Akay Hast. Tolga Ecemiş'e gidenler buraya lütfen

slm arkadaşlar nasılsınız?haftaya perşmembe randevum var benimde,yumurtalara bakılcak büyümüşmü falan dua edin olurmu?

slm kızlarrr....25.haftamdayım.geçen hafta akayda şeker yüklemesi yapıldı.bi önceki gebeliğimde gebelik şekerim vardı zaten ve ben tolga bey 50 grlık yükleme yazmasına rağmen kendim 100grlık deyip düzelttirdim.çok yoğun olduğundan bi önceki gebeliğimdeki problemimi hatırlamadı heralde diye düşündüm.iyikide öyle yapmışım değerlerim baya yüksek çıktı.50 gr lık olsaydı bi de 100 grlık için beklemek zorunda kalacaktım.asıl ben şu duruma çok üzüldüm.muaynanesine gitmiştik yüklemedn önce ve yüklemeyi orada yazdırmıştı.sonucu arayarak bildireceğini söylemişti.3-4 gün arayan soran olmayınca ben aradım hatırlattım.bu da sorun değil ama asıl üzüldüğüm konu test sonucunu sekretere söyletmesi ve bana sadece şeker ve meyveyi kessin diye talimat vermesi.başka hiç bir konuda aydınlatmadı.çopk üzüldüm.bi kere daha önce yaşadığım bi durum olduğu içn meyve serbestti ve yanında ayran veya süt içiliyordu.bunu en ağır şeker hastaları dahi meyveyi kesmez.madem böyle bişi var açıklasın kafamda soru işaretleri kalmasın.o kadar üzüldümki normlade düşük seyreden tansiyonum fırladı.ensemde ağrı oldu.morali çok bozuk.bebeğim için çok korkarken doktorumun beni aydınlatmaması beni çok kırdı

merhba canım , elbetteki haklısın bebeğin ve kendin için endişelenmekte ama bunu kendinle paylaşmak yerine tolga beyle paylaşsan daha ii olmazmı?

canım bence tolga hocamın yanına git ve bu durumu onla paylaş.tolga hocam çok yoğun olduğu için banu hanım yani sekreteri sonuçları kendi gösterip bize bildiriyo.ama ben her seferinde kendim gidip gösteririm soracağımı sorarım.

merhaba bu ctesi tolga bey amniyosentez yapacak. ilk bebeğimiz. daha önce tolga beye amniyosentez yaptıran varmı acaba?

arkadaşlar dr umu değiştirmeye karar verdim.aranızdan ayrılıyorum.tolga bey işini iyi yapan bir dr olabilir ama benle yıldızı pek barışmadı.şeker sonuçları içn kendi konuşmadı üstelik meyveyi kessin gibi bi laf etti.daha önce diyetisyene gitmesem inanacağım.şeker kontrolünde meyve kesilmez heleki hamilelikte...eşim salı günü tahlilleri fakslatmak istemiş.vermek istememiş sekreterler.sonra tolga beye sormuşlar o da gelsin diyetisyene görünsün demiş.15 gün önce demesi gerekn ufak bir ayrıntıyı son anda söylüyor.beni baştan diyetisyene yönlendirip açıklama yapmasını beklerdim.olmadı.sanırım burda bizde popüleritesini iyice artırdık ve çok yoğun.zaten bana hep sorunlu hastalar gelir demişti.nedemekse....sorunsuzu ebede doğurtur.ayrıntılı ultrasona gittiğimizde cd fln da vermedi.üstelik verdiği fotoda bebeğimin neresi göründüğünü hala anlamıl değilim.sizler cd verdiğinden bahstmiştiniz bana vermedi.ayrıca kontrolümün neredeyse yarısına yakınında cep teliyle konuştu.konuştuğu bana çok önemli bir mesele gibi de gelmedi.ben derse girerken asla telefonumu açık bırakmam.o da karşısındakine kibarca hastam var diyebilirdi.demedi.neyse hamişlik psikolojisiyle büyütmüşte olabilirim ama ben bana ısınamadığı sonucunu çıkarıyorum.hakkımızda hayırlısı olsun.sizler dr unuzla uyumluysanz problem yok.belki bu benim 3.bebeşim diye öyle davranmıştır ama inanın ilkten çokta farkı olmuyor.içinizde bir can besliyor,sorumluluğunu taşıyorsunuız sonuçta.Allah hepimizin yardımcısı olsun.

aa ben neler kaçırmışım
emily canım nasıl geçti randevun,amniyosentez yapılacaktı?

ececim,yaşadığın olumsuzluklar seni mutlaka çok üzmüştür,senin adına ben de üzüldüm..
bebeğinin 3. ya da 10. olması ona verilen önemi değiştirmez bir hekim için,hepsi can hayatım..
yerinde olsam bu durumu tolga beyle konuşurdum..
kafana takılan ya da seni üzen durumu anlatırsan eminim çözecektir..
ama tabii ki enerji meselesi,senin enerjin tutmuyorsa başka bir doktor arayışına girmen daha doğru olur..

bu arada ben tolga beyle tanıştığımda da randevu için 15 gün beklemiştim,çok yoğundu yani bu topiği açmadan önce de çok yoğundu:)

cd olayına gelince biz muayenehaneden bahsettik,hastanede cd verilmiyor ve ultrason çıktısı da siyah beyaz.. yanlış anlaşılma olmuş sanırım..eğer aldığın çıktı muayenehane çıktısı olsaydı gayet belli çünkü 3 boyutlu görüntü:)

en son 25 ekimde pınar arkadaşımız doğum yaptı,yakında yazar izlenimlerini..ama söyleyeyim,ben gidip hastanede gördüm çok memnundu:)

allahım sağlık sıhhat versin,sağlıkla kavuş yavruna..hatta ebeyle doğuracak kadar sorunsuz olsun herşey:)) umarım gönlüne göre bir doktor bulursun opuyorumnanaktan

canım senin dr beyle uyumun gerçekten çok güzel...dr la ne kadar iyi diyaloğun olursa inan psikolojin o kadar rahat oluyor.kafanda binbir tilki dolanmıyor.ben hatırlarsan akayda olan randevum 20 gün ertelndiği için özel muaynanesine gitmiştim.1 ay sonra tekrar ayrıntılı için yine özeline gittim.hastanede hiç kontrol olmadım.özeline gittiğim halde cd fln göremedim.ama ilk gidişimdeki fotolar çok güzledi.ama sonraki ayki yapılan ayrıntılıdan sonra 2 resim verdı.onda de ne olduğu bile anlaşılmıyordu....insan beklentilerle gidiyor her defasında.bu arada ben de sorunlu bir hastayım.ilk doğumumda yüksek tansiyon ,2.doğumumda gebelik şekerim çıktı ve bundada ikisi de var.3.sünde tansiyonum iyi gidiyordu.bu şeker problemi olduktan sonra çıktı.çok üzüldüm.ben hasssas bir insanım ve hamilelikte daha da hassas oluyorum.sonuçları bu şekilde paylaşması beni çok üzdü gerçekten.zaten sekretere arattıktan sonra hemen yola çıkmış yani ona sorma imkanım da olmadı.aradığımda teli kapalıydı.başka bir şehre gidiyormuş.dediğim gibi bu bir elektrik meselesi.benle tutmadı.ama birçok sevdiği hastası var ve ben onla görüşmek için haftalarca beklemiştim.umduğumu bulamadım.sorunsuz bir hasta olsaydım zaten problem yoktu.ebeyede doğururdum canım.zaten birçok hastanede dr işi ebelere bırakıyor acil bir durumda yanına geliyormuş.benim sezaryan olduğu içn ebeyle fln işim olamadı.herkse huzurlu,mutlu hamilelikler dilerim,yavrularını sağlıkla kucağınıza almanız dileklerimle...

canım benim sen bunları keşke doktorumuza iletsen,eminim çok üzülür ve çözüm getirir..
şayet sen iletmesen bile ben ileteceğim..
kaldı ki normal doğumda bile işi ebeye bırakmayacak kadar ilgilidir kendisi..
amacım senin de bizler gibi rahat bir doğum yapıp sağlıkla yavruna kavuşman olduğu için çözüm bulmaya çalışıyorum ama tabii ki dediğimiz gibi elektrik meselesi..
şansın açık olsun..biz hep buradayız,ihmal etme bizi:1hug:

ilgin için gerçekten teşekkürler...ben başka bir dr a gitmeye başladım.şekerim çıktıktan sonra bebeğimi daha bir merak eder olmuştum...inşallah hakkımızda hayırlısı olmuştur

Ben Tolga Bey'e 2 kez gittim.Yaklaşımı çok iyiydi.Konusuna da çok hakim geldi,güven verdi.
Ben 22. hafta ayrıntılı ultrasonuma gideceğim.Ücret konusunda bilgisi olan var mı? Bir de doğumdan sonra yaklaşık 1 ay rapora ihtiyacım olabilir.Heyet raporu konusunda yaklaşımı nedir bilen ve paylabilecek biri varsa sevinirim.Cevabı özele yazabilirseniz Doktor Bey'i belki zor durumda bırakabiliriz.
Şimdiden teşekkürler.

Merhaba

Tolga bey'in ismini internette yapmış olduğum araştırmalar vasıtasıyla buldum kendisinden randevu aldım ve 2 defa muayene oldum. Konusunda uzman olduğu çok belli tüm detaylara kadar hastasını bilgilendiriyor. Muhtemelen aşılama yöntemine başlayacağız fakat yakın zamanda yatırım amaclı kredi kullandım ve bütçemi çok kısıtladım. Bu nedenle aşılama konusunda Tolga beyin uygulayacağı aşılama sisteminin ne kadar tutacağını çok merak ediyorum. Bu konuda fiyat pazarlığınına çok girmek ve sadece fiyat yüzünden olur olmaz yerlere gitmek istemiyorum. Nedemek istediğimizi anlamışsınızdır :) Tolga beyin hastası olup aşılama yaptıran arkadaşlar varsa yönlendirmeleri ve fiyat aralığı hakkında bilgi verebilirlerse çok sevinirim. tşk

ilgin için gerçekten teşekkürler...ben başka bir dr a gitmeye başladım.şekerim çıktıktan sonra bebeğimi daha bir merak eder olmuştum...inşallah hakkımızda hayırlısı olmuştur

sağlıkla kavuş yavruna

hoşgeldin canım,sağlıkla kavuş yavruna
hemen facebook grubumuza da bekliyoruz..

rapor konusunu doktorumuzla konuş istersen, yanlış birşey söylemiş olmayalım:)

hoşgeldinn
allahım hiiç bekletmeden tez zamanda bir bebiş kısmet etsin inşallah
seni de hemen facebook grubumuza bekliyoruzz

yaşasın kocamaan bir grup oluyoruz,sonraki buluşma etkinliklerinde stadyum falan lazım olacak

kızlar merhaba ben de 20. haftada buradan takiplerim sonucunda Tolga Bey e başladım. Memnunmusun derseniz evet memnunum . Detay aramaya kalkarsanız her doktorda kusur bulursunuz. Şuan 30. haftadayım benim kafama takılan birşey var. Tolga Bey de doğum yapanlar yardımcı olurlar sanırım. Ben normal doğum istiyorum. İlk muayenemizde doktor beyde epiduralle normal doğumu tavsiye etmişti. Yanlız geçen ay bebek bira iri gibi sezeryan olabilirsin dedi. Bu ayda bebeğin kilosu normal ama sen biraz sıkıntılısın( Kasıklarımda sancım oluyor ve biraz psikolojik sorunlarım var ayrıca yaşım 32) bebeği riske atmayalım sezeryan yapalım dedi ben ısrar edince sonra konuşalım dedi. Yani ben doktoruma güvenmek istiyorum . Bazı doktorları direkt sezeryana yönlendirme gibi huyları var ya. Açıkçası sezeryan hiç istemiyorum. bebeğimle geçireceğim en güzel zamanlarda acı içinde dolaşmak istemiyorum. Siz nasıl doğum yaptınız. beni aydınlatırsanız çok sevinirim.

tolga bey ,öyle hemen sezeryan yapalım diyen doktorlardan değil, bu konuda hiç şüphen olmasın, epiduralli normal doğumu tavsiye ediyor ilk olarak, ama endişeli bi durum görürse bebeği ve anneyi riske atmamak için epiduralli sezeryana yönlendiriyor, bence doktoruna güven o ne diyorsa tercihini o yönde kullan , inşallah hayırlısıyla kucağına al yavrunu

öncelikle hoşgeldin
canım için rahat olsun,gözün kapalı güvenebilirsin..hastası ve bebeği çok önemlidir tolga bey için,keyfi sezeryan yapmaz:)
hep söyledim ama yine söyleyeyim ben sezeryanın bu kadar kolay olacağını bilsem baştan normal doğum istemezdim:))
zorunlu sezeryan oldum(tolga beyin tecrübesine güvendiğim için zerre kadar da endişe duymadım doğum şekliyle ilgili)
acaip memnun kaldım,eli çok hafifmiş tolga beyin
tolga beyin hastası olan ve benim tanıdığım gördüğüm herkes de aynısını söylüyor:)

bu arada nasılsın canım?

saol canım iyiyim, bu günlere de şükür, ilk muaynemi de oldum, sezeryandan sonra, herşey çok normall, ben sizin kaptanınızım ne diyorsam yap dedi doktorum :) artık korunmayı da bırakabilirs dedi , inş. bu sefer daha güzel olacak

sen nasılsın, kurabişş napıyor

olacak olacak bu sefer herşey daha güzel olacak allahın izniyle
eşim de patron diyordu tolga beye,ne diyorsa uymak lazım

biz de iyiyiz teyzesi,kurabiş büyüyor,çok afacan oldu,canımı çıkarıyor ama yüzümdeki gülümsemenin tarifi yok
enn yakın zamanda darısı başına inşallah

Kızlar bu tolga bey ankarada sanırım epidural normal doğum emekli sandığı için kesıntısı ne kadardır acaba bilenınız varmı???
normal epiduralli doğumum bana ne kadara malolur lütfen bilgi verın

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…