AMH si düşük olanlara ümit olması dileğiyle

Denizzzz57

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
4 Aralık 2019
2
14
34
Öncelikle arkadaşlar bende çok fazla kadınlar kulübünde araştırma yaptım bazen ümidimi yitirdim bazen de buradaki arkadaşlar bana umut oldu. 2 yıldır bebek düşünüyorduk ve doktora gittiğimizde bir problem olmadığını söylüyorlardı. Düzenli adet görüyordum. Fakat olmadı bir kez aşılama denedik başarısız oldu. Sonrasında Özel hastaneye gittiğimde AMH testi yapıldı ve düşük olduğu anlaşıldı. Tüp bebekte bile başarı oranımın düşük olduğu söylendi o yüzden yumurta gençleştirme PRP denilen uygulama yapılması gerektiği söylendi. 30 yaşındasın fakat 43 yaşındaki bir insanın yumurtalığı gibi diye doktor söyledi. Yıkıldım stresten hormonlarımın dengesi hepten şaştı. Fakat Samsun’da Prof. Tayfun Alper var harika bir doktor ve beni çok rahatlattı. Bizim için bir yumurta yeterli dedi. Tabiki tedavi sürecinde çok inişler çıkışlar oldu. Son ana kadar doktor bana 1.5 yumurtan var dedi. O kadar iğneye rağmen 1 yumurta gelişmişti. O döllenecek mi ya da 5.güne ulaşabilecek miydi çok ümitsizdim . Yumurta toplama gününde diğer yumurtanın da büyüdüğünü iki yumurta toplandığı söylendi. Ve o ikisi de döllendi ve embriyo oldu hatta birini dondurduk diğerini transfer ettirdik. Bu süreçte çok dua etmiştim. Şükürler olsun ki biz o bir yumurtanın peşine düşmüştük Rabbim ikinciyi bile nasip etti. Transfer edilen yumurta da tuttu ☺️ İmkansız diye bir şey yok, hiç bir zaman ümitsizliğe kapılmayın. Ayrıca Amh düşük olduğunda yumurta da kalitesiz diyorlardı fakat toplanan yumurta 5AA denilen en iyi kalitedeydi. Bir de transferin 7.günü lekelenme gibi kanamam olmuştu. Kullandığım ilaçlarımı bırakacaktım. Hemşiremi aradığımda sakın bırakmayın 10t.günü bekleyip testi yapın dedi. Tabi ki ben olmadı yine emeklerimiz boşa gitti deyip kendimi salmıştım hiç ümidim yoktu. Sonuç pozitif çıkınca biz sevinçten ağladık 🥰🥰

o kadar güzel bi yazi olmuş ki anlatamam çok sevindim senin adına canım o kadar duygulandimkii okurken benim de yumurtalık rezervimin az olduğunu söyledi bi dr bende senin gibi her ay adet oluyorum 28 günde bir eşimi bekliyorum 4 ay sonra gelcek inşallah yurt dışından bana da umutla bakmayı aşıladın resmen bu yazınla inşallah bebeğinle mutlu bi ömür sürersin canım Rabbim hepimize nasip etsin bu guzel haberi

Sanki ben yazmışım gibi aynı yaştayız hep 43 yaşındaki kadın vücudu gibi dendi ilk tedavim negatif. Şuan havuz sistemi uygulaniyor 2.tedavimde 2 yumurta toplandi 1 i donduruldu. Şuan 2.tedavimdeyim inşallah sonu sizinki gibi biter. Adınıza çok sevindim Allah kucağınıza almayı nasip etsin

Öncelikle arkadaşlar bende çok fazla kadınlar kulübünde araştırma yaptım bazen ümidimi yitirdim bazen de buradaki arkadaşlar bana umut oldu. 2 yıldır bebek düşünüyorduk ve doktora gittiğimizde bir problem olmadığını söylüyorlardı. Düzenli adet görüyordum. Fakat olmadı bir kez aşılama denedik başarısız oldu. Sonrasında Özel hastaneye gittiğimde AMH testi yapıldı ve düşük olduğu anlaşıldı. Tüp bebekte bile başarı oranımın düşük olduğu söylendi o yüzden yumurta gençleştirme PRP denilen uygulama yapılması gerektiği söylendi. 30 yaşındasın fakat 43 yaşındaki bir insanın yumurtalığı gibi diye doktor söyledi. Yıkıldım stresten hormonlarımın dengesi hepten şaştı. Fakat Samsun’da Prof. Tayfun Alper var harika bir doktor ve beni çok rahatlattı. Bizim için bir yumurta yeterli dedi. Tabiki tedavi sürecinde çok inişler çıkışlar oldu. Son ana kadar doktor bana 1.5 yumurtan var dedi. O kadar iğneye rağmen 1 yumurta gelişmişti. O döllenecek mi ya da 5.güne ulaşabilecek miydi çok ümitsizdim . Yumurta toplama gününde diğer yumurtanın da büyüdüğünü iki yumurta toplandığı söylendi. Ve o ikisi de döllendi ve embriyo oldu hatta birini dondurduk diğerini transfer ettirdik. Bu süreçte çok dua etmiştim. Şükürler olsun ki biz o bir yumurtanın peşine düşmüştük Rabbim ikinciyi bile nasip etti. Transfer edilen yumurta da tuttu ☺ İmkansız diye bir şey yok, hiç bir zaman ümitsizliğe kapılmayın. Ayrıca Amh düşük olduğunda yumurta da kalitesiz diyorlardı fakat toplanan yumurta 5AA denilen en iyi kalitedeydi. Bir de transferin 7.günü lekelenme gibi kanamam olmuştu. Kullandığım ilaçlarımı bırakacaktım. Hemşiremi aradığımda sakın bırakmayın 10t.günü bekleyip testi yapın dedi. Tabi ki ben olmadı yine emeklerimiz boşa gitti deyip kendimi salmıştım hiç ümidim yoktu. Sonuç pozitif çıkınca biz sevinçten ağladık 🥰🥰
Gözünüz aydın, sağlıcakla gelsin meleğiniz 🤗

Rabbim hayırla afiyetle kucağınıza almayı NASİB ETSİN
İnsallah bizlere de nasip olur bu mucize
Benm de amh düşük kendimi okudum sizde
Cokda sevindim umut oldunuz biz gibilere

Merhaba gözün dolu dolu okudum sağlıkla kucağınıza alın bir şey soucaktim amh değeriniz kaç acaba ?

Öncelikle arkadaşlar bende çok fazla kadınlar kulübünde araştırma yaptım bazen ümidimi yitirdim bazen de buradaki arkadaşlar bana umut oldu. 2 yıldır bebek düşünüyorduk ve doktora gittiğimizde bir problem olmadığını söylüyorlardı. Düzenli adet görüyordum. Fakat olmadı bir kez aşılama denedik başarısız oldu. Sonrasında Özel hastaneye gittiğimde AMH testi yapıldı ve düşük olduğu anlaşıldı. Tüp bebekte bile başarı oranımın düşük olduğu söylendi o yüzden yumurta gençleştirme PRP denilen uygulama yapılması gerektiği söylendi. 30 yaşındasın fakat 43 yaşındaki bir insanın yumurtalığı gibi diye doktor söyledi. Yıkıldım stresten hormonlarımın dengesi hepten şaştı. Fakat Samsun’da Prof. Tayfun Alper var harika bir doktor ve beni çok rahatlattı. Bizim için bir yumurta yeterli dedi. Tabiki tedavi sürecinde çok inişler çıkışlar oldu. Son ana kadar doktor bana 1.5 yumurtan var dedi. O kadar iğneye rağmen 1 yumurta gelişmişti. O döllenecek mi ya da 5.güne ulaşabilecek miydi çok ümitsizdim . Yumurta toplama gününde diğer yumurtanın da büyüdüğünü iki yumurta toplandığı söylendi. Ve o ikisi de döllendi ve embriyo oldu hatta birini dondurduk diğerini transfer ettirdik. Bu süreçte çok dua etmiştim. Şükürler olsun ki biz o bir yumurtanın peşine düşmüştük Rabbim ikinciyi bile nasip etti. Transfer edilen yumurta da tuttu ☺ İmkansız diye bir şey yok, hiç bir zaman ümitsizliğe kapılmayın. Ayrıca Amh düşük olduğunda yumurta da kalitesiz diyorlardı fakat toplanan yumurta 5AA denilen en iyi kalitedeydi. Bir de transferin 7.günü lekelenme gibi kanamam olmuştu. Kullandığım ilaçlarımı bırakacaktım. Hemşiremi aradığımda sakın bırakmayın 10t.günü bekleyip testi yapın dedi. Tabi ki ben olmadı yine emeklerimiz boşa gitti deyip kendimi salmıştım hiç ümidim yoktu. Sonuç pozitif çıkınca biz sevinçten ağladık 🥰🥰
Buna benzer bi hikayeyi bende yaşadım aynı seyler söylendi kabus ve umutsuzluk dolu günlerdi. Sonrası uzun hikaye denenebilecek her seyi denedim en son Tüp bebekle anne oldum. Çok şükür. Umut hep var 🙏

X