Ankara da sosyalleşmek

mermaid89sda

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
2 Ocak 2023
26
24
Merhaba evlilik nedeniyle 1,5 yıldır Ankara ‘dayım çankaya bölgesindeyim. Hak verirsiniz 33 yaşından sonra bilmediğiniz bir şehirde çevre, arkadaş, sosyalleşmek biraz zor oluyor. Sirtaki dans reformer gibi gibi kurslar denesemde; oralarda da 60 yaş üstü ablalara denk geldim 🙈 ordada arkadaş edinemedim. Bana önerebilceğiniz ve sosyalleşmek adına gidebilceğim birşeyler söylermisiniz 🥹 Gerçekten çok bunaldım komşuluk yok hiç bir şey yok çalışmadığım içinde bu duruma ulaşmak zor oldu 🥹

Merhaba evlilik nedeniyle 1,5 yıldır Ankara ‘dayım çankaya bölgesindeyim. Hak verirsiniz 33 yaşından sonra bilmediğiniz bir şehirde çevre, arkadaş, sosyalleşmek biraz zor oluyor. Sirtaki dans reformer gibi gibi kurslar denesemde; oralarda da 60 yaş üstü ablalara denk geldim 🙈 ordada arkadaş edinemedim. Bana önerebilceğiniz ve sosyalleşmek adına gidebilceğim birşeyler söylermisiniz 🥹 Gerçekten çok bunaldım komşuluk yok hiç bir şey yok çalışmadığım içinde bu duruma ulaşmak zor oldu 🥹
Neden çalışmıyorsunuz? Çevre en hızlı oradan çıkıyor aslında

Neden çalışmıyorsunuz? Çevre en hızlı oradan çıkıyor aslında
Haklısınız yıllarca çalışmış biri olarak o boşluğa düştüm sanırım birde bilmediğim bir şehir bakınıyoruz bakalım güzel bi iş denk gelirse girerim diye düşünüyorum ama önceliğim çocuk düşünüyoruz o yüzden ertelendi acıkcası iş.

Genelde fitness yapılan spor salonlarında kadınlar arkadaş oluyor 😊 reformer pilates daha bireysel orada arkadaş edinemezsiniz. Onun dışında halk egitim kurslari da olabilir.

Genelde fitness yapılan spor salonlarında kadınlar arkadaş oluyor 😊 reformer pilates daha bireysel orada arkadaş edinemezsiniz. Onun dışında halk egitim kurslari da olabilir.
Yıllık üyeliğim var spor salonuna sadece yürüyorum yüzüyorum 🙈 öyle diyorsanız grup derslerine katılmadım hiç ama deneyeceğim onu da 🤗

Ya sirtakiye gidip genc yok demenize çok güldüm ilahi😂
Yani ayrancı tarafında özellikle daha böyle yoga moga antin kuntin kurslar var oraları önerebilirim, hem cok sosyal bir semt. Yine yemek kursu önerebilirim ama tek saatlik değil de biraz daha uzun mesela.
Ama ankarada öğrenci değilseniz çalışmadan sosyalleşmek zor biraz. Çalışmak iyidir çalışın. İşe girmeden çocuk yaparsanız iki sene daha da unutun sosyalligi.

Yani ayrancı tarafında özellikle daha böyle yoga moga antin kuntin kurslar var oraları önerebilirim, hem cok sosyal bir semt. Yine yemek kursu önerebilirim ama tek saatlik değil de biraz daha uzun mesela.
Ama ankarada öğrenci değilseniz çalışmadan sosyalleşmek zor biraz. Çalışmak iyidir çalışın. İşe girmeden çocuk yaparsanız iki sene daha da unutun sosyalligi.
🙈😂 Haklısınız Benim gidişat belli oldu cocuk yapayım 3-4 yaşında kreşe yazdırayım annelerle arkadaş olurum artık 😁

Ayrancı bize yakın bakınacağım ordaki kurslara teşekkür ederimm 🤗

🙈😂 Haklısınız Benim gidişat belli oldu cocuk yapayım 3-4 yaşında kreşe yazdırayım annelerle arkadaş olurum artık 😁
Tabi herkesin kendi tericihi. Ben yurtdisinda yaşadığım için çocukla evde aşırı aşırı sıkılmış, 3 4 sene sosyallesmeden yaşayan çok kadın gördüğüm için yeni tasinilan ve arkadaş olmayan ortamda ise girip sosyallesmeden çocuk düşünen herkesi en azından kendimce uyarmak istiyorum 😊 kolay gelsin.

Çankaya tarafı malesef komsuculuk konusunda sıkıntılı. Bende Ankara dayım bulunduğum yerde insanlar birbirini tanıyor komşular ile dışarıda çay kısır yapanlar toplanıp parka gidip çay kek yapanlar var.

Ben de evlilik sebebiyle başka şehre taşındım ve hemen hamile kaldım. Bekarken yaşadığım şehirde sosyal ve sürekli bir şeylerle meşgulken birden boşluğa düştüm ve çocuk sebebiyle bu boşluk iyice derinleşti. Gelen gidenim olsaydı belki daha farklı olurdu. Yardımcı olması açısına değil yanımda ses olması açısından. Ben böyle şeylerin hesap edilerwk yapılmasını doğru bulmam normalde ama, siz çocuk doğmadan çevre edinin. Olmadı hamilelik sürecinde yapın bunu. Yoksa benim gibi eve sararsınız dekorasyon , mutfak vs.

Ben de evlilik sebebiyle başka şehre taşındım ve hemen hamile kaldım. Bekarken yaşadığım şehirde sosyal ve sürekli bir şeylerle meşgulken birden boşluğa düştüm ve çocuk sebebiyle bu boşluk iyice derinleşti. Gelen gidenim olsaydı belki daha farklı olurdu. Yardımcı olması açısına değil yanımda ses olması açısından. Ben böyle şeylerin hesap edilerwk yapılmasını doğru bulmam normalde ama, siz çocuk doğmadan çevre edinin. Olmadı hamilelik sürecinde yapın bunu. Yoksa benim gibi eve sararsınız dekorasyon , mutfak vs.
Haklısınız bekarken çok sosyal ve çalışıyordum bende, başka şehir dengemi biraz bozdu eve coktan sardım Ankara da avm den bol bişey olmadığı için her cıktığımda ev için bişeyler alıp geliyorum 🤭 En iyi arkadaşım aslında eşim sağolsun onunda geziyoruz cıkıyoruz 🙏 ama insan yınede güzel arkadaşlıklar edinmek istiyor🥹

Ne kadar güzel buralar da selam vermeye aciz insanlar 🥹
Yarın daha iyi anlayacaksınız bunları. Yeri geliyor işiniz çıkıyor çocuk okulda oluyor samimi bir arkadaş bir komşu lazım oluyor yada sıkıldım gel kahveye yada çay koy geliyorum diyebileceğiniz birileri olmasi lazım bence. Semt değişme şansınız yoksa halk eğitim gibi yerlere de gidebilirsiniz

Yarın daha iyi anlayacaksınız bunları. Yeri geliyor işiniz çıkıyor çocuk okulda oluyor samimi bir arkadaş bir komşu lazım oluyor yada sıkıldım gel kahveye yada çay koy geliyorum diyebileceğiniz birileri olmasi lazım bence. Semt değişme şansınız yoksa halk eğitim gibi yerlere de gidebilirsiniz
İnanın tam olarak istediğim de bu hadi bi kahveye gel diyebilmek komşu çok önemliymiş inşallah ileride semt değişimine gireriz 🙏

Ben de Ankara’dayım. Örnek verdiğiniz kurslardan ikisine gidiyorum.
Hele reformer bir buçuk sene oldu neredeyse devam ediyorum muhteşem nir şey bence.
2-3 veya 4 kişilik grup dersleri olduğu için yaşları yakın koyıyorlar ben hiç dediğiniz yaş grubu grubumda görmedim mesela. Benden önce veya sonra gelenler de gördüm ve keşke benim grubumda olsa ne kadar şen şakraklar dedim ama hareket kısmında aynı efor olamadığı için koymıyorlar tabii.
Keza dansta da öyle.
Ben çok şaşırdım şu an sanırım yanlış yerlerde gidiyorsunuz kurslara.

Bizde çankayadayız sitede oturuyoruz komşuluk ilişkisi zayıf hakkikaten ama ben baktım asansörden asansöre selamlaş olmuyor bir bahane ile çaldm kapılarını ya kek yaptım verdim ya tatlı ya bir şey eksik dedim.bu süreçte Çankaya evlerinde güzel kurslar oluyor onlara katılmıştım yaş ortalaması biraz daha büyük olsada insan içine çıkmak iyi geliyor bünyeye ki zamanla oturuyor her şey akışına bırak hoşgeldin Ankara'ya umarım burda çok güzel günlerimiz olur🥰

X