allık seçimi

Felista

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
13 Temmuz 2007
221
0
37
mrb kızlar ben allık secimi konusunda coook kararsızımya yardımcı olabilir misiniz 'terracota' mı top allık mı sizce hangisii benneyaptımki

bence kesinlikle terracota çünkü top allık fırçaya tam anlamıyla dağılmıyor ama terracotalar daha iyi fırçada dağılıyor ve sürerken de renk farklılığı olmuyor. ben hep terracota tercih ediyorum özellikle bence pastelin terracotası çok güzel.

ben de senin gibi makyaj yapmayı çok seviyorum. ama aldığın ürünlere dikkat özellikle de fondoten,allık, pudra, göz kalemi ve farına. çünkü yüzüne sürdüğün şeyler sivilce yapabiliyor, seni bilmiyorum ama bana kalitesiz göz farları ve kalemleri alerji yapıyor, gözlerim kıpkırmızı oluyor. dikkat şekerim derim ben.

bayanlar birşey sormak istiyorum benim bildiğim terracota bir renk ismidir hatta seramikçiler iyi bilir tuğlamsı bir renktir hamurun renginin ismidir ama allıklarda başka bir ismimi var? makyaj konusunda cahilim de biraz :eek:

yoksa bu sabit olanlar için mi terracota diyorsunuz? hani ne toz gibi dağılan olmayan ne de top gibi olanlar, anam babam sabit allık onlar mı dediğiniz? :1rolleyes:

canım flormarla veritanın allıklarına bak istersen ikiside hoş ışıl ışıl :dance:

flormar kalıcı beyaz tenliysen 42 yada 44 numarasına bak renkleri cok hoş :dance: şimdi bi marka daa buldum fiyatına bakıyorum flormar 17ytl verita 19ytl...

Bourjois'ın allıkları çok güzel, hem renkleri, hem kokusu, hemde kullanımı.

blush_l.jpg
RTEmagicC_pic_heritage2.jpg.jpg

slm chanela.s. bourjoisusa yı nerden temin edebilrz ve fiyatı hakkında bi bilgn varmı?

bnde maybelline dream mousse kulnnyrm memnunm ama bndki pembe tonunda bide şeftali tonlarında istyrm. bourjoisusa'nın kler hoş gbi geldi bna:uhm:

ben söyleyeyim hemen canım fondoten olarak flormarın kullanıyorum şeftali tonunta ve teracotta ve 43 numara çok güzel herkes çok beğeniyo angelQueen canım ben 13 milyona aldım ya napmışlar sana :kızgın:

ben oriflamenin giordani gold mozaik bronzlaştırıcı allığını kullanıyorum çokta memnunum..tavsiye ederim herkese...

allık hastası bi insan olarak favorim şu aralar avonun bonzlaştırıcı köpük allığı,çook güzel bir renk açık tenli olmama rağmen çok gzl duruyor:)

ben de içinde hem bronz hem pembe renkleri olan top allık arıyorum, pespembe sevmiyorum bronz da olmuyo bana açık ten,yeşil göz,kumral saç çünkü pembe tonları daha yakışır ama bronzla karışık olabilir.Allık seçiminde bence ten ve saç rengi önemli kızlar.

angelquenn valla bende bronz tenliyim buğday gibi ve sadece bronz top allık kullanabiliyorum ama inan bende bembeyaz tenli olup pembe allık kullananlara uyuz oluyom cok ısterdım bende oyle olmayı bence cok yakısıyo ben pembe kullansam cok komık durur hıc olmaz herkes kendınde olmayanı ıster ama valla bende ısterdım soyle sut gıbı beyaz olıyımda pembıs pembıs allıklarımı surup cıkayım

ben de içinde hem bronz hem pembe renkleri olan top allık arıyorum, pespembe sevmiyorum bronz da olmuyo bana açık ten,yeşil göz,kumral saç çünkü pembe tonları daha yakışır ama bronzla karışık olabilir.Allık seçiminde bence ten ve saç rengi önemli kızlar.

pastelin bnm kullandığı allığı öle cnm pembe ve kahve renkleri bu arada ben de açık ten yeşil göz kumral saçım=)avonun bronz köpü allığı da çok gzl bir renk evde tonlarca allık var ama bunlar en çok yakışanları sana da tavsie ederima.s.

pastelin allığı kalıcı mı peki.lorealin allığını kullanıyorum şu anda hiç kalıcı değil.
gün içinde makyaj tazeleme fırsatım olmuyor.şöyle sabah 7 den akşam 7 e kadar kalıcı bir allık bulmam lazım :) çok şey mi istiyorum bilmiyorum ama.
cnm pastelin allığı 12 saat olmasa da bayaı duruyor ama çok kalıc allık istiosa mac al,o çok iyiymiş bu konuda cnm

Bende Flormarin Terecotton Alliği Avr çok Memnunum çok Güzel Gösteriyo Kahve Ve çokaz Pembemsi Ama Rengiş çok Güzell Tvsiye Ederimmmmm

guerlain'in toprak rengi tonlarindaki makyaj serisine verilen isim
kirmizimsi kahverengi.. kirmizi toprak olarak da bilinen renktir
iyi makyaj icin zorunlu olan kozmetik aygıtı
pisirilmis toprak manasindadir , yuze suruldugunde isil isil yapan bayan seysi ...pudra mı yoksa allik mi oldugu konusunda hala tam bir karara varilamamistir. kendinden emin olan bayanlar pudra geri kalani ise allik olarak kullanmaktadir .. bir kisim bayan ise terrracotta dan haberdar deildir. en iyisidir carmina nin renkleri guzeldir. surdugunuzde aa ne guzel yuzun diye iltifatlar almaniz an meselesidirbi de, christian dior'un yaz kış kullanılabilen, terra bella diye benzer bir ürünü vardı. özellikle doree golden serisi süperdi.flormar bu seriye seker pembeleri eklemis, urunun adina bile ters olsa da pek bi sirinler.

ben allıksız çıkmam yaa:sm_cool:
avonun top allıklarını kullanıyorum pembeside bronzuda var bendejeyyar
flormarın terrecota allıklarındanda kullanıyorum aslında
ama onlar çok parlak her zaman gitmiyoryerimseniben

önce ipek allık seçmelisiniz : simli olursa cildiniz pürüsüz gözükecektir.Kullandığınız ruja göre allığın rengi deyişe bilir : makiyaj çantanızda mutlaka 2 rengli allık olmalı : biri pembe tonlarda biri kahve tonlarda ve onlara uygun rujlar

X