Gebeliğe Hazırlık Allahım içim içimi yiyo nolur bi bakın ya:(

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
  • Konu Sahibi kLeoPatRamM

hayat ne garip öyle degilmi yabanım...:çok üzgünüm:

ya ben okdudum okudum okudum..
amam geri çekme yöntemi nedir,anlayamdım..
yani bu hanım bu yöntemlemi hamile kalmış,bunu yapmamışta mı hamile kalmış!

yahu biz bile haplar var diye biliyoruz.(kaldı ki bir kez iltahap kapmıştım ve farklı bir rahatsızlığımdan dolayı adet günlerim düzensizdi,doğum kontrol hapı kullandım)

yani,bence zorlayııcı bir engelin yoksa (kredi ödemek,eşinin işsiz kalması vs..) 'akılsız başın cezasını göbekler çeker de' pırtlat bi tane:)

İçerik nedeniyle Herşeyin Başı Sağlık Bölümünden " hamileliğe " taşınmıştır.
Bölüm moderatörü arkadaşımın dikkatine..

geri çekme yöntemıyle korunuorduk eşim prezarvatif sevmıoo e bende çocuk olmadan spiral taktıramadım takmıolarmıs testte 100% deilmiş ki ufff

:roflol: tatlım adetin 9 gün geçmiş, test %99 doğru sonuç verir, ama ı ıh, %100 diil diye yapmayıp buraya topik açıyosun, üstelik kullandığın korunma(!) yönteminin % kaç güvenli olduna bakmadan! inan hiç güleceğim yoktu:roflol:
kan testi kesin sonuç veriyo...

slm kimse varmı adetim 2 gün geçti bugün test yaptım ikinci çizgi biras belli oldu ama belim ve kasıklarım çok ağrıyor 6 aydır çocuk tedavisi görüyorum eğer hamileysem çok mutlu olucam sizce hamilemiyimdir

burada o kadar çok insan varki bir bebeği olsun isteyen bende seni gibi istemiyorumdum başta korundum şimdi olsun istiyorum ama bekliyorum her adet olduğumda sinir krizlerim tutuyor ağlama krizlerim bence iyi düşün

bence hamilesin hayırlı olsun

ya 9 gün gecikme ile meme uçları hemn koyulaşmaz die biliyorum ben,,benim koyulaşması aylar sonrasını bulmuştu,,sen test al en iyisi bu,,bebek geliyosa da sakın aldırma o dedğin şeyler inan geçici
bebekle de oluyor herbişi,,

geri çekme yöntemıyle korunuorduk eşim prezarvatif sevmıoo e bende çocuk olmadan spiral taktıramadım takmıolarmıs testte 100% deilmiş ki ufff

canım geri çekme yöntemi hiç saglıklı degil bu şekilde hamile kalan cok arkadasım var seni üzmek istemem ama söyledigin belirtiler tam olarak gebelik belirtileri

sana katılıyorum okadar bebek isteyen varki bu konu biraz üzdü beni bende yıllardır istiyodum ve suan hamileyim ve cok mutluyum

papatyam bu belirtlier kişiden kişiye degişiyor kinde ilk haftada olurken kiminde dedigin gibi ayları buluyor

Konuyu başlatan arkadaşım, buradaki bayanların çoğu bebek sahibi olmak için çaba sarfediyor. O nedenle seni çok anlamadıklarını düşünebilirsin. Ben de bir düşük yapmış ve şu anda da bebek sahibi olmak isteyen bir bayan olmama rağmen seni çok iyi anlıyorum. Evliliğinin bile daha tam olarak oturmadığı, geleceğinin belirsiz olduğu bir ortama bir de bebek getirip ona da stres yaşatmak istemiyorsun muhtemelen. Eğer evliliğin birkaç aylıksa bu ilk zamanlarda gecikmeler yaşayabilirsin. Bir ay boyunca adet görmeyebilirsin bile çünkü vücudun cinselliğe alışık değil. Bu açıdan hamile olmama ihtimalin de var. Ama arkadaşların da dediği gibi bunu ancak bir test yaparak anlayabilirsin. Test pozitif çıkarsa hamilesindir.Negatif çıkarsa yine de hamile olma ihtimalin var çünkü bazen testler yanlış çıkabiliyormuş. Başka bir belirtin var mı? Göğüslerde şişkinlik,hassaslık ve ağrı, karında şişkinlik hissi, kasıklarda ağrı ya da batma gibi?

İkinci çizgiyi net olmasa da gördüm diyen arkadaşım, TEBRİK EDERİM CANIM HAMİLESİN:CüvCüv:ALLAH SAĞ SALİM KUCAĞINA ALMAYI NASİP ETSİN:ecrin_bebek::ecrin_bebek:

amin canım inşallah yarın doktora gidicem ama saatler bile geçmiyor bu ayda olmazsa aşılama yapacaktı inşallah bi bebişim olur dua edin bana

kızlar eczaneden test aldım yptım tek cızgı cıktı ıkıncı bı gıdım bıle gösukmuyo ınanmadım bıde kan testı yaptırdım o da negatif bu arada benı anlamayabılırsınız cocuk ıstemedıgım ıcın ama ınanınkı gelecegımı garanti altına almadan bu dunyaya bı cocuk getiirirsem ve onun ıhtıyaclarını karsılayamayıp mutsuz olursam ne anladım ben bu annelıkten çunku bu cocuk meselesı buyuk bı rısk maddi acıdanda manevi acıdanda bı de olaya bu acıdan bakın arkadaslar

neden kızalım kı herkesin kendi doğruları vardır.dediğin gibi dünyaya gelip yokluk cekmek de var.canından bir parça ilerde senden birşey istese yapamayacsksın için cız edecek.allahım gnlune göre versin.hayırlı ne ise o olsun.

allah gönlüne göre versin istemeye istemeye çocuk doğurmak çok kötü bir
şey.seni çok iyi anlıyorum.doğunca tabiki seviyorsun alışıyorsun ama niye planlayarak isteyerek olmasın.daha önce dediğim gibi 2 kere kazara hamile kaldım.yinede hrşeyin vakti saati bellidir.sen ne yaparsan yap.allah hakkında hayırlısını versin.ve bütün isteyenlere hayırlı sağlıklı evlatlar versin:Saruboceq:

sana katılıorum bende aynen öle düşünüorum CADIARZU
öyle düşündüğüm içinde beni telaş sardı.
hap kullanırkende hamile kalınırmı ki
benim adet geçikti :bbo: çok deil ama ben günü gününe olurdum
%97 koruor diolar ama %3 korumayan kısmıda var :sm_confused:

Dediğim gibi canım, vücudun cinselliğe alışkın olmadığı için böyle gecikmeler ya da tam tersi erken adetler yaşayabilirsin bir süre. Zamanla düzene girecektir. Ama bu yaşadığın da sana bir ders vermiştir diye umuyorum. Geri çekme kesinlikle bir doğum kontrol yöntemi değildir. Mutlaka doktoruna danışıp sana da eşine de en uygun olan yöntemi ondan öğrenmelisin.
Bu arada merak etme, biz seni gayet iyi anlıyoruz. Ben tüm şartlarımın olgunlaşması için tam 6 sene bekledim. Geçen yaz da herşeyin hazır olduğuna karar verip denemelere başladık ve ilk denemede hamile kaldım. Ama kısmet buymuş ki hamileliğim 6. haftada bitti. Şimdi sırada yeni denemeler var. :jeyyar:
Sizin için en doğrusunu en iyi sen ve eşin bilirsiniz. Ne zaman hazırız derseniz o zaman deneyin canım:1hug:

canım bende aynı senin gibiydim 9 gün gecikti ama delirmek üzereydim olursa tabi allahın taktiri ama zamanlama kötü olacaktı neyse bu gün 10. gün adetim geldi yani talma taktıkça dahada gecikiyo yada bi test al ama bir kaç gün daha bekle hayırlısı olsun...:1rolleyes:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…