amniyosentez sonucu olumsuz cıkanlar

Casperx17

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
6 Ekim 2018
11
0
35
Kizlar ben 17 haftalik hamileyim su an amniyosentez yapildi ve sonuç malesef down sendromlu. Ayrica bebegimin beyninde ve kalbinde sıvı birikmesi var. Beynindeki sıvı birikmesi hidrosefali olarak tanimlaniyor. 2 hafta sonra aldirip aldırmama konusunda karar vermemiz gerekiyor. Esim kesinlikle aldırmak istiyor. Ben istemiyorum ama esimden hicbir sekilde destek göremiyorum. Günahından korkuyorum belki yanlis ama artik kendiliginden bisey olsa diye dua ediyorum. Dini acidan aldırmamam gerekiyor biliyorum ama tek basima da böyle biseye karar vermek beni cok korkutuyor. Esimde benim gibi aldirmak istemese ve herseyine beraber katlanalim dese karar vermek cok daha kolay olcak ne yapmaliyim bilemiyorum kücücük yaveumun vebalini de almak istemiyorum

Canım bir de bebeğinin doğduğu zaman ve sonrasında çekeceği acıları ve sorunları dusün. Sen annelik duygularınla vazgeçmek istemiyorsun anlıyorum çok da haklısın ancak sen de her zaman bebeğinin yanında olamayabilirsin. Çocuğun daha çok küçükken sana birsey olsa kim sahip çıkacak ona.. bunları da düşün lütfen öyle ver kararını. .

Gerçekten çok zor bir karar.. Hem dini hem vicdani açıdan. Ama bende şöyle düşünüyorum kimi zaman sosyal medyada bu rahatsızlıkla doğmuş bebekleri ailelerini görüyorum. Ben dahi dış kapının dış mandalıyken içim parçalanıyor. Çektikleri acılar sıkıntılar.. Ama bu eşinizle vereceğiniz bir karar tabiiki. İnşallah sizin için en hayırlısı olur

bu benim ikinci hamileligim ilkinde de fokomeli vardi kollari bacakları gelismemisti gögüs kafesi dardı ve neden oldugu anlasilmadı 17. Haftamda normal dogumla alındı. Bu da böyle hep en kötüleri kendiliginden kaybetsem sevincem artık en azından ben karar vermemis olcam ölümüne

Çok çok üzüldüm ne diyeceğimi bilemiyorum Rabbim hayırlı kapılar açsın inşallah

Rabbim yardımcın olsun arkadaşım,bir yol ışık göstersin sana.Yaşadiklarını,çaresizliğini okadar ıyi anlıyorum ki.Acını paylaşıyorum bunu bilmeni isterim.Bunun kararını vercek olan sen ve eşin.Çok ağır bi sınav Rabbim kazananlardan eylesin.

Rabbim yardımcın olsun arkadaşım,bir yol ışık göstersin sana.Yaşadiklarını,çaresizliğini okadar ıyi anlıyorum ki.Acını paylaşıyorum bunu bilmeni isterim.Bunun kararını vercek olan sen ve eşin.Çok ağır bi sınav Rabbim kazananlardan eylesin.[/QUOTE]
Amin canim Allah daha beterlerinden saklasın kimseyi evladıyla sınamasın eminimki daha cok acı cekenler vardır

Cok uzuldum hic kolay degil gercekten. Ancak dünyaya saglikli olmayan bir bebek getirmek ve bir omur boyu onun yasayacagi sikintilara tanik olacak olmak da bir vebal oyle dusun. Ve esinin destegi olmadan bu mumkun degil. 2.kez anomalili bebek olustuysa cok kapsamli arastirilmali. Ins bu sureci atlattıktan sonra bunun uzerinde yogunlasin. Allah yardımcınız olsun

Allah razı olsun sürekli arastirmaktan yoruldum artik hersey olcagina varıyor rabbim affetsin baska carem yok ben annesiysem o da babasi diye düsünüyorum artik. Yine de vicdanim rahat degil ama tek basima altindan kalkabilecegimi sanmiyorum her problemde ben sana demedim mi demessini istemiyorum

Bana 9 yıl önce ısrarla amniyosentez yapacaklardı, çok küçüktüm ,kanım dondu ,ne yapacağımı bilemedim .doktorlar hazırlığı bitirdi ,ben çığlık çığlığa kaçtım ordan ,yaptırmadım .downlıysa da benim ,değilse de ,siz aklınızı kaçırmışsınız ,beni buna zorlayamazsiniz dedim .devlet böyle bebekleri istemiyormuş, hem bir bacağı da yokmuş ,organları eksikmiş, mecburmusum! seni dava edicem diyip sözde ünlü ve yaşlı bir doktorun elinden kaçtım .babam çok sevindi doğurma kararima, eşim de ..doğdu ve hiçbir sorunu yoktu . Bütün uzuvları olması gerektiği gibiydi .üstüne bide dünya guzeliydi. Beyni de gelişmemiş sözde ! Test yaptırdık normalin üstü çıktı ..süper bu çocuk denildi ..doktor hatası sebebiyle bir haftaya yakın yasayabildi. Elli altı santim boy ve 4 kiloydu. Sıkıntılı hiçbir durum yoktu ..yalandan makinelere bağlandı ve gitti ..

Karar senin fakat sonradan çok üzülürsün .

Cok üzüldüm senin adina amniyosentez bana yapildi önceki hamileligimde de yapilmisti cok zor bir islem degil riskli de olmadi her ikisinde de. Kesin sonuc veriyor bebegim down sendromlu kesin ben bunu kabullendim hidrosefali ve kalp problemleri de var ayrıca benim esim bu konuda bana destek degil malesef

Canım zaten hidrosefaliyse doğduktan sonra uzun süre yaşamayacak kimi hemen ölüyor kimide bikaç ay içinde..
Çok zor bir imtihan Rabbim hayırlı kapılar açsın inşallah..

Canım zaten hidrosefaliyse doğduktan sonra uzun süre yaşamayacak kimi hemen ölüyor kimide bikaç ay içinde..
Çok zor bir imtihan Rabbim hayırlı kapılar açsın inşallah..
Esimde öyle söylüyor belki dogmadan ölecek diyor insallh ben sebep olmam gözümde yas kalmadi artik rabbim affetsin böyle düsündügm icin

Allah yardımcın olsun .
Bende de benzer bir tümör var .kalbimde de iki delik .on yıllık evliyim ,okuyorum ,çocuklarım var .sıkıntı yok yani !
Esinin desteği önemli ..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…