Ankara Bilkent Şehir hastanesi tüp bebek süreci

Deniz1esin

Üye
Kayıtlı Üye
6 Mayıs 2024
110
35
29
Merhaba arkadaşlar Bilkent’te aşılama oldum bu tutmazsa tüp bebeğe geçicem. Orada süreç nasıl ilerliyor transfer gününe kadar neler oluyor çok merak ediyorum tecrübesi olanlar yazabilir mi

Hayırlısı olsun inşaallah ne zaman oldun aşılamayı ?
Birde orda yapılan tüp bebek tedavisiyle ilgili iyi yorumlar okumuştum ancak süreci bilmiyorum bende merak ediyorum:)

Merhaba arkadaşlar Bilkent’te aşılama oldum bu tutmazsa tüp bebeğe geçicem. Orada süreç nasıl ilerliyor transfer gününe kadar neler oluyor çok merak ediyorum tecrübesi olanlar yazabilir mi
Lütfen süreci detaylı anlatır mısın hangi doktora gittin nereye yönlendirdi hangi hastalara tüp bebek uygulaması yapıyorlar

Ben şu anda Bilkent şehir Hastanesi'nde heterotopik gebelik şüpheli yatıyorum bir düşük Bir de bu var eğer bunun sonucunda tüpüm alınırsa tüp bebek yaptırmak istiyorum o yüzden sonucu bana bildirirseniz çok sevinirim
Heterotopik gebelik aynı anda hem dış gebelik hem de rahim içi gebeliğim bir arada bulunması demek Ben de önce dış gebelik tespit edildi sonra ultrason sonucunda Bir de çok minik bir normal gebelik olabileceği şüphesi doğdu şimdi bete HCG ile bunun takibi yapılıyor eğer normal gebelik var ise dış gebelik ameliyatla alınacak normal gebeliğini yaşamasına izin verilecek ama işte narkoz ve ameliyattan dolayı ne kadar yaşayabilirse bunun dünyada örnekleri var yaşadığına dair eğer normal gebelik gözlemlenmezse bu sefer ilaç yöntemi ile düşürülmeye çalışacak inşallah Rabbim hepimize evlat sahibi olmayı nasip eder

Peki bunun sebebi ne olabilir ? Birde doğal yolla mı gebelik oluştu?

İnşallah en iyi en güzel şekilde sonuçlar

Lütfen süreci detaylı anlatır mısın hangi doktora gittin nereye yönlendirdi hangi hastalara tüp bebek uygulaması yapıyorlar
İlk gittiğim de detaylı tetkikler yapıldı eşime ve bana ikimizde de bir sorun çıkmadı sebepsiz kısırlık dediler. Ben 5 defa klomen ile aşılama gördüm yani hap kullanarak yumurtam büyütüldü sonra çatlatma iğnesi ve aşılama. Tabi arada doktor kontrole çağırıyor ve bakıyorlar yumurtan büyüyor mu diye. İlaçla olmadı şimdi iğneye geçtik. Hap değilde her gün aynı saatte göbekten iğne yaptım 7 gün boyunca. Yumurtam büyüyüp çatladıktan sonra aşılama oldu dün. Ben 7 defa aşılama oldum. Ama bu her hastada aynı değil. Herkesin testlerine tedaviye yanıtına göre değişiyor . Mesela arkadaşım 3 defa aşılma denedi sonra tüpe geçti. Devlette tüp bebeğe geçmek için 2 tane iğneli aşılama şartı var ben ikinciyi dün oldum Buda tutmazsa tüp bebek dedi doktor. Benim bu kadar uzamasının sebebi hormonlarım iyiymiş tedaviye çok güzel yanıt veriyormuşum ama tutmuyor. Sonuna kadar deneyelim belki tutar sende tüp bebek süreci ile uğraşmazsın dediler ama hala bsey yok. Şuan son aşılamam oldu beklemedeyim bakalım

Selam nasılsın?

3 senedir hastanelerde uğraşıyorum. 8 defa aşılama oldum bu sekizinci ve sondu Buda tutmazsa tüp bebek raporum çıkacaktı ve tüp bebeğe geçecektim. Bende hiç beklemiyordum bu son aşılamayı tüp bebeğe geçmek için yaptırdım resmen. Hiç ama hiç aklımda yoktu 7 defa tutmamış Buda olmaz demiştim. Memlekete anneme geldim burada gezdim tatil yapıyordum ve annemin zoruyla test alıp öğrendim hiç beklemediğim anda

Çok sevindim Allah utandırmasın inşaallah bende bugün aşılama oldum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…