir hanım. Üstelik işinde uzman bir profesör. Başlarda adını hiç duymadığım için ona ameliyat olmak istemedim. Sonuçta çok önemli bir bölge ve herkese emanet edilemez. Fakat muayene ve sonrasında beni o kadar rahatlattı ki güvenimi kazandı. Üstelik öğrenci olduğum için fiyatı da çok makul geldi. Cuma sabahı hiç tereddütsüz bir şekilde girdim ameliyata. Genel anestezi altında oldum. Ameliyatım 45 dakika falan sürecekti fakat Nilgün hanım, diğer dudağın da normale göre biraz uzun olduğunu farketmiş ve süpriz olarak orayı da normal boyuta getirmiş, bu sebepten 1 saat kadar sürdü. Ameliyat sonrası hafif sızlamalarım ve ağrılarım oldu. İlk gün hafif sızıntı şeklinde kanamam oldu. Şu an neredeyse 3.günüm ve çok rahatım. Ağrım sızım yok, yalnızca şişliğim var. Gayet rahat yürüyebiliyorum, oturabiliyorum. Her tuvalet ihtiyacından sonra pansuman yapıyorum, beni en çok zorlayan kısım ameliyat sonrası 5 gün sigara içmemem istendi, ameliyatın başka bir zorluğu yok bence. Yıllardır üstümde olan yükten kurtuldum. Umarım yardımcı olabilmişimdir, sorularınız olursa yorumlardan seve seve yardımcı olurum. Mutlu günler.

Xoxo.
-PrensesSofia

Merhaba geçmiş olsun. Şekil oturdukça bilgilendirirseniz çok yardımınız dokunur. Ameliyatı hastanede genel anestezi ile mi oldunuz? Kesiler dümdüz kenarlardan mı yapıldı yoksa w ya da v şeklinde mi? Bir de fiyat sormamda sakınca var mı? Teşekkürler şimdiden.

Merhaba geçmiş olsun. Şekil oturdukça bilgilendirirseniz çok yardımınız dokunur. Ameliyatı hastanede genel anestezi ile mi oldunuz? Kesiler dümdüz kenarlardan mı yapıldı yoksa w ya da v şeklinde mi? Bir de fiyat sormamda sakınca var mı? Teşekkürler şimdiden.

Merhaba, çok teşekkür ederim. Bugün 6.günüm birazdan kontrole gideceğim. Acısı ağrısı hiçbir şeyi kalmadı, yalnızca hafif bir şişliği var ve dikişlerin düşmesini bekliyorum. Ameliyatı genel anestezi altında oldum evet. V ya da w şekli olayını tam anlayamadım ama dümdüz bir kesi değil, normal iç dudak şeklini koruyarak yapmış doktorum. Ben şu anki halinden bile çok çok memnunum hafif şiş olmasına rağmen:KK36: 1850 TL ameliyat ücreti ödedim fakat genel aneztezi altında olunca 590 lira da anestezi parası ödedim. Lokalde bu fiyat düşüyor tabii. Hoppa

Merhaba, çok teşekkür ederim. Bugün 6.günüm birazdan kontrole gideceğim. Acısı ağrısı hiçbir şeyi kalmadı, yalnızca hafif bir şişliği var ve dikişlerin düşmesini bekliyorum. Ameliyatı genel anestezi altında oldum evet. V ya da w şekli olayını tam anlayamadım ama dümdüz bir kesi değil, normal iç dudak şeklini koruyarak yapmış doktorum. Ben şu anki halinden bile çok çok memnunum hafif şiş olmasına rağmen:KK36: 1850 TL ameliyat ücreti ödedim fakat genel aneztezi altında olunca 590 lira da anestezi parası ödedim. Lokalde bu fiyat düşüyor tabii. Hoppa

Anladım çok teşekkür ederim bilgiler için. Adınıza gerçekten çok sevindim. V ya da w dediğim wedge yöntemi oluyor. Gary Alter metodu da deniyor. Dikişler kenarda boydan boya olmuyor da iç kısımda yatay gibi kalıyor. Sanırım burda link paylaşmak yasak o nedenle internette arasanız videolar vs görürsünüz. Düz yandan kesime de trim yöntemi diyorlar. Sanırım hastanın uygunluğuna göre yapılıyor. Önemli olan son şekli ve sizin memnun olmanıza çok sevindim. Klitoris etrafında işlem yapılmış mıydı?

Hayır klitoris etrafına işlem yaptırmadım, gerek yoktu :)

Anladım çok teşekkür ederim bilgiler için. Adınıza gerçekten çok sevindim. V ya da w dediğim wedge yöntemi oluyor. Gary Alter metodu da deniyor. Dikişler kenarda boydan boya olmuyor da iç kısımda yatay gibi kalıyor. Sanırım burda link paylaşmak yasak o nedenle internette arasanız videolar vs görürsünüz. Düz yandan kesime de trim yöntemi diyorlar. Sanırım hastanın uygunluğuna göre yapılıyor. Önemli olan son şekli ve sizin memnun olmanıza çok sevindim. Klitoris etrafında işlem yapılmış mıydı?

Merhaba siz bu konu hakkında oldukça araştırma yapmışsınız sanırım. Bende bu dertten müzdaripim sizin düşündüğünüz bir doktor var mıdır ?

Ben bu kesme işinden korkuyorum valla ameliyatsız olanını bulacağım o_O bir kaç tane buldum ameliyatsız genital estetik ameliyatsız labioplasti diye aratınca ama tabi güvenmek gerek uffff zor

X