Allahım benim yüzüm hiç mi gülmicek:'(

canım sen şimdi eşinle beraberken oturduğunuz evdemi oturuyorsun hala, ailenin haberi yokmu durumlardan?

Nazcığım,
Beddua olayına hiç girmiyorum, sen de farkındasın çünkü yanlış olduğunu.
Ben sana sadece şunu söyleyeceğim.
Senin durumunu epeydir takip ediyorum. Biliyorum çok zor günler geçiriyorsun.
Kolay değil bu kadar yükü taşımak. Ama boşanma aşamasında bir kadınsın.
Kendi tecrübelerime dayanarak diyebilirim ki, eğer sen bir komşu kadının bu lafında bile bu kadar hırpalayacaksan kendini işin çok zor.
Biraz bi kendine gel bakalım, ne oluyor da bu kadar salıveriyorsun kendini?
Daha buna benzer bir sürü laf duyabilirsin, sakın şaşırma.
Hepsine birden bu kadar üzülmeye yüreğin dayanmaz.
Ayrıca lütfen konunun özünü kaçırma. Senin asli konun eşinle arandaki problemin.
O ne demiş bu ne söylemiş, böyle şeylere takılırsan çıkamazsın ki işin içinden.
Her denilene edilene savunamazsın kendini. Çok yıpranırsın.
Bırak ya kim ne derse desin. Kötü söz sahibine aittir.
Derdine dert mi lazım senin?
Sen azıcık güçlü olmaya çalış güzelim. Tek boşanan sen değilsin ya.
Bırak inceldiği yerden kopsun. Olmuyorsa olmuyordur.
Olacaksa da zaten olacaktır. Yeter artık eziyet etme kendine bu kadar gözünü seveyim.
Allah beter dert vermesin gülüm. Biraz daha şükret, biraz daha olumlu bak hayata.
Her işte bir hayır vardır. İsyan etme bu kadar.
Bak bu kadar insan sana haftalardır bir şeyler anlatmaya çalışıyor, destek olmaya çalışıyor.
Senin geçtiğin yollardan geçmiş bir sürü kadın var burda. Hangimizin hayatı bitti söndü?
Çok şükür hepimiz de ayağa kalkıp devam ettik yolumuza.
Sen de nolursun biraz daha dik dur.
Azıcık vurduğun yerden ses gelsin gülüm...
Sözlerim ağır geldiyse kızma bana. Niyetim kötü değil biliyorsun.
Ama bazen insanın kendine gelmesi için biraz sallamak gerekiyor.

Canım ellma arkadaşımıza katılıyorum, çok doğru yazmış...
Yaşadıkların zor şeyler, kaldırmak taşımak zor olmalı...
Ama bu zor günlerinde güçlü olmalısın...
En azından sana laf söyleyenlere inat, hayata inat dik durmalısın...
Ama komşlarını bu kadar takma sakın bedduada etme, heleki o kadının nasıl biri olduğunu biliyorsan zaten yazmışsın bunu, takmaya değer mi söylediklerini? Kendini üzmeye?
Hayır kesinlikle...
Bence de toparlanmalısın... Yeniden hayata başlamalısın...
Allah yardımcın olsun, hakkında hayırlısını sana versin...

yahu işi gücü yok bütün gün milletin dedikodusunu yapıyo işte.. üzülmüşsün haklısın ama napalım çevrede çok var böle insan.. sen kendini biliyosun ya yeter.. onu da bilen biliyodur zaten merak etme..

niye üzülüyosun yaaa hiçte takma bile kimki onlar ne derlerse ne desinler senin derdin sana yeter boşver yani her yerde çıkar böyleleri zaten dedikoducu biriymiş hiç takılma bile elin ağzı torba değilki büzesin konuşan konuşur karşılık verirsen olay uzar gider ne hali varsa görsün

Nazcığım,
Beddua olayına hiç girmiyorum, sen de farkındasın çünkü yanlış olduğunu.
Ben sana sadece şunu söyleyeceğim.
Senin durumunu epeydir takip ediyorum. Biliyorum çok zor günler geçiriyorsun.
Kolay değil bu kadar yükü taşımak. Ama boşanma aşamasında bir kadınsın.
Kendi tecrübelerime dayanarak diyebilirim ki, eğer sen bir komşu kadının bu lafında bile bu kadar hırpalayacaksan kendini işin çok zor.
Biraz bi kendine gel bakalım, ne oluyor da bu kadar salıveriyorsun kendini?
Daha buna benzer bir sürü laf duyabilirsin, sakın şaşırma.
Hepsine birden bu kadar üzülmeye yüreğin dayanmaz.
Ayrıca lütfen konunun özünü kaçırma. Senin asli konun eşinle arandaki problemin.
O ne demiş bu ne söylemiş, böyle şeylere takılırsan çıkamazsın ki işin içinden.
Her denilene edilene savunamazsın kendini. Çok yıpranırsın.
Bırak ya kim ne derse desin. Kötü söz sahibine aittir.
Derdine dert mi lazım senin?
Sen azıcık güçlü olmaya çalış güzelim. Tek boşanan sen değilsin ya.
Bırak inceldiği yerden kopsun. Olmuyorsa olmuyordur.
Olacaksa da zaten olacaktır. Yeter artık eziyet etme kendine bu kadar gözünü seveyim.
Allah beter dert vermesin gülüm. Biraz daha şükret, biraz daha olumlu bak hayata.
Her işte bir hayır vardır. İsyan etme bu kadar.
Bak bu kadar insan sana haftalardır bir şeyler anlatmaya çalışıyor, destek olmaya çalışıyor.
Senin geçtiğin yollardan geçmiş bir sürü kadın var burda. Hangimizin hayatı bitti söndü?
Çok şükür hepimiz de ayağa kalkıp devam ettik yolumuza.
Sen de nolursun biraz daha dik dur.
Azıcık vurduğun yerden ses gelsin gülüm...
Sözlerim ağır geldiyse kızma bana. Niyetim kötü değil biliyorsun.
Ama bazen insanın kendine gelmesi için biraz sallamak gerekiyor.

Çok doğru diosun elmacım biliyorum. zaten umrumda değil ben beni bildikten sonra gersi boş... kadın cahil benim muhatabım değil o yüzden umrumda değil... sizlere gelince hepinize çok teşekkür ederim canım arkdşmlarım. hepiniz zor günümde hep destek oldunuz:teselli::enbuyukkk:

ya canım bence hiç takma bende 24 yaşındayım eşimle bosanma aşamasındayım babamın evine eşimi terk edip geldim ama herkes arkamdan kocadan geri gelmiş diyorlar hiç takmıyorum sende öyle yap öyle insanlar için üzme kendini

ya canım bence hiç takma bende 24 yaşındayım eşimle bosanma aşamasındayım babamın evine eşimi terk edip geldim ama herkes arkamdan kocadan geri gelmiş diyorlar hiç takmıyorum sende öyle yap öyle insanlar için üzme kendini

geçmiş olsun meliscim sebebi ne boşanmanın? paylaşmak istersen dinlerim...

Ya çok üzgünüm kızlar. tam kendimi toparladım hayata karşı daha güçlü olmaya yalandan olsa inanmışken bugün bütün hayellerim yıkıldı. sankiiiiii bu hayat böyle gitçekmiş gibiii:'( allaha havale ettim tabiki çocuklarının bişeyii yok ama benim nasıl şuanda ciğerim yandıysa onlarında yansın inşllh.

gamyoncuiremsu slm nazcım nasılsın ?iyi olmaya bak çalış bende iyi olmaya çalışıyorum...
tek kelimeyle BOŞVER milleti.....
elalelin ağzı torba değil ki büzesin sen kendini bildikten sonra gerisini boşver tatlım
bende öyle yapıyorum
dedikoducu karılar için moralini bozma hiç oldu mu canım hihoyyyt
kendine iyi bak

gamyoncuiremsu slm nazcım nasılsın ?iyi olmaya bak çalış bende iyi olmaya çalışıyorum...
tek kelimeyle BOŞVER milleti.....
elalelin ağzı torba değil ki büzesin sen kendini bildikten sonra gerisini boşver tatlım
bende öyle yapıyorum
dedikoducu karılar için moralini bozma hiç oldu mu canım hihoyyyt
kendine iyi bak

Saol cnm bende öyle yapiorum rabbime havale ettim. daha iyiyim daha güçlüyüm hayata karşıı bundan sonra da öyle olacağım... kimse beni bizi yıkımaz....:enbuyukkk::lepi:

geçmiş olsun meliscim sebebi ne boşanmanın? paylaşmak istersen dinlerim...

canım benim boşanma nedenimi aslında yazmıştım ama farklıydı rumuzum eşim beni 1 yıl boyunca geceleri çalışıyorum diye hep kandırmış meğersem başka bi kadınla benden 10 yaş büyük iki çocuğu varmış onunla ev tutmuş yaşıyormus gerçeği öğrendiğimde kadın da hamileydi bende sonra geldi yalvardı yakardı hataydı falan diye tam affetmek üzereydim bi darbe daha yedim önceki oturdukları evi boşaltmışlardı sonra yine baska yerden ev tutmuş yani ayrılmamışlar bende gittim evi buldum eşimin arabesının heryerini kırdım mahvettim sonrada gittim davayı açtım şimdi bebeğimi dünyaya getirdim 1.5 yaşnda bi kızım daha vardı iki kızım oldu ondan kurtulduğum için okadar mutluyumki istediği zaten buymuş davayı açtıktan sonra ne aradı nede çocuklarını görmeye geldi
ondan öyle nefret ediyoeumki meğersem benim eşim sapıkmış resmen

slm
canım meliscim rabbim kolaylık versin sana,kızınla bundan sonra güzel bir hayat sürersiniz inş öpüyorum seni
naz83 canım sende güçlü olmaya çalış insanların ağzı torba değil büzesin siz hayırlısıyla ayaklarınızın üstünde durun rabbim size yar vayardımcı olacaktır

geçmiş olsun meliscim.Allah sana ve 2 çocuğuna sağlık ve mutluluk versin inşallah.nazcığım sen de üzülme canım.senin eşinle yaşadıklarını bilmiyorum.problem her neyse çözülecek bişeyse çözmeye çalış.çünkü daha yolun çooookkk başındasınız.ikinizin birbirinizi anlamanız biraz zaman alabilir.hele ki görücü usulü bir evlilikse.ama pes etme.sabırlı ve azimli ol.unutmaki kadınların yapamayacağı şey yoktur.yeterki istesinler canım benim.

bence bu sinirle başkalarının suçsuz günahsız çocuklarına beddua etmeyin
gelir yine sizi bulurmuş umarım bunuda en kısa zamanda atlatırsınız sevgiyle kalın

:enbuyukkk:
canım benim boşanma nedenimi aslında yazmıştım ama farklıydı rumuzum eşim beni 1 yıl boyunca geceleri çalışıyorum diye hep kandırmış meğersem başka bi kadınla benden 10 yaş büyük iki çocuğu varmış onunla ev tutmuş yaşıyormus gerçeği öğrendiğimde kadın da hamileydi bende sonra geldi yalvardı yakardı hataydı falan diye tam affetmek üzereydim bi darbe daha yedim önceki oturdukları evi boşaltmışlardı sonra yine baska yerden ev tutmuş yani ayrılmamışlar bende gittim evi buldum eşimin arabesının heryerini kırdım mahvettim sonrada gittim davayı açtım şimdi bebeğimi dünyaya getirdim 1.5 yaşnda bi kızım daha vardı iki kızım oldu ondan kurtulduğum için okadar mutluyumki istediği zaten buymuş davayı açtıktan sonra ne aradı nede çocuklarını görmeye geldi
ondan öyle nefret ediyoeumki meğersem benim eşim sapıkmış resmen

Kıyamam cnm sana topiğini hatırldım şimdii:KK43: allah büyük kim kimi haksızlığa uğratıosa rabbim versin cezasını..:enbuyukkk::eek:klava:.

ğereksiz bir takım insanı düsenerek ve onlar icin canını sıkarak onların istediğini yapıyorsun
eğer millete ğöre yasarsak dünyada hic yasamamız lazım herkes neler der arkamızdan eğer mutlu yasamak istiyorsak kulağımızı sağır etmemiz lazım birde ben bir lafa bakarım birde lafı söyleyene herkesin söylediğini kafaya takma onları ğıcık edecek seyler yap ve yıkıldığını üzüldüğünü ğösterme onların istediğini yapma allah hakkında hayırlısı verir insallah

Beddua doner,dolasir yine sahibini bulurmus sakin beddua etme Allaha havale et gitsin...

Elin ağzı torba olmadığından büzemiyoruz işte ...insanlar cahilce konuşup duruyor yarın bir gün başlarına gelir mi gelmez mi düşünmeden o yüzden daima bu tarz dedikodudan başka işi sohbeti olmayanlardan uzak dururum baksana seni tanımadan yorum yapmış boşver bence it ürür kervan yürür canım...

:enbuyukkk:

Kıyamam cnm sana topiğini hatırldım şimdii:KK43: allah büyük kim kimi haksızlığa uğratıosa rabbim versin cezasını..:enbuyukkk::eek:klava:.

Benimde temennim o
o kadar moralim bozuluyoki biz eşimle aynı semtte oturuyoruz geçen komsularımız görmüs yanında o kadın ve çocuğuyla geziyormuş bunları duyunca o kadar üzüldümki çok zoruma gidiyorsenağlama ben onu öyle sevmiştimki birgün olurda ayrılırız diye hiç düşünmemiştim daha mahkeme günü belli değil ama çok zorsenağlama

X