Ankara gebelik aldatılma ve kürtaj..

kardelen135

Üye
Kayıtlı Üye
4 Ekim 2022
148
-3
34
Merhaba hanımlar 2 hafta önce eşimle istemediğim halde birliktelik yaşandı.Bişey olmaz diye düşüyordum ama adetim 2 gün gecikti doktora gittim.beta hcg 2700 lerde...

karnımda adet ağrısı gibi ağrı fakat kanama yok.Doktor sonuç pozitif diyor fakat kese yok şuan.Ben bu gebeliği istemiyorum hiçbirşekilde..Çünkü aylar önce eşimin beni aldattığını öğrendim ve bazı sebeplerden kesin ayrılma kararı veremedim.Şuan doktor eşinin onayı olmadan kürtaj yapılamaz 5. haftayı bekleyelim kese oluşsun dedi..Ben Ankara'da yaşıyorum.Kafamda evliliği bitirsemde malesef bazı sebeplerden beklemek durumunda kaldım.Ankara'da yasal süreci sıkıntı olmayan kürtaj olabileceğim bi doktor tanıyormusunuz.Lütfen bilginiz varsa yazın.Ben mutsuz bi yuvaya mutsuz bi çocuk dünyaya getirmek istemiyorum...Doktor 3 gün sonra gel belki boş gebeliktir diyor ama sanmıyorum.Kimse bilmeden daha fazla kahrolmadan bu konuyu çözmem gerekiyor.Halâ telefonlarına şifre koyan herşeyini benden gizleyen bi adamdan çocuk sahibi olmak istemiyorum.Cevaplarınızı bekliyorum.Doktor önerinizi özel mesajda atabilirsiniz.

El altı kürtaj yapacak tanımıyorum. Ama eşin de ayrılmak istiyorsa, onayı ile kürtaj olunabilir. Belki dünden razıdır. Ayrılma diye onay vermeyeceğini düşünüyorsan eşinle güzel konuşarak, hazır olmadığını vs söyleyerek, kürtaja ikna edip daha sonra ayrılığa yönelebilirsin..

El altı kürtaj yapacak tanımıyorum. Ama eşin de ayrılmak istiyorsa, onayı ile kürtaj olunabilir. Belki dünden razıdır. Ayrılma diye onay vermeyeceğini düşünüyorsan eşinle güzel konuşarak, hazır olmadığını vs söyleyerek, kürtaja ikna edip daha sonra ayrılığa yönelebilirsin..
Eşimin ne yapacağını kestiremiyorum aniden istiyorum deyip beni daha çok mağdur edebilir..eşimin yazarken bile yadırgıyorum düşünün..Ona çok çok kırgınım.Bi gelecek düşünemiyorum asla..
Bu arada 2 gündür adet sancısına benzer sancım oluyor bu saatlerde fakat kanama yok.Bu neye işaret olabilir

Eşimin ne yapacağını kestiremiyorum aniden istiyorum deyip beni daha çok mağdur edebilir..eşimin yazarken bile yadırgıyorum düşünün..Ona çok çok kırgınım.Bi gelecek düşünemiyorum asla..
Bu arada 2 gündür adet sancısına benzer sancım oluyor bu saatlerde fakat kanama yok.Bu neye işaret olabilir
Kese oluşurken rahim büyüyor, kasık ağrısı yapabiliyor. Adet olmuş gibi göğüs hassaslaşması, sancılanma gibi.. gebelik belirtileri oluyor. Aldatılmayı affetmeyin sizi destekliyorum. İnşallah hayırlı bir yol bulursunuz.5. Hafta Kese, 6.hafta kalp atışı duyulunca vazgeçmek zor olacaktır.

Kese oluşurken rahim büyüyor, kasık ağrısı yapabiliyor. Adet olmuş gibi göğüs hassaslaşması, sancılanma gibi.. gebelik belirtileri oluyor. Aldatılmayı affetmeyin sizi destekliyorum. İnşallah hayırlı bir yol bulursunuz.5. Hafta Kese, 6.hafta kalp atışı duyulunca vazgeçmek zor olacaktır.
Daha erken gebeliği sonlardırmak için bi çözüm yolu bulmam gerekiyor acilen..Burda kimse sana isim vermez diyorlar ama eminim bu şekilde kürtaj olanlar vardır..

özel muayenehanelere danışın bence de. durumunuzu anlayacak bir doktor olacaktır elbette. çok geçmiş olsun kararınızdan dönmeyin sakın aldatılmanın telafisi olmaz affetmeyin bir daha yapar.

özel muayenehanelere danışın bence de. durumunuzu anlayacak bir doktor olacaktır elbette. çok geçmiş olsun kararınızdan dönmeyin sakın aldatılmanın telafisi olmaz affetmeyin bir daha yapar.
Evet çok acı olsada birkaç doktor buldum.Yalnız şuan dış gebelikte geçirebilirmişim beta hcg 2700 fakat kese görünmüyor.Tekrar kontrole gideceğim.Kese görününce ancak kürtaj yapılabiliyormuş.Sizcede bu değerde kese görünmemesi normalmi

Alttan bakarsa artık görünür 2 gün geçti katlanmıştır. Belki üstten de görünür

Evet çok acı olsada birkaç doktor buldum.Yalnız şuan dış gebelikte geçirebilirmişim beta hcg 2700 fakat kese görünmüyor.Tekrar kontrole gideceğim.Kese görününce ancak kürtaj yapılabiliyormuş.Sizcede bu değerde kese görünmemesi normalmi
Çok geçmiş olsun. Hiç bilmiyorum kese ne zaman görülür ama sizin hesabınıza göre kaö haftalık ?

Evet kese göründü ben neden çocuk istemediğimi doktorada anlattım.Biri haklısın aldatılıyorsan senin kararın.o zaman çocuk dahi istemediğin birinden ayrılman gerekiyor dedi.Yaşadığım aile baskısından bahsettim..
Diğer doktorda kürtaj öncesi belge imzalatıyor her türlü riski kabul ediyorum diye ilerde rahmin alınmasına kadar risk var.Bu durum biraz tedirgin etti.
2. doktorda yani sen bilirsin ama aldatmalar o kadar çokki biçok kadın bunu bilerek hayatına devam ediyor dedi..
Söylermisiniz ben bile bile nasıl bu bebeği bu dünyaya getireyim?
Biliyorum şuan aramız normal sayılır ama telefonuna bakabilirmiyim desem napcan diye beni azarlar.İlerde aldatılıcağımdanda yüzde 99 eminim diyeyim size..Kafam çok karışık inanın

bu şekilde yaşamak stres ve baskı kaygı , ruh sağlığınızın yanında diğer hastalıklarada yakalanırsınınız. acı ve üzüzntü şekilde yaşamakmı , yoksa 1, 2 ay üzüntü sonra yeni hayatmın

X