Amniyotik bant hakkında yorumlarınızı bekliyorum

bukettimm

ikinci meleğim i bekliyorumm
Kayıtlı Üye
30 Ağustos 2014
490
327
35
Merhaba arkadaşlar bebeğinde plesenta ayrılması vardı ucgundr kanamam vardı bugün doktora gittim ve amniyotik bant oluştuğunu söyledi bununla karşılaşıp sağlıklı doğum yapan varmı aranızda

Inan ilk defa duyuyorum ama Rabbim inşallah hayırlısıyla tamamına erdirip kucağına almayı nasip etsin

Ay bende ayrılma yok canım çok şükür ama plasenta aşağıda Rahim ağzını kapatmış. Kanama olmadı ama olması olasıymış. O bant nasıl bişeymiş doktorun açıklamadı mo

Amniyotik bant bendede ilk ayalarda görüşmüştü ama kendiliğinden kayboldu doktorum gebelde kendiliğinden kaybolur demişti çok geçmiş olsun

Düzeldi canım progestan kullanıyorum fitil olarak birde dört günde bir iğne vuruluyorum yatarak düzeldi daha iyi durumda suan

Düzeldi canım progestan kullanıyorum fitil olarak birde dört günde bir iğne vuruluyorum yatarak düzeldi daha iyi durumda suan
Mrb kacinci haftanizdasinz bnm de 13. Haftam ve dün doktor amniyotik bant var perinatoloji gorcek dedi ona da 3 hafta sonraya sıra verdiler cok ta var endiseden kendimi sakinlestiremiyorum

Mrb kacinci haftanizdasinz bnm de 13. Haftam ve dün doktor amniyotik bant var perinatoloji gorcek dedi ona da 3 hafta sonraya sıra verdiler cok ta var endiseden kendimi sakinlestiremiyorum
Canım öncelikle doktorun onun amniyotik bant mı yoksa başka biseymi kesinlestirmesi lazım benimki de seninle aynı haftalarda oldu ve oyuzden kaybolması daha kolay oldu ilerleyen haftalarda olanlar kaybolmuyormus panik yapma bantin nerede olduğu çok önemli

tam yeri hakkinda bi bilgim yok ama doktor bakarken hissettigim sol üst gibiydi karin yüzeyine yakın doktorda çok bakti bulmak icin direk bakinca görünmüyor bikac farkli doktora gittim yok gibi düşünüp hamileligine devam edeceksin ne sen ne biz hic bişey yapamayiz dediler sadece doktorun biri kalin olusmus bi bant ince yuzeyliler daha zarar verici deyip biraz içimi ferahlatti

Canim cok gecmis olsun. Bildigim kadariyla bununla ilgili ameliyat yapilabiliyor ancak bunu da turkiyede sadece konya da mi ne bir doktor yapiyor. Su ana kadar cok fazla da denemesi yapilmamis acikcasi ama bir arastir en azindan mumkunse o doktorla iletisime gec raporlarini felan gonder derim. Bazilari cok tehlikeli olabiliyor, bazilari da hic bir problem yasatmiyor tamamen sans isi. Rabbime emanet et melegini, allah korur onu icinde... insallah kendiliginden yok olur da sonrasinda kolayca gecirirsin hamileligini

Bende de 23.haftada oluşmuş bir amniyotik bant vardı. Doktorum söylediğinde kesedeki suya odaklandığım için pek takılmamıştım. Bir sonraki kontrole gitmeden araştırdım ve çoook korktum. 28.haftamda kontrole gittiğimde bu korkumu dile getirdim. Bebeğimin artık geliştiğini ve o bandın bir zararı olmadığını söyledi. Doktoruma her gidişimde kızımın el ayak parmaklarını bile tek tek saydık. Şu an 4 aylık çok sağlıklı bir kızım var.
Siz Kaçıncı haftadasınız?

Bn su an 13. Haftadayim o kadar olmama da su an bana göre bi asir var vakit gecmiyo. hic hareketlerinize özen gosterdiniz mi peki bn su an arabaya binip tumseklerden geçmeye bile korkar oldum

Insallah kolayca gecer sag ve sağlıklı kucagimiza almak nasip olur. Dediginiz doktoru da duydum evet ama cok riskli bi operasyon bu. Bant zaten kese zarar görüp kendini yenilerken oluşuyor allah korusun operasyon sirasinda yeni bi zedelenmeyi kaldiramayabilir

Bn su an 13. Haftadayim o kadar olmama da su an bana göre bi asir var vakit gecmiyo. hic hareketlerinize özen gosterdiniz mi peki bn su an arabaya binip tumseklerden geçmeye bile korkar oldum
Dediğim gibi doktorum ilk söylediğinde araştırmamıştım dikkat etmedim. Sonrasında da tüm uzuvlar oluştu korkma demesine rağmen yine de tedirgindim ama ekstra bir şey yapmadım. Kızım kıpır kıpırdı ama hep ters duruyordu hiç düz görmedim ve bant ayaklarının olduğu kısımdaydı.
Bu arada ben farklı bir şehirde doğum yapacağım için farklı bir doktora gitmeye başlamıştım ve yeni doktorum ilk muayenesinde söylemişti bant olduğunu. Ben yine de hayal meyal hatırlıyorum ilk doktorumda da ultrason esnasında kesede bir çizgi olduğunu. Pek endişelendirmeyi sevmeyen bir insan olduğu için İlk doktorum bilgilendirme yapmamıştı bana. Belki de daha önceden vardı bant kesemde.
Evet hamileyken zaman hiç geçmiyormuş gibi geliyor hele de ben gibi doğuma bile kusarak giren biri için.. hiç endişelenmeyin öyle bir geçecek ki zaman bu sefer de çok hızlı geçtiği için hayıflanacaksınız

İnşallah dediğiniz gibi olur rabbim sağlıkla verir yavrumu kucağıma bi onceki gebeligimde de çok umutla gitmistim kalp atışlarını bile duyamadan aldilar meleğimi bu da böyle oldu rabbim beni ve kimseyi evlatlariyla sinamasin. Su asama da bnde Moralimi yüksek tutmaya calismaliyim o zaman uzulmesin bnmle birlikte caniçim

İnşallah bir şeycik olmaz miniğe. Allaha emanet hepsi. Kesinlikle haklısınız strese girmeyin moralinizi yüksek tutun. 20li haftalarda ayrıntılı ultrasonda zaten her uzvunu ve organını tek tek göreceksiniz küçüğünüzün
Bu arada bant kritik bir yerde olsaydı doktorunuz her hafta görmek isterdi sizi. İsterseniz farklı bir doktora da görünün içiniz rahatlar belki biraz.
Allah sağlıkla kavuştursun miniğinize.

3 farkli doktora gittim 15 gün sonra da perinatoloji gorcek bakalim riskli gebelik bölümü ne diyecek. Rabbim herkesin evladını hastalik ve şerden saklasin insallah

3 farkli doktora gittim 15 gün sonra da perinatoloji gorcek bakalim riskli gebelik bölümü ne diyecek. Rabbim herkesin evladını hastalik ve şerden saklasin insallah
Amin.. İnşallah sıkıntılı bir yerde değildir bant ve zarar vermez. miniğin sağlıkla eksiksiz gelişir inşallah annesi. Bant 1 tane mi daha mı fazla? Kesenin neresinde oluşmuş?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…