Ailesi boşananlar ve keşke boşansaydı diyenler

Merhaba arkadaşlar.
Ailesi boşanmış olanlar ve ailesi boşanmayan ama keşke boşansalardı diyenler..
Deneyimlerinizi paylaşır mısınız ?
Ailenizin boşanması hayatınızı kişiliğinizi, nasıl etkiledi sizi ? Keşke boşanmasalardı düşüncesi ne kadar etkili hayatınızda ?
Ailesi boşanmayan ama mutsuz bir anne babayla büyüyenler peki ? Boşanmış olsalar ne farklı olurdu hayatınızda ?
Hangisi daha doğru ? Bu işin doğrusu var mı ? Çocuk hatrına devam eden bir evlilik mi yoksa ayrılmak mı ?
Benimkiler baştan evlenmeseler daha doğru bir hareket olurmuş.
İyi olmuş ayrıldıkları.
Gerçi ben çok küçükken ayrılmışlar, beraber yaşadıklarını bile görmedim. Bir dönem babamla biraz koptuk, o zaman özledim. Bir de babam evlendiğinde biraz kıskanmıştım da şimdi sorun yok.
Ailesi boşanmayanlara Allah sabır versin. Benimkiler eğer boşanmasalardı daha kötü olurdu. Bazen ayrı olunca daha huzurlu olunabiliyor diye düşünüyorum ben.

Benimkiler boşanmadi.Ben ortaokul yıllarımda hep dua ederdim bosansinlar diye.Surekli kavga vardı evde.Benim annem iyi bir anne ,babam iyi bir baba.Bizim için çok çalıştılar cabaladilar.Ama kişilikleri birbirine tamamen ters.Birbirlerini sevmiyorlar.Tahammulleri yok.Bugun geldiğimiz noktada hala evliler ama sevgisizler.Ben hala bosansinlar isterim bir yanimla.

Bana gelirsek,sinir stres sahibi bir insan oldum sayelerinde.Arada sinir krizi geçiriyorum.Mutsuz bir hayatım oldu.Antidepresan kullanmadan uzun süre idare edemiyorum.

Sorunuzu genel sormuşsunuz. Biraz daha açar mısınız? Eşi ile sorunları olan ama boşanmakta tereddüt eden bir kadın mısınız? Yoksa anne ve babası anlaşamayan bir evlat mı?

Sorunuzu genel sormuşsunuz. Biraz daha açar mısınız? Eşi ile sorunları olan ama boşanmaktan tereddüt eden bir kadın mısınız? Yoksa anne ve babası anlaşamayan bir evlat mı?

merhaba boşanma kararı aldım kesin gibi aileme açıldım ama çocuk konusunda baskı görüyorum, psikolojime oradan oynuyorlar vazgeçirmek için...

Ben 12 yaşındayken boşandılar keşke daha önce boşansalardı.. Bütün çocukluğum kavga edecekler mi bugün tartışma olacak mı diye ağlayarak geçti yorgan altında…. Her gece dua ederdim Allahım ne olur bugün kavga olmasın diye..
Sevgisiz olan her çift boşanmalı bebek bile olsa..
O çocuğum için katlanıyorum lafı var ya o resmen kadınların bahanesi.. Çocukluğumuzu, masumluğumuzun hepsini yakacak bir bahane o…. Boş söz…

Esas çocuğum için boşanıyorum denmeli…

Hayatımın en kötü günü evi terkeden annemin geri döndüğü gündü. Çıktığı her merdivende nefesim daha da kesilmişti. Keza en mutlu günüm de dersanedeyken alt komşudan gelen 'annen minibüsle gelip eşyalarını topladı gitti' telefonuydu. Keşke ilk gidişinde dönmeseydi en azından bu kadar düşman olmazdık. Ölümüne sevinirim hale gelmemiş olurdum.

merhaba boşanma kararı aldım kesin gibi aileme açıldım ama çocuk konusunda baskı görüyorum, psikolojime oradan oynuyorlar vazgeçirmek için...
Yaşadıklarınızı en iyi sizbilirsiniz. Çocuğunuz için hangisi daha iyi olacaksa ona göre karar verin. Her evlilik kendine özel.

herkese çok teşekkürler yorumlarınız için.. gelen yorumlara göre mutsuz bir ailenin, çocuğun üzerinde daha fazla etkisi var gibi duruyor. ayrılmış ailenin çocukları muhakkak ki bir eksiklik ve yarım kalmışlık yaşıyorlar ama daha mutlu gibiler sanırım. teşekkürler tekrar herkese 🥰

2-2.5 yaşlarındayken annem ve babam boşanmış. Annemle birlikte dedemin evinde büyüdüm. Bir gün olsun babamın eksikliğini hissetirmediler, çok mutlu güzel bir çocukluk geçirdim.
Yaşım büyüdükçe bir yanımın eksikliğini hissetmeye başladım, çocukken fark etmiyordum belki umursamıyor gibi davranıyordum ama büyükçe bazı şeylerin farkına varmaya başladım.
Arkadaşlarımla sokakta oynardık babaları işten gelirdi babalarına koşarlardı ben de çocuk aklı onların arkasından koşardım sonra durup bakakalırdım 🥲 Mesela bu durum o zaman acıtmazdı ama şu an düşününce kötü oluyorum.
Babam da ne beni görmeye geldi ne de iletişim kurdu. 27 yaşındayım ve babamı sokakta görsem tanımam, ne acı 🥲

Kendimi bildim bileli annemle babam boşanacak🤣 evet keşke boşansalar dediğim o kadar zaman oldu ki. Hatta bir gün bana sordular ve tabi ki boşanmaları gerektiğini söyledim ve babacığım rahat etmek için böyle dediğimi (evet suç mu?🤣) ve şeytanlık yaptığımı söyledi🫠
Aile sofralarından falan bahsetmişler de, bizim zaten doğru düzgün soframız olmuyordu. Yemeklerin havada uçuşup duvara yapıştığı zamanlar oldu. Bu yüzden benim için şu an eşim ve çocuklarımla aile soframız çok önemli.
Açıkçası benim için boşanmaları da farketmiyormuş şimdi bakınca, çünkü birinden biri huzurlu ilgili ve mantıklı değildi ki. Babam çoğu zaman başka şehirlerde çalışırdı ama yine kavga vardı. Yine de bunlara şahit olmak istemezdim. Hep korku, kaygı bozukluğu. Bu kadar iğrençleşlik yaşayıp panik atak geçirirsiniz, her şeye kaygı duyarsınız, sonra "sen de her şeyi kuruyosunn, çok korkaksın" olur😃 Sanırım tek şansım bu kadar berbatlığın içinde sevgi de görmüş olmam.

Araştırmalar çok net aslında. Çocukların hem anneyle hem babayla birlikte yaşamaları onların gelişimi için daha iyi AMA gerçekten iyi bir anne babalarsa. Yani evde psikolojik ve fiziksel şiddet varsa bitirmek en iyisi.

herkese çok teşekkürler yorumlarınız için.. gelen yorumlara göre mutsuz bir ailenin, çocuğun üzerinde daha fazla etkisi var gibi duruyor. ayrılmış ailenin çocukları muhakkak ki bir eksiklik ve yarım kalmışlık yaşıyorlar ama daha mutlu gibiler sanırım. teşekkürler tekrar herkese 🥰
Eksikliğini yaşadıkları şey doğru düzgün bir aile. Zaten çoğu boşanan nasıl boşanıyor görüyoruz, özellikle bu babalar evde olsa da huzur vermiyor ki. Verse zaten boşanılmayacak.

Çevremde boşanıp mutlu mesut yaşayanlarda var bosanmayip( çocukları bahane edip) evliliklerine devam edenler de var tabi mutsuz bir şekilde.

Mesela bir tanidigim kadının ailesi zengin kocası çalışmıyor evi kadının ailesi gecindiriyor zenginler hatta araba bile almışlardı sırf kızımız torunlarimiz rahat etsin diye aile boşanması için çok dil döktü tabi sonra içine aldatma girdi ailesi ogrendi kızlarını ve torunlari alıp götürdüler dayalı döşeli ev,araba verdiler para sıkıntısı yoktu ailesi çocukları kreşe verdi en iyi okula fakat bir süre sonra kadın hiç kimseye haber vermeden çocukları alıp hayırsız kocasının yanına döndü neymiş çocuklar çok özlüyormus yalan tabi ki çocuklar bahane.

2-2.5 yaşlarındayken annem ve babam boşanmış. Annemle birlikte dedemin evinde büyüdüm. Bir gün olsun babamın eksikliğini hissetirmediler, çok mutlu güzel bir çocukluk geçirdim.
Yaşım büyüdükçe bir yanımın eksikliğini hissetmeye başladım, çocukken fark etmiyordum belki umursamıyor gibi davranıyordum ama büyükçe bazı şeylerin farkına varmaya başladım.
Arkadaşlarımla sokakta oynardık babaları işten gelirdi babalarına koşarlardı ben de çocuk aklı onların arkasından koşardım sonra durup bakakalırdım 🥲 Mesela bu durum o zaman acıtmazdı ama şu an düşününce kötü oluyorum.
Babam da ne beni görmeye geldi ne de iletişim kurdu. 27 yaşındayım ve babamı sokakta görsem tanımam, ne acı 🥲
Bosanmasalar da babalik yapmazmis bu adam. Bosandı diye cocugunu gormeyen insan degildir zira

merhaba benim kızım da 2 yaşında.. çok üzüldüm durumunuza, umarım şimdi mutlusunuzdur.. sanırım ne kadar küçük o kadar iyi. psikoloğum da hep bu yönde konuşuyor..

Ben eşimden ayrıldım. Bunu özellikle çocuklarım için yaptım. Çünkü kavgalarımız artık onların psikoljisini bozmaya başlamıştı. Şimdi çok şükür ayrı ama mutlu bi ailede büyüyorlar. Bu arada eşimden ihhanet yüzünden ayrıldım. Ama çocuklarım bunu bilmiyor ev onlar etkilenmesin diye babalarıyla hala görüşüyorum. Arada yemeğe alışverişe gidiyoruz birlikte. Bence çocuklarını düşünen bir anne imkanı el veriyorsa ayrılmalı.

X