alışveriş hastalığı

Cancan97

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
3 Kasım 2007
79
0
Bende aşırı alışveriş yapma hastalığı var.2 aydır psikoloğa gidiyor ilaç tedavisi görmekteyim.(cedrina25 mg.ve depakin kullanmaktayım.ilk günlerde ilacın faydasını gördüm ama şimdi gene elime geçen parayı hemen harcıyorum.Hep ihtiyaç dışı şeyler alıyorum.gereksiz yere .(maddi durumum iyi olmadığı halde)Ben kozmetik ürünleri satıyorum.Bir firmadan temin edip kendim arkadaş çevreme vs..satıyorum.Başka yerlere ödemem varken gidip parayı harcıyorum.Abartı değil gerçek bir örnek.Aynı gün içerisinde
4 çift ayakkabı almış gelmişim,hiç ihtiyacım yokken.Eve gelincede pişman oluyorum.Kısacası aşırı alışveriş yapıyorum ve bu durumdan kurtulmak istiyorum.(bu arada parkinson hastasıyım.38 yaşındayım.)internett okumuştum.parkinsonlu hastalar istek dışı hareketler yaparmış.Alışveriş hastalığı gibi örneğinide vermişler.onunla bir alakası varmı?Ben düzelmek hiç lmazsa alışverişi yarıyarıya azaltacak bir tedavi yöntemi yardım,fikir yol gösterin.
Cevabınızı bekliyorum.Saygılar....

Cancan, dürtü kontrol bozukluklarında salt ilaç tedavisi yeterli değildir, aynı zamanda düzenli olarak terapi de görmelisiniz. TEdavi için dirayetli ve sabırlı olmalı, tedavinizi düzenli olarak sürdürmelisiniz.
Ve bu tedaviye uyun.
Sağlıkla,
Dr. Meltem Kavcar Sırmalı
www.onlineterapist.com

Uyarınız için teşekkürler.Yalnız başıma baş edemiyorum.Terapi bana çok yardımcı olacaktır.Çünkü ne yapacağımı bilemiyordum.Terapiye hastaneler açılır açılmaz gideceğim.Hoşçakalın.

X