Ankara Bahçeci Tüp Bebek Merkezi

Merhaba,kalbi dinlediniz mi?Umarım yolundadır her şey.Ben Pazartesi dinlemeye gideceğim.Kesedeyken gördük kalbi atışını falan ama dinlemek bambaşka olur diye düşünüyorum 😊
Merhaba. Dinledik çok şükür çokk güzeldi çok farklı bi duyguydu. O andan sonra hamile olduğumu anladım :) Allah herkese nasip etsin sağlıkla gelsin bebişlerimiz inşallah

Aslında bir problemim yok canım bütün değer ve testler güzel. Eşimde de sıkıntı yok. Hipofiz benzinden gelen bir reseptör sebebiyle yumurtlama engelleniyor ve haliyle ben adet bile olamıyorum ilaç kullanmadan. Tek sıkıntı bu. 10 yumurta toplandı 8i döllenmiş yarın 3. Güne kaç tane olduğu bilgisini verecekler inşallah çok düşmemiştir sayı. Sende vaziyet ne yavrum güzeldir inşallah
Canım benım hikayemde senınkıyle aynı umut ışığı oldun bana resmen 😊özelden yazdım bakarsan çok sevınırım gerçekten 🙂

Benim tsh daha 2.5 olmadi o yuzden baslamadilar. 80 civarinda tpo benim. Benim ultrasonda da cikti hasimato
Merhabalar haşimato dediğiniz tiroidin yüksek mi olması yoksa daha düşük olması mı benim de yaz başında 5 küstürdü her gün düzenli ilaç kullanıyorum boğazımdan ultrasonla da bakıldı sıkıntı yok denildi prolaktin bende de yüksekti ama hipofiz beziyle alakalıydı ilaç kullanmıştım

Merhabalar bende pko var 1,5 yıllık evliyim nerdeyse ve hiç hamile kalamadım aslında her şey gayet iyi gidiyordu yumurtlama çatlama falan ama bi türlü olmuyor istanbul da yaşıyorum ama Ankara’da ailem var ve Fiyat olarak daha uygun sanırım Ankara bu yüzden belki burada tedaviye başlarım ama sonuçlandıktan sonra uzun yolculuk yapabilir miyim acaba acaba ve fiyat olarak en son gidenler yardımcı olabilir mi benim gibi pko Olup pozitif sonuç alanlar var mı

Merhabalar haşimato dediğiniz tiroidin yüksek mi olması yoksa daha düşük olması mı benim de yaz başında 5 küstürdü her gün düzenli ilaç kullanıyorum boğazımdan ultrasonla da bakıldı sıkıntı yok denildi prolaktin bende de yüksekti ama hipofiz beziyle alakalıydı ilaç kullanmıştım
O kisiye gore duruma gire degisiyor. Yani bazilarinda tsh yukseliyo bazilarinda dusuyo donemsel olarak. Ama bogazdan bakip sorun yok dedilerse hasimato degildir. Hasimatoda vucut tiroit bezlerini parcalamaya calisiyo yok etmeye calisiyo oda ultrasonda cikiyo zaten. Bide sadece tsh ile olculmuyor hasimato. Anti tpo ve anti tg diye degerler var onlar yuksek olunca hasimato suphesi oluyo

O kisiye gore duruma gire degisiyor. Yani bazilarinda tsh yukseliyo bazilarinda dusuyo donemsel olarak. Ama bogazdan bakip sorun yok dedilerse hasimato degildir. Hasimatoda vucut tiroit bezlerini parcalamaya calisiyo yok etmeye calisiyo oda ultrasonda cikiyo zaten. Bide sadece tsh ile olculmuyor hasimato. Anti tpo ve anti tg diye degerler var onlar yuksek olunca hasimato suphesi oluyo
Anladım teşekkür ederim cevabınız İçin çok geçmiş olsun size d e

Teşekkür ederim. Pko hakkinda bilgim yok yazinizi okudum . Bu arada prolaktin kac seviyelerinde 30 ustu olunca gebelik zorlasiyor cunku
Benim yaz başında 80 falandı 1 ay sonra 60 oldu mr çekildim hipofizde 2 mm büyüme olmuş ama göğsümde sıkıntım yoktu ilaç kulladım 0 lanmişti 2 aydınız ilaç kullanmıyorum ama şu an belki yine biraz yükselmiştir sizin kaçtı

Benim yaz başında 80 falandı 1 ay sonra 60 oldu mr çekildim hipofizde 2 mm büyüme olmuş ama göğsümde sıkıntım yoktu ilaç kulladım 0 lanmişti 2 aydınız ilaç kullanmıyorum ama şu an belki yine biraz yükselmiştir sizin kaçtı
Benim 60. Bende hipofizde iyi huylu tumor var minicik. Ondan yukseliyor. Bende gebelik dusundugum icin duzenli ilac iciyorum dusuk olsun diye. Parlodel diye bisey. Ama gebelik dusunmedigim zman icmeyecegim doktor oyle onerdi. Hamile kalana kadar kullancam

Ilaci duzenli kullanman lazim gebelik istediğin surece. Sanirim sana dostinex vermişlerdir. Doktorlar hep onu veriyo ama doktorunla konus dostinexin gebelikte cok arastirmasi yok guvenli degil o yuzden parlodele gecirdi beni doktorum her aksam iciyorum ama gebe kalirsan sorun olmaz bebege dedi

Ilaci duzenli kullanman lazim gebelik istediğin surece. Sanirim sana dostinex vermişlerdir. Doktorlar hep onu veriyo ama doktorunla konus dostinexin gebelikte cok arastirmasi yok guvenli degil o yuzden parlodele gecirdi beni doktorum her aksam iciyorum ama gebe kalirsan sorun olmaz bebege dedi
Ben Kasım’da aşılama yaptırdım doktorum zaten gebelik düşündüğün zaman falan bırak demişti şimdi de tedavi oldum onun İçin bıraktım regl olursam tekrar başlamayı düşünüyorum

Merhaba kızlar 🍀 tüm yazdıklarınızı tek tek okudum ve gönülden hissettim ❤️ bende Aralık'ta bahçeci berfu hanıma muayene olmuştum bende pko vardı adetlerik çok düzensiz ve 1.5 yılda hiç hamilelik oluşmadı, daha önceki gittiğim drlar pko var demişti fakat Aralık'ta berfu hoca muayene ettiğinde kist göremiyorum diyip zayiflamami söyledi ve birtakım kan testleri istemişti. Bugün yine kan sonuçlarına birlikte gittim sabah bakti rahimde ve kanlarda bişi çıkmadı sadece hasimato başlangıcı var ama şuanda ona ilaç vermeyeceğim gebe kalınca başlarız dedi. Ve biraz insulinim yüksek çıktı ona da vermedi. Bana yine 2-3 ay kilo ver sonra yol haritamızı cizicez dedi. Ve d vitamini düşüklüğünlm için coledan-d3 verdi hergun 5 damla icmemi söyledi.31 Aralık'ta gittiğimde 93 kiloydum şimdi 88 kiloyum. Ama benim merak ettiğim orda benden de kilolu kadınlar vardı ve tedavileri başlamıştı.neden bende buna dikkat etti tüp bebekte engel mi bu? Yada benim gibi hasimato sınırda çıkıp ve adetleri düzensiz olup tüp bebekle hamile kalanlar varmı? Cevaplarsanız sevinirim 🙏🏻

Merhaba kızlar 🍀 tüm yazdıklarınızı tek tek okudum ve gönülden hissettim ❤️ bende Aralık'ta bahçeci berfu hanıma muayene olmuştum bende pko vardı adetlerik çok düzensiz ve 1.5 yılda hiç hamilelik oluşmadı, daha önceki gittiğim drlar pko var demişti fakat Aralık'ta berfu hoca muayene ettiğinde kist göremiyorum diyip zayiflamami söyledi ve birtakım kan testleri istemişti. Bugün yine kan sonuçlarına birlikte gittim sabah bakti rahimde ve kanlarda bişi çıkmadı sadece hasimato başlangıcı var ama şuanda ona ilaç vermeyeceğim gebe kalınca başlarız dedi. Ve biraz insulinim yüksek çıktı ona da vermedi. Bana yine 2-3 ay kilo ver sonra yol haritamızı cizicez dedi. Ve d vitamini düşüklüğünlm için coledan-d3 verdi hergun 5 damla icmemi söyledi.31 Aralık'ta gittiğimde 93 kiloydum şimdi 88 kiloyum. Ama benim merak ettiğim orda benden de kilolu kadınlar vardı ve tedavileri başlamıştı.neden bende buna dikkat etti tüp bebekte engel mi bu? Yada benim gibi hasimato sınırda çıkıp ve adetleri düzensiz olup tüp bebekle hamile kalanlar varmı? Cevaplarsanız sevinirim 🙏🏻
Canim hasimatodan dolayi olabolir. Ama sana sunu soyleyeyim ben berfu hocanin hastasiyim ve mutlaka bir bildigi vardir. Bende hicbir doktorun dikkat edip onemsemedigi seyleri farketti ve tedaviyi basarili bi sekilde ilerleti. Yarin test sonucumu alicam insallah poztofimdir bakalim. Koenzimi mutlaka duzenli ve ayni saatte kullan. Cok faydali.

X