Alttan vajinal muayneler hangi haftada başlıyor?

benim 36.haftamda ufak ufak sancılarım başladı ogünden sonra her iki günde bir doktorum nst ye sokup alttan muayeneye aldı.bende çok korkuyodum oyüzden bacaklarımı doğru düzgün acamadım doktorumda ondan iyi muayene edemedi 38. haftamda kanamam başlayınca sezeryanla doğum yapmak zorunda kaldım.normal çok istiyodum ama bacaklarımı acamadığımdan kilitleniyodum korkumdan sezeryan oldum.

bende çok korkuyorum daha doğrusu utanıyorum. Bide ben daha önce vajinismus diye bi illetlede uğraştığım için napıcam bilmiyorum.bebek sahibi olmak güzel ah bide bu ayrıntıları olmasa...

haftalardır bunları konuşan aralık annelerinden olarak hemen söyliyim.
vajinal muayeneler en erken 38. haftada yapılıyor..
ama coğu doktor doğumu tetikler diye hiç yapmıyor..
.

ben utanıyoruuuuuuummmmmmm.gösterememki:dilcikar:

yah utancan sen o anlar gelsinde kim utanıyo güzelim ya tmm yanlış anlaşılmak istenmem tabiki eşinden başkası görecek ama hem senin hemde bebişin sağlığı için gerekli ise sesin bileçıkmaz bende geçen şubatta kürtaj oldum daha önce hiç başıma gelmediği için banada zor geliyodu ama sağlık içinse sesini bile çıkartamıyosun benim en kötüsü bütün hastanedeki kadın doğumcu doktorlar başıma toplanmıştı asistanı doktoru uzmanı yah o anda hiç bişi düşünmüyosun

ya bende 27.haftadayım ama doktorum henuz bununla ılgılı bırsey soylemedı ben sezeryan dogun ıstıyorum umarım alttan fılan bakmaz.

ben hamileliğimde devlet hastanesine gitmiştm ağrılarım olduğu için. bana alttan muayene ettiler elle. bir kerede hamile kalmadan önce özel doruk hastanesinde vajinal ultrason yapılmıştı. insanın ici bi tuhaf oluyor ama ne yapıcaksın mecbur..ama öyle görmeleri falan söz konusu olmuyor. yani kocaman bez örtüyorlar bacaklarına. bende öyle olmuştu ama şuanki doktorum benimle bu konuyu henüz konuşmadı. bayramdan önce gidicez..

kızlar 36 yada 37 haftada yapılıcakmıs çatı muaynesi doktorum söyledi

benim doktorum simdiye kadar hep alttan kontrol etti sonra göbegimden bakti

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa çokkk ayıppp :))))))
şaka bi yana gerçektenmi aslında tehlikeli alttan bakılması ilk zamanlar tamam ilk 1,5 ay banada alttan baktı ama sebep bebeğin yerleşimini görmek ve düşük tehlikesi varmı yokmu onu görmek...hemde cok küçük oldugu için vajinal ultrasonla daha iyi görünüyordu...

Arkadaşlar benim böbreğime stend taktılar tabi idrar yolundan olduğu için bir çok doktor gördü.Onu da bırakın kanamam olunca kendi doktorum alttan muane etti.Çok kötü çok utandım sormayın.

Cimcime senin dr bayanmı yoksa erkekmi ona göre cvp vericem :))))

:roflol: :roflol: cnm doktorum kadin kaydirigubbakcemile3

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa çokkk ayıppp :))))))
şaka bi yana gerçektenmi aslında tehlikeli alttan bakılması ilk zamanlar tamam ilk 1,5 ay banada alttan baktı ama sebep bebeğin yerleşimini görmek ve düşük tehlikesi varmı yokmu onu görmek...hemde cok küçük oldugu için vajinal ultrasonla daha iyi görünüyordu...

:roflol: cnm burdakiler genelde öyle bakiyorlar sanirim ilk hamileligimde doktorum baskaydi oda yaklasik 4. ayima kadar alttan bakmisti simdikide öyle yapti
ilk altan bakiyor sonra göbekten.. hatta bazenleri eliyle kontrol ediyor acilma varmi diye görmeden nasil anliyorlarsa :sm_confused:
doguma girmeden öncede hastanedeki doktorlar elleriyle kontrol etmislerdi ordanda biliyorum :eek:

kizlar bu kadar korkmayin alttan muyeneden.
ben de cimcime gibi 4.ayima kadar vajinal ultrason oldum.sonra karnimdan bakti.halen her dr a gittigimde once eliyle bakiyor alttan sonra karnimdan ultrason yapiyor.hic rahatsiz olmuyorum alistim artik acmiyor da zaten.

X