Altın biriktirmeye başlıyoruzz

Iyi aksamlar kizlar
Bugun 12 tl harcadim
Hic nakitim kalmadi zaten karttan harcadik onuda
Ablamla eslerimizi beklerken bi kahve ictik persembe gunleri futbol maclari oluyor onlari bekliyoruz is cikisi ev uzak gidemiyoruz hemencik
Ayin 25ine kadar hic paramiz kalmadi pazar gunu almanyadan 3 4 saat gorusecegim cok sevdigim bi ablam geliyo ve onu nereye goturecegimi hic bilmiyorum geziye geliyolarmis ama benlede gorusmek istiyor sizce napalim mecburen esim bi arkdasindan borc veya ben is yerinden az bi avans alirim ne kadar harcariz hic bilmiyorum cani saolsunn tabii

Dunde hic bi harcama yapmadan eve geldim cok sukur kumbarayada para atamiyorum haliyle ama :KK43:

Calisan biri olarakkk su an firinda karisik kizartma yapiyorum yatmak icin onu bekliyorum :)) evede 10da geldim hatta usenmedim yaptim disarda yememek icin.yarin aksam eve gelip yemegimi yiyip spora gidicem insallah.
Onun disinda esim 3 gundur mesai kaldigi icin yemek yapmadim kendimde biseylerle gecistiriverdim. Buzluktaki seyleri biraz eriyetim diyorum bu arada ne var hic aklimda yok

Bide kizlar bisey sorcam buzluga cigden atabilecegim basit seyler neler bana fikir verirmisiniz biber falan var onun tadi degismiyo demi yemeklik dograyip atsak. Biberden Baska ne koyabilirim
Menemenimi fasulyemi domates sosumu salcami saolsun annemle kayinvalidemden alirim onlari zaten yapamam halim vaktim yok ama kendim basit seyleri yapmak istiyorum kisa elimin altinda olsun.

Ben sali gunu is cikisi pazara ugradim 75 kurusa patlican buldum taze ve ufakti şöyle karniyarik yaparim dedim eve geldim sonra kizartmaya baslayinca,hazir yağa bulaştım bu patlicanlarin hepsini kavurup karniyarik icin yemeklik ayiririm dedim.
O geceki yemegi 3 kilo patlicani da 5 yemeklik buzluga attim
Sonra dün yine is cikisi annemlerin orda pazara ugradim patlican 50kurusa düşmüştü 5 kilo aldim onuda dograyip kurutmalik balkona serdim
Bunlari yaparken aldigim yesil fasulye halen dolapta ayiklayip buzluga koyama
dim ya tembellik çöktü :işsiz:
Bide acili ezme yapacam hani ufak oluyor ya
Bugün carrefoursadan kavanoz aldim geldim ama herhalde oda yarina kaldi cok uykum var :olamaz:

Bu arada bugün grup devri yaptigim paralardan merkez bankasi sayimlarinda 600tl acik cikmis ben ve bi arkadasin daha imzasi var 300 kesilecek maastan :KK43: önümüzdeki ay kesilir 1 ceyrek alirdim o paraya
Bide mal mal pazardan ucuz sebze buldum ekonomi yapıyorum diye seviniyordum:cry:

Kendimi tanitayim 28 yasindayim 1 yillik evliyim
Bankaciyim,düğünden kayinbabamin taktigi altinlarim var 40bin civarı yapiyor ama ona birikim gozuyle bakmiyorum
Besim var 2 seneyi devirdi isveren katkisiyla su an 7400 tl
Kumbara aldim gecen hafta icine cok bozuk attim ama su an 10 tl bile birikmemistir aylik bi ceyrek almak istiyorum kredilerimiz var yil sonu bitecek benim 570 tl biterse o para bosa cikmis olacak 20ser gramdan isciliksiz bilezik almak istiyorum
Gecen ay uruplu bilezik yaptırdım 27 gram 3900 tl tuttu ama isciligi de var ben takiyorum da satmam insallah
Kışlık olarak hazirliklar yaomaya basladim bide ben :emir_bebek:
Hoşgeldin tekrar canım. . Bu işlerden anlıyorsun sen belli ki sanki :KK66: inşallah çeyreğini de bileziğini de alırsın, biten kredi parasını da birikim olarak ayırırsın...
Ay yok canim estagfurullah ben parayi cok tutunsuz harciyorum bide sigara iciyorum aylik 300 tl oraya gidiyor:KK12: calistigim zamandan beri birikimim olsa simdi neler sahibi olurdum biraz aklim gec geldi basima
Sigara tabi zararlı belki azaltıp bırakabilirsin cnm
Kizlar ya biz simdiye kadar bosa para harcamisiz ya markete girince ivir zivir cok aliyoruz ve oylesine gitsek bile 200 den asagiya cikmiyoduk.ayrica disaridanda cok soyluyoduk sizi okuyunca gereksiz harcama yaptigimj fark ettim.bnde araniza katilabilir miyim ?
Kafam-karisik Kafam-karisik hoşgeldin aldık bile....
Çok hoşsunuz hanımlar, hepinize çok imrendim.
Bir sene öncesine kadar bende çok güzel birikimler yapardım. Sonra hamile kaldım, işten çıktım. Eşimin maaşına beklediğimiz zam yapılmadı, kiramız arttı, gelirimiz yarı yarıyadan daha aza düştü. Bir anda standartlarımızda düştü. Bebeğimiz oldu -çok şükür- masraflarımız arttı. Ay sonunu getirmek bile güçleşti. Kredi ile kredi kapatıp döndürüyoruz bütçeyi. Kaldı ki faiz kelimesi bile tüylerimi diken diken ediyor.
Ama yapacak başka bir şey kalmadı.

Bebeğimin bakımını uzun sürede üstlenecek birisi yok ne yazık ki. Yaza kadar babaanne bakabilecek. Bu sebeple kalıcı Bir iş de bakamıyorum.

Sürekli hesap yaparak yaşamak gerçekten zor.

Bazen çok çaresiz hissediyorum kendimi.

Ama şükrediyorum yine de. Hem de çok şükrediyorum çünkü sağlığımız yerinde. En önemlisi o.

Bunları yaşamamız gerekiyormuş.

Kasım gibi geçici bir işe girebilirsem muhakkak birikim yapıp aranıza katılacağım inşallah.

Zamanında güzel birikimler de yaptım para idaresi konusunda deneyimliyim şükür.

Hepinize güzel, bol ve mutlu günlerde harcayacağınız birikimler diliyorum.
Hoşgeldin The Black The Black sağlıkla büyüsün bebeğiniz.. Bazı durumlar yaşanmadan insan Bazı şeyleri farkedemiyor sağlık olsun...
Umarım dilediğin gibi iş bulursun yakında... Önceden de sürekli takip ediyordum seni her konuda örnek aldığım biriydin o zamanlar da... Mutlaka üstesinden gelirsin sen bu durumlar geçici ve inşallah maddi konularda daha refaha ulaşacaksın ben inanıyorum.
Tamm o zamn bnde ayda 1 tane ceyrek atabilirim ocaga kadar 4 ceyrek yazabilir misinz
Heycanlandim bak simdi :))
Tabikisi yazarım :)
Açıkçası 28 yaşındayım ve hayatımda hiç Birikim yapmadım.. Aslında çocuk düşünüyoruz ve olmuyor, seneye tüp Bebek deneyebiliriz kredi çekmemiş oluruz :) adı bu olsun, bu arada bebek olursa onun olur :) evet maaşımı alır almaz hemen gramı alırım, teşekkür ederim tekrardan
Rabbim tez zamanda hayırlı evlatlar versin isteyen herkese..
Birikiminizin adı gerçekten çok güzel oldu.

Bu arada bugün grup devri yaptigim paralardan merkez bankasi sayimlarinda 600tl acik cikmis ben ve bi arkadasin daha imzasi var 300 kesilecek maastan :KK43: önümüzdeki ay kesilir 1 ceyrek alirdim o paraya
Bide mal mal pazardan ucuz sebze buldum ekonomi yapıyorum diye seviniyordum:cry:
Öyle deme canım bazen beklenmedik giderler olabiliyor sağlık olsun...
Sen niyetine girdin ya eminim yine de alırsın...

gulenyuzumsunsen gulenyuzumsunsen bu gün şoka gittim karbonat ekmek peynir alacaktım sonra askılar varmış dayanamadım onları da aldım ama ihtiyaçtı eşimin bazı gömleklerini üst üste asıyordum. Çocuklar oynarken hep kırmışlar da askıları. Sonra kırtasiyeye girdim oğlanın eksik okul ihtiyaçları vardı onları aldım. Sonra kumbara aldım demir paraları atacağım. Toplamda 53 TL harcadım kısaca. 2 TL kumbarama attım. Kaldı ay sonuna kadar 145 TL..
Kumbaram güzel mi. Sabahtan beri resim atacağım diye uğraşıyorum. Gelmemişti dimi resim.

Eklentiler

• wp_ss_20170921_0001.png
    wp_ss_20170921_0001.png
    276,7 KB · Görüntüleme: 92
Tuh kotu olmuş ama napalım uzulme inşallah rabbim bi yerden gönderir geri :KK36:

Iyi aksamlar kizlar
Bugun 12 tl harcadim
Hic nakitim kalmadi zaten karttan harcadik onuda
Ablamla eslerimizi beklerken bi kahve ictik persembe gunleri futbol maclari oluyor onlari bekliyoruz is cikisi ev uzak gidemiyoruz hemencik
Ayin 25ine kadar hic paramiz kalmadi pazar gunu almanyadan 3 4 saat gorusecegim cok sevdigim bi ablam geliyo ve onu nereye goturecegimi hic bilmiyorum geziye geliyolarmis ama benlede gorusmek istiyor sizce napalim mecburen esim bi arkdasindan borc veya ben is yerinden az bi avans alirim ne kadar harcariz hic bilmiyorum cani saolsunn tabii

Dunde hic bi harcama yapmadan eve geldim cok sukur kumbarayada para atamiyorum haliyle ama :KK43:

Calisan biri olarakkk su an firinda karisik kizartma yapiyorum yatmak icin onu bekliyorum :)) evede 10da geldim hatta usenmedim yaptim disarda yememek icin.yarin aksam eve gelip yemegimi yiyip spora gidicem insallah.
Onun disinda esim 3 gundur mesai kaldigi icin yemek yapmadim kendimde biseylerle gecistiriverdim. Buzluktaki seyleri biraz eriyetim diyorum bu arada ne var hic aklimda yok

Bide kizlar bisey sorcam buzluga cigden atabilecegim basit seyler neler bana fikir verirmisiniz biber falan var onun tadi degismiyo demi yemeklik dograyip atsak. Biberden Baska ne koyabilirim
Menemenimi fasulyemi domates sosumu salcami saolsun annemle kayinvalidemden alirim onlari zaten yapamam halim vaktim yok ama kendim basit seyleri yapmak istiyorum kisa elimin altinda olsun.
Ben bu sene barbunyaya taktım 16 kilo koydum ama 16 kilo daha bulsam koyarım :)) çok iyi oluyor kışın yemek yapamazsam hemen soğan havuç doğrayıp pişiriveriyorum.

Tüh yazık olmuş canım. Böyle boşa giden paralar üzüyor insanı :KK43:

X