Anaokulu, okul öncesi, kreş yorumları Anaokuluna yemek götürmek!!

Kivii17

Guru
Kayıtlı Üye
5 Şubat 2011
1.116
1.979
Merhaba arkadaşlar kızım bir ilkokulun anasınıfına yarım gün başladı.12 30 da gidiyor 17 15 te çıkıyor.Alıştırma sürecinde okula gidememiştik o hafta toplantı yapılmış öğle yemeği okulda yenilsin hergün sırayla bir anne listedeki menüyü getirsin diye karar alınmış.ben toplu beslenme istemiyorum çünkü küçük bebeğim olduğu için 20 kişilik bir menü hazırlamak ve götürmek benim için çok zor.menü örneği vereyim;kuru fasulye pilav salata yoğurt.bu konuya itiraz ettik bazı veliler ve tekrar toplantı yapılacak.Dediğim gibi ben o kadar şeyi taşıyamam bu konuda tecrübe ve fikirlerinizi paylaşırmısınız.

Son düzenleme:
:kk77::kk77:Daha neler mercimekli köfteler:halay::halay::halay:
Herkes bireysel kendi çoçuğunun yemeğini yapsın
Toplu yemek nedir eğer toplu olacaksa güzel hijyenik yemek firmayla anlaşılsın zaten ücret bölüşülür...bazı işgüzar veliler yüzünden alınan saçma karar gibime geldi:KK49:

:kk77::kk77:Daha neler mercimekli köfteler:halay::halay::halay:
Herkes bireysel kendi çoçuğunun yemeğini yapsın
Toplu yemek nedir eğer toplu olacaksa güzel hijyenik yemek firmayla anlaşılsın zaten ücret bölüşülür...bazı işgüzar veliler yüzünden alınan saçma karar gibime geldi:KK49:
Aynen öyle neymiş bazı veliler hergün beslenme hazırlamak istemiyorlarmış.devlet okullarında ilkokulda da beslenme götüeülmüyormu? Hatta mercimek köftesi ayran turşu salata diye bir menü de vargün yapıyoruz ya

Bizede önermişlerdi ama kabul etmedik. Okul idaresi , yemek şirketiyle anlaşmıştı o şekilde hallettik.
Sizdeki durumda değişmezse , siz sıra size gelinceki menüyü yemek şirketiyle anlaşın. Okulun adresini verirsiniz , oraya bırakabilirler yemeği...

Aynen öyle neymiş bazı veliler hergün beslenme hazırlamak istemiyorlarmış.devlet okullarında ilkokulda da beslenme götüeülmüyormu? Hatta mercimek köftesi ayran turşu salata diye bir menü de vargün yapıyoruz ya
İşte kendi çocuklarına kendi elleriyle beslenme hazırlamayan mantık az olsun kendi elinle olsun hala eski ev günlerinden kalan kişiler
Herkes bütçesine göre hazırlar çocuğunun beslenmesi yollar toplantıda yükselt sesini

Merhaba arkadaşlar kızım bir ilkokulun anasınıfına yarım gün başladı.12 30 da gidiyor 17 15 te çıkıyor.Alıştırma sürecinde okula gidememiştik o hafta toplantı yapılmış öğle yemeği okulda yenilsin hergün sırayla bir anne listedeki menüyü getirsin diye karar alınmış.ben toplu beslenme istemiyorum çünkü küçük bebeğim olduğu için 20 kişilik bir menü hazırlamak ve götürmek benim için çok zor.menü örneği vereyim;kuru fasulye pilav salata yoğurt.bu konuya itiraz ettik bazı veliler ve tekrar toplantı yapılacak.Dediğim gibi ben o kadar şeyi taşıyamam bu konuda tecrübe ve fikirlerinizi paylaşırmısınız.Gerekirse bakanlığa da bildirmeyi düşünüyorum.
Esnaf lokantası gibii kurufasulye pilav ne yaa..benım kızım sabah 8 bucuktan 12 bucuğa kadar okulda.menüyü herkes kendı getırıyor.menude tost börek sut ayran köfte aperatıf yıyecekler oluyor..öğretmenle konusun ama topluluk ne derse o..ek sız olunca sanmam degışsın.sınıf mevcudu 20 olsa 20 gunde bır sıze sıra gelecek o gune bı yakınınızı annenızı falan çagırın ya o yapsın bebekle ilgilensın yadaa..o şekilde olabılır..

Ben burdurdayim oğlum 8.30 13.20 arası okulda 30 kişilik beslenme götürdük ama yemek değil tabi öğleden önce olunca kahvaltı oluyor genelde

Biz kantinle çok çeşitli olmasa da çocuklara göre bir şeyler yapmak üzere anlaştık normalde tosttan başka bişi yapmiyorlardi örn çorba meyve ya da sulu yemek ayran gibi sadece Çarşamba günleri de gönüllü olan veliler tek çeşit atıştırmalık bişiler yapıyorlar örn ben bı kere cupcake bı kere de bardakta meyveli muhallebi ve cikolata soslu bı tatlı götürdüm gibi bizim okulda veliler yemek şirketini karşılayamayacaklarini söylediler biz de bu çözümü bulduk

bakanlığa şikayet!!!!! Pardon kimi şikayet edeceksiniz öğretmen bana yemek yapın mı dedi.Ben her geçen gün daha da şaşıracak bişey buluyorum velilerde ve inanamıyorum. Öğretmenler artık o kadar usandı ki ne için şikayet edildiklerini anlayamamaktan beslenme listesinden ihtiyaç listesine panduftan makasa herşeyi veli toplantısında karara bağlıyoruz ama yine de memnun etmek imkansız Allah öğretmenlere yardım etsin

Neyi bakanlığa bildireceksiniz ? Herkesin küçük bebeği var ve yapıp götürüyoruz bu her devlet okulunda böyle. İllaki ben yapmam diyorsanız yarı özel devlet okulları var oraya kayıt yaptırın çocuğunuzu, verin yemek ücretini yemek pişirme derdiniz olmasın

Okulda yemek yeme olayını çok beğeniyorum ayrıca, evde mercimek köftesi kısır yemeyen çocuklar okulda herşeyi yiyorlar.

Burada maksat velinin her gün beslenme hazırlamaktan kaçınması değil sınıfa aile katılımı sağlamak çocuklarla iç içe olmanızı istememiz.

X