Akay Hast. Tolga Ecemiş'e gidenler buraya lütfen

Kızlar merhabalar
Uzun zamandır gebelik bölümünde gezip takip edip artık dedim yazma zamanı geldi.
Benim gebeliğimin süresi 15+0.
Doktorum ztb ta idi. Bugün Tolga Beye gidicez ilk kez tavsiye üzerine ve internetten okuduklarım üzerine eşime bi gidelim deneyelim tanışalım bakalım dedim.
Bakalım inşallah iyi geçer ilk karşılaşmamız. Bebeğimde iyidir inşallah.Bu haftada cinsiyeti görmemiz mümkünmü acaba sizin kaçıncı haftalarda gördü cinsiyeti Tolga Bey.
Ay bi sürü soru işte.

merhaba canım a.s. öncelikle bebişini sağlıkla kucağına alırsın inşallah..
Tolga bey konusunda için çok rahat olsun,memnun kalacağına eminim..tolga beye güvenip, söylediklerini aynen uygularsan çok rahat bir hamilelik geçirirsin..
cinsiyet konusunda bebeğin pozisyonu önemli,bizim 12.haftada epey uğraşmıştı görmek için,hatta vajinal usg ile bakmıştı ama kızımız inatla kapatmıştı bacağını hatta uğraşırken sırtını falan dönmüştü:) 16.haftada öğrenmiştik
yüksek ihtimalle öğrenirsiniz bugün:)
ilk izlenimlerini ve bebişin son durumlarını yaz mutlaka..iyi haberlerini bekliyoruz..

ben çıkıyorum şimdi yarın sabah anlatırım artık durumu :) her şey yolundadır inşallah.
görüşürüz

Ben geldim yarın girerim demiştim ama dayanamadım.
bebişim popo üstü oturmuş zorladı cinsiyetini deşifre etme konusunda.Tolga Bey de ısrar cı oldu uzun bi süre baktı saolsun.% 80 erkek bil bebeğini dedi.benim içime kız doğuyodu ama.Gerçi benim 6 hissim hiç kuvvetli değildir :)
Bakalım bebiş şimdilik % 80 erkek pipisi düşmezse sonra :)
Bi arakadaşımız var kaç ay erkek demişler sonra kız olmuş bebek bu demiş hani noldu pipisimi düştü benim oğlanın :)

Rabbim sağlıkla mutlulukla hayırlı bi şekilde nasip etsin kız erkek farketmiyo.

oo bir prens geliyor desene

maşallah canım,dediğin giibi sağlıklı olsun da cinsiyet farketmez..artık cihazlar çok gelişmiş olduğu için yanılma olasılığı az ama %20 de ihtimal:) şimdiilik alışveriş hevesini ertele annesi:)
%80 diyince çok yorum gelecek hazır ol derim:))
ben 32.haftadayım ve net bir şekilde kız olduğunu gördüğümüz halde,insanlar karnımın şekline bakıp erkek olduğunu iddia ediyor:))))
bu hafta 3lü tarama haftan sanırım,yaptırdın mı?
Tolga beyle ilgili izlenimin nasıl oldu peki? bu ilkti,zamanla ne kadar haklı olduğumuzu göreceksin ama ilk izlenim önemli tabi..

Canımcım Tolga Beyle Görüşmem ilk izlenimim iyiydi zaten arkadaşım tavsiye etmeden önce sizin yorumlarınızı sürekli takip ediyordum.Eşimde memnun kaldı hatta aklına yattı akayda doğum yapmam.
dün 3 lü test için tiroid için 4 tüp kan aldılar bide idrar aldılar.2 li tast yaptımıştı diğer doktorum onu sordu Tolga Bey iyi çıkmıştı onun sonucu dedim.
Yorumlara gelince ultrason fotoğraflarına bakıp herkes erkek annesi demeye başladı bende hemen %20 kız hakkımız var diyorum.
Alışverişe gelince hiç yapmadım daha eşimde izin vermez zaten bazen vitrinlerin önünde duruyorum hemen çekiyo beni daha çok erken diye.Oda haklı herkes öyle diyo Annanesi saolsun bugün doğcam dese bebişimiz çıplak kalmaz .bende iş 6. aydan sonra alışverişe başlarım artık.Heyecan artıyor gün geçtikçe :)

çok sevindim,hem bebişin sağlıklı olmasına hem de Tolga beyi beğenmiş olmana
kan testleri konusunda sık dişini,bundan sonra bir şeker yüklemen kaldı..
alışveriş için erken tabi ama çok sonlara da bırakmamak lazım,bak şimdi mecburen yatıyorum,iyi ki bitirmişim alışverişi,yoksa napardım diyorum..
bir tek odamız kadı,onu da bu hafta sonu halledersek tamamdır:)
kıyafet konusunda anneanneler-babaanneler çok hevesli oluyor,hiç birşey alma derim..
bir de hediye geliyomuş,yer gök kıyafet:))
13.sayfada sst isimli arkadaşın hazırladığı bir ihtiyaç listesi var,ben çok faydalandım ondan,sen de bir gözat derim..

Bizim tontişte erkekmiş kızlar, bu arada tahtakurusu sana solediği gibi bana da büyük ihtimal erkek ama 4.ay daha iyi belli olur dedi Tolga bey. ıkili testim yeni yapıldı benimde 7 günün dolmasını bekliyorum yarın arıycam banu hanımı. Umarım bişiyi yoktur tontişimin:)

ihtiyaç listesi alıncaklar yıkanacaklar oda falan filan derken üüüü iş çok korkutmayın beni :)
Ben bi oda yapmicam ilk yılı bizim yatağın yanında beşikte geçer emmesi benim kalkıp ona bakmam zor olur diğer odada.onun için ilk günden oda masrafıda çıkarmak istemiyorum.beşik değilde şu küçük yataklardan alırsak diyrum yatağımızın yanına o yatak onu 3-4 yaşına kadar idare eder 3-4 yaşındada çocuk odası yaparız 12-13 yaşına kadar kullanacağı şekilde bi oda.şimdi zaten çok masrafımız olcak bi yatak yeter kızlar.babaannemizden hayır yok ayrıca bize anca annemin hazırladıklarını görür aşağılık kompleksine kapılır.ne gerek vardı sanki bunlara der her zamanki gibi :)
o değilde kızlar mesele giyim konusu ya çalışan bi bayanım ne giysem olmuyor sanki 16. hafta çok erken hamile kıyafeti için herşeyim 36 beden sıkıştım kaldı oda yetmezmiş gibi haftasonu alışveriş yaptım small beden tişörtler aldım bilinç altım galiba kilo aldığıma ve alacağıma inanmak istemiyor sizdede oldumu psikolojik kabullenememeler :)

prens sayısı giderek artıyor,kızımı kollamalıyım,çapkın prensler geliyorkaydirigubbakcemile3
yarın tontişinin iyi haberlerini bekliyoruz:)

canım,ömür bitecek eksikleri bitmeyecek artık:)) hele internetteki listelere baksak bittik zatensempatiksalakcinni
oda olayı tamamen senin tercihine bağlı..biz anneanne ve babaanneye paylaştırdık,o masraftan da yırttık:))
ayrıca k.validemden zerre kadar umudum yoktu,göstermelik sevgi kelebeği olduğumuz için hiçbirşeye karışmaz diyordum ama beni şoka soktu:)) darısı senin başına diyorum:)
h.sonu da istanbula gittik,eşimin kız kardeşinden ganimetle döndük:) 2yaşında oğlu var,o bizim için velinimet oldu sağolsun:)
kıyafet konusuna gelince sakın dar kotlar falan giyme,üstüne giyeceklerin epey bir idare eder ama alt konusunda dikkat et canım..lcw de,x side ve defacto da çok uygun fiyatlı hamile pantolonları var,bakabilirsin..
ilk zamanlar acaip kilo takıntım vardı,içinde kıpır kıpır dönmeye başladıkça umursamıyor insan..hiç kısmadım boğazımdan,bebeğin sağlığı için ne lazımsa yerim dedimcokacimcoook 11kg aldım :kedi:

ne güzel seninde artık az kaldı zaten bizim daha yolumuz çok gerçi ilk öğrendiğimde 5 haftalıktım şimdi 16 çabukta geçiyormuş zaman ayrıca ben çok kötü bi 1. trimester geçirdim bulantı kusma ve iştahsızlık o yetmezmiş gibi eşim hastalandı o halimle kaç kere hastaneye götürdüm acilde başında bekledim sabahladım.
Ama şimdi şükürler olsun oda bende iyiyiz bebeğimiz yardım ediyo galiba sihirli değneğiyle :)
benimde iki yaşında yiğenim var erkek ona bi sürü kıyafet aldım onlarda bizi ihya ederler artık.
malesef canım kocamın ailesinden hayır yok dediğim gibi anca benim ailemin ekonomik durumunu kıskanır laf söylerler neyse bu konu bir derdim vara girer :)
Listeyede baktım bu arada baya bi masraf olcak anlaşılan bide doğum ücreti :)
sağlık olsun bu günler için çalışıyoruz sen şimdi izindesin demi

zaman öyle hızlı geçiyor ki daha dün gibi test yaptığım dakika:))
hele 16.haftadan sonra su gibi geçiyor..
senin 1.trimester hayli zor geçmiş canım benim,bulantı kusma neyse de eşinden dolayı yorulmuşsun..ama çok şükür geçmiş,üçünüz de iyisiniz artık:)
minik kuzularımız mucizeleriyle birlikte geliyorlar annesi,hayatımızı gökkuşağına çevirecekler:) biraz masraflılar ama dediğin gibi bunda sonra herşey onlar için:)
kocanın ailesi de seni gıcık ediyor anlaşılan:)emin ol iyi olanı yok,ben ne kadar gıcığım anlatsam bir derdim var değil güzin ablanınköşesi olur:))))) ama diyorum ya torun vesilesiyle bu ara iyi,bakalım ne zaman başlayacak gıcıklığa:)))
ben 1,5 yıldır evdeyim,o kadar memnunum ki halimden çalışmaya niyetim de yok valla:)
hamilelikte çalışmak daha da zordur,allahım yardımcı olsun..

ne güzel evde olman bende hesap kitaptan bigün bayılıp düşücem :)
doğum izni, yıllık izin, rapor hakkın, ücretsiz iznin vs. diye gidiyo bu :)
bu arada sen son zamanlardasın uyku durumun nasıl benim bitmesi gerekiyodu bol uykulu hallerimin ama akşam 20,30 küt bayılıyo gibi uyuyorum kanepede eşim götürüyo yatağa sonra 23,00 gibi demir ilaçımı getiriyo içiriyo :) yazık alıştırma yapıyorum çocuk bakmaya diyor :)
hakkaten çocuk gibi oldum

ay canım ne güzel,uyuyabildiğin kadar uyu:)
ben hamilelikten önce günde 10 saat uyuyordum nerdeyse ama ilk üç aydan sonra uyku sorunu başıma dert oldu..gece boyu defalarca uyanıyorum,hele son bir aydır 2defa tuvalete kalkıyorum,bunun dışında sağ-sol her dönüşümde uyanıyorum.. ama bu vücudumuzun bebeğe hazırlığı,gece sık uyanma alıştırmaları:)
eşin de ilgileniyormuş ne güzel,tadını çıkar bu günlerin,sonra bütün ilgi bebişe kayacak:)
bu arada demir ilacını sabah aç karnına içsen daha iyi diye biliyorum,tolga bey saat konusunda birşey söylemişmiydi?

merhaba esra, mesajını aldım ancak henüz 50 mesaj doldurmadıgım için burdan yazabiliyorum.. mesajın için teşekkür ederim... bu sıralar biraz işlere daldım, ama her gün kontrol ediyorum sizi... hersey yolunda neyseki, ama artık çok yoruluyorum.. Kordon dolanması gibi bir problemin oldugunu okumuştum, inşallah sorunsuz bir şekilde atlatırsın.. Sevgiler...

canım,iyi olmana çok sevindim,ama iyiyim diye de kendini çok yorma lütfen..senin bizden daha fazla enerjiye ihtiyacın olacak,ilgi bekleyen bir de kızın var çünkü..

ben de dün kontrole gittim,ultrasonda geçen sefer hiç hoş değildi manzara,iki tur dolamıştı boynuna kordonu,suyumuz azdı ve 35.haftada doğum gibi görünüyordu..

başta tolga bey,dide hanım,banu hanım öyle pozitifler ki,hepsine bayılıyorum..ilk kez bu sefer biraz stresli gittim,yine pozitif yüklediler daha girer girmez..ultrasona da girince bir nebze rahatladım,kızım kordonun tek katını açmış çook şükür..belki ikinci katı da açar inşallah diye ümitlendik..suyumuz hala aynı,kritik sınırlardayız..böyle giderse normalde olması greken tarihi bekleyebilirmişiz ama azalırsa 35.haftada gelecek kızım..tolga bey önlem olsun diye ciğer geliştirici iğne verdi,dün ilk dozu oldum,bugun de yaptıracağım ama çok acıtıyor:)
kan ve idrar tahlili yaptırdık..şeker yüklemesinden sonra kan vermem sanıyordum ama yanılmışım,bu sonmuş,iki tüp aldılar yine!
yatmaktan yoruldum ama kızım için yatarım..
bende haberler böyle..
bu arada ilk günden beri tolga beye hep koşulsuz güvendim,çok inandım ama böyle sıkıntılı günlerdeki profesyonelliğini,sakinliğini ve hastasını sahiplenen tavrını gördükçe çok mutlu oldum..

esracım gözünaydın.
32. haftayı devirmişsin, hiç dert etme artık, bundan sonrası kolay sende biliyorsun. kızını görmeden için rahat etmiycek ama sen yinede
yatmanında tadını çıkarmaya çalış.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…