Aile Planlaması akıl verin ne olur konu gebelik

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

detii

Üye
Kayıtlı Üye
7 Ocak 2016
245
71
1yıl2aydır evliyim. 7. Ayımızda vejinismusu yendim çok şükür. Şimdi bebek düşünüyoruz iki gün önce doktora gittim bebek düşündüğümü söyledim alttan muane istedi bende çok mu gerekli dedim yok dedi ama yaparsak daha iyi dedi bende daha sonra baktırsam olurmu dedim tmm dedi o zaman ulttasonla bakalım dedi baktı ve yumurtalıklarım normal bi sorun yok dedi ve folic trio verdi kullanıyorum şimdi.... . Bu ay grip oldum ve nurofen grip ilacı kullandım 3 gün sizce bu ay denemelimiyim yoksa bidaki ay mı denemeliyim hem folic ilacınıda 1ay kullanmış olurum zaten bugün yumurtlama günümün son günü. Bu arada ilk denememiz olacak geri çekilyöntemyle korunduk hiç doğum kontrl hapı falan kullanmadıö çok korkuyorum eşimde kendinden emin bizde kısor yok bende sorun yoktur diyor ama ben daha hiç denememiş olmamıza rağmen olmazsa diye çok korkuyorum

Hiç bir problemi olmamasına rağmen ( doktor onaylı aile genetiği değil) çocuğu olmayan insanlar da var ilk seferlerinde hamile kalanlarda var. Allah ne zman nasip ederse ozaman olur kısaca. Ama doktor arkadaşlarımın söylediğine göre adetin gecikinceye kadar olan zamanda ilaç vb çocuğa etki etmiyormuş. Belki hala kanunla beslenmiyor diyedir emin değilm. Keşke doktora sorsaydın grip ilacı kullandıktan sonra hamile kalırsam bişey olur mu bebeğe diye bende öğrenirdim doğrusu :)

3 senelik evliyim 4 aydır korunmuyoruz daha hamile kalamadım mesela.
Ki doktorum bana da yurmurtalıklarımın tertemiz olduğunu söyledi, alttan muayene yaptırdım

yumurta çatladıktan sonra yaklaşık 8-10 gün yediğinizden içtiğinizden etkilenmesi imkansız daha sizinle hiç bir alışverişi olmuyor o dönemde hasarlı herhangi bir hücre olursa diğer hücreler onu besin olarak kullanıp yenisini üretiyor bu dediğimi biraz araştırarak teyit edebilirsiniz. (genetik hasardan bahsetmiyorum tabi yapısal hasarlardan yani sadece hücreyi ilgilendiren) yinede bu dönemde radyasyondan vs uzak durmaya çalışmakta fayda var. ayrıca ilk denemenizde olacak diye bir şey yok ki bu kadar telaş yapmayın. umarım her şey gönlünüzce olur.

Stres herseyin engeli rahat olun korunmayın olmazsa birdahaki ay devam edersiniz. Bu ay olmazsa olmaz şeklinde geçirin ama sizin için daha rahat olacaktir

Hiç bir problemi olmamasına rağmen ( doktor onaylı aile genetiği değil) çocuğu olmayan insanlar da var ilk seferlerinde hamile kalanlarda var. Allah ne zman nasip ederse ozaman olur kısaca. Ama doktor arkadaşlarımın söylediğine göre adetin gecikinceye kadar olan zamanda ilaç vb çocuğa etki etmiyormuş. Belki hala kanunla beslenmiyor diyedir emin değilm. Keşke doktora sorsaydın grip ilacı kullandıktan sonra hamile kalırsam bişey olur mu bebeğe diye bende öğrenirdim doğrusu :)
Sordum birşey olmaz ama folic ilacımı bi ay kullanmam gerektiği için bidahaki ay denememi önerdi bi başka doktorda (instagramda konuştuğum)bu ay deneyebilirsin dedi

3 senelik evliyim 4 aydır korunmuyoruz daha hamile kalamadım mesela.
Ki doktorum bana da yurmurtalıklarımın tertemiz olduğunu söyledi, alttan muayene yaptırdım
Ya su alttan muayeneyi nasil yaptiriyosunuz bnim cok canim yaniyo bagira bqgira zor yaptirdim dogumu bile cok zor yaptim

Tedirgin olman için ben bi sebep göremedim canım gebelik birazda psikolojik daha en başından kuruntu yapman çok yanlış..aylarca deneyip defalarca negatif sonuç alarak yılmadan denemeye devam edip bebişine kavuşan kadınlarla dolu bura..folice devam, yumurtlama günlerine dikkat ederek çalışmalarada bi başlayın, normalden uzun süre gebelik oluşmazsa o zaman gereken kontroller yapılır.strese girip zihninide bedeninide olumsuz etkileme,bu çok önemlii...

Eşin kendinden emin olmasın bizde kısır yok demekle olmaz o işler tahlilleri boşyere yaptırmıyor insanlar
İlaç kullan hiç önemli değil ama bukadar gerilmek de gebelik şansını düşürür
Kolay gelsin size

yumurta çatladıktan sonra yaklaşık 8-10 gün yediğinizden içtiğinizden etkilenmesi imkansız daha sizinle hiç bir alışverişi olmuyor o dönemde hasarlı herhangi bir hücre olursa diğer hücreler onu besin olarak kullanıp yenisini üretiyor bu dediğimi biraz araştırarak teyit edebilirsiniz. (genetik hasardan bahsetmiyorum tabi yapısal hasarlardan yani sadece hücreyi ilgilendiren) yinede bu dönemde radyasyondan vs uzak durmaya çalışmakta fayda var. ayrıca ilk denemenizde olacak diye bir şey yok ki bu kadar telaş yapmayın. umarım her şey gönlünüzce olur.
Umarım All

Tedirgin olman için ben bi sebep göremedim canım gebelik birazda psikolojik daha en başından kuruntu yapman çok yanlış..aylarca deneyip defalarca negatif sonuç alarak yılmadan denemeye devam edip bebişine kavuşan kadınlarla dolu bura..folice devam, yumurtlama günlerine dikkat ederek çalışmalarada bi başlayın, normalden uzun süre gebelik oluşmazsa o zaman gereken kontroller yapılır.strese girip zihninide bedeninide olumsuz etkileme,bu çok önemlii...
Haklısınız ama çevremdeki insanlar annem tetzelerim dahil sürekli bebek ne zaman soru onlar bni bnde eşimi bunalttım

Canım belliki stresli bir bayansın. Tam olarak eminmisiniz çocuk istediğinizden. Hani sonrasında ilişki durumuna devam edemezseniz yeni evlisiniz biraz zor olur diye düşündüm. Fikir tabi sadece.
İlaç kullanmadığın için hamile kalma olasılığın daha yüksek tabi ama diğer faktörlere bakmak lazım. folik asit kullanıyor olmanın süresi o kadar önemli değil. bence denemeye başlayın. kısmette varsa olur. diğer ilaçların da şu an zararı olacağını düşünmüyoruım

[QUOTEevham ildisisahili, post: 44555823, member: 665020"]Canım belliki stresli bir bayansın. Tam olarak eminmisiniz çocuk istediğinizden. Hani sonrasında ilişki durumuna devam edemezseniz yeni evlisiniz biraz zor olur diye düşündüm. Fikir tabi sadece.
İlaç kullanmadığın için hamile kalma olasılığın daha yüksek tabi ama diğer faktörlere bakmak lazım. folik asit kullanıyor olmanın süresi o kadar önemli değil. bence denemeye başlayın. kısmette varsa olur. diğer ilaçların da şu an zararı olacağını düşünmüyoruım[/QUOTE]
Fazla evhamlıyım evet :KK43: yakınlarımın baskısı saolsun. Peki adetime 10 gün kaldı denesekte olmaz galiba

Haklısınız ama çevremdeki insanlar annem tetzelerim dahil sürekli bebek ne zaman soru onlar bni bnde eşimi bunalttım

Ahh o sorular bitmez kii...ilk çocuğu doğurursun ikinci ne zaman.. ayy buna kardeş lazım elini çabuk tut çok yaş farkı olmasın bla bla.. :KK43: bu karar eşini ve seni ilgilendirir sadece..hazır olduğunuz zamanı sizden iyi kimse bilemez...

Selammm kizlarrr 31ve 30aralikta karin sikayeti rahatsızligimdan dolayi hastaneye gittim kanda idararda ve alttan yapilan ultrason da birsey gorunmedii. En son adet tarihim 11aralik gelecek olan adet tarimde 9ocak yada 11ocak her ay duzenli adet gorurum 2ocakta kahve rengi akintilar lekelenmelere basladi 4une kadar devam etti ve simdi acik kirmizi pemsi acik kahve kirmizi kan gibi lekelenmeler akintilar oluyo bazen cok bazem az geliyo yerlesme kanamasi olabilir mi diye dusunurken kimyasal gebelik dustu aklima cunku ilk defa bukadar kanamalar yasiyorum ve arada kasiklarimda agrilar oluyo adetimde en fazla 5gun surerdi yerlesme kanamasida bence bukadar olmaz ve uzun surmez tecrubenize guvenerek bana yardimci olcaginiza inaniyorum

Zaten sağlıklı olsanız bile öyle ha deyince olmuyor bir an önce başlamak lazım..

ilac kullanimi icin doktoruna danis, kisirlik konusuna gelince bildigin kafan kendine dert uyduruyorsun. Denememissin etmemissin ortada birsey yok acaba olur mu yoksa olmazmi, kocanda sende bizde kisirlik yok pozlarina giriyorsunuz cok sacma.

Ahh o sorular bitmez kii...ilk çocuğu doğurursun ikinci ne zaman.. ayy buna kardeş lazım elini çabuk tut çok yaş farkı olmasın bla bla.. :KK43: bu karar eşini ve seni ilgilendirir sadece..hazır olduğunuz zamanı sizden iyi kimse bilemez...
Malesef kafayı yemezsem iyi

X