allık KULLANMAYAN var mı ??

Bende önce köylü kısmına takıldım, ifadenizdende iyi şeyler anlamadım...

Allık kısmına gelince fazla değil ama azı hoş duruyor.

ben kullanmıyorum belki hiç kullanmamışımdır
kendi doğal rengi yetiyor allık hoşuma da gitmiyor ayrıca sürmeyi beceremeyenlerde çok yapmacık duruyor

bende allık kullanamayanlardanım
ne kadar az sürsemde sanki çizgi film kızı gibi durdugumu düşünüp süremem allık....

hiç kullanmadım yanaklarım pembemsi olduğundan gerek duymadım galiba:)

köylü gibi lafı çok ayıp.makyaj yapmayı öğrenmişsiniz ama kibirli olmamayı hor görmemeyi öğrenememişsiniz.boğazımızdan geçen her lokmada o köylü gibi dediğiniz insanların alın teri var.yazık......

ne güzel köylü kızlarımızın yanakları al al.nie?çünkü bizim sahip olamadığımız doğal besinlere ve tertemiz bir havaya sahipler.bende bir çok köylü kızı boya küpüne batmış gibi boyanan şehir kızlarına güzellikte 1000 basar.

canım ben de köylü derken neyi kastettiğini anlamadım, yani onlar da bizim gibiler, uzaylı falan olmadığımıza göre..sadece yaşayış şekillerimiz, yetişme tarzımız, değer yargılarımız, kültürümüz,belki saflığımız dışında.. ama bunların da tiple, kılcal damarlarla hiç bi alakası yok..kaldı ki Türkiye tam bi göçmen ülkesi, herkes farklı yerlerden geldiğine göre, çoğu insanın -belki de atalarının- köyü vardır diye düşünüyorum, yanlış mıyım bilmiyorum..yani köydeki insan da bana, sana ya da bi başkasına benziyor canım..

allık konusuna gelince yanaklarım baya bi kırmızı aslında allık sürmeye ihtiyacım yok gibi gözüküyor ama ben rahatsız oluyorum ve o pembeliğin üstüne bronz allık sürüyorum, saçma olabilir evet.. :tomato:

köylü gibi ne demek anlamadım?
kafamda kılcal damarları çıkmış bir köylü profili yok..
bu ilginç geldi cidden,neyse..

Çok haklısın arkadaşım. :içelim:

Hayret ya... Köylü gibi demek... Hey allaaaaaaam yaaaaaaa :kızgın:

makyajımı allıksız tamamlamam esmer olduğum için daha çok bronz allıklar kullanıyorum bilmiyorum daha doğal duruyor avon un top allığıda vazgeçilmezimdir

kılcal damar sorunu bende de var . yılın 365 gunu grıp gbı kırmızı bı burunla dolasıyosunuz. ama ben fondoten kullanmıyorum daha farklı bı onerıde bulunabılırım sana eger ıstrsen ..allık kımı zaman suruyorum hep değil , fondoten suruyosam mutlaka kullanıyorum ama allık . yoksa hos olmuyor.

cnm bende de kılcal damar sorunu var yanaklarımda özellikle kışın çok oluyo. çok çok beyaz tenliyim fondoten sürünce de hepten ruh gibi oluyorum bi önerin var mı acaba allık da olmuyo..

Ben kullanıyorum makyaj yaptığım zaman çünkü seviyorummm allığı hihoyyyt
Kendime uygun bir allık bulsam daha ne isterim ki, yeni bir allık aldım daha hiç sürmedim bir denicem bakalım bu nasıl olcak kaydirigubbakcemile2

Bu arada köylü kısmını ben de anlamadım, derinss'e katılıyorum kaydirigubbakcemile

köylü demekte ne var ki?niye herkes hakaret edilmiş gibi algılamış?bir arkadaşın da dediği gibi köylü kızları havadan ve besinlerden dolayı al al yanaklara sahip oluyor.kendi doğal güzellikleri yani.
ben şahsen allık kullanmıyorum.bazen eğer gerekirse rujumdan bir parça kullanıp renklendiriyorum yanaklarımı.

ama canım bak arkadaşımız "köylü kızlarının yanakları gibi al al duruyo, ama ben o kırmızılığı beğenmiyorum." dememiş ki, deseydi biz de onun tercihi derdik, mesela ben de fazlasını sevmem gerçekten de.. ama direkt köylü gibi deyince.. bilmiyorum, bence yanlış anlamlara kaçar, aşağılıyo gibi,yani hem köylü gibi demiş hem de kılcaldamar çatlaması demiş, sonuçta kılcal damar çatlaması iyi bişey değil di mi, yani onlara özgüymüş gibi davranmış..
belki arkadaşın kötü niyetinden değildir, ama bence ifadesini daha iyi yapmalı, başka biyerde belki de insanları kırıcı gibi gözükebilir bu davranış..

Son düzenleme:
Köylümsü derken ne demek istediğini ben çok ii anladım,o görüntüyü ben de dahil hiç bi şehirli bayan sevmiyor,belki kimse açık açık söleyemio yanlış anlaşılmamak için,tepki verenler sırf vermiş olmak için tepki vermişler derim ben,herkes her şeye tepki vermeli neyse...
Ben allık kullanıyorum çok da seviyorum şeftali hafif pırıltılı tonlar kullanıyorm,normalde yüzüm hortlak gibi beyaz,allık sürmesem hasta mısın, nie bu kadar rengin kaçmış flan diolar

bende çok beyazım ama allık kullanmıyorum kendime hiç yakıştıramıyorum makyaj yaptığım da erkek arkadaşım beğenmiyo zaten allıktan da nefret eder bnde ondan etkileniyorum galiba onun için sevmiyorum beyaz kalmak hoşuma gidiyo. bence herkesin doğla hali daha güzel çok önemli cilt kusurları olmadığı sürece sürekli makyaj yapmak doğru değil :1rolleyes:

allık kullanmıyorum.yanaklarım yeterince pembe .sıcak soğuk hiç farketmiyo.sürekli pembeler.çoğu zaman sıkıyo...................

kullamıyorum bende..yanaklarım çok olmasada pembedir gerek görmüyorum kullanmak için zaten makyaj malzemesi olarakta en son arayacağım şey allıktır....

bende kullanmayanlardanim, tam nereye sürüldügünü bile bilmem herhalde :)))))

hiç kullanmam, yanaklarım kırmızı da değil ama sevmiyorum ben.

allık bence makyajın en önemli 2 ayağından biri.. bi allık bi de kalem.. maskara da kullanılmalı elbette ama hiç diilse bi kalem çekmek lazım..

heralde beyaz tenlisin kılcal damarlar belli olduğuna göre.. ten rengine yakın şeftali veya açık toprak renginde allıklar tavsiye ederim.. pembe tonlarından kaçın tabi ki..

X