Altın değişimi

itsgalatea

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Nisan 2022
1.327
802
Herkese selamlar, bir yıldır maaşımdan arttırdığımla her ay çeyrek almaya çalışıyorum kenarda birikmiş biraz var.Geçen sene Düğünümde takılan 14 ayar - hediyelik bileziklerden 2 tanesinin üzerine (sordum ikisi 12-13 bin ediyormuş ) 3-4 çeyrek koyarak 10 gr 22 ayar Ajda almak istiyorum.Günlük de yakışabilecek bir bilezik ve çok işçiliği yokmuş.Sizce çeyrekleri üzerine koyarak bilezikleri Ajda ile değişmek mantıklı mı ? Belki bu ay arttırırsam 2.ye alabilirim 2 tane yanyana Ajda güzel durabilir ? Hediyelik takılan 14 ayar olanlar da kolda ajdadan kalın duruyor ama ikisi birbirinden farklı ve kaliteli durmuyor bilemedim zarar oluyor mu sormak istedim.

Eğer tanıdık bir kuyumcuysa değer kaybı ol adan çeyreklerden değişim yapıyor yapmazsa da al sat seni biraz zarara uğratır ama 14 ayarı tutmanın sana bir faydası yok maalesef
Hmm çeyrekleri vermeden, 14 ayar beğenmediğim bileziğin üzerine koyarak değişeyim o halde…çeyrekleri değişirken çok zarar oluyor mu ki ?

Altın bozup bilezik yapmak mantıksız ancak tl den alırsanız işçiliği az 22 ayar bilezik almak mantıklı. Altını bozsanız alış fiyatından verip satış fiyatından alacaksınız daha zarar olacak

Çeyrekleri takas yapmaktan vazgeçtim zaten ama elimdeki 14 ayar 4 gr hediyelik bilezikleri verip üzerine tl vererek 22 ayar yapacaktım o da mi zarar ?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…