Alttan vajinal muayneler hangi haftada başlıyor?

_DURU_24

BÜYÜK VE KÜÇÜK AŞKNA AŞIK
Kayıtlı Üye
11 Kasım 2006
1.660
18
42
Alttan vajinal muayneler hangi haftada başlıyor?
Ooofff ya en stres oldugum seyler....

canım, benim bütün hamileliğim boyunca sadece 38. haftada alt muayenesi yapıldı o da normal doğum yapabilirmiyim diye 1 hafta sonra sezeryan olmuştum

canım benim dogum yaptıgım gun bakıldı kızım acele etti biraz alttan muayene günü vermişti dr o güne kadar bekelmedik

Selam,

Doktorum bana 36.haftada yapacağım dedi.Ama doğrusu ben yaptırmak istemiyorum.Çünkü bazı doktorlaara göre bu riskli ve erken doğum nedeni.Hatta ablam 3 çocuk doğurdu hiçbirinde bu muayeneden yapılmamış.Ayrıca benim büyük ihtimal sezaryen olacak.Buna rağmen yapılması gerekli mi bilmiyorum.:sm_confused:

ben hamileliğim boyunca hiç vajinal muayene olmadım.doğum sancılarım başlayınca ebe muayene etti.bence stres yapma.

off off benimde sürekli aklımda benim öncedende canım acırdı napcaz bakalım

sezaryan olanlarda yapılmasına gerek yok çünkü çatı normal doğuma müsaitmi diye bakılıyor bu muayenede benim sezaryanla doğum yapan hiçbir arkadaşımda alttan bakılmadı

doktorum şimdilik normal diyo hatta şimdiden konuşmayalım diyo bildiğim kadarıyla 28. haftadan sonra kontroller sıklaşıyo ondan sonrada alttan bakılıyo
ay içimi şimdiden sıkıntı bastı

bende hiç alttan muayene olmadım doğumum başladığında sadece ebe alttan açıklığa bakmıştı hiç birseyi takma canım hamileliğinin tadını çıkar

ben hıc alttan muayene olamadım ne hamıleleık başında ne de soununda.. normal doğum yapmaya karar verdiğim için dotorum catı muayenesının gereksız olduğunu soyledi.zaten doğum basladığında muayene edılıp bakılıor acıklığa.eğer doğum yapamayacağın anlaşılırsa o anda sezeryane alınırsın dedi.nitekım de oyle oldu.

benim bi arkadaşım var aralıkta doğum yapıcak sayılı günü kaldı bakmamış doktor kanaman olabilir demiş doğum esnasında bakarız demiş şimdiye kadar banada hiç bakmadı doğuma kadarda bakmaz inşallah

valla bu konuda dr henüz bana birşey demedi.ama illa yaptırmak gerekirsede yaptırıcaz başka çaresi yok.hamileliğim ilk haftalarındada vajinal ultrason yapıldı bana ama sanırsam bu daha farklı birşey oluyor.dr zamanı geldiğinde anlatır nasılsa.allah hepimize hayırlı doğumlar nasip etsin.

canım vajinal ultrason nasıl bişi merak ettim anlatırmısın ben 2. hamileliğimi yaşıyorum hiç böle bişi yapılmadı bana

walla kızlar bana 4-5 kez yapıldı.Rahim açık olduğu için önce elle sonra spekulum ile baktılar
serviks yumusamıs fılan ama can acıtıcı yaa

alttan muayene can açıtıyormuş yaaa, ama ne yapacaksın normal doğum yapacaksan bu acıya katlanacaksın da insan utanıyor be yaaawww

Başka sayfalarda okuduğum kadarıyla Çatı muayenesi 38.haftadan itibaren yapılıyormuş, ama bazı doktorlar 36.hafta itibariylede yapabiliyorlar mış yani doktoruna bağlı biraz.

kızlar bende merak etmeye başaldım açıkçası.kimisi yapılıyor diyor kimiside doğum esnasında ebeler bakıyor diyor.ama duyduğuma göre baya can yakıcı bişeymiş doğrumu???

bendeki rahim açıklığı vajinal usg ile saptandı 5,5 cm
elle yapılan muaynede ise parmak hesabı yapıyorlar ölçümü
bir de serviks yumuşamış mı yumuşamamış mı ona bakılıyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…