Akıl almak istiyorum

2 üniversite bitiren birinin bu konuyu sorgulaması içler acısı🤦🏻‍♀️
Bu sitenin de dezavantajı insan bazen duygularından dolayı doğruyu görmeye bilir. Neresi garip başına gelinde çok sonradan dank ediyor. Ne diyim şimdi aynısı başınıza mı gelsin diyim ?
Evet, gelecek kaygısı yok, nasılsa birisi toplar düşüncesinde. Artı olarak ihanet var. Çoğu zaten sanalla kalmıyor. Ben bir tanesini silkelemiştim öyle.

Aynı kurumda çalışıyorduk bir gerzekle. Görünürde efendi, iyi baba, eşine sadık. Öğle arası ben yan tarafa yemeğe geçecektim bana dedi ki " Beraber geçelim mi?" İşten arkadaşım sonuçta ve hemen yan taraf. "Olur" dedim. Çünkü bayan, erkek ayrımı olmadan yan taraftaysak beraber yeniyordu. (İllaki diğerleride katılırdı)

Ben gittim ve bu aradı ben de Ayşe ile Ali'de burda dedim. (Adları öyle olsun) O zaman hemen karşıda bekar arkadaşımın evi var, oraya gidip isteyelim dedi. Ben de wc. Ye geçip, tekrar arayıp. "Senin ağzına s...... Ne işim var orda? " dedim. "Güzelsin, yalnızken tanımak istedim" dedi. Tabii akla gelmemiş küfürleri sayıp kapattım, bir daha selam dahi vermedim.

8-5 evine giden bir adam bu. Görünen iyi bir profil. Görünmeyense öğle arası adamın, düşürse becerecek olması. O aralıkta telefona yapışırdı, artık napıyorsa? Şimdi karısına sorsan adam sadık, on numara. Bunlar illaki sinyal veriyordur ama görebilene.Sizinki de fırsat bulsa kaçırmaz buna emin olun.
Kocaman bir ohaaa çektim arkamdan neler çevirdi diye sorguluyorum şu ann

Bu sitenin de dezavantajı insan bazen duygularından dolayı doğruyu görmeye bilir. Neresi garip başına gelinde çok sonradan dank ediyor. Ne diyim şimdi aynısı başınıza mı gelsin diyim ?

Kocaman bir ohaaa çektim arkamdan neler çevirdi diye sorguluyorum şu ann

Yani bu konuda doğruyu görmeyecek bi taraf yok ama siz bilirsiniz.

Yani bu konuda doğruyu görmeyecek bi taraf yok ama siz bilirsiniz.
Şuraya yazana kadar geçmişte konuları beynim bir nebze silmiş iyi eş iyi baba derken “aslında sorumlulukları” olduğunu unutmuşum illa şiddet mi olacak boşanmak için

2019 eşimle severek evlendik 2 kız çocuğumuz var 3.5 yaş ve 1 yaşında normalde uyumlu çiftiz güzel baba, gelelim asıl mevzuya 5 yıllık evlilikte her yıl eşiim ilk yılı şans oyunları bi ara kadın stalklamış bu sene ise Ocak ayında benden habersiz 80 bin borcunu öğrendim ve tiktoktan beğendiği kıza yazdı etti falan. Krediyi sorunca eve harcadım geçinemiyoruz yalanları attı (kaymakamlıkta çaycı) durumumuz o kadar kötü değil sadece lüksü seviyor. Ekstralara baktım son (2-3 ay) doğru söylemiş kaynanamlar borcu kapadı neyse barıştık temmuz ayında ise tekrar 50 bin borcunu öğrendim. İyi baba iyi eş ama muazzam yalancı güvenmek söz konusu olamaz! 2 üniversite okudum iş hayatım olmadı hiç arkamda maddi destekçilerim var böyle bir adam boşanılır mı ?
Merak ettiğim şey şu, iki üniversite okudun ama eşin çaycı, böyle bir evliliği neden yaptın yada ailen nasıl okeyledi? Lütfen yanlış anlama beni gerçekten merak ediyorum

Bizim aklımızla boşanacak değilsin ,sorduguna göre belli ki boşanmayacaksın. Tekrarlayan yüksek miktar borç kumar alametidir. Vereceğim kendimce en iyi akıl evde bir seferliğine kıyameti kopart, tehdit et gözünü korkut ve eşinin tüm hesapları ile kartlarına el koy mali kontrol sende olsun . (boşanmayacağın için en doğrusu bu)

2019 eşimle severek evlendik 2 kız çocuğumuz var 3.5 yaş ve 1 yaşında normalde uyumlu çiftiz güzel baba, gelelim asıl mevzuya 5 yıllık evlilikte her yıl eşiim ilk yılı şans oyunları bi ara kadın stalklamış bu sene ise Ocak ayında benden habersiz 80 bin borcunu öğrendim ve tiktoktan beğendiği kıza yazdı etti falan. Krediyi sorunca eve harcadım geçinemiyoruz yalanları attı (kaymakamlıkta çaycı) durumumuz o kadar kötü değil sadece lüksü seviyor. Ekstralara baktım son (2-3 ay) doğru söylemiş kaynanamlar borcu kapadı neyse barıştık temmuz ayında ise tekrar 50 bin borcunu öğrendim. İyi baba iyi eş ama muazzam yalancı güvenmek söz konusu olamaz! 2 üniversite okudum iş hayatım olmadı hiç arkamda maddi destekçilerim var böyle bir adam boşanılır mı ?
Bunu sormanız bile şaşırtıcı ..Hayır diyen çıkmaz bence

Büyük konuşmaktan korkarım ama çocuğumun rızkından 80 bini artı 50 bini tiktoktaki kadınlara yediren adam için bu kadar sakin kalamazdım.

Bence boşanma, sen zaten adamın bu profil olduğunu bilip ona göre devam etmişsin zaten 2 de çocuk yapmışsın, boşanıp ne yapacaksın 2 çocukla çocuklar ufak maddi özgürlüğün yok ve tüm sorumluluk sana kalacak. Verilen nafaka miktarlar 1000 2000 tl. Senin koşullarında aldatildigi ya da habersiz kredi çekildiği için boşanmak mantıklı bir karar değil.

Eğer ki ayaklarının üstünde durabilseydin ve kendine güzel bir hayat inşa edebilecek potansiyelin olsaydi bosan derdim ama yazdiklarini okuyunca böyle bir sonuca ulaşamadım maalesef.

Merak ettiğim şey şu, iki üniversite okudun ama eşin çaycı, böyle bir evliliği neden yaptın yada ailen nasıl okeyledi? Lütfen yanlış anlama beni gerçekten merak ediyorum
Evlendiğimde çocuklarımla beraber 2. Üniversite mi okudum bitirdim. Yani 1. üniversite zamanı tanıştık evlendik

Muazzam yalancı dediğiniz kişi iyi bir baba olamaz. Anneler babalar olarak amacımız topluma ahlaklı, saygılı, merhametli, erdemli bireyler yetiştirmek değil mi? Kendini yetiştirememiş yalancı bir baba erdemli çocukları nasıl yetiştirecek?
Sizin iyi baba tanımınız nedir?

X