Akay Hast. Tolga Ecemiş'e gidenler buraya lütfen

esracım gözünaydın.
32. haftayı devirmişsin, hiç dert etme artık, bundan sonrası kolay sende biliyorsun. kızını görmeden için rahat etmiycek ama sen yinede
yatmanında tadını çıkarmaya çalış.

defnedamlacım,çook teşekkür ederim..
tecrübeli bir anneden bunları duymak çok iyi geliyor :1hug:
kızım gelince yatmak için böyle bir fırsat daha bulamam diye teselli ediyorum kendimi:)
bunun cavabını da en iyi sen bilirsin :)
siz nasılsınız,kızın nasıl? diş çıkarmaya başladınız mı?

defnedamla merhaba, doğum izni konusunda sen mi bişeyler yazmıştın hatırlayamadım... doğum izin belgesi için ne yapmak gerekiyor, sanırım bankodaki kızlar hazırlıyormuş, sezeryanla doğum yapacağım için iznimi biraz erken başlatmak istiyorum, bu konuda sorun olmaz değil mi? belge hazırlanırken dikkat etmemi önerdiğiniz bir konu var mı?.

merhaba kızlar
herkes iyidir umarım
esracım seninde az kalmış hadi bakalım hayırlısı.zaman geçmiyor gibi gelsede bi bakıyorsun doğumdasın.
canım doğumla ve akayla ilgili kafana takılan şeyler varsa sorabilirsin. ben ne anlatacağıomı bimiyorum:)ağrılarım henüz yeni yeni azaldı. nedense çok sürdü benim ki..

merhaba kızlar
herkes iyidir umarım
esracım seninde az kalmış hadi bakalım hayırlısı.zaman geçmiyor gibi gelsede bi bakıyorsun doğumdasın.
canım doğumla ve akayla ilgili kafana takılan şeyler varsa sorabilirsin. ben ne anlatacağıomı bimiyorum:)ağrılarım henüz yeni yeni azaldı. nedense çok sürdü benim ki..

canım merhabaaaa opuyorumnanaktan
doğdu doğacak derken büyüttün bebişini :))
ama dediğin gibi zaman akıp geçiyor,göz açıp kapayana kadar doğum zamanımız gelecek anlaşılan..
nasıl gidiyor annelik,anne-oğul alıştınız mı yeni dünyanıza:)
ağrılar da bünyeden sanırım,uzun sürdü çünkü:KK43: umarım hemencecik geçer..

uykusu,emmesi falan herşey süperdir inşallah da seni yormuyordur yumurcak:) bir de annen falan yanında mı? yardımcı birisi varsa hayat kolaylaşır gibi geliyor..

Merhaba Arkadaşlar,

Şuan 18. haftamın içindeyim. Ben de tavsiteler üzerine Akay hastanesinden Tolga bey'e gidiyordum. 13. haftada 2li testim yapıldı. Tolga bey'e cinsiyetini sorduk göremedim 1 ay sonra dedi. Bunun üzerine biz de meraktan Ankara'da ünlü olan bir ultrason uzmanına gittik. Ayrıntılı ultrason sonucunda bebeğimizin nazal kemiğinin tam oluşmadığı söylendi. bunun sağlıklı bebeklerde de olabileceği ancak yine de doktorumuza mutlaka bildirmemiz gerektiği söylendi. Biz de koşa koşa Tolga bey'e gittik. Kendisi daha 1 gün önce 2li test kapsamında muayene etmesine rağmen böyle birşeyi fark etmemiş herşey yolunda diyip bizi göndemrişti. Elimizde rapor yanına gidince önce sessizleşti sonrasında amniosentez yapıcam diye tutturdu. Bize sormadı bile ebeveynleri olarak fikriniz ne diye. Belki biz her koşulda bebeğimizi aldırmayacağız bunu sormadı bile. Konuşmalarıyla bizi korkutmak için elinden geleni yaptı. 2li test kan sonuçları geldi ve testimiz temiz çıktı. koşa koşa gittik test sonuçlarını görüşmek için. Bizim beklediğimiz ve genelde uygulanan prosedür öncelikle 2li ve 3 lü testlerin yapılması ayrtınılı oltrason ve sorun varsa amniosentez uygulanması. Koşa koşa gittik evet ve 2li test sonuçlarımız normal çıktı. Biz bir umut kendisine baktık önce 3lü yapıcam duruma göre amniosenteze bakarız demesi için. Bize direk "Bir deli kuyuya bir taş attı benim bunu çıkarmam lazım. Zaten 3lünüz de temiz çıksa bile içiniz rahat mı edicek" dedi. Bizi altüst etti. sonrasında doktorumuzun vardır bir bildiği deyip diğer hiçbir testi yaptırmadan Tolga beyin amniosentez zorbalığını kabul ettik. Bize 10 Nisan'a randevu verdi. Hayatımda geçirdiğim en zor 4 haftaydı. Günler geçmek bilmedi, korku, stres... Sonra 9Nisan'da (ayrıca doğum günümdü), Tolga beyin ofisini aradım randevu saatini teyit etmek için. Sekreteri hoca yarın 2'de çıkıcak size 2.30'a randevu vermiş olamaz burda öyle bişe kayıtlı değil dedi. Neye uğradığımı şaşırdım. Ben size dönücem diyip kapadı. Sonra aradı ve Tolga bey'in amniosentez randevumuzu unuttuğunu istersek başka bir güne randevu verebileceklerini söyledi. Tabiiki artık kendisini kabul etmedik. Tüm gece ağladım. Çaresizlik, ne yapacağını bilememe. Söylediği şey kafamıza yatmadığı halde bebeğimizin hayatını tehlikeye atıp doktorumuza grüveip dediğini kabul ettik ve kendisi olmazsa olmaz diye tutturduğu randevuyu unuttu. Madem bu kadar önemliydi nasıl unuttu? Bize çektirdiği reva mıydı? Onden sonra 2 doktora (ikisi de profesör) gittim ve asla ve asla 2li, 3lü testler uygulanmadna ayrıntılı yapılmadan amniosentez kararı verilmeyeceğini söylediler. Ki benim 2li testim de normal çıkmıştı. Ancak yine de içimize öyle bir kurt düşürmüş ki kendisi gidip üniversitede amnio yaptırdım özelden. ÜStelik kendisinin bizden talep ettiği paranın yarısından bile daha azı bir fiyata bir profesör yaptı amniosentezimizi. 3 doktor inceledi ayrıntılı olarak ve bana "sizi en başından ben takip edio olsaydım bu bebek için amniosentez isteme gibi bir durumum olmazdı, ama madem ki içinize kurt düştü ve yaptırmak istiyorsunuz yapalım dediler ve biz sonuçların iyi geleceğinden de eminiz bu bebeğin hiçbirşeyi yok" dediler. Mesele amniosentez yaptırıp yaptırmamak değil. Güvendiğiniz doktorunuzun sizi böyle strese sokması ve sonuç olarak hiçbir ciddiyeti olmayan bir insan gibi verdiği randevuyu unutması. Hadi unuttun böyle birşeyi ki bunun olması bile çok tuhaf, kendisinin diğer işi neys eiptal edip bize verdiği sözü tutması gerekirdi. Bifr anne baba için hiç de kolay bir işlem değil ve beklemesi ölüm gibi. Bizi umursamadı bile ve bizden özür dileyen sadece sekreteri oldu, kendi arayıp en azından bir özür bile dilemedi. ancak kendisi amöniosentezi benim muayenemde yapalım diye teklif etmesini çok iyi bilmiştir. Neyse arkadaşlar sadece bilin istedim. Benim başıma geldi sizin de başınıza gelir diye birşey yok ama yine de bilin istedim. Takdir sizin...

sevgili mojesve,öncelikle bebeğini sağlıkla kucağına almanı diliyorum..
inşallah bebeğin çok sağlıklıdır hatta turp gibidir ve boşuna telaşlardır:Saruboceq:
yazdıklarını okurken çok üzüldüm,yaşadıkların hayli yıpratıcı olmuş..
bunca zamandır Tolga bey ve ekibiyle ilgili en ufak bir şikayet bile duymadık,yalnız forumda değil,dışarda karşılaştığım insanlar da hep başarısını övüyorlar..
ilgisi-bilgisi itibariyle koşulsuz güven duyduğum doktorumuzla yaşadığınız sıkıntı çok üzdü beni..

ama kesinlikle birşeylerin yanlış anlaşıldığını düşünüyorum..
ilk olarak; teşhis ve tedavi konusunda oldukça tecrübeli bir doktor olarak bir olumsuzluk görse mutlaka söylerdi..sonra gittiğiniz başka doktordan duyduklarınızla endişelenince içiniz rahat etsin diye amniyosentez yapmak istemiştir diye tahmin ediyorum..yoksa kurt içinizi kemirirdi muhtemelen..hep ''acaba?'' kalırdı içinde..hele ki maddi bir kaygıya zerre kadar ihtimal vermem bile çünkü o kadar çok hastası var ki..ayrıca gebeliği sonlandırıp devam etme konusunu konuşmamasına takılmışsın ama konuşsa da çok erken olurdu,zaten stres olmuşsunuz bu konu stresi artırmaktan başka işe yaramazdı..

her hekim başka bir ekolden ve dolayısıyla tarzı farklı olabiliyor,birinin doğru bulduğunu diğeri yanlış bulabiliyor,hatta genelde 2.gidilen ilkini eleştiri bombardımanına tutuyor..akademik kariyerleri işin ehli olmalarını garanti etmiyor malesef :KK43: ama aynı sonuca değişik yollardan gidiyorlar,o nedenle güven duyduğumuz bir doktorla yol almak iki taraf için de olmazsa olmaz..
randevu konusuna gelince,o da çok büyük bir şanssızlık olmuş,çünkü her seferinde dide hanım arayıp teyit edecek kadar dikkatlidir..en ufak gecikme için bile haber verir..
sanırım şanssızlıklar zinciri yaşanmış,bunun başka bir açıklaması olamaz:çok üzgünüm::çok üzgünüm:

benim de kordon dolanması ve suyumun azlığı sebebiyle sık takip edilen bir hamileliğim var ve tolga bey büyük bir özenle takip ediyor..
ama dediğim gibi koşulsuz güvendiğimiz için başka bir doktora gidip suyumuzu ya da kordonu sormadık,netteki yazılara bakıp telaşlanmadık..tolga bey ne derse onu yaptık..
eğer ters giden birşey varsa bir muayenede olmasa diğerinde görür dedik..sonuçta bizim ilk, onunsa kimbilir kaç bininci doğumu olacak..

hissettiklerini anlamaya çalışıyorum,hakikaten çok yorucu olmuş,elbette kolay değil ama allahın izniyle herşey güzel sonuçlanacaktır..lütfen kendini toparla ve bebeğine konsantre ol,onun ihtiyacı olmayan tek şey stres..
dualarım bebeğin ve seninle..

Sevgili Esssraaa,

Öncelikle ilgin ve yanıtın için çok teşekkür ederim. Ben yazımda özellikle benim başıma gelenler başkasının da başına gelecek diye bir şart yok ama yine de bilin istedim şeklinde bir açıklamada zaten bulunmuştum. Beni bu olayda en çok yıpratan şey Tolga beyin randevuyu unutması ve buna rağmen arayıp bir özür bile dilememesi. Ayrıca şunu da belirteyim, biz başka doktora Tolga bey randevuyu unutup bunun üzerine bir özür bile dilemedikten sonra gittik. Yani kendisine güvenimiz tam olduğunu için zaten bunlar başımıza geldi. Sen de taktir edersin ki böyle birşey yaşadıktan sonra da başka bir doktor bulup zaman geçmeden biran önce bu konuda başvurmamız kadar doğal birşey yok. Ben yine söylemek istiyorum, ben bu durumu buraya yazdım çünkü burası bir bilgilendirme alanı, herkesin herşeyi bilmeye hakkı var. Ben Tolga beyi sizin yazdıklarınızı okuduktan sonra tercih etmiştim. Yani burası gerçekten etkili bir ortam. Bu nedenle iyi şeyler belirtildiği gibi eksi durumlarda bildirilmeli diye düşünüyorum. ılginize ve bebeğim ve benle ilgili iyi dileklerinize tekrar tekrar teşekkür ederim. Sizlere de sorunsuz, kolay bir doğum ve sağlıklı evlatlar diliyorum.

Merhaba Arkadaşlar,

Şuan 18. haftamın içindeyim. Ben de tavsiteler üzerine Akay hastanesinden Tolga bey'e gidiyordum. 13. haftada 2li testim yapıldı. Tolga bey'e cinsiyetini sorduk göremedim 1 ay sonra dedi. Bunun üzerine biz de meraktan Ankara'da ünlü olan bir ultrason uzmanına gittik. Ayrıntılı ultrason sonucunda bebeğimizin nazal kemiğinin tam oluşmadığı söylendi. bunun sağlıklı bebeklerde de olabileceği ancak yine de doktorumuza mutlaka bildirmemiz gerektiği söylendi. Biz de koşa koşa Tolga bey'e gittik. Kendisi daha 1 gün önce 2li test kapsamında muayene etmesine rağmen böyle birşeyi fark etmemiş herşey yolunda diyip bizi göndemrişti. Elimizde rapor yanına gidince önce sessizleşti sonrasında amniosentez yapıcam diye tutturdu. Bize sormadı bile ebeveynleri olarak fikriniz ne diye. Belki biz her koşulda bebeğimizi aldırmayacağız bunu sormadı bile. Konuşmalarıyla bizi korkutmak için elinden geleni yaptı. 2li test kan sonuçları geldi ve testimiz temiz çıktı. koşa koşa gittik test sonuçlarını görüşmek için. Bizim beklediğimiz ve genelde uygulanan prosedür öncelikle 2li ve 3 lü testlerin yapılması ayrtınılı oltrason ve sorun varsa amniosentez uygulanması. Koşa koşa gittik evet ve 2li test sonuçlarımız normal çıktı. Biz bir umut kendisine baktık önce 3lü yapıcam duruma göre amniosenteze bakarız demesi için. Bize direk "Bir deli kuyuya bir taş attı benim bunu çıkarmam lazım. Zaten 3lünüz de temiz çıksa bile içiniz rahat mı edicek" dedi. Bizi altüst etti. sonrasında doktorumuzun vardır bir bildiği deyip diğer hiçbir testi yaptırmadan Tolga beyin amniosentez zorbalığını kabul ettik. Bize 10 Nisan'a randevu verdi. Hayatımda geçirdiğim en zor 4 haftaydı. Günler geçmek bilmedi, korku, stres... Sonra 9Nisan'da (ayrıca doğum günümdü), Tolga beyin ofisini aradım randevu saatini teyit etmek için. Sekreteri hoca yarın 2'de çıkıcak size 2.30'a randevu vermiş olamaz burda öyle bişe kayıtlı değil dedi. Neye uğradığımı şaşırdım. Ben size dönücem diyip kapadı. Sonra aradı ve Tolga bey'in amniosentez randevumuzu unuttuğunu istersek başka bir güne randevu verebileceklerini söyledi. Tabiiki artık kendisini kabul etmedik. Tüm gece ağladım. Çaresizlik, ne yapacağını bilememe. Söylediği şey kafamıza yatmadığı halde bebeğimizin hayatını tehlikeye atıp doktorumuza grüveip dediğini kabul ettik ve kendisi olmazsa olmaz diye tutturduğu randevuyu unuttu. Madem bu kadar önemliydi nasıl unuttu? Bize çektirdiği reva mıydı? Onden sonra 2 doktora (ikisi de profesör) gittim ve asla ve asla 2li, 3lü testler uygulanmadna ayrıntılı yapılmadan amniosentez kararı verilmeyeceğini söylediler. Ki benim 2li testim de normal çıkmıştı. Ancak yine de içimize öyle bir kurt düşürmüş ki kendisi gidip üniversitede amnio yaptırdım özelden. ÜStelik kendisinin bizden talep ettiği paranın yarısından bile daha azı bir fiyata bir profesör yaptı amniosentezimizi. 3 doktor inceledi ayrıntılı olarak ve bana "sizi en başından ben takip edio olsaydım bu bebek için amniosentez isteme gibi bir durumum olmazdı, ama madem ki içinize kurt düştü ve yaptırmak istiyorsunuz yapalım dediler ve biz sonuçların iyi geleceğinden de eminiz bu bebeğin hiçbirşeyi yok" dediler. Mesele amniosentez yaptırıp yaptırmamak değil. Güvendiğiniz doktorunuzun sizi böyle strese sokması ve sonuç olarak hiçbir ciddiyeti olmayan bir insan gibi verdiği randevuyu unutması. Hadi unuttun böyle birşeyi ki bunun olması bile çok tuhaf, kendisinin diğer işi neys eiptal edip bize verdiği sözü tutması gerekirdi. Bifr anne baba için hiç de kolay bir işlem değil ve beklemesi ölüm gibi. Bizi umursamadı bile ve bizden özür dileyen sadece sekreteri oldu, kendi arayıp en azından bir özür bile dilemedi. ancak kendisi amöniosentezi benim muayenemde yapalım diye teklif etmesini çok iyi bilmiştir. Neyse arkadaşlar sadece bilin istedim. Benim başıma geldi sizin de başınıza gelir diye birşey yok ama yine de bilin istedim. Takdir sizin...

Selam Mojesve,
Öncelikle yaşadıkların için geçmiş olsun demek istiyorum. Ben de 21 haftalık hamileyim...Şu an Tolga Bey yüzünden 3. doktoruma başlamış durumdayım ve herşeyde bir hayır vardır derler ya iyi ki böyle oldu:) Ben ilk doktorumdan memnun kalmayarak bu sayfada anlatılanlara ve çevremden duyduklarıma dayanarak Tolga Bey'e başladım.Ve yaşadığım olumsuzlukları ben de buradan anlatmak istiyorum.Aslında insan olarak son derece iyi birisi güleryüzlü ama ben doktor olarak aradığımı bulamadım.Bana önce yaptırdığım testlere bakarak idrar yollarımda aşırı derecede iltihap olduğunu böbreklerime kadar ilerleyeceğini ve hemen ilaç tedavisine başlamam gerektiğini söyledi tekrar test istedi amaaaa test sonuçları temiz çıktı. Bir ay sonraya randevu verdi tam evden çıkacakken sekreteri aradı ve sezeryanları olduğunu randevuyu 1 hafta sonraya ertelememiz gerektiğini söyledi ben de 2li tarama zanımın geldiğini söylediğimde 22. haftaya kadar yapılabildiğini söyledi çaresiz kabul ettim.Ama haftaya randevu saatim geldiğinde tekrar 1 saat kala sekreteri beni arayarak acil kanamalı hastasının geldiğini Tolga Bey'in çok yoğun olduğunu haftaya ertelememiz gerektiğini söyledi. Ben ona tamam dedim fakat telefonu kapatınca ağlama krizine girdim ve doktoruma ulaşmam için illa kanamamın mı olması gerekir die düşündüm. Sonra internetten tesadüfen şu an devam ettiğm doktoruma ulaştım ve çok memnunum ve içim inanılmaz rahat.
Güven ve beğeni göreceli bir kavramdır. Ama Tolga Bey beni çok üzdü çok ağlattı fakat bu herkes için böyle olacak deil. Ben de aynen senin gibi bilinmesini istedim.:)

Merhaba Arkadaşlar,
Bu yazıyı yazmamdaki amaç ortada dönen büyük bir haksızlığın son bulmasını istememdir.Ben de Tolga Bey'in hastasıyım.Tolga Bey gibi hekimlik sıfatından önce insan olmayı başarabilmiş bir doktor hakkında haksızca yapılmış bu çirkin karalamayı görünce kayıtsız kalamadım.Gerek mesleki bilgisi,gerek tecrübesi,gerekse hastalarına olan yaklaşımı konusunda Tolga Bey gibi bir doktor yok denecek kadar azdır.En azından ben rastlamadım diyebilirim.Bugün kaç tane hekim elini taşın altına koyabilir hastasıyla birlikte?
Ya da kaç tane hekimin gözleri dolar hastasının gözleri dolunca.Ya da kaç tane hekimin canı acır sizin canınız acıyınca?Ya da,Ya da.... Bunlar Tolga Bey için sayılamayacak kadar fazla....
Şimdi böyle bir insanın hem mesleki bilgisini,hem deneyimini,hem de insanlığını haksızca karalamadan önce sizlerde de hata olabileceğini düşünmek doğru olmaz mıydı? Evet,bir sıkıntı yaşanmış olabilir,ama suçlu Tolga Bey midir?
Mesleğini bu kadar seven,ışine bu kadar düşkün,hastalarını her seyden önemli kılan bir doktorun vermiş olduğu mesleki kararın zorbalık olarak nitelendirilmesi gerçekten çok üzücü.....
Ama bizler böyle çirkin karalamaların Tolga Bey'i üzmesine izin vermeyecek kadar çok seviyoruz o'nu...Şunun farkındayız ki,Tolga Bey'in hastası olabilmek bir ayrıcalık,ve bize bu ayrıcalığı yaşattığı için kendisine gerçekten minnettarız.
Bilmemizi istediğiniz şeyler inanın bizleri hiç etkilemeyecek,bizler hem kendi,hem de yavrularımızın canlarını,gözümüz kapalı Tolga Bey'e teslim etmeye devam edeceğiz.
Sevgili Mojesve umarım siz de de sağlıklı bir gebelik dönemi ve rahat bir doğum geçirirsiniz.

Selam Mojesve,
Öncelikle yaşadıkların için geçmiş olsun demek istiyorum. Ben de 21 haftalık hamileyim...Şu an Tolga Bey yüzünden 3. doktoruma başlamış durumdayım ve herşeyde bir hayır vardır derler ya iyi ki böyle oldu:) Ben ilk doktorumdan memnun kalmayarak bu sayfada anlatılanlara ve çevremden duyduklarıma dayanarak Tolga Bey'e başladım.Ve yaşadığım olumsuzlukları ben de buradan anlatmak istiyorum.Aslında insan olarak son derece iyi birisi güleryüzlü ama ben doktor olarak aradığımı bulamadım.Bana önce yaptırdığım testlere bakarak idrar yollarımda aşırı derecede iltihap olduğunu böbreklerime kadar ilerleyeceğini ve hemen ilaç tedavisine başlamam gerektiğini söyledi tekrar test istedi amaaaa test sonuçları temiz çıktı. Bir ay sonraya randevu verdi tam evden çıkacakken sekreteri aradı ve sezeryanları olduğunu randevuyu 1 hafta sonraya ertelememiz gerektiğini söyledi ben de 2li tarama zanımın geldiğini söylediğimde 22. haftaya kadar yapılabildiğini söyledi çaresiz kabul ettim.Ama haftaya randevu saatim geldiğinde tekrar 1 saat kala sekreteri beni arayarak acil kanamalı hastasının geldiğini Tolga Bey'in çok yoğun olduğunu haftaya ertelememiz gerektiğini söyledi. Ben ona tamam dedim fakat telefonu kapatınca ağlama krizine girdim ve doktoruma ulaşmam için illa kanamamın mı olması gerekir die düşündüm. Sonra internetten tesadüfen şu an devam ettiğm doktoruma ulaştım ve çok memnunum ve içim inanılmaz rahat.
Güven ve beğeni göreceli bir kavramdır. Ama Tolga Bey beni çok üzdü çok ağlattı fakat bu herkes için böyle olacak deil. Ben de aynen senin gibi bilinmesini istedim.:)

sevgili sosyalci arkadaşım,yazdıklarını okurken kafam karıştı..
başka bir doktordan gelmişsin ve daha önce yaptırdığın testleri tolga beye göstermişsin..
o da bu sonuçlara bakarak ilaç tedavisine başlamış,üstelik testleri de tekrarlamak istemiş..
buraya kadar herşey normal..ama garip olan sonraki testlerinin temiz çıkmasına şaşırmış olman. yani tolga bey önceki testleri yanlış değerlendirdi de yenileri mi doğru değerlendirdi.

sonraki randevun için de tolga beyin hatası olduğunu düşünmen de garip..o kadar hastanın hangi gün geleceğini ne yapılacağını bilmesi mümkün değil.hepimiz ilgi istiyoruz ama unutmamak lazım ki tolga bey hergün onlarca hasta muayene ediyor ve herşeyi hatırlaması mümkün değil.
hastanedeki sekreterler ile arandaki konuşmayı tolga beye maletmen de garip..
bu kadar strese girdin de neden doğrudan tolga beyi aramadın? hadi ona ulaşamadın,asistanı banu hanıma ulaşsan o mutlaka ilgilenir ve ilk fırsatta tolga beyle görüştürürdü seni..
geçen hafta ateşim çıktı ve sırf bunun için aradım,danıştım.
seni ağlatan tolga bey değil senin ona ulaşmak için çaba göstermemen..
umarım yeni doktorunla çok sağlıklı bir gebelik yaşarsın ve bebeğini sağ salim kucağına alırsın..
sağlıklı ve kolay doğumlar diliyorum.

ayrıca doktorumuzdan beklediklerimiz farklı olabilir,elektriğimiz tutmayabilir ama bunu doktorun kusuruymuş gibi yansıtmak hiç hoş değil arkadaşlar :eek:lmaz:
eleştirmek ya da fikir beyan etmekle karalamak arasındaki dengeyi iyi ayarlamak lazım..
sonuçta bu işin yasal sorumluluklarını da göz önünde bulundurmak lazım..

Selam Mojesve,

Merhabalar,
Öncelikle büyük geçmiş olsun diliyorum rahatsızlığınız için.Randevularınızın ertelenmesi ile ilgili olarak da şunu söylemek istiyorum.Siz kanamalı Bir şekilde hastaneye gitmiş olsaydınız Tolga Bey den baska bir doktor sizle ilgilensin ister miydiniz?Ya da doğumunuza Tolga Bey değil de başka bir doktor girsin ister miydiniz? Yarın siz de doğum yapıcaksınız ve sizin doktorunuz da sizin doğumunuz için başka bir hastasının randevusunu ertelemek zorunda kalıcak belkı de öyle değil mi? Bu kadarını da Tolga Bey' e maletmeyelim lütfen...Ne yapmasını bekleyebiliriz ki.....

Merhabalar,
Öncelikle büyük geçmiş olsun diliyorum rahatsızlığınız için.Randevularınızın ertelenmesi ile ilgili olarak da şunu söylemek istiyorum.Siz kanamalı Bir şekilde hastaneye gitmiş olsaydınız Tolga Bey den baska bir doktor sizle ilgilensin ister miydiniz?Ya da doğumunuza Tolga Bey değil de başka bir doktor girsin ister miydiniz? Yarın siz de doğum yapıcaksınız ve sizin doktorunuz da sizin doğumunuz için başka bir hastasının randevusunu ertelemek zorunda kalıcak belkı de öyle değil mi? Bu kadarını da Tolga Bey' e maletmeyelim lütfen...Ne yapmasını bekleyebiliriz ki.....

Ezgican,benim düşümediğim ama okuyunca sonuna kadar katıldığım bir noktaya temas ettiğin için çok teşekkürler..
aynı acil durumda kalan biz olsak aman randevusu olanı önce alın diyebilir miyiz acaba!!

arkadaşlar bunca zamandır ne burada ne dışarıda Tolga beyle ilgili hiç olumsuz bir yorumla karşılaşmadım,herkesin canı gönülden sevdiği birisi için iki kişinin saçma sapan gerekçelerle suçlamalarda bulunmasını ciddiye almamamız gerektiğini düşünüyorum..

saçma sapan diyorum çünkü yok randevuyu unuttu yok bilmem acil hastayla ilgilendi benle ilgilenmedi gibisinden gerekçeler!!
kaldı ki onlarcası gelip karalamaya çalışsa da Tolga beye olan güvenimizi sarsacak güce sahip olmayacaklardır!!

daha dün kontrolüm vardı,hep yazıyorum benim sık takip edilen bir gebeliğim var,kızımın boynunda kordon dolanması var ve suyum kritik sınırlarda..her muayenede sanki ailemden birine muayene oluyormuş gibi hissediyorum kendimi..hem olumlu düşünmemi sağlayıp hem önlem alarak beni rahatlatıyor Tolga bey, sanki yakınımmış gibi ilgilenip uyarılarda bulunuyor..samimiyetini gözlerinin içinden okunan kaç doktorla karşılaşabilir ki insan..

aklıma gelmişken,benim de birkaç kez randevumu erteledik,acil durum olduğu için banu hanım aradığında cevabım hep aynı oldu,ne zaman uygun olursa ben gelirim,hiç sorun değil dedim..öyle ağlayıp kendimi de paralamadım!!!

daha önce de yazmıştım yeniden yazma gereği duydum,
Tolga beyle ilk randevumuzda gebeliğim çok yeniydi ve karından yapılan usg ile görünmüyordu,vajinal usg ile bakmak istedi.
ben kabul etmedim,sonra gelelim bakalım dedim.
Tolga bey bu şartlar altında keseyi görmeden evet herşey yolunda,sağlıklı bir gebeliğin var diyerek seni gönderemem o yüzden bakacağım dedi..
ve bunu öyle söyledi ki..sonuçta bu işin uzmanı,zarar verecek birşey yapmasına olanak verdiğim için değil o vajiinal usgden korktuğum için istememiştim ama söylediklerini düşününce,
1 hafta sonra gel deseydi ben o bi hafta gergin olacaktım acaba herşey yolunda mı diye..
o günkü tavrı çok sahiplenici gelmişti,doğru doktoru bulduk demiştik muayene çıkışında ve yanılmadığımızı çok iyi biliyoruz.

yani biz bu vajinal usg yapma işini ZORBALIK olarak değil,SORUMLULUK olarak gördük..
amniyosentez ya da başka bir test isteseydi de yine sorumluluk olarak görüp hiç tereddütsüz yaptırırdık..

hepimizin bebeği canı ve biz canımızı gözlerimiz kapalı teslim ediyoruz Tolga beye..
eşim Tolga bey hakkında hep şunu söylüyor;
''daha iyi bir doktor bulamazdık''
sonuna kadar katılıyorum.

daha da söylenecek yığınla şey var ama en açıklayıcı cümle şu;

Tolga Bey'e koşulsuz güveniyorum.

arkadaşlar bunca zamandır ne burada ne dışarıda Tolga beyle ilgili hiç olumsuz bir yorumla karşılaşmadım,herkesin canı gönülden sevdiği birisi için iki kişinin saçma sapan gerekçelerle suçlamalarda bulunmasını ciddiye almamamız gerektiğini düşünüyorum..

saçma sapan diyorum çünkü yok randevuyu unuttu yok bilmem acil hastayla ilgilendi benle ilgilenmedi gibisinden gerekçeler!!
kaldı ki onlarcası gelip karalamaya çalışsa da Tolga beye olan güvenimizi sarsacak güce sahip olmayacaklardır!!

daha dün kontrolüm vardı,hep yazıyorum benim sık takip edilen bir gebeliğim var,kızımın boynunda kordon dolanması var ve suyum kritik sınırlarda..her muayenede sanki ailemden birine muayene oluyormuş gibi hissediyorum kendimi..hem olumlu düşünmemi sağlayıp hem önlem alarak beni rahatlatıyor Tolga bey, sanki yakınımmış gibi ilgilenip uyarılarda bulunuyor..samimiyetini gözlerinin içinden okunan kaç doktorla karşılaşabilir ki insan..

aklıma gelmişken,benim de birkaç kez randevumu erteledik,acil durum olduğu için banu hanım aradığında cevabım hep aynı oldu,ne zaman uygun olursa ben gelirim,hiç sorun değil dedim..öyle ağlayıp kendimi de paralamadım!!!

daha önce de yazmıştım yeniden yazma gereği duydum,
Tolga beyle ilk randevumuzda gebeliğim çok yeniydi ve karından yapılan usg ile görünmüyordu,vajinal usg ile bakmak istedi.
ben kabul etmedim,sonra gelelim bakalım dedim.
Tolga bey bu şartlar altında keseyi görmeden evet herşey yolunda,sağlıklı bir gebeliğin var diyerek seni gönderemem o yüzden bakacağım dedi..
ve bunu öyle söyledi ki..sonuçta bu işin uzmanı,zarar verecek birşey yapmasına olanak verdiğim için değil o vajiinal usgden korktuğum için istememiştim ama söylediklerini düşününce,
1 hafta sonra gel deseydi ben o bi hafta gergin olacaktım acaba herşey yolunda mı diye..
o günkü tavrı çok sahiplenici gelmişti,doğru doktoru bulduk demiştik muayene çıkışında ve yanılmadığımızı çok iyi biliyoruz.

yani biz bu vajinal usg yapma işini ZORBALIK olarak değil,SORUMLULUK olarak gördük..
amniyosentez ya da başka bir test isteseydi de yine sorumluluk olarak görüp hiç tereddütsüz yaptırırdık..

hepimizin bebeği canı ve biz canımızı gözlerimiz kapalı teslim ediyoruz Tolga beye..
eşim Tolga bey hakkında hep şunu söylüyor;
''daha iyi bir doktor bulamazdık''
sonuna kadar katılıyorum.

daha da söylenecek yığınla şey var ama en açıklayıcı cümle şu;

Tolga Bey'e koşulsuz güveniyorum.

Arkadaşlar siz beni yanlış anladınız...Ben zaten yazımda da Tolga Bey'in iyi bir insan olduğunu yazdım...Benim onunla kişisel olarak bir problemim yok ki zaten olamaz da ayrıca doktorluğuna da lafım yok çünkü hem siteyi takip edip hem de çevremden aldığım duyumlarla ona gittim.
Ayrıca kanamalı hastası olayına gelince haklısınız yerden göğe kadar aynı durumda ben de olabilirdim ve kesinlikle ilgi isterdim. Beni üzen ve kızdıran ben de onun hastası olmama rağmen benim randevumun 2 kere 1er hafta ertelenmesi.Kanamalı hastası varsa aynı gün 3-4 saat sonraya ertelenebilirdi.Ben açıkçası istediğim ilgiyi göremedim belki de ilk gebelik takibime onunla başlamamış olmam da olabilir...Siz de anlarsınız ki insan hamile olunca daha kırılgan oluyor ve ilgi istiyor.
Ayrıca tekrar söylüyorum Tolga Bey işini çok iyi yapan bir doktor.Hatta benden sonra benim tavsiyemle bir arkadaşım da Tolga Bey'e gitmeye başladı ve çok da memnun...Yani memnuniyet görecelidir. .Ben ilk yazımda da Tolga Bey'i değil sürecin çok kötü işlediğini belirtmek istedim...Belki de ben yanlış ifade ettim.
Size hamileliğinizin iyi geçmesini dilerim...

slm arkadaşlar benim doktorum tolga bey değil ama yinede burda mojesvenin bi hekimi karalanmasına gönlüm el vermedi.bunca olumlu yorumları okuyupta bi arkadaşımızın başına gelen talihsizlik nedeniylede(talihsizlik diyorum cünkü burda bi yanlış anlaşılma var yani doktorun ılgısızlığı değil konu tamamen arkdasımzın bır anlık sinirli ve duygusal anına gelıp tolga beyı yargılaması) benimde cok problemlı olmasada yınede sorunlu bı gebelıgım oldu ama sımdı dunyalar tatlısı kızımı kucagıma aldıgımda hıcbırsey hatırlamıyorum:nazar: doktorum banada ıkılı tarama uclu tarama yaptı ve cok sukur bısey cıkmadı daha sonra bızı detaylı usg ıcın bı doktora yonledırdı ve bebegızın tum gelısımıne baktık ama baktgımız usg de bızım doktorumuzun baktıgı usg den bı farkı yoktu sıyah beyaz yanı 4 boyutlu usg ıle bakılmadı renklı fotograf yada sızlerın bahsettıgı cd ler verılmedı bana ama benım ıcın onemlı olan tabıkı bebegımın saglılık olmasıydı burda su konuya acıklık getırmek ıstıyorum doktor sıze burun kemıgı yok dıyorsa ve tolga bey bunun ıcın sıze amnıosentez onerıyorsa bence sız tolga beye tesekkur etmelısınız dıger doktorların hayır bebegınızde bırsey yok deyıp yola devam et demesı kafanızı karıstırmalı umarım bebegınızde hıc bır problem yoktur ama yınede bu kadar deneyımlı ve hastaları tarafından cok sevılen bır hekımın bu denlı bır suclamayı hekkettıgını dusunmuyorum ve sızı KINIYORUM evet bı anne olarak dogmamıs bebegınızın savunmasını ustlendınız ve ustlenmek konusundada haklısınız ama yınede bıseylerden emın olmadan kımseyı yarıgalamaya hakkınız yok cunku buyuk bır suctur...sıze yardımcı olmak ısteyen sızın ve bebegınızın saglıgını dusunen bır hekımı bu kadar karalamanız bence hıc bır hastasının kafasını karsıtrımaya yetmeyecek... okudugum kadarıyla hastaları onu okadar buyuk sevıyorkı bunu degıstermeye bence sızın gucunuz yetmeyecek ve ben bu olumsuz yorumu okumama ragmen ıkıncı bebegımı dusundugumde ılk kapısını calacagım hekım suphesız TOLGA ECEMıŞTıR... yınede butun bu cırkın yakıstırmalarının bebegıze yansımamasını temennı edıyorum...

Sevgili derin arkadaşım,Tolga beyin hastası olmadığın halde yapılan bu ucuz karalamaya tepki gösterdiğin için teşekkürler..dışardan bir gözlemci olarak öyle güzel yazmışsın ki okurken çok etkilendim..
ne güzel sen kavuşmuşsun yavruna..dünyalar tatlısı kızını sağlıkla büyütmeni diliyorum:nazar:
eğer ikinci kez hamile kalırsan gözün kapalı kendini Tolga beye emanet edebilirsin..
işte o zaman Tolga beyi bu denli sevmemizi çok daha iyi anlayacaksın:)

slm esssraaa bu guzel heyecanı ıkıncı kez tolga beyle yasayacagıma emınım ama once prensesımın bıraz daha buyumesı gerekıyor...senın gebelık hıkayenı de okudum ve gercekten cok ıyı bı anne olacagını dusunuyorum ıns bebegının kordon dolanması ve su azalması gıbı durumları gelısımını etkılemez bı donem benım kızımında olmustu hıc bır sıkıntı olmadan atllattık kordonu actı.. o yuzden panık olmaman gerektıgını soyleyebılrıım gercı anladıgım kadarıyla bıraz detaycı ama bı okadarda sakin bi anne olacaksın umarım bebegını saglıklı kucagına alırsın ınan cok guzel bı heyecan...:nazar:

slm esssraaa bu guzel heyecanı ıkıncı kez tolga beyle yasayacagıma emınım ama once prensesımın bıraz daha buyumesı gerekıyor...senın gebelık hıkayenı de okudum ve gercekten cok ıyı bı anne olacagını dusunuyorum ıns bebegının kordon dolanması ve su azalması gıbı durumları gelısımını etkılemez bı donem benım kızımında olmustu hıc bır sıkıntı olmadan atllattık kordonu actı.. o yuzden panık olmaman gerektıgını soyleyebılrıım gercı anladıgım kadarıyla bıraz detaycı ama bı okadarda sakin bi anne olacaksın umarım bebegını saglıklı kucagına alırsın ınan cok guzel bı heyecan...:nazar:

ayyy canımmm :1hug: güzel düşüncelerin ve iyi dileklerin için çokk teşekkürler..
benim kızım çok yaramaz teyzesi,süslü içerde uğraşacak birşey bulamayınca iki kat dolamıştı kordonu:)) çok şükür birini çözdü,inşallah ötekini de çözer..
senin kızın da çözmüş ya bunu duyunca umudum ikiye katlandı:)
valla gözlemciliğine bayıldım,ne kadar isabetli tespitlerde bulunuyorsun,bir kez daha hayran kaldım:) hakikaten detaycı ama sakin davranıyorum:)
tabi bunda tolga bey'in ve ona duyduğum güvenin etkisi tartışılmaz..

prensesinin sana yaşattığı o tatlı heyecanların darısı benim başıma inşallah..
allahım prenseslerimizi bize bağışlasın,sağlıkla büyütmeyi nasip etsin inşallah..

inş esracımmmm ALLAH herkesın bebegını saglıklıca kucagına almayı nasıp etsın cunku gercekten cok farklı bı duygu... hımmmm kızlar bole suslu oluyolar benım kız bı gorsenn ne cılveler yapıyorr teyzecı o mutlulugu herksın yasamasını cok ısterımmm bı kac yıl ıcınde tekrar bu heyecanı yasıcam ve bu guzel MUTLULUGU TOLGA BEYLE yasıcam...

X