Alt komşu şikayet edilebilir mi ?

Purpplee

Dünya kaç günlük deyip sarılmalı bugüne..
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
15 Nisan 2017
13.248
15.586
Derdim alt komşu.2.5 yaşında oğlum var.Sabah 8.30 da uyanır 21.00 de gece uykusuna yatar.Gun içerisinde oyuncaklarıyla oynar bize sataşır üstümüze cikar,arada da oturduğu yerde etkinlik filan yapariz.Arada tabiki koştuğu oluyor fakat dikkatini başka yöne çekiyoruz hemen.Bu arada ses yalıtımı yok bina eski, yürürken salon sallanıyor.

Alt komşular yaşını başını almış emekli olmuş evden çıkmayan,büyük ihtimalle TV bile açmayan tipler.Her hareketimizde tavana sopa ile vuruyorlar,kapıya da geliyorlar.Gecenlerde kapımıza zabıta dayadılar.O gün çocuğun ne kadar oyuncağı varsa kaldırdık bol bol çizgi film açıyoruz (oysaki TV ye çok karşıyım ) Oğlumun gelişimine balta vuruyoruz böylelikle,sırf problem olmasın artık diye..

Gelelim bugünkü olaya ..Zil çaldı,oğlum kapıyı açmaya koştu ve anında dan dan dan sopa !
Başka bir komsum gelmiş oğlumu evine götürmeye.Cocugu evine götürdü ben de hemen arkasından süpürge açtım,2 dk geçmedi dan dan dann !
Çıldırdım ama sakin kalmaya çalışıyorum.Ne yapsam ne etsem yöneticiyi aradım böyle böyle,biz bunlardan bıktık evde hareket edemez olduk bir toplantı yapalım üçümüz,kavga etmek istemiyorum.Ben çok söyledim dedi bu apartmanda ne bebekler büyüdü de hiç şikayete gelen olmadı sizden başka diye,gerekçesi biz hastayız.Bu arada kendileri üç bina ötedeki inşaat gürültüsüne müdahale eden,yan binadaki horozu kestiren şahıslar bunlar, neyse.Yoneticiden istediğim şey üçümüzun toplantı yapmasıydi ama ben onlarla konuşurum demekle yetindi.İse yarayacağını sanmıyorum.

Şimdi sorum şu: Ben bu kişileri yasal yollardan nereye nasıl şikayet etmeliyim, bunaldık,çocuğum için üzülüyorum.Su pandemi ortamında ve soğuk havada zaten eve kapandı,oyuncakları da ortada yok,ben de onunla oturarak bir yere kadar etkinlik yapabilirim, çalışıyorum ve dediğim gibi çocuk evde yokken de süpürge sesine sopa vuran insanlar bunlsr.Cocugu boşa tutuyormusum onu anladım.İyilikle çok defa anlattım izah ettim olmadı,ne yapmalıyım ?

Dipnot : Taşın demeyin 5000 e mal oluor en az ve bütçem yok eşimden ayriyim

Cocugunuzu bu yüzden televizyonun önüne park etmeyin. Cocuga zarar. Yönetime onlari sikayet edin asil. Sözesmeniz varsa Cocugunuz evi normal kullanabilir. Hali felan serebilirsiniz, ama gerisine istemeseler katlanacaklar. Avukatiniz varsa ona danisin. Benim esli deli ev sahibim vardi, tasiyana kadar avukatim bir güzel susturdu onu.

Gündüz saatlerinde bisiklet sürmüyorsa ,evde top oynamıyorsa ne gürültüsü olacak bu kadar. Ben de sesi sevmem ama o kadar da olmaz. Gündüz süpürmeyeceksiniz ne zaman süpürecekmişsiniz evi ?

Kiracı mı alt katınızdakiler ?
Kiracıysa ev sahibi ile bi görüşün bakalım.
Yok öyle bisiklet top gibi şeyleri dışarıda kullanıyoruz zaten-ki bisikleti balkonda kuflendi artık bir yıldır pandemide.
Evi süpürmek için de özellikle öğleden sonraki bir saati oturup bekledim yerler çer çöp olduğu halde.Ne yapsak yaranamiyoruz saliveresim geliyor artık.
Evet kiracı,ev sahibine soylemeyiyhoc düşünmedim ama denerim işe yarasın ya da yaramasin

Derdim alt komşu.2.5 yaşında oğlum var.Sabah 8.30 da uyanır 21.00 de gece uykusuna yatar.Gun içerisinde oyuncaklarıyla oynar bize sataşır üstümüze cikar,arada da oturduğu yerde etkinlik filan yapariz.Arada tabiki koştuğu oluyor fakat dikkatini başka yöne çekiyoruz hemen.Bu arada ses yalıtımı yok bina eski, yürürken salon sallanıyor.

Alt komşular yaşını başını almış emekli olmuş evden çıkmayan,büyük ihtimalle TV bile açmayan tipler.Her hareketimizde tavana sopa ile vuruyorlar,kapıya da geliyorlar.Gecenlerde kapımıza zabıta dayadılar.O gün çocuğun ne kadar oyuncağı varsa kaldırdık bol bol çizgi film açıyoruz (oysaki TV ye çok karşıyım ) Oğlumun gelişimine balta vuruyoruz böylelikle,sırf problem olmasın artık diye..

Gelelim bugünkü olaya ..Zil çaldı,oğlum kapıyı açmaya koştu ve anında dan dan dan sopa !
Başka bir komsum gelmiş oğlumu evine götürmeye.Cocugu evine götürdü ben de hemen arkasından süpürge açtım,2 dk geçmedi dan dan dann !
Çıldırdım ama sakin kalmaya çalışıyorum.Ne yapsam ne etsem yöneticiyi aradım böyle böyle,biz bunlardan bıktık evde hareket edemez olduk bir toplantı yapalım üçümüz,kavga etmek istemiyorum.Ben çok söyledim dedi bu apartmanda ne bebekler büyüdü de hiç şikayete gelen olmadı sizden başka diye,gerekçesi biz hastayız.Bu arada kendileri üç bina ötedeki inşaat gürültüsüne müdahale eden,yan binadaki horozu kestiren şahıslar bunlar, neyse.Yoneticiden istediğim şey üçümüzun toplantı yapmasıydi ama ben onlarla konuşurum demekle yetindi.İse yarayacağını sanmıyorum.

Şimdi sorum şu: Ben bu kişileri yasal yollardan nereye nasıl şikayet etmeliyim, bunaldık,çocuğum için üzülüyorum.Su pandemi ortamında ve soğuk havada zaten eve kapandı,oyuncakları da ortada yok,ben de onunla oturarak bir yere kadar etkinlik yapabilirim, çalışıyorum ve dediğim gibi çocuk evde yokken de süpürge sesine sopa vuran insanlar bunlsr.Cocugu boşa tutuyormusum onu anladım.İyilikle çok defa anlattım izah ettim olmadı,ne yapmalıyım ?

Çocuk o yapar benimde oğlum öyle yani istediği kadar vursunlar siz hiç oralı olmayın. Ufak cocuk laf dinlese yapmaz anlamıyor daha ki

normalde kendi cocugumda oldugu icin, cocuklu evin gurultusu cidden bitmiyor diye icimden geciririm boyle konularda ama sizin komsular olayi arşa çıkarmışlar.
sanirim yerinizde olsam bir gun isi gucu birakir oksurduklerinde aksirdiklarinda sifona bastiklarinda ne yaparlarsa yapsinlar ustten tık tık yapar ayni psikolojik baskiyi kendilerine yaşatirdim sanirim.
utanmadan birde kapilarina iner bugun su kadar oksurdunuz bu kadar hapsurdunuz 5 kezde sifona bastiniz cok ses geliyor dikkat edin der evime gelirdim.

Bir de oyuncaklarını kaldırmayın yazık çocuğa akşama kadar tv seyretmesin. Halınızın üstüne battaniye gibi kalın birşey serin , onun üzerinde oynasın. En azından sesi azaltır baya.
Düşünün ki çocuk kapıyı açmaya diye kapıya kosuyor ve hiç vakit kaybetmeden çocuk daha kapıdan gelmeye kalmadan dan dan yapıyor.Ne kadar önlem alsak boşa çıkıyor.Bir sebep çıksa da çekip gitmek zorunda kalsalar diye dua ediyorum artık.

normalde kendi cocugumda oldugu icin, cocuklu evin gurultusu cidden bitmiyor diye icimden geciririm boyle konularda ama sizin komsular olayi arşa çıkarmışlar.
sanirim yerinizde olsam bir gun isi gucu birakir oksurduklerinde aksirdiklarinda sifona bastiklarinda ne yaparlarsa yapsinlar ustten tık tık yapar ayni psikolojik baskiyi kendilerine yaşatirdim sanirim.
utanmadan birde kapilarina iner bugun su kadar oksurdunuz bu kadar hapsurdunuz 5 kezde sifona bastiniz cok ses geliyor dikkat edin der evime gelirdim.
Ahahha aynen öyle sende zırt pırt şu sesten bu sesten sebep aşağıya in sürekli ,belki diyorum yaşlı kafası çok anlamak istemez ama durumunuzu anlarlar.

Yok öyle bisiklet top gibi şeyleri dışarıda kullanıyoruz zaten-ki bisikleti balkonda kuflendi artık bir yıldır pandemide.
Evi süpürmek için de özellikle öğleden sonraki bir saati oturup bekledim yerler çer çöp olduğu halde.Ne yapsak yaranamiyoruz saliveresim geliyor artık.
Evet kiracı,ev sahibine soylemeyiyhoc düşünmedim ama denerim işe yarasın ya da yaramasin
Öğleden sonra süpürüyorsanız da hiç birsey diyemez. Siz de vurun madem sopayla. Hiç oralı olmayın. Dediğim gibi ben de sesi hiç sevmem ama bu kadar da abartılmaz.
Düşünün ki çocuk kapıyı açmaya diye kapıya kosuyor ve hoc vakit kaybetmeden çocuk daha kapıdan gelmeye kalmadan dan dan yapıyor.Ne kadar önlem alsak boşa çıkıyor.Bir sebep çıksa da çekip gitmek zorunda kalsalar diye dua ediyorum artık.
Sizin komşu belli ki gıcık bir tip.
O vurdukça siz de vurun. Deli mi midir nedir ?
Hadi çok abartılı bir gürültü olur şikayet eder anlarım ama söylediğiniz gibiyse asla geri adım atmayın.

Düşünün ki çocuk kapıyı açmaya diye kapıya kosuyor ve hoc vakit kaybetmeden çocuk daha kapıdan gelmeye kalmadan dan dan yapıyor.Ne kadar önlem alsak boşa çıkıyor.Bir sebep çıksa da çekip gitmek zorunda kalsalar diye dua ediyorum artık.
Bizim alt kat komşusu evin içinde odun kırardı bunlara öylesi lazım sanırım 😂

sizin komşular benim ailemin apartmanında yaşasa ne olurdu acaba? oyun havalarından tutun, iki küçük çocuğun son ses bağırarak kavgalarına, anne-babanın seslerine nasıl dayanırlardı? hele bir başka çocuklu komşumuz gece sabahlara kadar çocuğu durmuyor diye son ses TV açıyordu oyalamaya da alt komşusu en az 1 hafta dayandıktan sonra şikayet etti, belki hastalığı vs vardır, mecburdurlar diye.

çocuklu aileye özellikle müsamaha gösterilir benim bildiğim bazı yaş dönemlerinde, ki sizin çocuğunuz gayet erken yatıyor ve normalin dışında nadiren aşırı ses yapıyormuş.

takmayın, başka yapabileceğiniz bir şey olduğunu sanmıyorum. sürekli dan dan diye vuruyorlar olayına da onlar vurdukça siz de vurun, gerçekten ses yapmak ne demekmiş anlasınlar. insanların aşırı huysuz olanlarını hiç bir şekilde anlayışlı karşılayamıyorum, alzheimer vs olur anlarım ama öbür türlü direk hoşgörüsüzlük bu.

Lütfen çoçuğun oyuncaklarını geri verin abartı bir sesyok çoçuk ne yapsın dinleme cihazımı takmışlar sizin eve her hareketinize tepki köyleri yokmu gitsinler köylerine sessiz otursunlar

X