akıl verin bana:(

nesrin06

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Temmuz 2008
99
0
41
benim internet yoluyla tanışıp görüştüğü biri vardı bana kendini bekar tanıttı ama içimde kuşkular vardı araştırdım daha önce evlenip boşanmış 2 çocuğu var...sonra söyledim buna başta öylesineydi ama seni çok sevdim beni terketmenden korktum söyleyemedim dedi...ben bu işin olmayacağını söyledim ayrıldık...ama onu seviyomuyum yoksa alışkanlıkmı bilmiyorum unutamadım o da aynı şekilde şimdi tekrar denemeye karar verdik.. sorun onun çocukları evlendikten sonra bizimle kalacaklar ve benim ailem tabi onlar böle birini kabul etmeyecek birde çevre ne der korkusu var bazen tamamen siliyorum bu düşünceleri aklımdan diyorum ben seviyorum onunla mutlu olacağımada inanıyorum ama şimdiye kadar evlilik hayali kurduğum tek insan diyebilirim çıkmazdayım napim sizce:bbo:

yanlış davrandıgınızı düşünüyorum haddimi aşarak.2 çoçuk bir babası adamla evlilik sizin için doğru değil.2 çoçugun sorumlulugunu almakta kolay değil.yinede hayat sizin kararlarda

unutmayın sevgi bir süre sonra bitebiliyor o zaman ne yapacaksınız...2 çoçukla ve bir adamla...

yanlış üstüne yanlış...
adam yalan söylemiş ya...bekarım demiş...boşanmış ve çocuklu çıkmış...
daha ne olsun...terketmenden korkmuş falan filan...laffff...
ayrılmışsınız sonra tekrar denemeye karar vermişsiniz...neden?
ne değişti ki..yalan söylememiş mi...aslında bekarmıymış?
ben anlamıyorum...anlamamaya devam edeceğim...
yerinizde olsaydım hazır ona korktuğu şeyi yaşatmışken bidaha dönmezdim...

yanlış davrandıgınızı düşünüyorum haddimi aşarak.2 çoçuk bir babası adamla evlilik sizin için doğru değil.2 çoçugun sorumlulugunu almakta kolay değil.yinede hayat sizin kararlarda

unutmayın sevgi bir süre sonra bitebiliyor o zaman ne yapacaksınız...2 çoçukla ve bir adamla...

BEN ARKADAŞA KATILIYORUM.YANLIŞ KARARLAR VERİP BAŞINI TAŞLARA VURMA.:1no2:

BEN ARKADAŞA KATILIYORUM.YANLIŞ KARARLAR VERİP BAŞINI TAŞLARA VURMA.:1no2:yasakkelime

evlenmiş boşanmış iki çocuk sahibi bir insan sana
göre değil bence.yine de karar senin ama;
iki çocuğa bakmak kolay mı?anlaşabilecekmisin?
altından kalkabilecekmisin?
neden annesinde kalmıyorlar?
aileni dinle bence ,onlar senin için en
iyisini bilirler.

ailemden annem biliyordu sade o da ayrıldığımızı biliyor..tekrar başladığımızdan haberi yok..eski eşi başka biri için bunu bırakmış çocuklarıda tabi hiç arayıp sormamış...

Bence yanlış yapıyorsunuz...

Ya o erkeği olduğu gibi 2 çocuğu ile kabul edeceksiniz yada alakanızı keseceksiniz....

Sevgi,aşk biyere kadar arkadaşım..2 çocukla çok zor..İyi düşün sonradan pişman olma

başını taşlara vurmadan aklından çıkar o adamı
ne işin var be 2 çocuklu adamla

bilmiyorum ya bir aklım diyo çocuklar sorun olmaz diyo bakarım dio ama bazende düşünüyorum anneleri bırakıp gitmiş benmi bakıcam ama bildiğim tek şey onu çok seviyorum

Ya bilmiyorum....
Zor bir durum açıkcası...
Çocukları için anne de arıyor olabilir, sizi gerçekten sevmişte olabilir...
Yalan söylemiş, söyleyememiş barıştıysanız bu sizin kafanızı kurcalamamalı...
Kurcaladığınıza göre;
Seviyor musunuz yürekten?...
Ben çocuklarına da bakarım diyebiliyor musunuz?
Bunu şimdi kabul etmezseniz evlendikten sonra hiç etmezsiniz...
Her şeyi ne kadar sindirdiğinizle alakalıdır ilişkinin güzel gidip gitmemesi...
Siz tanıyosunuz bilirsiniz davranışlarını...
Madem ikinci bir şans verdiniz ona ve size, biraz bekleyin bakalım..
Duygularınızı da kontrol ederseniz böylece...
Eminseniz sizden ve ondan herkesi memnun edecek bir eş zaten zor bulursunuz...
Önemli olan sizi ne kadar mutlu ettiği...
Yaşayacak sizsiniz...
Herkesin onay verdiği biri bile olsa dört duvar arasında iki kişisiniz...
Doğru kararı vermeniz dileğiyle...
Yüreğinize güvenin en çok olur mu...

Ya guzelim suan sen mantikli dusunemiyorsun dunya tos pembe saniyorsun cok seviyorum ya herseye katlanirim diyorsun ama yanlisssssssssssssss

Evlenince isler degisiyo insanlarin gercek yuzleri cikiyo ortaya.Kaldiki bekar bir insanla bile anlasmakta gucluk cekiyo insan 2 yil birbirini tanima donemi oluyo ne kadarda sevsen zorlaniyorsun

Kaldiki senin birde 2 cocuk olucak evliliginde.Onlarin sorunlari evliliginizi mahfedicek.Sen bazen sabredemeyeceksin dayanamicaksin o kiside sen benim cocuklarimi istemiyormusun diyecek sana sucu atacak.Sen bazen dolicaksin cocuklara patlicaksin yazik o garibanlarada.

Ayrica kendi cocugun oldugunda nasil olucak.Iyi dusun mantikli dusun hayatini mahfetme.Yol yakinken don ve unut.Yoksa evlendiginde basini cokkk taslara vurursun.

Ayrica su internetten tanismayida ciddi ciddi evlenmeyi dusunmeyide birakin ya gercek hayatta bile insanlari bazen taniyamiyoruz kaldiki sanal alem bu adi ustunde hersey sanal hersey yalan.Resmen bile bile atese atlamak bu ..

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence de yol yakınken vazgeç.Daha gencecikken herkes yeni evliliğini yaşarken sen 2 tane kocaman çocuğa mı bakacaksın.Kendin için istediğin hayat bu mu.Adam için hava hoş.Daha ne ister ki gencecik bekar kızla evlenecek.Çocuklarına da bakılacak.2 çocuk olduğuna göre yaşı da vardır onun.Kendine yazık etme.İnternetten görüştüğün biriyle böyle bir evliliğe nasıl cesaret edebiliyorsun?Bence tamamen alışkanlık.:kahve:

Yapma Allah aşkına.....Sana bu şekilde yalan söyleyebilmiş biriyle devam etmek istiyorsun.Gerçekten çok cesursun o zaman.O iki masum yavruyu belki gerçekten sevebilir ve onlara bakabilirsin.Ama yeri geliyor insanı kendi çocuğu çıldırtıyor.Bunlar benim çocuklarım değil deyip daha çok tepki vermez misin?Hele kendi çocuğunda doğunca herşey o şekilde devam eder mi?Aşk, sevgi...Hepsi bir yere kadar...Birkaç yıl sonra herşey çok farklı görünecek sana..Eminim...Ne büyük sevdalar 1 yıl içinde yıkılıyor.Yalanlar, çocuklar....İyi düşün..........

insanlık hali evlenip ayrılmış olabilir bunu gizlemesi çok büyük hata. çocukları varmış çocuk sorumluluk isteyen bişey daha sizin çocugunuz yokken başka birinin çocuguna bakabilercekmisiniz. sizinde çocugunuz olsaydı belki ama bu şekilde zor. ayrılın yeni ve size uygun birini bulun mantıklısı bu.

Canım, dürüstlük herkeste kolayca bulunamayan bir meziyettir.
Ayrıca beyaz yalan olmadığı sürece yalan söylemenin de bir mazereti yoktur.

Bugün senin onu terketmenden korktuğu için yalan söyleyebilen bir adam yarın da başka korkularının esiri olup başka yalanlar söyleyebilir. Sizin ilişkinizde baştan aksayan bir sorun bu bence.

Çocuk konusu başlı başına bir risk.
Belki yapabilirimlerle, neden olmasınlarla adım atılacak bir hayat değil bu.

Ortada 2 çocuk var. Annelik o kadar zordur ki. İnsan yeri geliyor kendi çocuğuna bile sinirleniyor, bağırıyor çağırıyor. Bütün bunları düşün. Kendi çocuğun olduğu anda aradaki dengeyi korumayı başarabilecek misin, hepsine eşit davranabilecek misin? Bunların hepsini çok iyi tartman lazım.
Bu tip evliliklerde ayrıca babaya da çok büyük bir yük biner ki baştan korkularının esiri olup yanlış adımlar atmış bir erkeğe ne kadar sırtını dayayabileceksin?

Yanlış anlama, ayrıl falan demiyorum, haddime değil, bu senin hayatın.
Sadece bu insana evet dediğin anda çok zor bir hayatın olabilir, bütün her şeyi ince ele, sık doku, iyice düşün ve kararını öyle ver diyorum. Acele etmeden, sindirerek. Hakkında hayırlısı olsun.

aklını başına topla sen bekarsın o evlenip boşanmış 2 çocugu var şimdi herşey sana toz pembe gelebilir ama madalyonun arka yüzü öyle degil o çocuklar sonra sana çok sorun çıkartacaklardır.kendine yazık etme iyi düşün derim

Sorun evli ve çocuklu olmasından çok sana baştan yalan söylemseinde bu yalan basit bir yalan da değil üstelik...ben bu tarz adamlara kızmıyorum ona yeniden sans verdiğin için sana kızıyorum ..bi de diyorsun ki beni çok sevmiş korkmuş söylememiş arkadasım bu tarz bi geçmiş baştan söylenir zaten yani seni ilk konuşma da sevmedi ya bu adam istese ilk konuşmada ben dulum derdi yani tavlamak adına yalan attı ...acaba bu tek yalanı mı hayatında??eşi kaçmışmış???aldatmışmış???emin misin ya o eşini aldattıysa nerden biliyorsun ??valla ben bu işin sonunu hiç hayırlı göremedim...iki çocuk kolay mı ya?

internetten tanıdığınız, size yalan söyleyen, iki çocuklu bir adam için ailenizi karşınıza almayın, çok üzülürsünüz sonra...

X