Ankara da sosyalleşmek

Aslında semtle ilgisi yok cevre edinmeyle komsulugun. Ben de cankayada oturuyorum ve binamda herkes herkesin evinde dehşet bir sirkülasyon var. Beni de her gördüklerinde çaya kahveye davet ederler ama kimseye gitmedim gitmem de. Çünkü biliyorum ki bi başlasam her gün bir kısır günü her gün bi çay partisi. Gitmesen tripler laflar başlar. Hiç benlik değil. Dışarda sosyalleşmeyi seviyorum🙂
Bence batı ve egenin sıcak kanlılığı pek yok semti bilemem ama Ankara memur şehri havasının griside birleşti mi insan arkadaş ister istemez arıyor, aradığım altın yada kısır günü partisi değil 😄 Neyse bu konuya noktayı koyalım Tek çare iş çalışmadan olmaz 🫠🙈

Max 1 aya doğuracağım nasipse. Bebeli biri ile sosyalleşmek istersen ehh çukurambara yakın sayılırım 😀
Çok teşekkür ederim 🙏🫠Ah ne güzel Sağlıkla kucağınıza almak nasip olsun darısı başıma 🥹🙏
Ankara Ankara güzel ankara
Devlet tiyatrolarina gidiyor musunuz? Tam 50,öğrenci 30 tl.
Şimdi baktım da cimri hala sahnede, ona bilet alın mutlaka. Biraz erken gidin, kahve alırken - ya da molada yasitiniz birileriyle oyun hakkında konuşun, belki devamında önerilerde falan bulunursunuz,böyle bir arkadasliginiz başlar:)
Benim bu şekilde tanışıp eklestigim bir kız vardı, daha geçen ay gidemediği oyun varmış,biletini bana attı ben gittim:))) bir sürü de sohbet ettiğim insan olur. bence sosyalleşmek için güzel yerler
Benim kültür sanat sevdalsii bir arkadaş grubum var. Şehiriçi bir turda tanışmıştık. Gruptaki bir kız da oyun beklerken çok tatlı bir kızla tanismis. Oradan buradan sohbet etmişler,ekleşmişler. Sonra aynı gün aynı etkinliğe gittigimiz bir gün bizle tanıştı,onu da gruba ekledik. Şimdi çoğu aktivitede beraberiz:)
Bence bu yolu takip et. Kimseyi bulamazsan bile keyifli bir oyun izlemiş olursun,günün neselenir😇
Ayrıca kitap okumayı seviyorsan kitap kulüpleri de bulabilirsin, tanıdığım çok insan var böyle kulüplerde takılan. Zaten tanıştıktan sonrasi kolay . 'fazla biletim var,eşlik eder misin' diyip çağırirsiniz, oyun bitimi onlar size teşekkür kahvesi ismarlar falan, arkadaş olursunuz:)
cok guzel anlatmışsınız gecen gün eşimle gel tanış olalıma gittik 1 kaç gün öncede teomanın konseri vardı oraya gittim, gecen sene amedeus,bu sene pek takip edemedim ama dediğinize bakacağım inşallah birbirimize bişeyler katabilceğimiz güzel arkadaşlıklar edinirim 🫠

Merhaba evlilik nedeniyle 1,5 yıldır Ankara ‘dayım çankaya bölgesindeyim. Hak verirsiniz 33 yaşından sonra bilmediğiniz bir şehirde çevre, arkadaş, sosyalleşmek biraz zor oluyor. Sirtaki dans reformer gibi gibi kurslar denesemde; oralarda da 60 yaş üstü ablalara denk geldim 🙈 ordada arkadaş edinemedim. Bana önerebilceğiniz ve sosyalleşmek adına gidebilceğim birşeyler söylermisiniz 🥹 Gerçekten çok bunaldım komşuluk yok hiç bir şey yok çalışmadığım içinde bu duruma ulaşmak zor oldu 🥹
Ankaralı değilim ama Kızılay çok aktif bir bölge sosyalleşme için

Çocuk yapınca sosyalleşirim mantığından çıkın önce 3 sene mağara kadını olacaksınız😅
İstesenizde olamam büyük konuşmayım 😁 Şehir dışı tatil olsun gezme olsun ben nereye o oraya 🤩 Arkadaşlarım yurtdışına gezmeye gitti bebelerinle bence yapılamaz bi durum yok. Ama okul başladı mı işte o zaman sınırlı zamanlar başlayacaktır 🙈 Sağlıkla Allah nasip etsin de 🙏🫠

Bence batı ve egenin sıcak kanlılığı pek yok semti bilemem ama Ankara memur şehri havasının griside birleşti mi insan arkadaş ister istemez arıyor, aradığım altın yada kısır günü partisi değil 😄 Neyse bu konuya noktayı koyalım Tek çare iş çalışmadan olmaz 🫠🙈
tam tersi bu biraz da kişiyle ilgili demek istedim.
Burada 30 senedir yaşayan biri olarak çok net söyleyebilirim batıyla doğuyla alakasız, insan her yerde insan..
Sıcakkanlı insanlar da her yerde var, soğuk asosyal insanlar da. Ortam önemli ve o ortamı seviyorsanız ayak uydurmak önemli.
İş, kurs, komşuluk vs hepsi birer ortam sonuçta. Daha yenisiniz, ankara güzeldir düzenlidir, sakindir (diğer metropollere göre), ulaşım kolaydır. Gri şehir diye biri ortaya atmış klişe olmuş ama öyle değil, kendinizi şartlamayın, gezene görene gayet de renklidir güzel insanlar çıkar karşınıza umarım. 🌈

tam tersi bu biraz da kişiyle ilgili demek istedim.
Burada 30 senedir yaşayan biri olarak çok net söyleyebilirim batıyla doğuyla alakasız, insan her yerde insan..
Sıcakkanlı insanlar da her yerde var, soğuk asosyal insanlar da. Ortam önemli ve o ortamı seviyorsanız ayak uydurmak önemli.
İş, kurs, komşuluk vs hepsi birer ortam sonuçta. Daha yenisiniz, ankara güzeldir düzenlidir, sakindir (diğer metropollere göre), ulaşım kolaydır. Gri şehir diye biri ortaya atmış klişe olmuş ama öyle değil, kendinizi şartlamayın, gezene görene gayet de renklidir güzel insanlar çıkar karşınıza umarım. 🌈
Tabikidee haklısınız Genelleme yapmayım da şimdiye kadar karşılaştıklarım biraz öylelerdi yoksa güzel bi çevreniz ve arkadaş ortamınız varsa Ankara güzel. Ben deniz kenarından buraya geldim sanırım o yuzden henüz alışamadım zamanla o da olucak inşallah🙏🫠

İnanırım bi arkadaşım karsta görev için gittiler benden daha cok arkadaşı var 😄
Bingöl den geldik 5 yıl kaldık oranin halkı gerçekten çok samimi ve sıcak kanliydi komşuluklari hat safhadaydi burada maalesef böyle bir şey yok kapı komşu beni kapida görse kapıyı kapatıyor bende alışamadım bu gidişle alisamicam da 😞 burada tek sosyallesemeyen siz değilsiniz emin olun burada çok zor sosyallesmek

Bingöl den geldik 5 yıl kaldık oranin halkı gerçekten çok samimi ve sıcak kanliydi komşuluklari hat safhadaydi burada maalesef böyle bir şey yok kapı komşu beni kapida görse kapıyı kapatıyor bende alışamadım bu gidişle alisamicam da 😞 burada tek sosyallesemeyen siz değilsiniz emin olun burada çok zor sosyallesmek
1,5 yıldır apartman görevlisi kapıyı çaldığında kapı karşı komşuyla karsılaşıyoruz o surat asmaktan bense her defasında iyi akşamlar iyi günler demekten yorulmadık 😄

İstesenizde olamam büyük konuşmayım 😁 Şehir dışı tatil olsun gezme olsun ben nereye o oraya 🤩 Arkadaşlarım yurtdışına gezmeye gitti bebelerinle bence yapılamaz bi durum yok. Ama okul başladı mı işte o zaman sınırlı zamanlar başlayacaktır 🙈 Sağlıkla Allah nasip etsin de 🙏🫠
Vallahi o iş bebeye bağlı benimki çok severdi gezmeyi dışarda bebek arabasında uyurdu yeri gelir o da dışarda huzur vermezdi ama çoğunlukla evde çığlık kıyametti..

Arkadaşımınki de tam tersi evde uysal dışarda kuyruğuna basılmış kedi gibiydi. Çıktığı ile döndüğü hep bir olurdu.

Her şekilde sosyal hayat az oluyor çocukla 3 yaşına kadar..

Merhaba evlilik nedeniyle 1,5 yıldır Ankara ‘dayım çankaya bölgesindeyim. Hak verirsiniz 33 yaşından sonra bilmediğiniz bir şehirde çevre, arkadaş, sosyalleşmek biraz zor oluyor. Sirtaki dans reformer gibi gibi kurslar denesemde; oralarda da 60 yaş üstü ablalara denk geldim 🙈 ordada arkadaş edinemedim. Bana önerebilceğiniz ve sosyalleşmek adına gidebilceğim birşeyler söylermisiniz 🥹 Gerçekten çok bunaldım komşuluk yok hiç bir şey yok çalışmadığım içinde bu duruma ulaşmak zor oldu 🥹
Ya ankarada arkadasi bilmem ama çok güzel tiyatrolar oluyor opera oluyor. Mutlaka gidin eşinizle gidin tek gidin. Her türlü güzel olur

Eşinizin arkadaşları ve eşleri/sevgilileri iş görmez mi? Ben de 1.5 senedir Ankara'dayım, kurs için hiç enerjim yok evden çalışıyorum tek çareyi böyle buldum 😅

Gecen bir kafeye gittim yan masada koreli aile vardı. KKadıla gozgoze geldik selam versim. Geldi numarami istedi gorüselim falan dedi . Geçen aradı bu hafta buluşucaz bakalim. Bulundugum ile yeni tasinmiş. Yani insanlar alakasız da tanisabiliyor bu da boyle bir anım:) tiyatroda sohbet muhabbet belki cevre edinirsiniz

Eşinizin arkadaşları ve eşleri/sevgilileri iş görmez mi? Ben de 1.5 senedir Ankara'dayım, kurs için hiç enerjim yok evden çalışıyorum tek çareyi böyle buldum 😅
Bi kaç tane var ama herkes hayat telaşesi pek zaman olmuyor onlarla. Evden çalışmakta güzel 🫠 en azından zamanınız geçiyordur

Bi kaç tane var ama herkes hayat telaşesi pek zaman olmuyor onlarla. Evden çalışmakta güzel 🫠 en azından zamanınız geçiyordur
Geçiyor da boş geçiyor ya, kimseyle konuşmayıp bey kişisi eve gelince vırvırvır konuşuyor insan :KK43: Ben de eşimin arkadaşlarının sevgililerine bir gün beyler yanımızda olmadan kahve içelim dedim de gerçekleştiremedik henüz 🥲

X