amnios sıvısı azalması bilen varmııııııı

zeyynoo

zeynepin annesi sefaaa
Kayıtlı Üye
3 Ocak 2008
427
0
45
kızlar ben 32 haftalık hamileyim dr bana suyumun azaldığını söledi biraz araştırdım ama hiç iyi şeyler bulamadım bu konu hakkında bilgisi ıolan varsa bana bi yardım edbilirmiiii

canım umarım ciddi bişi çıkmaz . ama ben aminosentez yaptırdıgımda sıvı azaldıgı için dr 3-4 gün dinlenmemi ve bol su içmemi söylemişti... ayrıca kuzenimede dr 8. ayında suyunun azaldıgını söylemişti her hafta kontrol oldu zaten sezeryan olacagı için 20 gün önce doguma aldılar.. acaba seninki ne boyutta dr suyunun azaldıgını söylemiş ama ne yapman gerektiğini yada sonucunda ne olabileceğini nie söylemediki? belki sorun edecek kadar azalmamıştır... sen içini ferah tut dediğim gibi bol sıvı tüketmeye çalış.. umarım hakkında herşey ii olur.

Canım bildiğim kadarıyla bu sıvı bebeğin idrarıyla kendini tamamlıyor olmalı. Ama ekstra bişiy olduğu zaman ne gibi önlemler alınır bilmiyorum. Eğer doktor bişiy demediyse unvere'nin dediği gibi belkide tehlikeli boyutta diildir. Doktoruna iyice sor bence....

sen bol bol su iç canım.
doktorundan durumuna göre yorum yapmanı isteyebilirsin.
Allahım yardımcın olsun..:teselli:

Canim benim hamileligimin 6.ayinda doktorum bana söyledi bende ona bol su icersem bir faydasi olurmu dedim oda bana disardan alinan sivi ile bu siviyi cogaltamazsiniz sadece bazen bebekler bu siviyi daha cabuk tüketirler ve erken doguma sebep olur fakat bazende daha yavas tüketirler düzenli beslenip dinlenin ve gerisini bebeginize birakin dedi ve tabiki ilk sart düzenli doktor kontrolü cünki o sivinin ölcüsüne göre bebegin sagliginin tehlikeye girip girmedigini kontrol edebiliyorlar bu sivi eger normalin cok üstünde azalmissa sezeryanla dogumu gerceklestiriyorlar ve sonuc düzenli beslenme,yeterince dinlenme ve bol bol Allahima dua etmem neticesinde kizim dogum termininde dünyaya geldi sende bunlari yap ve mutlaka doktor kontrolünü unutma bebeginin ve senin saglik haberlerini bekliyorum.

cnm bende altıncı ayımda su geldi ve çok korktum...doktor olabilecegini söledi...nst ye bagladı ve sıvısına baktı normal dedi..sukur şimdi 31. haftadayım...ama doktorum dinlen ve en az 3 litre su tüket günde demişti..bence sende dinlenmelisin ve bol bol su içmelisin....eminim ciddi birsey yoktur çünkü doktorun önlemini alırdı ...en önemli sey dinlenmek cnm..kendine dikkat et

canım geçmiş olsun aminiyo sıvısının büyük bir bölümü bebeğin idrarıyla oluşuyor.doktorda muhakkak bebeğe giden kan akımına baktır.ve kendini fazla yorma sol tarafına yat canım.

amniyos sıvısı bebeğin içinde yüzdüğü sudur ve gebeliğin erken haftalarından itibaren üretim başlanır.Amacı bebeği rahim içindeki darbelere ve ısı değişimlerine karşı korumak,normal gelişimini sürdürebilmesi için gerekli alanı sağlamak ne nihayet bazı kimyasal maddelerin alış için uygun ortam oluşturmaktır.
Ultrasonda rahim içinde bebeğin etrafını saran siyah boşluklar şeklinde gözlenir.

amniyos sıvısının azalma sebebleri olarak
suların erken gelmesi;suları herhangibir sebeble erken gelmesi,kaybedilen sıvının miktarına ve sıvının kaybedilme hızına bağlı olarak sıvı azalmasına sebeb olabilir.
bebekte böbrek ve idara yıollarında doğumsal kusurlar idrar yapımının azalmasına veya üretilen idrarn boşaltılmasına engel olan doğumsal kusurlar bebekte sıvı azalmasına sebeb olabilir.
bebeğin beklenen doğum tarihinde doğmaması amniyos sıvısının azalmasına neden olabilir.
bebeğe plasentadan gelen besin maddeleri ve oksijenin azalmasına bağlı gelişme geriliğinde bebek koruyucu mekanizmalarını devreye sokarak kanının büyük kısmını yaşamsal organlarına yönlendirmiş olabilir bu yönlerdirme sonucunda bebeğin böbreklerine giden kan miktarının azalmasına ve böylelikle amniyos sıvısının azalmasına neden olur.

canım bu konuya kendini fazla kaptırma kafanı sakin tut dinlen bol bol su iç ve dr. bi ara bence için rahatlasın yada bak sana bir site yazıcam oraya üye ol ücretsiz ayda 2 soru hakkın var ben devamlı orda sorular soruyorum ve çok hızlı cevap yazıyorlar www.doktorsitesi.com TAVSİYE EDERİM

çok saolun kızlar paylaşımlarınız için evet suyunn yani su içmenin bi etkisi olmuyomuş dr düzenli takip yapılması gerektiğini sölüyıo erken doğum olabilirmiş sıvının durumuna bağlı 5 in altındaymış ne demek bilmiom ama çok saolun birilerinin sıkıntımı paylaşması çok güzeln çok saolun

X