Amh düşüklüğü nelere sebep olabilir

Nehirim33

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Eylül 2018
262
67
35
Merhaba. 1 ay adetim gecikince doktora gittim hormonlara bakildi Amh degerim 0.47 çıktı. Doktor düşük olduğunu 2.cocugu düşünüyorsak acele etmemiz gerektiğini söyledi. Ya benm bir çocuğum var çok şükür 2.yi düşünmüyoruz. Sorum şu, bu değer yüzünden başka sorunlar yaşar mıyım acaba 3 5 sene içinde menopoza girmek gbi. 34 yaşındayım daha. Bu düşük değerde olup 45 yaş filan görülemiyor mu.

Amh düşüklüğü bebek sahibi olmanizi engeller. Yaşınız daha çok gencmis yumurtalarinizi dondurmanizi tavsiye ederim ilerde bebek dusunurseniz filan.

Merhaba ben 30 yaşındayım. 2 yıldır sebepsiz infertilite var. Bir dış gebelik bir d e kimyasal gebelik geçirdim. Hsg ile tüplerimde de bir sorun olmadığı anlaşıldı. Amh 0.785 çıktı. Nasıl yorumlanır nasış bir yol izlenmeli sizce?

43 yaşındayım 0.54tü 1 sene önce amh ekimde tüp bebekle anne oldum. Geçen hafta kontrolümde doktor lohusalık döneminin 1 sene bile sürebileceğini söyledi tekrar regl görmem için. Ben de “oo 1 sene regli olmazsam ordan direkt menepoza bağlarım” dye espri yaptım. “Yok canım o 50leri bulur” diye güldü. Yani tıbbi bilgi değil ama demekki alakası yok

43 yaşındayım 0.54tü 1 sene önce amh ekimde tüp bebekle anne oldum. Geçen hafta kontrolümde doktor lohusalık döneminin 1 sene bile sürebileceğini söyledi tekrar regl görmem için. Ben de “oo 1 sene regli olmazsam ordan direkt menepoza bağlarım” dye espri yaptım. “Yok canım o 50leri bulur” diye güldü. Yani tıbbi bilgi değil ama demekki alakası yok
Allah analı babalı büyütsün bebeğinizi. Ben de ikinci çocuk düşünmüyorum zaten ama menepoza erken gireceğim diye korkuyordum. Yaşım 34 cunku. Benm de 0.47. İnşallah doktorunuzun dediği gbi 45 leri 50 leri görebilirim. Ben hatta doktor öyle konuştu ki 1 2 seneye memepoza gireceğim sandım. 34 yaşındayım daha

Allah analı babalı büyütsün bebeğinizi. Ben de ikinci çocuk düşünmüyorum zaten ama menepoza erken gireceğim diye korkuyordum. Yaşım 34 cunku. Benm de 0.47. İnşallah doktorunuzun dediği gbi 45 leri 50 leri görebilirim. Ben hatta doktor öyle konuştu ki 1 2 seneye memepoza gireceğim sandım. 34 yaşındayım daha
Menapozda anne geçmişi çok önemli kaç yaşlarında girdi hatırlıyor musunuz?

Annem 52 53 yaşında menepoza girdi. Ya umarım ben de çok erkenden menepoza girmem ya, valla çok taktım kafama.
Benim annemde 43 yaşında girmiş bende malesef 43 de başladım düzensiz olmaya 45 deyim.3 aydır olamıyorum ve soğan kürü yaptım 2 gün sonra oldum

19.01.2023 tarihinde yapılan TSH 4.30 LH 2.71 PROGESTERON 0.4 FSH 3.6 PROLAKTİN 25.46 ESTRADİOL 72 AMH 0.657
08.02.2023 tarihinde yapılan TSH 3.44 LH 2.52 FSH 6.99 PROLAKTİN 23.83 ESTRADİOL 55 AMH 1.05 çıktı sonuçların normal mi erken menopoz yada hamile kalamama sorunu olur mu yumurta yetersizliğimi var doktor öyle söyledi yorumlayabilir misiniz

amh yani yumurta rezerviniz düşük diğer değerleriniz normal, testleri aynı yerde mi yaptırdınız Amh değeriniz yükselmiş çünkü, normalde yükselmez zaman geçtikçe azalır

19.01.2023 tarihinde yapılan TSH 4.30 LH 2.71 PROGESTERON 0.4 FSH 3.6 PROLAKTİN 25.46 ESTRADİOL 72 AMH 0.657
08.02.2023 tarihinde yapılan TSH 3.44 LH 2.52 FSH 6.99 PROLAKTİN 23.83 ESTRADİOL 55 AMH 1.05 çıktı sonuçların normal mi erken menopoz yada hamile kalamama sorunu olur mu yumurta yetersizliğimi var doktor öyle söyledi yorumlayabilir misiniz
amh yani yumurta rezerviniz düşük diğer değerleriniz normal, testleri aynı yerde mi yaptırdınız Amh değeriniz yükselmiş çünkü, normalde yükselmez zaman geçtikçe azalır

Tsh yüksek yAni gebelik için. Amh düşük. Ama bu şekildede hamile kalan çok arkadaşım var.

Tsh yüksek yAni gebelik için. Amh düşük. Ama bu şekildede hamile kalan çok arkadaşım var.
Tiroid hastasıyım ameliyatla alındı ilaç kullanıyorum bu kötü haberi alınca o iki hafta ilacımı kullanamadım ruhsal olarak çöküntüdeydim ama ikinci yaptırdığım 3.44 çıktı oda mı yüksek oluyor acaba

X