Airfrey

Merhaba arkadaşlar airfrey almak istiyorum ama hangi markayı alsam karar veremiyorum şuanda en iyisi philips diyolar ama oda Çok pahalı taç markası nasil kullanan varmi o aklıma yatti biraz ama kullananlar varsa bilgi verirse cok memnun
Lütfen ucuz olsun diye alanı elektronik olmayan hiçbir markayı almayın. Kaliteyi ucuza satın alamazsınız. Malzeme kalitesizse içerideki ısıyla temas edince zehir saçabilir. Bununla ilgili haber bile yapıldı. Evet Philips en iyisi. Bende de var ama gerçekten pahalanmış. Ben alırken bu kadar değildi. Ucuza kaçmaktansa hiç almayın derim. Sağlık şakaya gelmez 🙏🏼

Ne özelliği var anlamadım. Fırında koca tepsi yemek yapıyorum. Bunun içinde bir tabak yemek pişirmek için ne diye dünyanın parasını vereyim.

Koca tepsi yemek pişmiyor her evde. 😬 Biz 2 kişiyiz mesela firin kullanmiyorum hiç. (Sık sık firin yemeği yiyen insanlar degiliz zaten az kullaniyoruz)
Tefalin var bende konu sahibi alali yillar oldu yeni modellerden değil ama gayet hala memnunum. 🤷

Arkadaısmda kumtel var memnun degıl kurutuyr dıyor. bende xioami var herşeyinden aşırı memnunum. herşey yapıyorum çok pratik ıkı uc kısı ıcın koca fırını acmıyorum artık.

Tamam arkadaslar en tutumlu sizsiziniz. Hİçbi aleti almayın nasılsa tüm dünya alıyo özentilik :KK70: komik ya... Gayette iş görüyo. Fırınla aynı şey değil bi kere yarı yarıya daha ufak oldugu için daha ekonomik. fırını her istedgnzde açabiliyosanız o sizin lüksiyetiniz. ama bu cihazda basitten bayat ekmek abartısız 2dkda çıtır çıtır sofraya hazır hale getiriyo. özellikle 2 3kişilik aileler için ideal.ç fırında koca tepsi yapıp dünya elektrik harcamak+dakikalarca ısınmasını beklemek mantıksızken bu 1dk içinde ısınıp 1-2porsiyon yemegi hazırlayabilmenize imkan sağlıyo. tekrar belirteyim 1tepsi tavugu fırında 40dkdan fazla zamanda pişiriyoen bu cihazda porsiyonuna göre 20dkda pişirebiliyosunuz. Eleştirmek için ayy bu kadınlarda ne görse aldırıyo hiç sevmem gereksiz alet para israfı diye yargılayıp karsındaki insanı küçümsemek yerine daha güzel bir dille ben kullanmak/almak istemiyorum de geç :)))))) her seferinde yeni çıkan teknoloji aletlerini yerden yere vuran ekonomik hanımlara lafım :KK70:
O memnun olmayanlarda genelde merakından ucuza alıp yanlış marka tercihi yapan kişiler oluyo. benim aldıgım cihaz gayette işimi görüyo

Tamam arkadaslar en tutumlu sizsiziniz. Hİçbi aleti almayın nasılsa tüm dünya alıyo özentilik :KK70: komik ya... Gayette iş görüyo. Fırınla aynı şey değil bi kere yarı yarıya daha ufak oldugu için daha ekonomik. fırını her istedgnzde açabiliyosanız o sizin lüksiyetiniz. ama bu cihazda basitten bayat ekmek abartısız 2dkda çıtır çıtır sofraya hazır hale getiriyo. özellikle 2 3kişilik aileler için ideal.ç fırında koca tepsi yapıp dünya elektrik harcamak+dakikalarca ısınmasını beklemek mantıksızken bu 1dk içinde ısınıp 1-2porsiyon yemegi hazırlayabilmenize imkan sağlıyo. tekrar belirteyim 1tepsi tavugu fırında 40dkdan fazla zamanda pişiriyoen bu cihazda porsiyonuna göre 20dkda pişirebiliyosunuz. Eleştirmek için ayy bu kadınlarda ne görse aldırıyo hiç sevmem gereksiz alet para israfı diye yargılayıp karsındaki insanı küçümsemek yerine daha güzel bir dille ben kullanmak/almak istemiyorum de geç :)))))) her seferinde yeni çıkan teknoloji aletlerini yerden yere vuran ekonomik hanımlara lafım :KK70:
O memnun olmayanlarda genelde merakından ucuza alıp yanlış marka tercihi yapan kişiler oluyo. benim aldıgım cihaz gayette işimi görüyo
Kimse kimseyi küçümsememiş, herkes alet hakkında fikrini yazmış zaten ama yinede siz bilirsiniz 😁

• Beğen
Reactions: The
Komsumda var patates hiçde guzel olmuyor bazı şeylerde pratik ama fırindan ne farkı var allasen küçücük yemek yapabiliyorsun ve ucuz birseyde değil üstelik çok gereksiz buluyorum

Aslinda tam anlamıyla öyle değil
Vakit darsa, evde vardiyali çalışan varsa çok mantıklı
Ben fırın ısınmasını bekleyene kadar yemeğim hazır oluyor. Tencere yemeği çok tuketemiyorum ve fırına göre çok lezzetli oluyor
Yağ tüketimi çok az
Koku ve temizlik çok daha az
Kalabalıksaniz vaktiniz varsa firin ile devam edebilirsiniz ama akşam geç gelip her zaman fırın ile uğraşmaktansa çok pratik

Ben philips xxl kullaniyorum memnunum. Öyle patatesi suda filanda bekletmiyorum. Cocuklar malum kizartma seviyor benim gibi kızartma yapmayı sevmeyenler icin cok güzel. Et tavuk kofte ... bir cok seyi guzel pisiriyor. Aldigimdan beri fırın kullanmadım. Icine fırina girebilen her kap giriyor. Kare borcamlada kullaniyorum.
Elektrolüx arkadasım kullanıyor cok memnun.shafer arkadasimda var vasat buldum. Karaca cok cok küçük. Onun disinda illa olması gerekmiyor ama cocuklarima kizartma yapmak icin dahi olsa yine alırım. Fırına oranla daha çok koku yapıyor hatta üst üste yagĺi birseyler pisirirsem dumanda oluyor. Mesela 1 kilo kiymadan kofte yapipi 3 seferde pisirdim duman oldu oda.

Bu arada robot süpürgede aldim iyiki almisim 😅 asla almam gerek yok dikey supurge yetiyo derken bebegimin bunaltip supurtmeme mani oldugu birgun aldim iyiki almisim

Alla allah 😳 aynen bendeki de xxl, bilmiyorum neden Bende böyle olabilir ki o zaman? Hatta bazen terasta calistirim ev kokmasin diye 🥲🥲
Benimde cok kokuyo patates bile hani kofteyi vs gectim. Ama kokmasi cok normal icinde kokuyu cekicek birsey yok.

Biraz önce perdeleri attım makineye onlara acayip sinmis kokusu. Rezistansida temizlerim halbuki. Kokmuyo diyenler acaba biseferde 1 kez mi calistiriyor. 2 yada 3 kez calistiriyorum genelde ben evde 3 istahli erkek var 1 seferde pisen bize yetmiyor.

Biraz önce perdeleri attım makineye onlara acayip sinmis kokusu. Rezistansida temizlerim halbuki. Kokmuyo diyenler acaba biseferde 1 kez mi calistiriyor. 2 yada 3 kez calistiriyorum genelde ben evde 3 istahli erkek var 1 seferde pisen bize yetmiyor.
Ben dün tavuk pişirdim tek seferde illa ki az bir koku oluyor ama öyle sinecek kadar değil.
Siz üst üste bir kaç defa mı kullanıyorsunuz ?

Karaca aldım geçtiğimiz günlerde. Fırından daha hızlı olması bir artı, ocaktan da daha az yağla çalışması bir artı. Memnunum şimdilik. Koku kısmından emin değilim karnabahar yaptım eşim işten geldi apartman karnabahar kokuyor dedi. Bizden değildir ev kokmuyor apartman nasıl koksun dedim. Başka bir gün eşim evdeyken yaptım kokuyor mu dedim kokmadığını söyledi. Bilemiyorum o yüzden beni rahatsız eden bir koku yok.

Biz iki kişiyiz evde, tek sefer yetiyor bize. Yağ hiç kullanmıyoruz genelde. Hem de bizim amerikan mutfak. Tavada tencerede yapınca buram buram yemek kokuyor hatta evin içi onları sevmiyorum ben de 😁 Her seferinde hiç bekletmeden tankını yıkıyorum

Biz iki kişiyiz evde, tek sefer yetiyor bize. Yağ hiç kullanmıyoruz genelde. Hem de bizim amerikan mutfak. Tavada tencerede yapınca buram buram yemek kokuyor hatta evin içi onları sevmiyorum ben de 😁 Her seferinde hiç bekletmeden tankını yıkıyorum
BIze tek sefer yetmiyor patates8 biberi vs yaglayip koyuyorum . Ust tarafı et kofte yaomissam ayni gun temizliyorum ama patates yapmussam bezle alıyorum okadar.

Karaca aldım geçtiğimiz günlerde. Fırından daha hızlı olması bir artı, ocaktan da daha az yağla çalışması bir artı. Memnunum şimdilik. Koku kısmından emin değilim karnabahar yaptım eşim işten geldi apartman karnabahar kokuyor dedi. Bizden değildir ev kokmuyor apartman nasıl koksun dedim. Başka bir gün eşim evdeyken yaptım kokuyor mu dedim kokmadığını söyledi. Bilemiyorum o yüzden beni rahatsız eden bir koku yok.
Karnı baharı nasıl yaptınız?
Ben dün tavuk pişirdim tek seferde illa ki az bir koku oluyor ama öyle sinecek kadar değil.
Siz üst üste bir kaç defa mı kullanıyorsunuz ?
Evet ust uste 2 3 kullaniyorum. Yaglar uste sıcradıkca yanmaya basliyor sanırım kofte tavuk da fln dumanda oluyor 2. 3. Seferde

Karnı baharı nasıl yaptınız?

Evet ust uste 2 3 kullaniyorum. Yaglar uste sıcradıkca yanmaya basliyor sanırım kofte tavuk da fln dumanda oluyor 2. 3. Seferde
Karnabaharı küçük küçük ayırıp baharatladım, az bir şey yağladım attım airfry moduna. Küçük olunca 10-15 dkda pişiyor. çıkarınca da mayonez ve acı sosla karıştırdım.

X