Amh Değeri Düşüklüğü, Tüp Bebek mi?

Ayse Elk

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
21 Kasım 2020
24
24
29
Kızlar selam, 1 çocuğum var. 2. Çocuk istiyoruz ve bir senedir olmadığı için doktora gittim değerlerime baktırdım. Her şeyim normal amh değerim düşükmüş.
LH: 4.68
FSH: 10.10
AMh değerim; 1.3
İki ayrı doktor da direkt tüp bebek dediler. Tabii son gittiğim yumurtalıklarımı saydı 8/9 tane gibi şeyler söyledi. Siz nasıl karar verdiniz? Hangi süreçlerden geçtiniz. 29 yaşındayım. Beklemek istiyorum açıkçası. Acelem yok ama doktorlar geriyor beni.

rica ederim yasiniz genc, yas en onemli faktor, normalde bir yıl deniyor ama dusuk amhde de 6 ay deneyip oyle tup bebege gecmek sizin icin mantikli olacak diye dusundum ben maddi manevi :)

Merhaba, ben 31 yasındayım ve amh değerim 1.1 cıkmıstı. Doktor 33 yasını gecirmeni önermem hamile kalmak icin dedi. 2 kimyasaldan sonra 3.ayımda hamileligim ilerledi ve su an 12+3 haftalık hamileyim. Size direkt tüp bebek demelerine sasırdım acıkcası, 1.3 düsük bir değer değil ki..

Merhaba, ben 31 yasındayım ve amh değerim 1.1 cıkmıstı. Doktor 33 yasını gecirmeni önermem hamile kalmak icin dedi. 2 kimyasaldan sonra 3.ayımda hamileligim ilerledi ve su an 12+3 haftalık hamileyim. Size direkt tüp bebek demelerine sasırdım acıkcası, 1.3 düsük bir değer değil ki..
Açıkçası ben de şaşkınım ve ne yapacağımı düşünüyorum. 1.3 değer bu kadar acele etmeyi gerektirecek bir değer mi ki..? Maşallah size de Rabbim sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin ☺️

Çok teşekkür ederim🙏🏻😊

Bence 1.3 düsük değil benim 1.1 ve benden daha düsük olup da dogal yolla hamile kalanlar da tanımıyorum. Önerim en azından birkac ay denemeniz olur, eğer sorun yasarsanız o zaman tüp bebek düsünebilirsiniz. Bir de farklı bir hastanede bir doktora da danısmak iyi olabilir.

Çok teşekkür ederim🙏🏻😊

Bence 1.3 düsük değil benim 1.1 ve benden daha düsük olup da dogal yolla hamile kalanlar da tanımıyorum. Önerim en azından birkac ay denemeniz olur, eğer sorun yasarsanız o zaman tüp bebek düsünebilirsiniz. Bir de farklı bir hastanede bir doktora da danısmak iyi olabilir.
Kesinlikle başka doktorlarla da görüşeceğim :)

1.3 düşük bir değer değmedi ama yaşınıza göre çok da güzel değil. Bu değer düşmeye devam edecek. hizli düsmeye meyilli

X