Yöresel Tarif AMASYA Mutfağından - KEŞKEK( Amasya usulü) - OLCA Salça SPONSORLUGUNDA

Yöresel Yemekler
Çok teşekkür ederim saolun size de başarılar diliyorum:)

Ellerine saglik kalinkaselin hemsehrim Annem bu lezzeti bayram sabahlarinda ozellikle yapar. Pek coguna garip gelebilir ama sabah kahvaltisinda cay esliginde tuketiriz.
Sevgili Yagmurun_kizi sayesinde konunu gordum. Yarismaya guzel Amasya'nin hashasli coregiyle katilmayi isterdim, tadina doyum olmaz bilirsin ama onda da gorsellik yok.
Uzun lafin kisasi sen varken oyumu baska bir tarife veremem, basarilar

Canım haşhaşlı Çöreğin tadı yeter. Bayılıyorum ona

Ay çok teşekkür ederim amasyanin hashasli coregini bu yüzden tercih etmedim
Bayram sabahlari kahvaltıda bizde kesmek yeriz:) kahvaltiyla birlikte gelir sofraya tabi yanında çörek ve śu boregiyle ya bayrama çok var canım çekti:)

Bir oy garanti de çok sevindim:)

Telefondan yazıyorum ondan öyle olmuş:)
Sizde keşkeği böyle yemek gibi yapiyosunuz dimi beyaz dövme olarak diğer türlü diil
Dovme derken eti ezmekten bahsediyorsun sanirim. Yok oyle degil, et senin yaptigin gibi kemikli olarak konuyor ve kendi ne kadar dagilirsa, zaten lif lif ayriliyor kemikten. Ama annem ayri ayri pisirmiyor tek fark o..

Keşkek hiç yemedim. Umarım yeme fırsatı bulurum, lezzetli gözüküyor. Başarılar dilerim.

Dovme derken eti ezmekten bahsediyorsun sanirim. Yok oyle degil, et senin yaptigin gibi kemikli olarak konuyor ve kendi ne kadar dagilirsa, zaten lif lif ayriliyor kemikten. Ama annem ayri ayri pisirmiyor tek fark o..
Aslında benim annanem de aynı tencerede yapiyo ama ben ayrı ayrı yemeyi seviyorum daha doğrusu eti pek serdiğini için ayrı yapiyorum:)

Keşkeği böyle buğdayla etin ezilerek yapıldıgını bilirim . Bu farklı versiyonu sanırım ...
Ellerine sağlık nefis görünüyor

Ben de Karadenizliyim.Burada düğünlerde de yapılır biraz farklı olarak.Çok güzel görünüyor.Ellerinize sağlık.Başarılar dilerim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…