Altın biriktirmeye başlıyoruzz

Ne hedef koymalıyım sizce aslında üç ayda bir altın almaya çalışıyorum Yen'i başladım bu hevese. Çok elim açık ıvır zıvır bide kitapçıya girersem işim bitiyo artık kendi kendime(eşimin de kızmasıyla tabi) bi karar aldım Yen'i yıla kadar kitap almak Yok tutucam kendimi. Benimki hastalık olmuş(öyle diyorlar) bence bi sorun yok ama yine de tutmam lazım. Ama halâ çok istediğim kitaplar var:KK43:
Neyse. Ayda bi küçük altın az bi hedef mi olur ki bilemedim ne dersiniz

Allah şifa versin. Benim de küçük oğlum üç gündür hastanede yatıyodu dün çıktı. Ömrümüzden ömür gidiyo onlar hasta olunca maalesef :KK43:

Bu ay eşim bi altın aldı. Adı ne oluyor bunun bilmiyorum. Ata mı tam mı deniyor. İki ay önce de kumbaramı açtım 975₺ biriktirmişim onla da o tam veya ata olandan aldım. İki oldu. Eşim de Doğum günümde kalın bi zincir almış. Şimdilik birikimim bu. Ama burada sayenizde azme gelip ayda bi küçük altın almak istiyorum. Kalan para da kumbaraya girer(tabi arttırabilirsem)

Bu arada çalışmıyorum ev hanımıyım. Harçlıklarımdan kısıyorum. İki çocuğum var biri anaokul diğeri 2. Sınıfa gidecek. Ev kira (1100₺) eve giren 3000₺ nasıl daha fazla arttırabilirimin yollarını arıyorum :KK43:

Zincirin ve altının hayırlı olsun. Güzel günlerde kullanmak nasip olsun inşallah.

Hedef tamamen kişinin kendi gelir gideriyle alakalı.

Mesela benim, şu önümüzdeki 6 ay, ancak 1 çeyrek. Ama bazı arkadaşların 2 ata, bazıları yarım vb. Yani senin bütçene bağlı.

Çocuklarını Allah bağışlasın. Hasta olan nasıl oldu? Geçmiş olsun.

Bu arada aylık 3 bin lira gelir ve 1100 kira ile tam altın alabilmek büyük meziyet benim gözümde. Maşallah :) Allah daha çok versin, bereketlendirsin.

Selam kk'nın birikimci hatunları:halay:

Yeni keşfettim burayı beni de aranıza alın olur mu? Ne yapıyorsunuz nasıl yapıyorsunuz öğretin çok ihtiyacım var.
Selam @Kkli_kadin hoşgeldin... Tabiki seni de alırız aramıza...
karamelli_turta karamelli_turta maaşın bereketli olsun tatlım. Benim de otel tatili bugün bitti ama kızım da hasta oldu otelde eli hep ağzındaydı doktor kızarmış Boğaz'ı dedi şuruplar filan verdi kızım da çok zor içer alışık olmadığı için inşallah kısa zamanda içtiğimizi gıdım gıdım ilaçların da eşliğinde iyileşiriz.. birikim olarak kızıma geçen gün hediye gelen 1 gr altın yazabiliriz listeye buzmavileylak buzmavileylak yine özelden de mesaj atayım ben sana :))
sinirliportakal sinirliportakal çok geçmiş olsun küçük yavruna canım... Tatil de öyle çarçabuk bitiyor işte saglık olsun...
Hepinize mutlu, huzurlu akşamlar kızlar..
Baya aktif burası diğer başlıkları sollariz bu gidişle.
Hoşgeldin D Dnyb ...
kuyumcudan bildiriyorum. kolye aldim:))

Ayy foto isteriz canım hayırlı olsun güle güle kullan...

Yaa kuzum cevabın için teşekkür ederim ilk çocuk ya çok deneyimsizim gerçekten ben de normalde hiç ilaç vermiyordum da bu defa kusma öksürük ve Ateş de var maalesef biraz o yüzden bugün yarım çay kaşığı kadar ateş düşürücü ve yarım çay kaşığı kadar antibiyotik verdim ilk defa sence öksürük de varsa vermeli miyim? Evet havuza girdik bir sürü bebek giriyor birşey olmuyor diye gaza geldik galiba..

Canım, kusma ve ateşle birlikte bir boğaz enfeksiyonu varsa, antibiyotik gerekli olabilir.

Doktorunuz vermiş artık, kullanın. İnşallah bir daha gerek kalmaz. Ateş düşürücüler antibiyotiğe nazaran daha masum.

Ne kadarlıktı bebeğin canım? Belki daha önce de sormuşumdur, kusura bakma. Sanki 18 aylık diye hatırladım ama

Bu ay eşim bi altın aldı. Adı ne oluyor bunun bilmiyorum. Ata mı tam mı deniyor. İki ay önce de kumbaramı açtım 975₺ biriktirmişim onla da o tam veya ata olandan aldım. İki oldu. Eşim de Doğum günümde kalın bi zincir almış. Şimdilik birikimim bu. Ama burada sayenizde azme gelip ayda bi küçük altın almak istiyorum. Kalan para da kumbaraya girer(tabi arttırabilirsem)

Bu arada çalışmıyorum ev hanımıyım. Harçlıklarımdan kısıyorum. İki çocuğum var biri anaokul diğeri 2. Sınıfa gidecek. Ev kira (1100₺) eve giren 3000₺ nasıl daha fazla arttırabilirimin yollarını arıyorum :KK43:

Zincir ve altının resmî bu. İsmini bilemedimEki Görüntüle 2039030
Kolyen çok güzel güle güle kullan...
Gelire oranla hedef şimdilik iyi geldi bana bu yolda beraber devam etmemiz dileğiyle...

Allah razı olsun canım inşallah :dua: şuan uyudu başında bekliyorum ateşi filan yükselirse burnu tıkanır nefes alamazsa diye..:KK61:Allah daha büyük dert vermesin tabi de çocuklar hasta olmasın..
Geçmiş olsun çabucak iyileşsin inşallah

Selam kk'nın birikimci hatunları:halay:

Yeni keşfettim burayı beni de aranıza alın olur mu? Ne yapıyorsunuz nasıl yapıyorsunuz öğretin çok ihtiyacım var.
Selam hoşgeldin ..ben her ay 1 çeyrek hedefliyorum ilk önce onu alıp geriye kalana bakacağım inşallah ..yaz tatil diye fazla alıştık bizde dışarda yemeğe ..ilk önce onu azaltacağız inşallah ..evdekileri güzel değerlendireceğiz ..israf etmemekte tasarruf sonuçta ..

kuyumcudan bildiriyorum. kolye aldim:))
Ahahaha alemsin canım ya :KK48: bizim topikteki kizlardan korkulurr valla yakında biriniz kapalı çarşıdan birinizde tahtakaleden yazarsa şaşirmıycam :KK70:
Yaa kuzum cevabın için teşekkür ederim ilk çocuk ya çok deneyimsizim gerçekten ben de normalde hiç ilaç vermiyordum da bu defa kusma öksürük ve Ateş de var maalesef biraz o yüzden bugün yarım çay kaşığı kadar ateş düşürücü ve yarım çay kaşığı kadar antibiyotik verdim ilk defa sence öksürük de varsa vermeli miyim? Evet havuza girdik bir sürü bebek giriyor birşey olmuyor diye gaza geldik galiba..
Cannımmmm çok geçmiş olsun sana da yavrucuğunada :dua: telaşlanma annesi sen sakin kal ki kızında sakince karşılasın hastalıgını çocuklar çabuk iyileşir allahım tez zamanda şifa versin kuzum iyileşincede bizimle paylaş güzel haberlerini :KK52:
sağol canım teşekkür ederim. salatalık ve süs biberi turşusu kurdum. tabi ki yardımcı olurum seve seve:)
Sağol kuzum bugün semtimizin pazarı vardı 22 kg domates aldım :KK53: 4 kg taze fasulye 4 kg kapya biber 10 kg da patlıcan aldım yarın full kış hazırlığı yapicam :confused:bayram sonrasıda turşu var canım aklımda özelliklede süs biberi ve kıl biberi turşusu :KK52:
Sakin sakin sayfaları okuyordum seni görünce birden gözlerim büyüdü .
Bi altın gördüm sanki oldum :skandal::skandal::skandal::skandal:
Hayırlı olsun canım . Foto atta gözümüz gönlümüz açılsın :KK76:
Bende aynı fikirdeyim canım buzmavileylak buzmavileylak yan foto bekliyoruz motivasyonumuz yükselir hem böylece :KK48:
@Kkli_kadin ve D Dnyb hoşgeldiniz kızlar birikimleriniz bol bereketli olsun :KK36:

Benim ağustos ayı birikimim üç çeyrek üçe ata:KK49: borç beş bin lira :KK45:
Harikasın maşallah çok güzel olmuş birikimin cnm allah bereket versin...
sağol canım teşekkür ederim. salatalık ve süs biberi turşusu kurdum. tabi ki yardımcı olurum seve seve:)
Mmmm bende çok severim turşuları..
Bayram sonrası bende yapmak istiyorum...
Sakin sakin sayfaları okuyordum seni görünce birden gözlerim büyüdü .
Bi altın gördüm sanki oldum :skandal::skandal::skandal::skandal:
Hayırlı olsun canım . Foto atta gözümüz gönlümüz açılsın :KK76:

Bende bir altın gördüm sanki ama nerde acaba gözlerim arıyor :)

kizlar eve gecince paylasacagim kolye fotosunu.kullanmadigim bir kolyem vardi onu verip aldim. değerlendirmis oldum. anemde bayram hediyesi ince bir bileklik almis. onuda paylasicam eve gecince. bu ayki tabloyuda hazırlicam. kuymcu acıktı valla kizlar belki bayram haftasi diyedir:)) bu ay benim birikimim nakit olcak altin alamadim. ve bu ay asiri disariya yemege gezmeye doktora markete para kacirdik. nasip . bu ay eksilerdeym nakit birikimimi kullandim. bu arada tabi birikim gelirle dogru orantılıdır. bizim aylik gelirimiz toplam 3500 1000ev krasi var 550 araba taksiti elektek telefon aidat su derken 2000gidiyor. e tabi kredi karti var epeyce. market yiyefek derrken :) elimde bsey kalmiyor pek

sinirliportakal sinirliportakal canım bir de antibiyotiği tam dozunda vermeye çalış. 1 çay kaşığının faydası pek olmaz. Aksine zararı olur.

Enjektör yardımı ile verebilirsin. Enjektöre çekip ağzına boşalt. Kaşıkla içmek istemez muhtemelen.
Canım bebeğim 16 aylık enjektör iyi fikir eşimi hemen nöbetçi eczaneye yolluyorum en azından sabahki ilacını düzgün içer belki. Ateş düşürücü kesinlikle antibiyotikten daha masum ama çok gerek kalmadıkça onu da kullanmıyorum. Şimdi yine ateşi çıktı 38.5 oldu üzerini soyup düşürdüm ama sabaha kadar böyle olacak gibi bir his var içimde hayırlısı..

Geçmiş olsun çabucak iyileşsin inşallah
Sağol canm inşallah

karamelli_turta karamelli_turta tobosolu_dulcinea tobosolu_dulcinea sağolun canlarım inşallah hemen kavuşur sağlığına çocukları hasta görmek bile çok üzücü

tobosolu_dulcinea tobosolu_dulcinea Canım kışlıklar için şimdiden kolay gelsin sana..
Bayram tatil sonrası benim de aklımda turşu var hadi inşallah...
Sağol kuzucugum hayırlısıyla yemek nasip olsun inşallah sevdiklerimizle :KK68: bayram sonrası turşunun dısında erişte planım da var canım hatta belki birazda yufka yapabilirim diye planlıyorum ama bakalım belkide lavaşa donerim :KK64:

Canım bebeğim 16 aylık enjektör iyi fikir eşimi hemen nöbetçi eczaneye yolluyorum en azından sabahki ilacını düzgün içer belki. Ateş düşürücü kesinlikle antibiyotikten daha masum ama çok gerek kalmadıkça onu da kullanmıyorum. Şimdi yine ateşi çıktı 38.5 oldu üzerini soyup düşürdüm ama sabaha kadar böyle olacak gibi bir his var içimde hayırlısı..

Sağol canm inşallah

karamelli_turta karamelli_turta tobosolu_dulcinea tobosolu_dulcinea sağolun canlarım inşallah hemen kavuşur sağlığına çocukları hasta görmek bile çok üzücü
Sende sağolasın canım benim :KK52: bu gece sabret biraz sık dişini sabaha daha iyi olucak inşallah yavrun :KK68: haklısın tabi çocuklar hasta olacağına anneler kendisi hasta olmaya razı :KK43:

Sende sağolasın canım benim :KK52: bu gece sabret biraz sık dişini sabaha daha iyi olucak inşallah yavrun :KK68: haklısın tabi çocuklar hasta olacağına anneler kendisi hasta olmaya razı :KK43:
Ay kuzum inşallah ya ben şimdi biraz uyuyacağım eşim bekliyor olacak gece de ben alırım tekrar nöbeti.. sizi çok seviyorum desteğiniz her anlamda Gönüller'imize dokunuşunuz çok güzel.bu arada erişte yaparsan çok güzel olur tatlım peynirli filan yenir güzel güzel ben de yapabilirsem yaparım belki.

Ay kuzum inşallah ya ben şimdi biraz uyuyacağım eşim bekliyor olacak gece de ben alırım tekrar nöbeti.. sizi çok seviyorum desteğiniz her anlamda Gönüller'imize dokunuşunuz çok güzel.bu arada erişte yaparsan çok güzel olur tatlım peynirli filan yenir güzel güzel ben de yapabilirsem yaparım belki.

Allah razı olsun canım inşallah :dua: şuan uyudu başında bekliyorum ateşi filan yükselirse burnu tıkanır nefes alamazsa diye..:KK61:Allah daha büyük dert vermesin tabi de çocuklar hasta olmasın..
Kuru soğanı ortadan ikiye bölüp yastığına yakın bir yere koyarsAnız ve ara ara burnuna yaklaştırırsanız bir kaç dakika içinde burnunun açıldığını görebilirsiniz canım ,bir de yastığını 2 tane yap yarı oturur pozisyonda daha kolay uyuyor burnu tıkalıyken. Genzine dolmuyor.

Son düzenleme:
Günaydın kızlar
Dün sonunda derin dondurucuyu aldim. Servis bugün gelip montajını yapacak.

Arcelik cekmeceli aldım.Modeli 2071
Hem derin dondurucu hemde soğutucu olarak kullanilabiliyor.

Arçelik servisinde arkadasım çalışıyor. En az sıkıntı bu modelde çıkıyormuş.
Biraz pahalı ama ya bu modeli al ya da hiç alma dedi.
Bende o yüzden bunu aldım.
Tabi beyaz eşya birazda şans işi...

1700 TL'ye aldım. 150 TL'ye de 7 yıllık garanti yaptırdım.

Yazlık hiç giyecek bir şeyim yoktu.
Dün bluz ve etek kombini yaptım. 95 TL de onlara verdim.
Ama ihtiyaçtı benim icin.

Geçenlerde üstümde nakit para yoktu. Bankamatikte çokk uzaktaydı, teyzemden 200 TL borç almıştım. Onuda ödedim.
Canım hayırlı olsun derin dondurucun sonunda kavuştun demek :KK52: :halay:allah güle güle iyi günlerde kullanmak nasip etsin ağız tadıyla icini doldurun yiyin kuzum :KK68:
Bir tanıdığımızın oğlunun doğum günü. Dün annemin adına 45 TLye bir eşofman takımı aldık.

Kendi adıma ne alsam bilemiyorumo_O
Canım kaç yaşında doğum günü çoxugu bilmiyorum ama onun kişisel gelişimine uygun bi jediye olabilir kitap gibi boyama kitabı kalem sulu/pastel boya gibi şeyler olabilir :KK52:

Ayyyy canım benim çok sağol ben de sizi çok seviyorum burdaki samimiyetine kalbine iyi niyetine inandığım dostlardansın kuzum :KK52::KK68: bazen yüzyüze görüştügümüz arkadaşlarımızla paylaşamadıklarımızı burda birbirimizle paylaşiyoruz sanırım yüzümüzü görmüyor oluşumuz daha objektif yorum yapmamıza sebep yargılanma ihtimalimiz daha düşük burda :KK66: sen biraz uyu dinlen canım gecede nöbet var madem kolay gelsin sana da eşine de sabaha herşey daha iyi olucak inşallah hiç telaşlanmayın meraklanmayın canım :dua: erişteyi dediğin gibi annem yapar canım bende en çok o şekilde ve birde yeşil mercimekli çorbasını seviyorum :kk77: vallahi bu saate canım istedi bile :KK48:

X