Amire Tebrik Yağmuru

Zepp

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
21 Temmuz 2006
9.312
21
45

Adana'da izinsiz gösteriden sonra polise taş atan çocuklara, yağmalamak istedikleri seyyar satıcıdan muz satın alarak dağıtan Çevik Kuvvet Şubesi Müdür Yardımcısı Emniyet Amiri Asım Bulat'a tebrik telefonları yağıyor.
Geçen Pazar günü DTP üyelerinin de aralarında bulunduğu bir grubun Dağlıoğlu Mahallesi'nde izinsiz gösteri yaptıktan sonra olay yerinde görevli çevik kuvvet polisine taş atan çocuklara seyyar satıcıdan 15 YTL ödeyip 10 kilo muz satın alarak dağıtan Çevik Kuvvet Şubesi Müdür Yardımcısı Emniyet Amiri Asım Bulat'ın (38) bu davranışı takdir topladı. Davranışıyla; hem olası bir yağma olayını önleyerek seyyar satıcıyı koruyan, hem de kendilerine taş atan çocuklara muz dağıtan Bulat'a, iki gündür Türkiye'nin
dört bir yanından tebrik telefonları yağıyor.
13 yıldır emniyet teşkilatında yer alan ve 5.5 yıldır Adana'da görev yapan 2 çocuk babası Bulat, "Çoğunluğu çocuk olan grup izinsiz olarak yürüdüğü sırada çok ufak istenmeyen olaylar oldu. Ekiplerimiz müdahale edince dağıldılar ama bir müddet sonra yeniden toplandılar. Tablasında muz bulunan satıcı bulunduğumuz bölgeden geçiyordu. Bir anda çocuklar muzcunun önüne geldi. Muzlara bakmaya başladılar. Satıcı da çocukları sopayla engellemeye çalışıyordu. Çocuklarım gözümün önüne geldi. 'Benim çocuklarım
yiyorsa bu çocuklar neden yemesin' dedim. O gün akşam da ben çocuklarıma muz almıştım. O aklıma geldi. Aynı zamanda kendi çocukluğum aklıma geldi. Rahmetli Babam Antakya Belediyesi'nde çöpçü olarak çalıştığı için biz muz yiyemiyorduk. O duyguyu çok iyi bilirim. Bu nedenle çocuklara muz alıp sevindirmek devletin şefkatli elini göstermek istedim. Çocuklar muzu alınca çok mutlu oldu" dedi.
4 kardeşi olduğunu ve yokluğu çok iyi bildiğini, çocukken muz yemenin sevincini yaşayamadığını ancak o sevinci çocuklara yaşatmak istediğini anlatan Bulat, "Muz dağıttığımız çocuklar gibi alt kesimden geldik. Onların yaşadığı duyguları ben de yaşadım. Muzları alan çocukların mutluluğunu görünce duygulandım. Onlar da benim ve hepimizin çocukları. O çocukların kullanılmasına izin vermemeliyiz. O çocuklara sahip çıkmalıyız" diye konuştu.

Polis Haber​

izledim bu haberi çocuklar taşları bırakıp muzlara hücum ettiler..ayakta alkışlamak lazım bu amiri.

suç o küçücük çocukların beynine bu tür kötülüklerini sokanlarda klava: çok güzel bir yöntemle kargaşa engellenmiş. akıllıca bir yöntem a.s

Nerede yaşam sürdürdüğün ve soluk aldığın değil önemli olan,insanlarla kaynaşmak,birebir yardımlaşmak,iç içe olmaktır.Bu kaynaşmayı ve yardımı bu polisimiz ne güzel göstermiş.İşte Türk Polisi..

Vatan sevgisi,İnsan sevgisi budur işte...

Zep sanada ayrıca teşekkürler arkadaşım paylaştığın için..

Harika bir davranış bu inşallah çevremizde bu tür insanlar artar.
yapan insanın amir olmasıda ayrı bir güzellik zaten.
bizim polislerimiz bir harika zaten bende eşimle gurur duyuyorum,çok mutluyum polis eşi olduğum için
Zepp arkadaşım bu paylaşım içinde seni kucaklıyorum canım

canım emeğine sağlıkŞeniz
ama bu konu önceden vardı:uhm:diye hatırlıyorum...:uhm:ama bir kaç tane olmasında zarar yok...okudndukça okunsun bakalıma.s

teşekkürler iyice güvenimin azaldığı bugünlerde beni şaşırttığınız için sizlerin varlığını hatırlattığınız içn teşekkür edirim amirim

Vatan Sevgisi,İnsan sevgisi budur işte....

Batman'da polis göstericilerle birlikte kendilerine taş atan çocukları, “ayakkabı alacağız” diyerek dağıttı.

Batman'da terör örgütü elebaşının yakalanış gününde 19 Mayıs Mahallesinde bir grup gösterici, aralarına çocukları da alarak polise taşlı saldırıda bulundu.

Gruba müdahalede bulunan polis, taş atan çocuklardan, göstericilerin yanından ayrılıp yanlarına gelmelerini istedi.

Yanlarına gelen çocuklara nasihatte bulunan Şehit Keskin Kaplan Karakolu Amiri Şevket Sönmez, ``Siz onlara uymayın. Evinize gidin. Yarın karakola gelin sizlere ayakkabı dağıtacağız'' dedi. Bunun üzerine çocuklardan bazıları karakol amiri Sönmez'e ``Bize bilgisayar da alacak mısın?'' deyince, de çocuklara, ``Benim evimde bile bilgisayar yok. Size nasıl alayım'' karşılığını verdi. Bu samimi diyaloğun ardından çocuklar göstericilerden ayrılarak dağıldı

küçücük bedenleri siper yapıyorlar
yüreklerini taşa çeviriyorlar.
akıllarını kötülükle dolduruyorlar.
ne güzelki buna dur diyen birileri çıktı en sonunda.
önce adanadaki polisimiz sonrada istanbuldaki polisimiz.
çocukların saf yüreklerine dokunmayı başardı.
umarım bu insalarımıza birer örnek olur.
küçük masumları kullanmalarına engel olur.
polislerimiz herzaman baştacımız.
inşallah böyle devam eder.
helal olsun.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…