AK Partili yönetici: Ne yapalım kadınlar öldürülüyorsa?

Chess

Nirvana
Kayıtlı Üye
14 Ağustos 2009
53.299
42.836
1031277309.jpg

AK Partili yönetici: Ne yapalım kadınlar öldürülüyorsa?
© Fotoğraf: DHA
TÜRKİYE
06:35 06.12.2017URL'yi kısaltın
0 05
Çorum İl Genel Meclisi'nin AK Partili başkanı Halil İbrahim Kaya, kadın cinayetleriyle ilgili tepki çeken sözlere imza attı. Kaya, kadınların öldürülmesi konusunda 'ne yapılabileceğini' söylerken "Adam öldürüyorsa cezasını çekiyor. Erkekler öldürülmüyor mu?" ifadesini kullandı.

1026147695.jpg

© AA/ HAKAN GÖKTEPE
Yıldırım: Kadınlara pozitif ayrımcılık yaptığımız zaman erkeklerin hali ne olacak?
Çorum İl Genel Meclisi toplantısında kadın cinayetleri ve şiddeti konusunda AK Partili yöneticinin ifadeleri tepki çekti. Kaya, iki CHP'li Meclis üyesinin kadınına seçme ve seçilme hakkı verilişinin 83. yılı dolayısıyla yaptığı konuşmayı kesti ve Türkiye'de kadına verilen değerin başka ülkelerde olmadığını iddia etti. Kadına yönelik şiddetle ilgili konuşmaları 'popülist' olarak niteleyen Kaya, CHP'li Burçin Solmaz Polat'ın, ancak kendisinin izin vermesi durumunda konuşabileceğini savundu.

KADINA ŞİDDET SÖZLERİNE 'ÜLKEYE DÜŞMANLIK' SAVUNMASI

Kaya, Polat'a yönelik olarak şunları söyledi:

1023174551.jpg

© AA/ CUMHURBAŞKANLIĞI / YASİN BÜLBÜL
Erdoğan: Anneliği reddeden kadın inkardadır, eksiktir, yarımdır
"Karşılıklı cevap vermeyin. Siz konuştunuz, ben dinledim. Kestim mi sözünüzü? Bu memlekete bu kadar mı düşman olunur ya? Sizin ideolojiniz nedir, anlamıyorum. Hollanda’da kadın bakanı topraklarına koymadılar, hiçbirinizden ses çıkmadı. Hiç tepki gösterdiniz mi? Konuşma ya. Söz verirsem öyle konuş. Sen konuşurken kimse konuştu mu? Başörtülü kadınlar üniversiteye alınmazken, ikna odalarında şerefsizce muamele yapılırken neredeydiniz? Hiçbiriniz tepki gösterdiniz mi? Sizinki sadece popülist politika. Şimdiye kadar bir tane mağdur başörtülü kadın için geldiniz mi? Kadın bizim anamız."

'ADAM ÖLDÜRÜYORSA CEZASINI ÇEKİYOR'

Karşılıklı tartışma devam ederken Kaya, "Kadınlar öldürülüyor diyorsunuz. Kim öldürüyor. Ne yapalım öldürüyorsa, polis yakalayıp cezasını veriyor. Bu hükümetin verdiği kadın haklarını Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşundan beri hiçbir hükümet vermedi. Adam öldürüyorsa cezasını çekiyor. Erkekler öldürülmüyor mu? Biz hiç kimsenin elbette öldürülmesini istemiyoruz" dedi.
https://tr.sputniknews.com/turkiye/201712061031277348-halil-ibrahim-kaya-akparti-kadin-cinayeti/

kes sesini sus konuşma diye azarlıyor bir de ordaki kadınları, dün kadına seçme ve seçilme hakkının yıldönümü olduğunu bile bilmiyor, bilmediği gibi bilmiyorum diyor, gayet rahat, bunu kim yönetici yapmış ya, ilk okul öğrencileri bile biliyor bunu

Kindar nesil yetiştirmezseniz yoluna girer.İnsanlara kindarlık yerine sevgiyi,Allahın verdiği canı ancak onun alacağını aşılayın.

Kadın sizin ananız değil bir tek.
Yeter artık,kadını sadece ''anne'' sanan zihniyetten bıktım,usandım.Kadın anne demek değil !

Ayrıca öldürülen erkekler de var ama nedense hiçbir erkek cinayetinde ''ee eşinin böyle sinirli olduğunu biliyormuş alttan alsaymış ya azıcık'' demiyor kimse.Şiddet gören,tacize,tecavüze uğrayan kadın ; suçlanan yine kadın...İnsanların isyanı buna ve tabii ki de yine bu zihniyetin sonucu olarak yeterli ceza verilmemesine.

Kadın sizin ananız değil bir tek.
Yeter artık,kadını sadece ''anne'' sanan zihniyetten bıktım,usandım.Kadın anne demek değil !

Ayrıca öldürülen erkekler de var ama nedense hiçbir erkek cinayetinde ''ee eşinin böyle sinirli olduğunu biliyormuş alttan alsaymış ya azıcık'' demiyor kimse.Şiddet gören,tacize,tecavüze uğrayan kadın ; suçlanan yine kadın...İnsanların isyanı buna ve tabii ki de yine bu zihniyetin sonucu olarak yeterli ceza verilmemesine.

ay ne güzel söyledin, anne de anne... ama buna kanan kadınlarda kabahat, aslında anne vasfı yüklerken yüceltmiyorlar aşağı çekiyorlar... annelerin ayağını öpün diyor, eee ayağı öpülsün ama hiç bir hakkı olmasın, can, mal güvenliği, özgürlüğü olmasın, bi minibüse bile korkarak binsin
kadınlar da buna bayılıyor ama her bir lafları "ama ben bir anneyim"

Son düzenleme:
Ayy kina yaksinlar her olen insan icin neden olduruyor pwki alt sebebine zahmet edip bakmasinlar !!!

şaşırdık mı?
tabii ki hayır!!!
aynı zihniyet hepsi de,sanki bilinçli seçiliyorlar.en acısı da bu olanları,söylenenleri alkışlayan kadınlarımızın olması:KK43:

bu yönetici, kadına diyor ki, sen doğum yaptın, iyice hırçınlaştın, basın olmasa ne yapcağımı bilirim falan

seviye yerlerde, sanane kadının doğumundan

bugün özür dilicem diye basını çağırmış, ama kamuoyundan sesini yükseltti diye özür diledi, uslubu da tamamen aynıydı

murat güloğlu ağır konuştu, bu zihniyetin kadın sesine tahammülü yok belki de tedavi olmalı diye

X