Akay Hast. Tolga Ecemiş'e gidenler buraya lütfen

kızlar ben de sizdenim, 3 ay önce eşimle aynı anda ankaraya tayin olduk diye seviniyoduk, onunkinde pürüz çıktı, ben geldim, o kaldı bursada. ben de annemdeyim ama eşinden evinden ayrı olunca gerçekten zor.

Kızlar merhaba o kadar kızgınım ki şu an anlatamam. Sinirden bir saattir ağlıyorum ve başıma ağrılar girdi. Yarın Tolga Bey'le randevum vardı bugün saat 18 gibi aradılar randevuyu 12 ekime ertelemek zorunda olduklarını doktor beyin operasyonu olduğunu söylediler. Bu arada randevuyu da tam bir ay önceden almıştım!!!Ben de ikili tarama testi yapılacağını ve günün geçeceğini söyledim 12 ekime kadar. Sekreter hanım Banu hanımla konuşayım size 5 dakika sonra döneceğim dedi ve tam bir saat ne arayan oldu ne de soran. Daha sonra ben aradım durumu anlattım herhalde diğer sekreterin mesaisi bitmişti. Evine gitti hastayı falan unuttu yani!!! Banu hanımla görüştürdüler yaklaşımı iyiydi ama çok kızgın olduğumu söyledim. Bir randevu nasıl olur da 20 gün sonraya ertelenebilir anlamadım. Banu hanım yapıcı davrandı alttan almaya çalıştı ama ben çok sinirliydim. Yarın beni arayın halletmeye çalışayım doktor beye rica edeyim araya almaya çalışayım dedi. Açıkçası ben de arada giren bir hasta olmak istemediğimi söyledim. Çok sinirliyim şu an. Başka yerden de ne randevu aldım ne de doktor araştırdım. Güvenim sarsıldı Akay hastanesine karşı. Bilmiyorum ne yapacağımı.

benimde başıma aynı şey geldi.ilk muayenemi olacaktım ve 2 liyi zaten tatilde olduğum için kaçırmıştım.3lü test olacaktım.arayıp 20 gün sonraya attlar.bizde eşimle düşünüp karar verdik ve özel muyeneye gittik.gittiğimizde bu soruyu da sormuştum.tolga bey inanılmaz yoğun olduğunu ayda 60 doğum yaptırdığıın fln söylemişti.acil durumlar oluyormuş ve bu durumlar yüzünden erteledikleri hastalara çok zman sonra yer bulabiliyorlarmış.zaten bi kişiyi daha alacaklarını söyledi hastanede o bakacak hastalara dedi.o daha çok tüp bebek üzerine çalışacakmış.ama hastalarına muaynanede bakmaya devam edecekmiş.ama bu planladıkları hemen olmaz dedi.bikaç ay sürer dedi.bizde artık böyle bişi olursa hep muaynanesine gitmeye karar verdik ama açıkçası orada yönlendirdiği düzen laboratuarı 3 lü test için 80 tl fark istedi.burada da iyice reklam oluyor ve hastaları çığ gibi büyüyor.yandı adamcağız...

Canım ben de 29 Mayıs hastanesini aradım Nesrin hanım varmış orda yarın için aldım randevumu orda yaptırcam artık. Yarın da Banu hanımı arayım ekim ayının sonuna alıcam randevuyu. Açıkçası Tolga Bey'i de görmek istiyorum pireye kızıp yorgan yakmak istemiyorum. Memnun musun Tolga Beyden. Muayenede ne kadar ödedin?

kızlar bu muayene erteleme işine çok üzülüyorum,sabırsızlıkla beklediğiniz muayene günü epey ileriye atılıyor,hakkaten sinir bozucu
biraz daha fark verip bu sıkıntıyı yaşamadan muayenehaneye gitmek en iyisi..
sırf bugun 8 doğuma girmiş tolga bey,çok yoğun hakikaten..ama maşallah her hasta için enerjisi aynı:)
bu arada düzen lab. bu kadar fark alıyor ama tolga bey bilmiyordur farkın kaç lira olduğunu,söylersene ececim..
akayda yaptırabilirsin testleri..rakamları tam hatırlamıyorum ama akay ve düzenin arasındaki rakamlar çok uçuk farklar değil ama..
mug_mug canım sen de üzülüp üzme kuzucuğu lütfen..
hastaneye kızıp doktorumuzdan olma,anlıyorum seni ama bebişi strese sokma annesii:)

Canım valla öyle ama. İlk defa ağlıyorum hamileliğim boyunca :gitme: Çok kızdım ama ya inan yarın için günlerdir heyecan yapıyordum. Gidicem kontrole diye içim kıpır kıpırdı. Çok kararsızım şu an. 29 mayısa gidicem yarın taramayı orda yaptırcam. Ekim ayında Tolga Bey'e gidicem. Yine erteleme olmazsa tabii!!

kızlar ben de sizdenim, 3 ay önce eşimle aynı anda ankaraya tayin olduk diye seviniyoduk, onunkinde pürüz çıktı, ben geldim, o kaldı bursada. ben de annemdeyim ama eşinden evinden ayrı olunca gerçekten zor.

cok zor gercekten sanada sabır diliyorum. benim esimin tayin sansıda yok olursa benim olacak tabi o da hemen degil :gitme: hamilelik burda gececek yanımda olamayacak. insallah senin esinin tayini olur hemen kavusursunuz olumunekankayizsmile

off yaa arkadaşlar bu erteleme olayları çok kötü gerçekten. tolga beyin yoğunluğunu anlıyorum, acil bi doğum olduğunda tabi ki ona öncelik ayıracak ama bu şekilde her randevuya gidene kadar da acaba ertelenecekmi diye beklemek cok stresli gerçekten. cumartesi benimde randevum var ve gidip gidemeyecegimden emin olamıyorum burdakileri okudukca. esimin izin alması cok zor oluyo bu hafta bi sekilde halledip gelecek. aynı zamanda 3lü testde yapılacak. son anda 20 gun sonra gelin derlerse buda pek hos olmaz tabi. hastaneye biri daha alınacak hastalara o bakacaksa bu durumda biz tolga beyin hastası olamıyoruz otomatik olarak. onun hastası olmak icin muayenehaneye gitmemiz gerekecek yani. sadece hastaneye gitsek bu seferde doguma tolga bey degil diger doktor gelecek. offfffff :çok üzgünüm: sıkıntı bastı bu işin çözümü nedir ?????

Canım ben bugün 29 Mayıs hastanesine gittim Nesrin hanıma. Çok memnun kaldım hiç beklemedim 10 dk bekledim. Çok sıcaktı pozitifti, güleryüzlüydü. İkili taramayı yaptırdım. Hatta cinsiyeti bile söyledi kesin söylemiyorum ama kız büyük ihtimalle dedi. Büyük ihtimalle 29mayısa devam edeceğim. Yine de içimde kalmasın diye bir kere Tolga Beye gideyim diyorum ama Banu hanımla konuştuğumuzda yoğunluktan hastalarımızın bazen bir saattten fazla beklediği falan oluyor dedi. Umarım senin randevun ertelenmez inan çok kötü bir duygu dün sinirden sabaha kadar baş ağrısından uyuyamadım.

Yaa şimdi ilk kez okudum bu erteleme olayını.Bir kez gittim daha kendisine ama inşallah böyle bir durum yaşamam Yarım saat-1 saat gecikmeyi anlayabilirim,gazi tıpa gidiyordum profa,orda bile 1-2 saat bekliyordum o sorun değil de o kadar gün ertelemesi çok kötü.Sonuçta hepimiz heyecanla bekliyoruz muayene günlerimizi.
Bir de şey sorucam, özel muayenehanesinde ne zamanlar oluyor akşam 16 dan sonra mı? Bir de ne kadar özel ücreti?

tahmin edebiliyorum yaşadıklarını. ben bile sinir oldum senin durumuna. bilmiyorum ya insallah ertelenmez ama her ay bu stresi yaşamakda zor zaten. neyse bakıcaz artık nasıl olursa. 29 mayıs nerde tam olarak. ben akayı is yerime yakın diye istemistim aslında ama yinede yedekte durması acısından bi hastane daha bulmak lazım sanırım.

haftaici 16 dan sonra cumartesi de 13 yada 14 den sonra ordaydı sanırım. muayenehane ucreti 150 tl ydi gecen ay gittigimde degistigini sanmıyorum

bu arada bebisine cok sevindim saglıklı bi sekilde kurtulun insallah. banada kucuk bi kız geliyo severiz artık cimcimeleri bayanssulusmile

Kızlar Tolga bey gerçekten yoğun ama acil durum ya da doğum olmadığı sürece randevunuz ertelenmez..Dün tam 8 operasyona girmiş,siz düşünün:)

Bu uzun süreli erteleme de çok karşılaştığımız bir durum değil zaten..

Hamileliğim boyunca ben hiç yaşamadım,evet birkaç saatlik ertelemeler oldu ama mutlaka haberdar edildim..Yani gidip hastanede beklemedim..Beklesem de bilirdim acil bir durum nedeniyle yaşandığını..
Allah korusun acil durumda olan ben de olabilirdim çünkü..
elanga da söylemiş,Tolga Bey hafta içi genelde 16dan sonra,haftasonu da öğleden sonra muayenehanede oluyor..ama saat 17:30da hastanede olduğunu gördüğüm zaman da oldu:)
Rutin muayene için gelen hastaları bekletmemek için sabahın köründe yapar planlı doğumları,misal benim kızım 07:42de doğdu:)
Bu kadar yoğunlukta bile kendisini değil hastayı düşünüp hala tüm enerjisiyle ilgilenen bir doktorum olduğu için gurur duyuyorum:) gece 3te acil doğuma gelip,güne devam edip hala gülümsemesi işini sevmesinden başka şekilde açıklanamaz..
Tolga beyin hastası olmak için randevu aksaklıklarına katlanmayı bile göze alın derim,doğumdan sonra daha iyi anlarsınız neden böyle dediğimi:) yok hem bu aksaklık olmasın hem Tolga hocadan vazgeçmem diyen muayenehane yolunu tutsun:))

Bir de topiğimiz prenses topiği oldu,işimiz zor valla:))

heyyy , ben de geldim, yeniyim çömezimm:)
az kaldı ya! 34. haftanın içindeyiz..herkesin olsun:)
benim gibi hamileler afel afel ( cabuk/kolay) dogum yapsın :)

minik melegim de burdaa ...guzum zeynep lal im..bu arada tolga beyi tuttum. esra sayesınde beni de artık tolga bey takip ediyor. ve artık rahat uyku uyuyorum...

heyyy , ben de geldim, yeniyim çömezimm:)
az kaldı ya! 34. haftanın içindeyiz..herkesin olsun:)
benim gibi hamileler afel afel ( cabuk/kolay) dogum yapsın :)

minik melegim de burdaa ...guzum zeynep lal im..bu arada tolga beyi tuttum. esra sayesınde beni de artık tolga bey takip ediyor. ve artık rahat uyku uyuyorum...

Amanınnnn kuzumla anası da gelmişzemuszemusopuyorumnanaktanopuyorumnanaktan
Hoşgeldin canımmma.s.

O rahat uykuların var ya,bolca uyu onları,
Atlasım gelince her gece alemlere akarsınız çünkü:roflol:

Şaka maka az kaldı,geliyor kuzumgamyoncuiremsu

Yeni gelen ler merhaba ...Allah kurtarsın.. :)))

Esracım nasılsın iyimiisin???
Arkadaşlar acill vaka olarak kendimi anlatabilirim..ikizlerim 33 haftalık olmuştu 24 Mart 2010 sabahı 8:30 bebeklerimden birinin suyu patladı ..Hemen hastaneyi aradım Tolga beyin ameliyatta oldsuğunu ve 12 ya kadar müsait olamayacağını söyleyen biri ile görüştüö Banu hanıma ulaşamamıştım..Ve bana telefonda görüştüğüm kişi hemen hastaneye gelin diğer kadın doğumcumnuz burada dedi..Ben annem babamla birlikte bir taksiye bindik tabii bu arada ben ağlıyorum6 yıl sonunda Tğp yöntemi ile kavuştuğum bebeklerimi kaybetme korkusu ile karşı karşıya hissettim kendimi.Telefonum çaldı açtım Telefondaki ses Tolga beydi..hemen hastaneye gel ve sakin ol dedi.bu arada benim heryerim oturduğum koltukta dahil ıslanmıştı.Hastaneye vardık hemen kadın doğum Wc sine girdim dışarı çıktığımda Tolga bey beni Wc nin kapısında eşimle beraber bekliyordu gülümsedi gel bakalım dedi..Hemen ultrasona soktu ve bebeklerimin ikisininde kalp atışlarını dinletti..Sonra 33 hafta olduğu için akayda ameliyat olamicanı anlattı bizde güvende yapın dedik...Ben ağlıyorum eşim bir yandan elimi tuttu doktorum diğer yandan tuttu elimi inanın çok güvendim tolga beye ...Biz Güvene geçtik Tolga beyde 10 dk sonra oradaydı ameliyathanede beklerken Bana gelirken kaza yaptığını anlattı...Allah korumuş bişi olmamış..Benim ameliyatım 12 de bitmişti meleklerimi küvöze girmeden kucağıma lamıştım sayesinde..ve saat 12 de akayda bir yumurta toplama operasyonu varmış ona yetişemezsem diye telaş yapmıştı ...akşama hastaneye geldiğinde sordum yetiştinizmi diye ve gülümseyerek yetişebikldim dedi..Ben acil olan vakalarından biriyfdim bunu sizlerle paylaşmak işstedim...Alfabem bozuk oldu malum ikizler e bakıp bir yandanda bu kadar yazabiliyıorum...

Canım 29 mayıs Hastanesi Dikmen'de cadde üzerinde.

SKE nin DİKKATİNE...Size özelden bir soru sordum...sorunumuz aynı diye ...ama cevap bile verme zahmetine katlanmadınız...çok üzüldüm...aynı şeyi bir size yapsa ne hissederdiniz acaba..merak ediyorum...neyse kimse hiç birşeye mecbur değil ama insan olmanında bir gerekliliği var...anladımki yazmakla hata etmişim...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…