Akay Hast. Tolga Ecemiş'e gidenler buraya lütfen

inş esracımmmm ALLAH herkesın bebegını saglıklıca kucagına almayı nasıp etsın cunku gercekten cok farklı bı duygu... hımmmm kızlar bole suslu oluyolar benım kız bı gorsenn ne cılveler yapıyorr teyzecı o mutlulugu herksın yasamasını cok ısterımmm bı kac yıl ıcınde tekrar bu heyecanı yasıcam ve bu guzel MUTLULUGU TOLGA BEYLE yasıcam...

amiin canım..
allahım sağlık sıhhat versin de kızın biraz büyüyünce hayırlısıyla sağlıklı bir de oğlun olsun inşallah:)
senin prenses ne kadarlık bilmiyorum ama kızlar çok fena oluyor,süslü ve zilli:) o cilveli kızını çok öp yerime opuyorumnanaktan

Benim Tolga Hoca ile tanışmam sizlerden daha uzun sanırım.Ben tüp bebek tedavisi yaptırarak hamile kalan bir anne adayıyım. 12 yıl süren çocuk sahibi olma çabamız nihayet Tolga Bey'in emekleriyle mutlu sona erişti.Ben, Tolga Hoca ile tanıştığımda zaten 2 kez Ankara'nın çok ünlü bir tüp bebek merkezin'de tüp bebek denemesi yapmıştım ve artık umudum kalmamıştı. Bana sürekli moral verdi ve "ne olursa olsun hep senin yanındayım" mesajını sürekli verdi.Sonuç Allahım'a şükürler olsun pozitif çıktı,şimdi 7 aylık hamileyim.
Evet Tolga Hoca çok yoğun bir hekim. Bu yoğunluğun sebebi hastalarının onu çok sevmesi aynı bizim gibi. Yaşadığım kadarıyla Kadın Doğum polikliniği başka yerlere benzemiyor. Geçen gittiğimde acil olarak sancılı bir gebe geldi. Hemen Tolga hoca muayeneye aldı. Bizim de randevu saatimiz kaydı. Hiç önemli değil. O hastanın yerinde ben de olabilirdim.Benim yüzünden başka hastalar bekleyebilirdi. O yüzden bu tarz yaşanan sıkıntılara anlayışlı olmak lazım.
Bir arkadaşımıza Tolga Hoca amniosentez önerdiği için hasta buna zorbalık demiş. Bence hekim olarak Tolga Hoca, önlem almış,.Sonuçta hastanın ve bebeğin iyiliği için istenen bir işlem bu. Ben de 35 yaş üstünde olduğum için bana da amniosentez işlemi yapıldı. Tolga Hoca buna niye gerek olduğunu ayrıntılı olarak bana anlattı. Ben de koşulsuz olarak kabul ettim. Doktor hasta arasında en önemli şey "güven" sanırım.

Benim Tolga Hoca ile tanışmam sizlerden daha uzun sanırım.Ben tüp bebek tedavisi yaptırarak hamile kalan bir anne adayıyım. 12 yıl süren çocuk sahibi olma çabamız nihayet Tolga Bey'in emekleriyle mutlu sona erişti.Ben, Tolga Hoca ile tanıştığımda zaten 2 kez Ankara'nın çok ünlü bir tüp bebek merkezin'de tüp bebek denemesi yapmıştım ve artık umudum kalmamıştı. Bana sürekli moral verdi ve "ne olursa olsun hep senin yanındayım" mesajını sürekli verdi.Sonuç Allahım'a şükürler olsun pozitif çıktı,şimdi 7 aylık hamileyim.
Evet Tolga Hoca çok yoğun bir hekim. Bu yoğunluğun sebebi hastalarının onu çok sevmesi aynı bizim gibi. Yaşadığım kadarıyla Kadın Doğum polikliniği başka yerlere benzemiyor. Geçen gittiğimde acil olarak sancılı bir gebe geldi. Hemen Tolga hoca muayeneye aldı. Bizim de randevu saatimiz kaydı. Hiç önemli değil. O hastanın yerinde ben de olabilirdim.Benim yüzünden başka hastalar bekleyebilirdi. O yüzden bu tarz yaşanan sıkıntılara anlayışlı olmak lazım.
Bir arkadaşımıza Tolga Hoca amniosentez önerdiği için hasta buna zorbalık demiş. Bence hekim olarak Tolga Hoca, önlem almış,.Sonuçta hastanın ve bebeğin iyiliği için istenen bir işlem bu. Ben de 35 yaş üstünde olduğum için bana da amniosentez işlemi yapıldı. Tolga Hoca buna niye gerek olduğunu ayrıntılı olarak bana anlattı. Ben de koşulsuz olarak kabul ettim. Doktor hasta arasında en önemli şey "güven" sanırım.

Sevgili soyarslan öncelikle aramıza hoşgeldin a.s.
uzun bir bekleyişin ardından gelen bebeğini sağlıkla kucağına alırsın inşallah:nazar:

Dediğin gibi Tolga beyin hastaları olarak sayımız öyle fazla ki,müthiş bir yoğunluğa yol açıyoruz:)
Bu yüzden Tolga beyin hastası olmayı haketmeyen arkadaşların başka doktorlara gitmelerine seviniyorum çünkü onların işgal ettiği muayene saati yüzünden randevu alamayan ve cidden Tolga beyin hastası olmayı hakeden hamilelere yer açılsın:)

:emir_bebek::emir_bebek hepinizin bebişleri hayırlı olsunn arkadaslar
bizde önce başka bi doktora gittik ama hiç birşey için düzgün yanıt alamadık. sonra tolga hocaya muayeneye gittik eşimde bende çok memnun kaldık bizim ilk bebeğimiz ve dört yıldan sonra oldu bu yüzden biraz tedirgindik
tolga hoca bebekle ilgili herşeyi çok detaylı söylüyor bu da beni çok mutlu ediyor ayrıca hem hastaneden hemde asistanından herhangi bi durumda hemen ulaşıp sıkıntınızı giderebiliyorsunuz çok yardımcı oluyorlar benim bebişim şimdi 5 buçuk aylık oldu sabırsızlıkla doğumu bekliyorum artık ..... kaydirigubbakcemile3

:emir_bebek::emir_bebek hepinizin bebişleri hayırlı olsunn arkadaslar
bizde önce başka bi doktora gittik ama hiç birşey için düzgün yanıt alamadık. sonra tolga hocaya muayeneye gittik eşimde bende çok memnun kaldık bizim ilk bebeğimiz ve dört yıldan sonra oldu bu yüzden biraz tedirgindik
tolga hoca bebekle ilgili herşeyi çok detaylı söylüyor bu da beni çok mutlu ediyor ayrıca hem hastaneden hemde asistanından herhangi bi durumda hemen ulaşıp sıkıntınızı giderebiliyorsunuz çok yardımcı oluyorlar benim bebişim şimdi 5 buçuk aylık oldu sabırsızlıkla doğumu bekliyorum artık ..... kaydirigubbakcemile3

sevvalnil sen de aramıza hoşgeldin a.s.
minik kuzunu sağlıcakla kucağına alırsın inşallah..

Tolga bey ile ilgili memnuniyeti yaşıyoruz ve biliyoruz ama başka ağızlardan da tekrarlanması Tolga beyin hastası olmakla ne kadar şanslı olduğumuzu gösteriyor:hooray:

tesekkür ederim canım TOLGA HOCA ya cmts randevumuz vardı dopler ultrason yaptırdık kızımı görmek çok güzeldi durumu iyiymiş biraz aşağıda dedi istrahat etmekte fayda varmış.. hem cdsini verdi hemde 4 boyutlu resimleri var çok güzel bi görseniz . Rabbim İnşallah aramızda olupta bebek sahibi olmak isteyenlerede bu duyguyu yaşatır. ben isteyen herkes için dua ediyorum. Ama gerçekten Tolga hoca çok iyi bi dr. tüp bebektede başarı oranı çok yüksek. Buarada bilginiz olsun hastaneye gidip muayene olanları detaylı için yönlendirdiği drlar var ama 350tl gibi bi fiyat istiyolar. tolga hoca 150tl alıyor yaptırmak istiyenler daha fazla para vermesinler. :teytey:

tesekkür ederim canım TOLGA HOCA ya cmts randevumuz vardı dopler ultrason yaptırdık kızımı görmek çok güzeldi durumu iyiymiş biraz aşağıda dedi istrahat etmekte fayda varmış.. hem cdsini verdi hemde 4 boyutlu resimleri var çok güzel bi görseniz . Rabbim İnşallah aramızda olupta bebek sahibi olmak isteyenlerede bu duyguyu yaşatır. ben isteyen herkes için dua ediyorum. Ama gerçekten Tolga hoca çok iyi bi dr. tüp bebektede başarı oranı çok yüksek. Buarada bilginiz olsun hastaneye gidip muayene olanları detaylı için yönlendirdiği drlar var ama 350tl gibi bi fiyat istiyolar. tolga hoca 150tl alıyor yaptırmak istiyenler daha fazla para vermesinler. :teytey:

:nazar: maşallah kızına :nazar:
insan bebeğinin iyi olduğunu görünce nasıl rahatlıyor değil mi hihoyyyt
hemen hepimizin ayrıntılı usg incelemelerini tolga bey yaptı canım,kendi doktorumuza yaptırmak çok daha mantıklı geliyor..hem cd hem de fotoğrafımız oluyor bir de:)
allahım isteyen herkese sağlıklı evlatlar kısmet etsin..hamilelerin duası kabul olur derler,ben de isteyenler için hep dua ediyorum..
tolga bey istirahat diyorsa aynen uygula canım,dikkat et,yorma kendini..

arkadaslar aranızda NTS ye giren ya da yakın zamanda girecek olan var mı?. yanlış bilmiyor isem 34 haftadan sonra giriliyor. Daha öncek hamileliğimde girmediğim için, nasıl bir olay bilmiyorum. Geçenlerdeki muyanemde de doktor bir sonraki muayenede (35. haftama geliyor) NTS ye greceksin demedi.

arkadaslar aranızda NTS ye giren ya da yakın zamanda girecek olan var mı?. yanlış bilmiyor isem 34 haftadan sonra giriliyor. Daha öncek hamileliğimde girmediğim için, nasıl bir olay bilmiyorum. Geçenlerdeki muyanemde de doktor bir sonraki muayenede (35. haftama geliyor) NTS ye greceksin demedi.

mrba.s. öncelikle bebeğini sağlıkla kucağına almanı dilerim..bende girmedim henüz 34. hafta diye biliorum ama belli olmuor zamanı, tolga bey riskli gebeliği olan bi arkadaşımı 31. haftadan itibaren her hafta nst ye almıştı..

arkadaşlar,dün kontrole gittik,suyum temelli azalmış,kordonu da açmaya niyeti yok bizim kızın..
34+4 teyim ve bu gidişle 35i doldurunca bebeğimiz doğacak..allahım sağlıkla kucağıma almayı nasip etsin inşallah:Saruboceq:
yine ciğer geliştirici iğnemizi olduk,bir de kan sulandırıcı iğneye başladık..
bir arkadaşım da yazmıştı,tolga bey hastasıyla sevinip üzülen biridir diye,ben de altını çizerek tekrar etmek istiyorum..
biliyorum ki burayı yalnızca biz tolga beyin hastaları değil,doktor arayışında olan insanlar da okuyorlar..
her önlemi aldığımız ve kritik haftaları geride bıraktığımız halde olaya sırf bir doktor değil insan gözüyle bakıp bizimle aynı duyguları yaşayabilen kaç tane doktora rastlayabilir ki insan..
çift olarak,allahım herşeyi gönlüne göre versin diye dua edebileceğimiz bir doktorumuzun olması şanslı olduğumuzun en güzel kanıtı:nazar:

önce allahıma sonra tolga bey' e emanetiz..

ve bir tavsiye;bebişleriniz için dua ederken sağlıklı olmasının yanında zamanında gelmesini de dileyin :)

Arkadaşlar merhaba birkaç aydır siteye giremiyordum..Nihayet fırsatım oldu ve buradayım..ıkiz kızlarım 33 haftalıkken geldiler bebeklerimin birinin suyu azalmıştı ve ertesi gün suyum patladı..Ve erken doğdular .Tolga beyi aradım kendisi ameliyattaydı sekreter hemen hastaneye gelmemi söyledi ben yoldayken tolga bey beni aradı..durumumu sordu..Hastaneye gittiğimde henen lavaboya koştum suyum hızla geliyordu...Lavobodan çıktığımda eşimle beraber Tolga vbey beni lavabonun önünde bekliyordu..Sakin olmamı söyledi hemen ultrasona aldı ve bebeklerin birinin suyunun patladığını söyledi hemen alınması gerektiğini anlattı..Herneyse Biz ameliyata güven hastanesinde karar verdik..<<çünkü bebekler erken doğacaktı...Tolga bey istersen seni Zekai tahir yada Ankara üniversitesine yönlendirebilirim dedi.Eşim hayır siz yapın dedi.Biraz masta,,raflı oldu ama bebeklerim küvöze bile girmedi.Tolga beyin ılgisi ve alakasıda zaten bir başka kendisine ne kadar teşekkür etsem azdır.Ameliyata eşimde girdi..Çok güzel bir ameliyat geçirdim.. .Şu an bebeklerim sağlıkları çok iyi 38 günlük oldular..Bebekleri olacak arkadaşlara hayırlısı ile kucaklarına almalarını temenni ederim.Ben internete çok sık giremiyorum..Fırsat buldukça girerim arkadaşlar..Evime internet alıcam ozaman çok sık görüşeceğiz...sevgiler..

Arkadaşlar merhaba birkaç aydır siteye giremiyordum..Nihayet fırsatım oldu ve buradayım..İkiz kızlarım 33 haftalıkken geldiler bebeklerimin birinin suyu azalmıştı ve ertesi gün suyum patladı..Ve erken doğdular .Tolga beyi aradım kendisi ameliyattaydı sekreter hemen hastaneye gelmemi söyledi ben yoldayken tolga bey beni aradı..durumumu sordu..Hastaneye gittiğimde henen lavaboya koştum suyum hızla geliyordu...Lavobodan çıktığımda eşimle beraber Tolga vbey beni lavabonun önünde bekliyordu..Sakin olmamı söyledi hemen ultrasona aldı ve bebeklerin birinin suyunun patladığını söyledi hemen alınması gerektiğini anlattı..Herneyse Biz ameliyata güven hastanesinde karar verdik..<<çünkü bebekler erken doğacaktı...Tolga bey istersen seni Zekai tahir yada Ankara üniversitesine yönlendirebilirim dedi.Eşim hayır siz yapın dedi.Biraz masta,,raflı oldu ama bebeklerim küvöze bile girmedi.Tolga beyin İlgisi ve alakasıda zaten bir başka kendisine ne kadar teşekkür etsem azdır.Ameliyata eşimde girdi..Çok güzel bir ameliyat geçirdim.. .Şu an bebeklerim sağlıkları çok iyi 38 günlük oldular..Bebekleri olacak arkadaşlara hayırlısı ile kucaklarına almalarını temenni ederim.Ben internete çok sık giremiyorum..Fırsat buldukça girerim arkadaşlar..Evime internet alıcam ozaman çok sık görüşeceğiz...sevgiler..

ömrümmm canım nihayet haberini aldımm:)
yumoşlarını sağ salim almışsın kucağına,allahım uzun ömürler versin..hayırlı uğurlu olsun.
erken gelmişler ama maşallah herşey yolundaymış :nazar::nazar::nazar:
arada haber ver lütfen,gerçekten merak ettim çünkü:1hug:

Esraaa çok sağol canım evet rabbim sağ salim kucağıma almayı nasip etti..Darısı olmayanlara inşallah..Siteden çok uzak kalsdım sen neler yaptınn.Bebeğin geldimi..

Esraaa çok sağol canım evet rabbim sağ salim kucağıma almayı nasip etti..Darısı olmayanlara inşallah..Siteden çok uzak kalsdım sen neler yaptınn.Bebeğin geldimi..

çok sevindim canım,darısı olmayan herkese inşallah..
benim kız da erken gelecek görünüşe göre,suyum çok azaldı,boynunda da kordon var..p.tesi günü doğum tarihi belli olacak galiba..
senin yumoşlar erken gelmiş ama küvöz gerekmemiş ya okuyunca ümitlendim,benim kızıma da gerekmez inşallah..34+5teyim şuan,seninkiler hem daha erken hem de ikiz olmalarına rağmen girmemiş küvöze 41 kere maşallah..
tolga beye emanetiz canım,inanıyorum ki bizim içn de herşey güzel olacak..
sen nasılsın? sağlığın keyfin yerinde mi? nasılmış annelik? ikiz olunca biraz daha yorucudur ama keyfi de 2 kattır:)yumoşların isimlerini ne koydunuz? çok sordum ama bulmuşken sorayım:)

canım isimleri ELA VE DıLA tolga beyin sitesinde resimleri var..:)ınşallah senin bebeğininde hiçbir şey olmadan hayırlısı ile kucağına alacalksın ..ben çok iyiyim ..bebeklerde çok iyi ..Annelik Mükemmel bir duygu ...ıkiz bebekler çok yoruyor..Dün 2 saatlik uyku uyudum ama bebeklerime değer...:

canım isimleri ELA VE DİLA tolga beyin sitesinde resimleri var..:)İnşallah senin bebeğininde hiçbir şey olmadan hayırlısı ile kucağına alacalksın ..ben çok iyiyim ..bebeklerde çok iyi ..Annelik Mükemmel bir duygu ...İkiz bebekler çok yoruyor..Dün 2 saatlik uyku uyudum ama bebeklerime değer...:

aminn canım,inşallah..
oyy ela ve dila,çok güzel isimler..
allahım bahtları da isimleri gibi güzel olsun inşallah..
siteye bakayım göreyim fıstıkları:)

arkadaşlar bunca zamandır ne burada ne dışarıda Tolga beyle ilgili hiç olumsuz bir yorumla karşılaşmadım,herkesin canı gönülden sevdiği birisi için iki kişinin saçma sapan gerekçelerle suçlamalarda bulunmasını ciddiye almamamız gerektiğini düşünüyorum..

saçma sapan diyorum çünkü yok randevuyu unuttu yok bilmem acil hastayla ilgilendi benle ilgilenmedi gibisinden gerekçeler!!
kaldı ki onlarcası gelip karalamaya çalışsa da Tolga beye olan güvenimizi sarsacak güce sahip olmayacaklardır!!

daha dün kontrolüm vardı,hep yazıyorum benim sık takip edilen bir gebeliğim var,kızımın boynunda kordon dolanması var ve suyum kritik sınırlarda..her muayenede sanki ailemden birine muayene oluyormuş gibi hissediyorum kendimi..hem olumlu düşünmemi sağlayıp hem önlem alarak beni rahatlatıyor Tolga bey, sanki yakınımmış gibi ilgilenip uyarılarda bulunuyor..samimiyetini gözlerinin içinden okunan kaç doktorla karşılaşabilir ki insan..

aklıma gelmişken,benim de birkaç kez randevumu erteledik,acil durum olduğu için banu hanım aradığında cevabım hep aynı oldu,ne zaman uygun olursa ben gelirim,hiç sorun değil dedim..öyle ağlayıp kendimi de paralamadım!!!

daha önce de yazmıştım yeniden yazma gereği duydum,
Tolga beyle ilk randevumuzda gebeliğim çok yeniydi ve karından yapılan usg ile görünmüyordu,vajinal usg ile bakmak istedi.
ben kabul etmedim,sonra gelelim bakalım dedim.
Tolga bey bu şartlar altında keseyi görmeden evet herşey yolunda,sağlıklı bir gebeliğin var diyerek seni gönderemem o yüzden bakacağım dedi..
ve bunu öyle söyledi ki..sonuçta bu işin uzmanı,zarar verecek birşey yapmasına olanak verdiğim için değil o vajiinal usgden korktuğum için istememiştim ama söylediklerini düşününce,
1 hafta sonra gel deseydi ben o bi hafta gergin olacaktım acaba herşey yolunda mı diye..
o günkü tavrı çok sahiplenici gelmişti,doğru doktoru bulduk demiştik muayene çıkışında ve yanılmadığımızı çok iyi biliyoruz.

yani biz bu vajinal usg yapma işini ZORBALIK olarak değil,SORUMLULUK olarak gördük..
amniyosentez ya da başka bir test isteseydi de yine sorumluluk olarak görüp hiç tereddütsüz yaptırırdık..

hepimizin bebeği canı ve biz canımızı gözlerimiz kapalı teslim ediyoruz Tolga beye..
eşim Tolga bey hakkında hep şunu söylüyor;
''daha iyi bir doktor bulamazdık''
sonuna kadar katılıyorum.

daha da söylenecek yığınla şey var ama en açıklayıcı cümle şu;

Tolga Bey'e koşulsuz güveniyorum.

Arkadaşlar merhaba,

Bayadır giremiyordum. Bugün girdiğimde yazdıklarınızı okudum ve çok üzüldüm. Öncelikle şunu söylemek istiyorum ki hiçbir anne adayı gittiği ve güvendiği doktoruyla sorun yaşamak istemez. Sorun yaşayınca da bu mutluluk verici bir olaymış gibi davranamaz. Özellikle benim yazımla ilgili amniosentez kararına takmışsınız. Sizden tekrar okumanızı rica ediyorum. Orda defalarca belirttim, doktor bey amniosentez dedi ve bana bir açıklama yapmadı bile. Ve biz kendisine olan güvenimizden zaten bunu kabul ettik sorgulamadık. Benim doktoruma olan güvenimin sarsılmasının sebebi 1 aylık stresli bir bekleme sürecinden sonra işlemin yapılacağı günün 1 gün öncesinden benim randevuyu teyit amacıyla aradığımda Tolga beyin randevuyu unuttuğu gerçeğinin ortaya çıkması ve bu konuda bizden bir özür bile dilenmemesidir. Ayrıca, doktor beye olan kırgınlığımın amniosentez kararı olmadığının kanıtı da bu olaydan sonraki 5. gün zaten gidip başka bir yerde amniosentezimi yaptırdım ben. Çoğunuz hamileliğinizde 30lu haftalara gelmişsiniz, doğuma az kalmış. Bu süreci çok şükür ki iyi bir şekilde Tolga beyle geçirmişsiniz, şimdi Mojesve diye birinin çıkıp yaşanan gerçek bir olayı anlatması elbette ki sizleri rahatsız edecek, ben sizden farklı bir tavır beklemiyordum zaten. Bu tavrınızı çok doğal karşılıyorum. Hepiniz bizim düşüncemiz zaten değişmez diye yazmışsınız, inanın sizin adınıza çok seviniriyorum herşeyin sizin için bu kadar iyi gitmiş olmasına ve umarım sonuna kadar böyle gider. Ancak sizin gözünüzde çok sevdiğiniz doktorunuzu haksız yere karalayan biri olsam da en azından yorumlarınızda şunu unutmayın ben de bir anne adayıyım ve ben de tıpkı sizler gibi bebeğim için en iyisini istiyorum. Ayrıca, sizin memnun kaldığınız beni menun etmemiş, ya da benim memnun olmadığım sizi memnun etmiş olabilir. Bu kızgınlık bu hep birlikte ayaklanma neden bi anlam veremedim. Doktorunuz size göre iyise çok şükür ne güzel işte. Tolga bey burayı okusa eminim çok mutlu olurdu ve hastalarına bir özürü bile çok görmeye devam ederdi, çünkü nasılsa anlatılan olay gerçek de olsa, söze ben yaşadım siz yaşayacaksınız diye birşey yok diye de başlanılsa hiçbir şey fark etmeyecek ve burada sadece kendisiyle ilgili olan OLUMLU düşüncelere yer verilecek!!! Ayrıca, sevgili Esraaa buraya yaşadığım olayı ilk yazdığımda bana verdiğin yanıtta kullandığın uslüpla sonradan kendi aranızdaki yorumlarda kullandığın uslübu bir karşılaştırmanı rica ediyorum senden. Sana özellikle geri dönüp teşekkür mesajı yazdım ben iyi dileklerin için... Yani o tavrın oyun muydu, yalan mıydı? Yok randevuyu unutmuş yok bilmem ne... bu nasıl bir uslüptur anlamadım. Ayrıca kusura bakma ama senin doğumuna az kaldı ve şu saatten sonra doktorunla ilgili olumsuz bir yorum duymak istmeiyorsun diye yaşanan bir gerçeği anlatmama gibi bir durumum olamaz. İsteidğin kadar örtbas et ama bir doktorun amniosentez gibi önemli bir işlem için veridği randevuyu unutması, hadi unuttu bu konuda hastasından bir özür bile dilememesi bence OLUMSUZ bir durumdur ve bundan 20 yıl sonra sorsalar gene aynı şeyi söylerim ve inan bana sen bu konuda hiçbirşey yapamazsın. Sadece buraya yazar durursun! Peki sen bu yazımı okuyunca nasıl hissettin? Uslübun bozulması nasıl bir duyguymuş bir anne adayı olarak??? Anladığım kadarıyla İzmirlisin hemşerimsin ama inan şimdi buna üzüldüm işte!!! Buarada burdan bu foruma girecek herkese sesleniyorum, doktor beyle başınıza OLUMSUZ ne gelirse gelsin aman buraya yazmayın!!! Bu olumsuz durum geridönülmez bir hata bile olsa Tolga beyle ilgili yaşadığınız olumsuz birşeyi buraya yazma hakkınız yok! Ben bu hataya düştüm siz düşmeyin!!! Ayrıca böyle insanların Tolga beyden ayrılıp başka doktora gitmesine seviniyorum dmeişsin. Nasıl insanlarız biz? Sen benim nasıl bir insan olduğum, kim olduğum, eğitim durumum, toplumdaki sınıfım, vs. hakkında nasıl bir yorumda bulunabilirsin ki? Sana tavsiyem bu forumlara hiç aklına gelmeyecek kişiler bile giriyor, bence çok bol keseden sallama canım, sonra şaşar kalırsın!!! Neyse, ilk yazdığımda söylediğim gibi herkese gönlüne göre hayırlı, kolay ve mutlu bir hamilelik süreci ve doğum diliyorum. Allah herkesin bebeğini bağışlasın...

Arkadaşlar merhaba,

Bayadır giremiyordum. Bugün girdiğimde yazdıklarınızı okudum ve çok üzüldüm. Öncelikle şunu söylemek istiyorum ki hiçbir anne adayı gittiği ve güvendiği doktoruyla sorun yaşamak istemez. Sorun yaşayınca da bu mutluluk verici bir olaymış gibi davranamaz. Özellikle benim yazımla ilgili amniosentez kararına takmışsınız. Sizden tekrar okumanızı rica ediyorum. Orda defalarca belirttim, doktor bey amniosentez dedi ve bana bir açıklama yapmadı bile. Ve biz kendisine olan güvenimizden zaten bunu kabul ettik sorgulamadık. Benim doktoruma olan güvenimin sarsılmasının sebebi 1 aylık stresli bir bekleme sürecinden sonra işlemin yapılacağı günün 1 gün öncesinden benim randevuyu teyit amacıyla aradığımda Tolga beyin randevuyu unuttuğu gerçeğinin ortaya çıkması ve bu konuda bizden bir özür bile dilenmemesidir. Ayrıca, doktor beye olan kırgınlığımın amniosentez kararı olmadığının kanıtı da bu olaydan sonraki 5. gün zaten gidip başka bir yerde amniosentezimi yaptırdım ben. Çoğunuz hamileliğinizde 30lu haftalara gelmişsiniz, doğuma az kalmış. Bu süreci çok şükür ki iyi bir şekilde Tolga beyle geçirmişsiniz, şimdi Mojesve diye birinin çıkıp yaşanan gerçek bir olayı anlatması elbette ki sizleri rahatsız edecek, ben sizden farklı bir tavır beklemiyordum zaten. Bu tavrınızı çok doğal karşılıyorum. Hepiniz bizim düşüncemiz zaten değişmez diye yazmışsınız, inanın sizin adınıza çok seviniriyorum herşeyin sizin için bu kadar iyi gitmiş olmasına ve umarım sonuna kadar böyle gider. Ancak sizin gözünüzde çok sevdiğiniz doktorunuzu haksız yere karalayan biri olsam da en azından yorumlarınızda şunu unutmayın ben de bir anne adayıyım ve ben de tıpkı sizler gibi bebeğim için en iyisini istiyorum. Ayrıca, sizin memnun kaldığınız beni menun etmemiş, ya da benim memnun olmadığım sizi memnun etmiş olabilir. Bu kızgınlık bu hep birlikte ayaklanma neden bi anlam veremedim. Doktorunuz size göre iyise çok şükür ne güzel işte. Tolga bey burayı okusa eminim çok mutlu olurdu ve hastalarına bir özürü bile çok görmeye devam ederdi, çünkü nasılsa anlatılan olay gerçek de olsa, söze ben yaşadım siz yaşayacaksınız diye birşey yok diye de başlanılsa hiçbir şey fark etmeyecek ve burada sadece kendisiyle ilgili olan OLUMLU düşüncelere yer verilecek!!! Ayrıca, sevgili Esraaa buraya yaşadığım olayı ilk yazdığımda bana verdiğin yanıtta kullandığın uslüpla sonradan kendi aranızdaki yorumlarda kullandığın uslübu bir karşılaştırmanı rica ediyorum senden. Sana özellikle geri dönüp teşekkür mesajı yazdım ben iyi dileklerin için... Yani o tavrın oyun muydu, yalan mıydı? Yok randevuyu unutmuş yok bilmem ne... bu nasıl bir uslüptur anlamadım. Ayrıca kusura bakma ama senin doğumuna az kaldı ve şu saatten sonra doktorunla ilgili olumsuz bir yorum duymak istmeiyorsun diye yaşanan bir gerçeği anlatmama gibi bir durumum olamaz. İsteidğin kadar örtbas et ama bir doktorun amniosentez gibi önemli bir işlem için veridği randevuyu unutması, hadi unuttu bu konuda hastasından bir özür bile dilememesi bence OLUMSUZ bir durumdur ve bundan 20 yıl sonra sorsalar gene aynı şeyi söylerim ve inan bana sen bu konuda hiçbirşey yapamazsın. Sadece buraya yazar durursun! Peki sen bu yazımı okuyunca nasıl hissettin? Uslübun bozulması nasıl bir duyguymuş bir anne adayı olarak??? Anladığım kadarıyla İzmirlisin hemşerimsin ama inan şimdi buna üzüldüm işte!!! Buarada burdan bu foruma girecek herkese sesleniyorum, doktor beyle başınıza OLUMSUZ ne gelirse gelsin aman buraya yazmayın!!! Bu olumsuz durum geridönülmez bir hata bile olsa Tolga beyle ilgili yaşadığınız olumsuz birşeyi buraya yazma hakkınız yok! Ben bu hataya düştüm siz düşmeyin!!! Ayrıca böyle insanların Tolga beyden ayrılıp başka doktora gitmesine seviniyorum dmeişsin. Nasıl insanlarız biz? Sen benim nasıl bir insan olduğum, kim olduğum, eğitim durumum, toplumdaki sınıfım, vs. hakkında nasıl bir yorumda bulunabilirsin ki? Sana tavsiyem bu forumlara hiç aklına gelmeyecek kişiler bile giriyor, bence çok bol keseden sallama canım, sonra şaşar kalırsın!!! Neyse, ilk yazdığımda söylediğim gibi herkese gönlüne göre hayırlı, kolay ve mutlu bir hamilelik süreci ve doğum diliyorum. Allah herkesin bebeğini bağışlasın...

mojesve;
bebeğinle ilgili dualarım hala seninle,diliyorum çok sağlıklı bir şekilde dünyaya gelir..
uslüp konusuna gelince altını ısrarla çizeyim,kızgınlıkla yazdığını düşünüp sakin bi şekilde yaklaştım ama burayı okuyan onlarca insanın da yanlış yönlendirilmesine gönlüm razı olmadı..senin uslübunun bozulması da beni şaşırtmadı çünkü bebeğin için endişelisin,normaldir..yoksa bebeğinle ilgili dileklerimin değşmesi söz konusu bile olamaz!!
senin eğtimin,toplumdaki durumun vs inan beni hiç ilgilendirmiyor,burada önemli olan hamileliğimiz ve bebeğimiz ile ilgili paylaşımlarda bulunmak..
haa tabi ki olumsuz görüş bildirebilirsin ama bunu karalamadan yapmak doğru olan..
''zorbalık'' dediğin şey senin bebeğinin sağlıklı olduğunu sana söylemenin en kesin yoluyken üstelik..
Tolga bey randevuyu unuttu diyorsun ısrarla,hakikaten bunu takmanı anlamıyorum,hangi gün kim gelecek gerçekten hatırlamasını mı bekliyorsun..yapma allah aşkına,ne kadar yoğun olduğunu en az bizim kadar iyi biliyorsun..keşke doğrudan kendisini arasaydın..ben ateşim çıktı diye aradım geçen haftalarda,kaldı ki böyle mühim bi durumda kapısında yatardım gerekirse bebeğim için..

seni anlamaya çalışıyorum,çok hassassın çünkü bebeğinle ilgili endişelerin var,allahım sağlık sıhhat versin ama lütfen sen de eleştirmekle karalamak arasındaki dengeye dikkat et..
evet iyi ki başka bir doktora gidiyorsun artık,sevindim çünkü senin yerinde olmak isteyen insanlar için randevu saatine yer açıldı..randevu saatine takmayacak,Tolga beyi 'zorba' olarak nitelemeyecek yığınla hamile ve hamile olmak için can atan insan var..sen de güvendiğin bi doktorla yoluna devam ederek kendin ve bebeğin için iyi yapıyorsun..

innşallah amniyosentez sonuçların tertemiz çıkar,hatta haberdar edersen en çok sevinenlerden biri olurum bu duruma..tüm kalbimle diliyorum bunu..
sorunun şahsi olmadığını ve kim olursa olsun aynı tepkiyi vereceğimi de eklemek istiyorum..

buraya olumsuz görüş bildirmek isteyen elbette bildirsin,dikkat edersen başlık ''tolga beyi sevenler'' değil,'Tolga bey'e gidenler'
ama lütfen lütfen haksızlık yapılmasın..haksızlığa tahammül edmediğim için sertleşmiş olan tavrım da seni üzmesin çünkü dediğim gibi sen ya da başkası kim olsa aynı tepkiyi veririm..

sevgili hemşehrim,tekrarlıyorum,allahım sağ salim bir doğum nasip etsin,yavrunu sağlıcakla kucağına alırsın inşallah..

mojesve;
bebeğinle ilgili dualarım hala seninle,diliyorum çok sağlıklı bir şekilde dünyaya gelir..
uslüp konusuna gelince altını ısrarla çizeyim,kızgınlıkla yazdığını düşünüp sakin bi şekilde yaklaştım ama burayı okuyan onlarca insanın da yanlış yönlendirilmesine gönlüm razı olmadı..senin uslübunun bozulması da beni şaşırtmadı çünkü bebeğin için endişelisin,normaldir..yoksa bebeğinle ilgili dileklerimin değşmesi söz konusu bile olamaz!!
senin eğtimin,toplumdaki durumun vs inan beni hiç ilgilendirmiyor,burada önemli olan hamileliğimiz ve bebeğimiz ile ilgili paylaşımlarda bulunmak..
haa tabi ki olumsuz görüş bildirebilirsin ama bunu karalamadan yapmak doğru olan..
''zorbalık'' dediğin şey senin bebeğinin sağlıklı olduğunu sana söylemenin en kesin yoluyken üstelik..
Tolga bey randevuyu unuttu diyorsun ısrarla,hakikaten bunu takmanı anlamıyorum,hangi gün kim gelecek gerçekten hatırlamasını mı bekliyorsun..yapma allah aşkına,ne kadar yoğun olduğunu en az bizim kadar iyi biliyorsun..keşke doğrudan kendisini arasaydın..ben ateşim çıktı diye aradım geçen haftalarda,kaldı ki böyle mühim bi durumda kapısında yatardım gerekirse bebeğim için..

seni anlamaya çalışıyorum,çok hassassın çünkü bebeğinle ilgili endişelerin var,allahım sağlık sıhhat versin ama lütfen sen de eleştirmekle karalamak arasındaki dengeye dikkat et..
evet iyi ki başka bir doktora gidiyorsun artık,sevindim çünkü senin yerinde olmak isteyen insanlar için randevu saatine yer açıldı..randevu saatine takmayacak,Tolga beyi 'zorba' olarak nitelemeyecek yığınla hamile ve hamile olmak için can atan insan var..sen de güvendiğin bi doktorla yoluna devam ederek kendin ve bebeğin için iyi yapıyorsun..

innşallah amniyosentez sonuçların tertemiz çıkar,hatta haberdar edersen en çok sevinenlerden biri olurum bu duruma..tüm kalbimle diliyorum bunu..
sorunun şahsi olmadığını ve kim olursa olsun aynı tepkiyi vereceğimi de eklemek istiyorum..

buraya olumsuz görüş bildirmek isteyen elbette bildirsin,dikkat edersen başlık ''tolga beyi sevenler'' değil,'Tolga bey'e gidenler'
ama lütfen lütfen haksızlık yapılmasın..haksızlığa tahammül edmediğim için sertleşmiş olan tavrım da seni üzmesin çünkü dediğim gibi sen ya da başkası kim olsa aynı tepkiyi veririm..

sevgili hemşehrim,tekrarlıyorum,allahım sağ salim bir doğum nasip etsin,yavrunu sağlıcakla kucağına alırsın inşallah..

Esracım ısrarla randevu saati diyorsun. Tekrar tekrar söylüyorum, benim kendisiyle ilgili yaşadığım şey normal bir randevunun unutulması, zamanının karıştırılması ya da beni arayıp acil bir hastası var sizi şu güne alıyoruz gibi bir durum değildi! Benim durumumda acil konumda olan hastası zaten bendim!!! Ayrıca bebeğim için gerekeni zaten yaptım, onların beni araması gerekirken 1 gün önceden arayıp teyit etmek isteyen ve durumu öğrenen de benim! Evet bebeğim için gerekeni yaptım, gittim güvenilir biryerde amniosentezimi yaptırdım. Evet bebeğim için gerekeni yaptım içime sinen, gerektiği gibi ilgilenen bir doktora gidiyorum şimdi. Şunun da altını çizeyim, bu olaya benzer bir önem arz eden bir durum, ki Allah korusun diyorum, ortaya yine çıkar ve şimdiki doktorum da benzer bir tavır takınırsa ona da aynı tepkiyi hiç düşünmeden veririm. Benim tepkim Tolga beyin şahsına değil, hekimlik görevinin gerekliliklerinden dolayıdır. Benden boşalan randevu saatlerine gidecek her kim olursa olsun umarım herşey yolunda gider ve bir anne adayı olarak benim yaşadıklarımı yaşamaz. Tolga beyin yaklaşımına ZORBALIK dedim ve hala da arkasındayım. Bir anne olarak bana hiçbir açıklama yapmadan (örneğin; bu işlemi öneriyorum nedeni şu şu ya da şu gibi) "bir deli kuyuya bir taş attı ben çıkarıcam" gibi bir uslüpla yaklaşan ve sonuç olarak ona koşulsuz güvenip hiç sorgulamadan tamam diyen bir aileye sonrasında bu şekilde davranması elbetteki ZORBALIKtır!!! Kendisinin karalanmasına gelince, inan bana ben başıma gelenleri yazdım diye doktor bey hiçbir şekilde karalanmaz ve hatta çok daha iyi koşullarda hayatına devam eder. Ben yaşadıklarımı buraya yazdım çünkü ister inanın ister inanamayın ben kendisine zaten sizlerin burada yazdıklarını okuduktan sonra gitmiştim. Gittim, gördüm, yaşadım ve dönüp geribildirimde bulundum, bu olayın özü budur!

X