Ankara'da amniyosentez-detaylı ultrason

zuhal2

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
28 Nisan 2008
73
0
Arkadaşlar 14 haftalık hamileyim, yaşım tam 35 olduğu için amniyosentez yaptırmam gerekiyor.
Acaba Ankara'da yaşayan üyeler amniyosentez için bana en iyi ismi önerebilirler mi?
Birde detaylı ultrason için Dr Eyüp Ekiciye gittim, başka önerebileceğiniz isim var mı?
Sevgiler

Öncelikle tebrik ederim.

Eyüp Ekici aslında alanında çok iyidir. Herkes de ona gider. Bende gittim. Amniyosentez için bildiğim bir yer yok yani özel olarak yapan.

bende ıstanbulda gıreceğım dr ferhat uysal la umarım ıyı sonuçlar alırız :KK43: benım ıkılı testım 98/1 çıktığı için yaptıracağım

Arkadaşlar 14 haftalık hamileyim, yaşım tam 35 olduğu için amniyosentez yaptırmam gerekiyor.
Acaba Ankara'da yaşayan üyeler amniyosentez için bana en iyi ismi önerebilirler mi?
Birde detaylı ultrason için Dr Eyüp Ekiciye gittim, başka önerebileceğiniz isim var mı?
Sevgiler

canım merhaba bende 35 yaşındayım ama doktorum direk amniyosenteze gerek duymadı ikili üçlü testlerimizi yapalım detaylı ultrasyon ona göre dedi sen neden direk amniyosenteze karar verdin hangi hastaneye gidiyorsun eğer yaptıracaksan üniversite hastanelerini seç derim güzel haberlerini bekliyoruz allah hayırlısıyla kucağımıza almayı nasip etsin

canım merhaba bende 35 yaşındayım ama doktorum direk amniyosenteze gerek duymadı ikili üçlü testlerimizi yapalım detaylı ultrasyon ona göre dedi sen neden direk amniyosenteze karar verdin hangi hastaneye gidiyorsun eğer yaptıracaksan üniversite hastanelerini seç derim güzel haberlerini bekliyoruz allah hayırlısıyla kucağımıza almayı nasip etsin

Ecemim, benim ikili testimde bir problem çıkmadı ama 14.hafta başında Dr Eyüp Ekici' ye detaylı ultrasona gittim, kalpte beyaz bir nokta gördü (fokal odak diyorlar). Bu normal bebeklerde de görülebilirmiş ama Down Sendromunda biraz fazla sıklıkta görülürmüş. Takip eden doktorum bunun çok önemli olmadığını ama amniyosentez istiyorsam yaptırabileceğimi söyledi. Bende %99.9 doğruluk payı olduğu için amniyosentez yaptırmaya karar verdim, ancak bunu 16-18. haftalarda yapıyorlar, bir kaç hafta vaktim var.
İnşallah sen de sağlıkla bebeğini kucağına alırsın canım

Eyup Ekici mukemmeldir. Daha iyisi yok. Ben ilk bebegimde amniyosentezi Baskent Universitesi hastanesinde Filiz Hanim'a yaptirmistim, o da cok iyi ve cok ehildir. Prof. ancak soyadini biran unuttum. ustelik genetik bolumu de universite bunyesinde oldugundan hizli ve kesin sonuc aliniyor. Simdiden gecmis olsun.

Ecemim, benim ikili testimde bir problem çıkmadı ama 14.hafta başında Dr Eyüp Ekici' ye detaylı ultrasona gittim, kalpte beyaz bir nokta gördü (fokal odak diyorlar). Bu normal bebeklerde de görülebilirmiş ama Down Sendromunda biraz fazla sıklıkta görülürmüş. Takip eden doktorum bunun çok önemli olmadığını ama amniyosentez istiyorsam yaptırabileceğimi söyledi. Bende %99.9 doğruluk payı olduğu için amniyosentez yaptırmaya karar verdim, ancak bunu 16-18. haftalarda yapıyorlar, bir kaç hafta vaktim var.
İnşallah sen de sağlıkla bebeğini kucağına alırsın canım

canım ben amniyosentez yaptırdım. ama devlet hastanesinde yaptırdım. kesinlikle hiç şüphem kalmasın diyosan yaptır ki sende yaptırmaya karar vermişsin. çok doğru bi karar vermişsin. özel yaptırcam dersen düzen labratuarları yapıyor bildiğim kadarıyla. ama devlette yaptırcam dersen ben zekai tahir burakda yaptırmıştım. 25 gündede sonucu elime verdiler. çok şükür hersey yolunda çıktı... umarım seninde öyle olucak. şimdiden geçmiş olsun canımm

merhabalar..
ben de iki hafta sonra detaylı usgye giricem.
rica etsem dr. eyüp ekicinin telini ya da adresini bana verebilir misiniz ?

merhabalar..
ben de iki hafta sonra detaylı usgye giricem.
rica etsem dr. eyüp ekicinin telini ya da adresini bana verebilir misiniz ?

canım eyüp ekici telefonu : 433 55 52.Adres bayındır 2 Sk. 20/12 Kızılay kesinlikle tavsiye ediyorum.Sağ salim bebeklerinizi kucağınıza almanız dileğiyle.

Arkadaşlar hepinize çok teşekkürler..umarım bebişlerimizi sağlıkla kucağımıza alırız

sevgili derya celik
cnm cvbın için çok teşekkürler..gerçekten çok saol.

sevgili derya celik
cnm cvbın için çok teşekkürler..gerçekten çok saol.

yardımcı olabildiysem ne mutlu.Gerçekten çok mükemmel bir sistemi var eyüp ekicinin.Bende ikizlerime hamile iken orada girmiştim detaylı ultrasona kemiklerini her şeyi inceliyor tahmin edemeyeceğin kadar ilgili.

Selam arkadaslar,
Ben de 19 haftalik hamileyim. Doktoruma detayli ultrasona ne zaman gireyim diye sordugumda "gerek yok oyle bir seye" deyip beni dumur etti. Ben gene de icim rahat etsin diye gidecegim. Arastirdigim kadariyla Eyup Ekici epey tanindik biri, herhalde ona gidecegim ama ne zaman gitmem gerek cok emin olamadim. Sizler ne zaman girdiniz detayli ultrasona arkadaslar?

kızlar tesekkurler edıyorum yakup ekıcının aderesı ve telı ıcın benım doktorumda cok ıyı detaylı usg yıu kendı yapcak haluk balkaya ısmı ama yakup ekıcı yede gıtmek ıstıyorum veya bır profa bu konuda ne dusunuyorsunuz canım benım bıldıgım detaylı usg ıccın 21 haftadan sonr ayapılması dıger ay gıttıgımmde tam 21 hafta oluyor belkı doktorum ayrıntılıyı yapar ızaman

X