akciğer kanser şüphesi

deraay

Guru
Kayıtlı Üye
12 Aralık 2013
129
34
34
öyle üzgünümki canım babamın akciğer sağ üst lobda 6cm lezyon kitle görünmüş bakıyorum herşey kanseri gösteriyor acilde tesadüfen ortaya çıktı nefes darlığı şikayetiyle gitmiş bana yardım edin kafayı yemek üzereyim yüreğim pır pır çok üzgünüm her kitle kanser midir (

Tabikide degildir annemdede var 6 ayda bir kontrol ediliyor buyume falan olmasin diye. Pankreasinda akcigerinde bobreklerinde hep kitleler var. Korkmayin kotu bisey degildir diye guzel düşünün.

Tabikide degildir annemdede var 6 ayda bir kontrol ediliyor buyume falan olmasin diye. Pankreasinda akcigerinde bobreklerinde hep kitleler var. Korkmayin kotu bisey degildir diye guzel düşünün.
çok teşekkür ederim cvp yazdığınız için yani bizimki kitle ama tam ne belli değil ilaçlı tomografi yada ped isteyebilirniş dr babam sigara kullanıyor senelerdir bi öksürük var sürekli ama çok bunaltıcı değil ama ayakta görünüşte gayet iyi bi iştah kaybı kilo kaybı kanlı balgam yok ama bazı ihtiammler beni öldürüyo sizin annenizin likayetleri neydi acaba sizede çok geçmiş olsun

lütfen birileri bişey yazsın bi illete yakalanıp dağlığına kavuşan yokmu hiç amaliyatla falan

Annemde sigara iciyor ustelik rahmetlik dedem akciger kanserinden vefat etmişti. Ama birakmiyor sigarayi su anda dayimda kanser kemoterapi goruyor .ailede genetik annemlerin ama annemin durumu gayet iyi su anda... anneminde ilacli cekiliyor ayni sekilde.. dedigim gibi akcigerindeki kitle benim kardesim 27 28yaslarinda kardesim bebekti annemin kitleyi gorduler anneme kanser dediler kadin perisan olmustu o dönem küçüktük surekli ağlıyordu canim anam senelerdir o kitle kontrol edilir bi ilerleme olmadi...

anladım çok teşekkür ederim sizin adınıza sevindin allah şifa versin annenize inşallah bizimkide öyledir bizdede genetik 20 yıl önce 41 yaşında amcam kanserden vefat etti engelli bi halam vardı oda kanserden vefat etti o yüzden çok korkuyırum ama bazı drlarda bunun genetikle bi alakası yok diyor bilemiyorum

allah korusun neden herkitke kanserolsun hemen kötü düşünmeyin

Kotu dusunme guzel cikar insaAllah

çok sağolun kötü düşünmeyim diyorum birden kalbim sıkışıyo ya kötü bişeyse diye engel olamıyorum bazı belirtiler uyuyo o beni endişelendiriyor
Ben de Allah korusun lenfoma kanserine tamamen uyuyordum belirtilerin hepsi vardı şişmiş şüpheli lenf bezi doktorların kansersin büyük ihtimalle demesi ama biyopsi sonucu çok şükür temiz geldi. Ve 35 mm ilk olan şüpheli lenf bezi 9mm e kadar geriledi sizde iyi düşünün

çok şükür adınıza sevindim inşallah babamında temiz gelir yarın ilaçlı tomografi çekikecek bakalım

Benim babamda da 7cm yara var dendi sol akcigerde
Biyopsi alındı pet cekildi.
Sonuc bekliyoruz.
Suan hastanede yatıyor çünkü koah da cıktı ve hepsi aynı gün dendi. Zaten seker hastasiydı.
Koah vardıda fark etmedik mi?
Nasıl bir anda bukadar ileri seviye halde çıktı bilmiyoruz
15 gündür belirsizce bekliyoruz.

babama bugün bronoskopi yapıldı orda bişey görülmemiş parçada alamamış kitleden cuma biyopsi yapılacak ayrıyetten beyinden mr ve pet istemiş onların randevusunu almışlar babamsada koah varmış bizde yeni öğrendik allah yardımcımız olsun yerdemiyim göktemiyim bilmiyorum kaç gündür bu süreçler çok zor allah kimseye yaşatmasın sizede çok geçmiş olsun sizin babanızda nasıl belirtiler vardı şans eserimi çıktı

Bizim korktugumuz basimiza geldi umarım sizde olmaz.
Rabbim sifa versin babanizada babamada

arkadaşlar biyopsi sonucu çıktı dr daha gösteremedik ben akciğer kanseri olduğunu anladım çok üzgünüm dün geceden beri uyuyamadım çok kötüyüm amaliyat şansı var mı sizce bilenler bi yorum yapabilirmi

Eklentiler

• Screenshot_20240114_112820.jpg
    66,4 KB · Görüntüleme: 256
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…