Aile Konutu şerhi, bazı arkadaşlara dert olabilir. Uyarı için konu açıyorum.

Evlilik sonrası edinilen mallar ortak zaten tek kişi üstüne olsa dahi tapu. Eşlerin de onayı isteniyor artık çoğu şeyde. Bence normal. Karısından habersiz iş çeviren erkekler için güzel bir uygulama. Malı mülkü kafasına göre çar çur edemiyor
Eşin onayı istenmiyor. Mal kimin adına ise dilediği gibi devreder.

Evet ancak, şerh konulduktan sonra bilgi veriliyor
Eşim ile konuşarak, kendimize ait oturduğumuz eve şerh düşürmek istedim. EDevletten başvuru yaptım. Başvuru sonrası gittim imzamı attım. Buraya kadar normal.

Eşime de sordum mesaj vs geldi mi diye. Gelmemiş. Ancak cuma günü öğrendim ki il tapu müdürlüğü eşime bilgilendirme yazısı göndermiş.

Bana saçma geldi. Eşinden gizli yapacaklar varsa aramızda, bilgisi oluyor.

Bazısının başına dert olabilir. Sizce normal mi?

Evlilik sonrası edinilen mallar ortak zaten tek kişi üstüne olsa dahi tapu. Eşlerin de onayı isteniyor artık çoğu şeyde. Bence normal. Karısından habersiz iş çeviren erkekler için güzel bir uygulama. Malı mülkü kafasına göre çar çur edemiyor
Çocukların babası memlekette küçük bir ev vardı ben uzaklaştırma aldırtıktan hemen sonra sattı.Onay falan istenmedi,yengelerinden duydum çok sonra.

Çocukların babası memlekette küçük bir ev vardı ben uzaklaştırma aldırtıktan hemen sonra sattı.Onay falan istenmedi,yengelerinden duydum çok sonra.
Ev satışı demedim. Böyle bir durumda satışın önlenmesi için mala tedbir kararı koydurulması gerekiyor

“Eşlerin de onayı isteniyor artık çoğu şeyde” Demişsiniz ona istinaden yazdım. İstenmemekte.
İsteniyor ben iki de bir eşim için gidiyorum, yapılan işleme göre değişir. Sizin dediğiniz şekil de mutlak doğru değil.

X