Ankara bahçeci tüp bebek

eses_90

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
20 Temmuz 2024
1
1
39
Buraya gelmek isteyenlere bilgilendirme msjı olarak yazıyorum.
1-Ön görüşme ücretsiz ancak hemen hepsinde doktor muayene etmek istediği için yaklaşık 3700 tl civarında ücret ödüyorsunuz üstelik hekim vb sağlık mensubu olmanız hiçbir şeyi değiştirmiyor
2- Ortada sebepsiz infertilite varsa direk ıvf ye yönlendirilebiliyorsunuz bunun güncel ücreti ise yaklaşık 130000 (taze transfer sıklıkla yapılmıyor birde onun için bekletme ücreti yaklaşık 14000 tl ödüyorsunuz)
3-Eşinizin spermiyografisi normalse (ki birçok laboratuvar akrozom aktivitesi gibi önemli detaya bakmıyor zaten düzen laba gönderdiyseniz %95 lik bir oranla yanlış negatif yani normal çıkıyor ve sorunlu sizmişsiniz gibi üzerinize yapışıyor bu infertilite) zaten sorun sizdedir diye düşünülüp tüp bebek için bilgilendirmeye yönlendiriliyorsunuz
4-Yusuf Aytaç doktor adına öngörüleri ve planlamasını yetersiz ve kısmen tehlikeli buldum henüz regl dönemine bir hafta kala gonadalf uygulama gibi saçma teklifte bulunmuştu ki bilmeyenler için bu sizin adet olmanızı engelleyip polip yada myom gelişmesine medikal olarak neden olabilir ki buradaki doktorların birçoğu dondurulmuş embriyodan transfer yapıyor en tabi bunun şansı çok daha düşük
Birçok kişinin zorlu ekonomik süreçlerle boğuştuğunu düşünerek bilgi amaçlı yazdım

Düşünerek faydalı olmak için paylaşmışsınız teşekkürler. Prof Dr Berfu Demir için çok olumlu yorum var neden onu tercih etmediniz? çok disiplinli ve başarılı olduğu konuşuluyor.

Dondurulmuş transfer başarı oranı daha yüksek aslında araştırısanız detaylı görürsünüz. Rahim ve yumurtalıklar ilaçlardan dinlenmiş oluyor.

130 bin çok fazla bir rakam ya. Bunun içine neler dahil? 1 opu 1 transfer ve kan tahlileri 62 bin haziranda ankara memoriale verdim. Bu merkezin paracı olmasından tercih etmedim. Muayene ücreti Prof olduğu için berfu hocanın daha fazla olabilir. Ücretsiz öngörüşme var ama muayene için ücret aldıklarını bilmiyordum aslında alınmaması lazım çoğu merkezde alınmaz.
E eses_90

Buraya gelmek isteyenlere bilgilendirme msjı olarak yazıyorum.
1-Ön görüşme ücretsiz ancak hemen hepsinde doktor muayene etmek istediği için yaklaşık 3700 tl civarında ücret ödüyorsunuz üstelik hekim vb sağlık mensubu olmanız hiçbir şeyi değiştirmiyor
2- Ortada sebepsiz infertilite varsa direk ıvf ye yönlendirilebiliyorsunuz bunun güncel ücreti ise yaklaşık 130000 (taze transfer sıklıkla yapılmıyor birde onun için bekletme ücreti yaklaşık 14000 tl ödüyorsunuz)
3-Eşinizin spermiyografisi normalse (ki birçok laboratuvar akrozom aktivitesi gibi önemli detaya bakmıyor zaten düzen laba gönderdiyseniz %95 lik bir oranla yanlış negatif yani normal çıkıyor ve sorunlu sizmişsiniz gibi üzerinize yapışıyor bu infertilite) zaten sorun sizdedir diye düşünülüp tüp bebek için bilgilendirmeye yönlendiriliyorsunuz
4-Yusuf Aytaç doktor adına öngörüleri ve planlamasını yetersiz ve kısmen tehlikeli buldum henüz regl dönemine bir hafta kala gonadalf uygulama gibi saçma teklifte bulunmuştu ki bilmeyenler için bu sizin adet olmanızı engelleyip polip yada myom gelişmesine medikal olarak neden olabilir ki buradaki doktorların birçoğu dondurulmuş embriyodan transfer yapıyor en tabi bunun şansı çok daha düşük
Birçok kişinin zorlu ekonomik süreçlerle boğuştuğunu düşünerek bilgi amaçlı yazdım
Burada düzen lab’la ilgili yazdığınız kısmı anlamadım, ne demek istediniz? Eşim de en son orada verdi, değerler doğru çıkmıyor mu orada?

Ben Bahçeci Ankara Yusuf Aytaç hocaya tedavi oldum. Adet öncesi yani yumurtlama sonrası mantığını anlatarak tedavime başlamıştı. Bir önceki merkeze göre daha fazla yumurta toplandı ve dondurulmuş embriyo transferi uygulandı. Tedavi süresince planlaması ve ayrıntılara yönelmesi bakımından çok memnun kaldım. Sonuç olarak şuan hamileyim :)

Bende Yusuf Aytaç hoca ve bahçeci ankaranın hastasıyım. Tüp bebek sürecime 2 yıl önce ankarada başka bir merkezde başlamıştık ve sonucumuz olumsuz olunca maddi ve manevi kendimizi toparladıktan sonra 4 ay önce Yusuf aytaç hocayla başladık. İlk görüşmede eşim ve bana karşı samimi yaklaşımı, tüm tedavi sürecinde yaşanabilecek olumlu ve olumsuz durumları detaylarıyla anlattı ve kafamıza takılan bir şey olunca ona direk ulaşabileceğimiz söyledi ve bizim için en önemli olan ulaşılabilir olmasıydı. Her aradığımda, her mesaj attığım da en kısa sürede hep dönüş sağladı . Bilgisi ve tecrübesiyle bu süreçte ki eşimden sonra ki en büyük destekcim oldu diyebilirim. Bu seferki tedavimde geçen seneki transferim olumsuz olduğu için farklı bir yöntem denedi ve transfer sürecinde farklı olarak kendi yumurtamı büyüterek rahim duvarımı kalınlaştırdı ve gebe kaldım :) Bugün kese kontrolüm vardı kesemizide gördük. Allahım her isteyene her emek verene bu mutluluğu yaşatsın ..

Berfu demir pişmanlıktır …. Hiç bir şekilde kendisine ulaşamıyorsunuz, mesajlara hiç bir şekilde dönmüyor.. müşteri hizmetlerinden bağlanıyoruz size dönüş yapılacak diyor dönen yok .. herşey parayı alana kadar …

Ben geçen sene berfu hocaya gittim,hiç embriyom oluşmadı,sonrasında konuşmak istediğimi söyledim beni aradı ve uzun uzun konuştuk,1 sene ara verip tekrar başladım kendisiyle bu kez farklı ilaçlar ve farklı zamanda tedavi sürecim oldu,gerçekten kişiye özel,3 yumurtam toplandi iki tane iyi kalite embriyom donduruldu,demem o ki berfu hocayı çok sıkmadan,bogmadan sorulari sorup ona guvenirseniz hiç bir sorun olmuyor.Gayet de bilgili,kendinden emin,ne yaptığını bilen biri

X