Amh düşüklüğü

Tsntsn

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
26 Ağustos 2023
48
28
Selam kızlar bende amh dusuklugunden muzdaribim 29 yaşındayım amh 0.73 2 aylık evliyiz ve hiç korunmadik diğer değerlerim normal Lh fsh Estradiol gayet normal ama amh dusuklugunden olsa gerek gebelik geç olacak gibi yarın regl olmam lazım belirtilerini hissedebiliyorum ama perşembe günü kandan test verince gebelik çıkmadi var mı benim gibi olan 0.73 çok mu düşük bir deger

Amhınız çok düşük değil, ancak folikül sayınız da önemli. Bulunduğunuz ilde devlette tüp bebek merkezine başvurursanız amh 1 in altında olduğu için direkt tüp bebek raporu alabilirsiniz.

Merhaba canım . Benim amh 0,55ti doktor baktığında sol tarafta hiç sağ tarafta da 2-3 folikül görüyordu çok şükür 3. Denememde kendi kendime hamile kaldım . Vitamin desteği kullan yediklerine dikkat et eşinde problem yoksa imkansız değil

Amhınız çok düşük değil, ancak folikül sayınız da önemli. Bulunduğunuz ilde devlette tüp bebek merkezine başvurursanız amh 1 in altında olduğu için direkt tüp bebek raporu alabilirsiniz.
Şuan tüp bebek düşünmüyorum biraz doğal yolları deneyelim dedik 2 aylık evliyim daha ilerleyen zamanlarda olmazsa tüp bebek tedavisine başlıcaz

Siz hangi vitaminleri kullandınız benimde 4 folikul görünüyordu en son baktirdigimda doktor kendiliğinden de olabilir dedi siz neler kullandınız

Şuan tüp bebek düşünmüyorum biraz doğal yolları deneyelim dedik 2 aylık evliyim daha ilerleyen zamanlarda olmazsa tüp bebek tedavisine başlıcaz
Daha yeni evliymişsiniz, tabi siz daha iyi bilirsiniz. Bu yollardan geçmiş biri olarak naçizane bilgi aktarmıştım. Benim amh 1.19du ancak folikül sayım bir anda düştü 2-3 en fazla görünüyordu. Buradaki üni hastanesinin tüp bebek merkezini kuran prof çok zamanın kalmamış tüp bebeğe geçsen iyi olur dedi. 2 sene hamile kalamamıştım. Bir kimyasalım var sadece. Doğal yolla hamile kalabilirsiniz tabi, o dönemde prowomen ve omepa q10 kullanmıştım, öneririm.

Teşekkür ederim şuan hamile misiniz peki yada çocuğunuz oldu mu

Teşekkür ederim şuan hamile misiniz peki yada çocuğunuz var mı

Çok düşük değil henüz 2 aylık evliymissiniz olup olmadığıni anlamak için çok erken.folikul sayinizi da takip ederek bir süre denemelisiniz naçizane fikrim.benim 2bucuk seneyebyakin olmadı tam tüpe başlayacağım ay hanile olduğumu öğrendim.amh 1.30, 1.19, 2 farklı sonucum vardı. Balık yağı ve quenzim q 10 kullanmıştım bende takviye son 3 ay.

Canım benimde düşüktü. Şükürler olsun 9. ayın içinde hamile kaldım. Yumurtam 5-6 tane görünüyordu. Hamile kaldığım ay bir yumurtam olgunlaştı ve tuttu. Herşey nasip kısmet bu süreçte vitamin takviyesi kullan ve en az 1 yıl doğal yollarla denemeni öneririm.

Ne güzel maşallah darısı bize inşallah sizin yaşınız kaç amh biz kaçtı ha bide hangi vitaminleri kullandınız ben hiç bilgi sahibi değilim vitaminler hakkinda

Ne güzel maşallah darısı bize inşallah sizin yaşınız kaç amh biz kaçtı ha bide hangi vitaminleri kullandınız ben hiç bilgi sahibi değilim vitaminler hakkinda
Amin canım inş olacak sakın olmaz diye düşünme Yaş 32 vitamin olarak bişi kullanmadım ama eğerki hamilelik olmasaydı kullanacaktım. Omega3 veq10 mutlaka kullan. Demirim düşüktü kan şurubu ve d vitamini kullandım 6 ay. Bu süreçte sağlıklı beslendim çikolata tatlı paketli gıdaları tüketmedim. Sebze ağırlıklı beslendim genelde ev yemekleri yaptım dışarıdan olabildiğince bişey yemedim. Bu arada ben femara gibi yumurta geliştirici tedaviler de oldum. Çatlama iğnesi ile hamile kaldım. Eşinin değerleri de önemli mutlaka sperm testi versin. Hatta direkt versin yani bana zaman kaybı geliyor maden deneyeceksin gerekli kontrollerden geçtikten sonra akışına bırakarak devam edin

Bu arada benim prolaktin hormonum yüksekmiş benim en büyük hatam hormon testimi 8. ayda yapmak oldu. Adetlerim düzenliydi günü hiç şaşmıyordu hal böyle olunca doktor gerek görmedi. Ama ben göğüs ağrılarımdan hissediyordum. Dostinex diye ilaç kullandığım ay hamile kaldım. Rabbime bin şükür tüm isteyen herkese tez vakitte nasip etsin. Ama daha erken hormon testi yaptırsaydım belki erken önlem alabilirdim. Amh testi önemli değil önemli olan folikül sayısı. Benim her tedavide 3 sağda 2 solda görünüyordu bazen 3-3 bazen 4-3 bazen 2-2 doktor ona göre az demişti.

Merhaba benim çevremde 3-4 kişi incir kürü ile 2-5 ay arası hamile kaldılar hatta kuzenim 2 seferde de incir kürü denediği ay hamile kaldı. Eşine de yedirmişti.

Onun haricinde omega 3, d vitamini, folik asit öneriyorlar. Zaten omega 3 ve d vitamini neredeyse herkeste eksik direkt kendiniz alabilirsiniz. Folik asit de aynı şekilde gebelik düşünülen dönemden 1-2 ay önce kullanılması öneriliyor.

Benimde prolaktin im yüksek 47 çıktı en son bugün tekrar vericem doktorum bana da dedi dostinex yazicam diye

İncir kuru bana yasak prolaktin im yüksek olduğu icin incir daha da yükseltiyor ilaca başlayacağım bugünden itibaren bakalım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…