Almanya da yaşıyorum türkiyede boşanma davası açmak istiyorum

Valla burda da şu anda daha pahalı diyebilirim. Sadece protokol ve dilekçe yazması için 20k verdim geçen sene, düşün bak davaya bile girmedi, Çekismeli 100 bini geçiyor

Ben şok.
Bu ne böyle. Bodrumdaki lahmancuncu dayılari geçmişler.
Insaf yani. Burda maddi gücü olmayanin ücretini bari devlet karşiliyor.
Bir avukat olarak önce işten cikar sonra boşanma davası açardim ama konusahibini yanlış yönlerdikmek istemem

Ablam Türkiyede boşanmaya kalkma 8 senem çöpe gitti çekişmeli davada. Keşke almanyada halletseydim max 3 senede bitiyor çok pişmanım bu konuda aklın varsa almanyada boşanırsın.

Valla burası böyle artık, doktor muayene ücretleri , avukatlık ücretleri ülke ekonomisine paralel yükseldi, etin kilosuyla, evin kirasiyla avukatın danışmanlık ücreti aynı oranda arttı yani, biz alıştık çoktan...Bu arada bodrumdaki lahmacuncu dayilara ben de kırgınım ama doktorlara avukatlara ogretmenlere mühendislere...vs ödenen para helali hoş olsun, onlar olmasa halimiz hepten harap...

Helali hoş olsunda maddi acidan yetemeyen boşanamiyor demek. Yurdum kadininin kenarda 100 200 bin lirasi yoktur diye düşünüyorum. Benimde lap diye senelik gelirim cikmaz cebimden (para birimi olarak bakarsak)
Boşanma davalari için ücretin farklı belirlenmesi gerekir.
Bilemedim. Konuya en iyisi hiç girmeyelim. Artik boşanmada zengin işi oldu desene

Zor durumda olanlara barolar veya bazı belediyelerin sosyal yardim kurumları ücretsiz adli destek sağlıyor diye biliyorum ama zaten iş avukata gelene kadar, ev kiraları, okul ücretleri, gıda, saglik gibi zorunlu giderler belini büküyor boşanacak olanların... Asıl bunları karşılayamadığı için bosanamiyor çoğu kadın, avukat adliye işleri bunların yaninda devede kulak kalıyor maalesef...

Türkiye'de de maddi durumu hiç olmayanlar adlı yardıma başvuru yapabiliyor.

Daha uygun ücretlere boşanma davası alan avukatlar da var. Özellikle yeni mezunlar daha düşük ücretlerle dava alıyor.

Ama sadece avukat ücreti değil, mahkeme masrafları bile ayrı bir kalem maalesef. Keşke iki tarafı da mağdur etmeden bir çözüm yolu bulunsa.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…